Celica VII Burbo by Jerzu

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 04-05-20, 08:11

anticorr pisze:O cię ch...ale te chińskie węże od wody zmień, w silikonowy oplot, nie wytrzymują podciśnienia i sie zasysaja, że przepływu nie ma.
Ps. I jak tam na zegarze ile Ci doladowania w peaku pokazuje?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
O widzisz! Tak myslalem, ze te weze to jakis pic na wode, bo strasznie miekkie w reku.

No poki co nie miałem okazji az tak sprawdzic zegara, ale stale stabilne doladowanie to na razie okolice 0.45 bara - wedlug zegara. Nie wiem na ile moge mu wierzyc, ale jak turbo wroci to jeszcze lekko w takim razie podnosze boost, bo stalego stabilnego mialo byc 0.5 dochodzace do 0.55, ale jak pisalem wczesniej - auto wciaz jest przed finalnym strojeniem w tym secie :)

Gdzie polecasz kupic weze w takim razie? :)



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Cisiel » 04-05-20, 09:26

Nosz kurrr ogrodnikowi te wężyki zajumałeś ? :lol: Węże kupuj z FMIC.

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 04-05-20, 09:38

Cisiel pisze:Nosz kurrr ogrodnikowi te wężyki zajumałeś ? Węże kupuj z FMIC.
Panie, te weze byly w zestawie z OCT niby FMIC PRO xD nic sam nie dokupowalem, ale widze, ze trzeba :D
Przypuszczam, ze wlasnie z ogrodniczego juz bylyby lepsze :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 04-05-20, 10:55

Kupuj w miejscowym sklepie "tuningowym" jeżeli chcesz od ręki, pewnie mają graty FMIC. Możesz też na stronie FMICa kupić, jeżeli chcesz mieć pewność i dostawę do domu.

Przewody silikonowe, tylko ZBROJONE! - dostępne są czarne, czerwone, lub niebieskie.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 04-05-20, 11:06

greos39 pisze:Kupuj w miejscowym sklepie "tuningowym" jeżeli chcesz od ręki, pewnie mają graty FMIC. Możesz też na stronie FMICa kupić, jeżeli chcesz mieć pewność i dostawę do domu.

Przewody silikonowe, tylko ZBROJONE! - dostępne są czarne, czerwone, lub niebieskie.
Pozostaje ciekawosc, dlaczego do swoich produktów nie wkladaja dobrych wezy, tylko jakis shit :D

W sumie piszac to - sam sobie uswiadomilem, ze ich jest tylko logo a reszta - "czajna" :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: bartek_asik » 04-05-20, 11:48

Jerzu pisze:
greos39 pisze:Kupuj w miejscowym sklepie "tuningowym" jeżeli chcesz od ręki, pewnie mają graty FMIC. Możesz też na stronie FMICa kupić, jeżeli chcesz mieć pewność i dostawę do domu.

Przewody silikonowe, tylko ZBROJONE! - dostępne są czarne, czerwone, lub niebieskie.
Pozostaje ciekawosc, dlaczego do swoich produktów nie wkladaja dobrych wezy, tylko jakis shit :D

W sumie piszac to - sam sobie uswiadomilem, ze ich jest tylko logo a reszta - "czajna" :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


No mniej więcej tak to wygląda ;) Ja kupowałem na allegro zbrojone silikonowe pod olej. Taniej niz na FMIC.. przewody do układu chłodzenia zamawialem u producenta w chinach. Logo jakie sobie życzysz ;) także wiesz ;) ten wąż w zestawie miałem kiedyś przy pompach oleju do beczek 200l... zrobił się twardy i pękał. Gumowy murszeje z czasem a silikon jest ok.
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 05-05-20, 07:56

bartek_asik pisze:
Jerzu pisze:
greos39 pisze:Kupuj w miejscowym sklepie "tuningowym" jeżeli chcesz od ręki, pewnie mają graty FMIC. Możesz też na stronie FMICa kupić, jeżeli chcesz mieć pewność i dostawę do domu.

Przewody silikonowe, tylko ZBROJONE! - dostępne są czarne, czerwone, lub niebieskie.
Pozostaje ciekawosc, dlaczego do swoich produktów nie wkladaja dobrych wezy, tylko jakis shit :D

W sumie piszac to - sam sobie uswiadomilem, ze ich jest tylko logo a reszta - "czajna" :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


No mniej więcej tak to wygląda ;) Ja kupowałem na allegro zbrojone silikonowe pod olej. Taniej niz na FMIC.. przewody do układu chłodzenia zamawialem u producenta w chinach. Logo jakie sobie życzysz ;) także wiesz ;) ten wąż w zestawie miałem kiedyś przy pompach oleju do beczek 200l... zrobił się twardy i pękał. Gumowy murszeje z czasem a silikon jest ok.
Dobrze wiedziec - czlowiek sie uczy cale zycie, dobrze, ze jest forum :D

Dzieki mega za informacje, na prawdę bardzo sie przydaja :D

W tym tygodniu zamawiam te weze, plus zamawiam rowniez e-przepustnice, zeby juz sobie to bylo na polce i czekalo na montaz :)


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: bartek_asik » 05-05-20, 21:28

Tak jak słusznie zauważyłeś - właśnie od tego jest forum ;) Będzie sztos maszyna ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 27-05-20, 11:53

Odebrane turbo z regeneracji - faktycznie prawdopodobnie tylko to bylo problemem.
Zmienilem firme na taka ktora nie ma absolutnie zadnych zlych opinii, wiec licze, ze juz bedzie po problemie.

Niestety wczesniejsza regeneracja byla zrobiona na chinskich czesciach, a walek zostal stoczony zamiast wymiany na nowy, co doprowadzilo do bardzo szybkiego jego zatarcia.

Obecnie turbo jest w pelni zregenerowane, co sie dalo jest wymienione na nowe. Caly korpus jest nowy. Gwarancja na 2 lata na pismie z zaleceniami.

Skladam auto i mam nadzieje w weekend wyjechac na testy i znow strojenie, zeby zobaczyc czy wszystko jest git przy nowym turbo.
O dziwo na prawde jest miejsce na wymiany i robota nie byla tak zwanym "pain in the ass", przedluzala sie, bo odwiedziny na garazu po kwarantannie nie mialy konca xD

foto walka, jak wygladal:
Obrazek

Dodatkowo w aucie juz wlecialy nowe ori lampy, czekaja na polerke jeszcze i przyciemnienie folia PPF.
Weze do Catch tanka dzisiaj nareszcie zamowie - wiecznie zapominam tego pomierzyc i zamowic.

Dodatkowo w ASO udalo sie zakupic nowe slizgi do zderzaka przód i tez juz sa na miejscu. W koncu ten ryjek jest spasowany jak trzeba ;)

Stay tuned i pozdro!

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 08-06-20, 08:23

Kolejny update - jak widac auto po za garazem :)

Turbo po regeneracji w kolejnej firmie - ponoc takiej, ze juz na bank bede zadowolony(mam nadzieje, ze to juz ostatnia regeneracja na przynajmniej 2 lata xD)

Odwiedzony spot JDM zaraz po zlozeniu auta. Krew, pot, lzy bo miejaca tyle co kot naplakal w komorze, ale jest radosc.
Co najważniejsze - w końcu moje auto nie obwieszcza "habemus papam" na kazdych swiatlach. Podaje jak trzeba, doladowanie zadane wrocilo :)

Teraz kilka dni jazd i testow i dzialamy dalej z tematem :D

Jest banan na buzi niesamowity, ze w koncu mozna z przyjemnoscia tym autem podróżować :)

Pozdro i stay tuned ObrazekObrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 09-06-20, 21:31

Jerzu pisze:Podaje jak trzeba, doladowanie zadane wrocilo :)


DLACZEGO NIE MA ŻADNEGO FILMIKU JA SIĘ PYTAM!!!
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 09-06-20, 21:54

greos39 pisze:
Jerzu pisze:Podaje jak trzeba, doladowanie zadane wrocilo :)


DLACZEGO NIE MA ŻADNEGO FILMIKU JA SIĘ PYTAM!!!
Troche sie zbieralem do zrobienia tego, wiec na razie delikatnie jezdze, wczoraj przed wjazdem do domu depnalem na chwile i nie dosc, ze wrocilo pieknie doladowanie, auto nie kopci, to jeszcze banan na buzi wrocil :D haha

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 29-06-20, 12:35

No wiec w sobote wraz z innymi klubowiczami bralismy udzial w HTG & Sakura Race 2020 - bardzo fajna impreza Time Attack w zastepstwie za zlot Sakura JDM Track Day.
Zar lal sie z nieba - a ja wymyslilem, ze gdzie lepiej sprawdze celice jak nie w boju - w koncu po to buduje to auto.

W drugiej sesji udalo sie juz uzyskac 4ty czas w klasie i drugi w grupie, co mnie niesamowicie cieszylo - gdyz przyjechalem testowac setup, wiec jakos super sie nie spinalem jazda.
Co moge powiedziec - auto podaje jak wsciekle, daje niesamowicie rade. Jestem mega zadowolony, jak sobie radzilo - oczywiscie jest pare dupereli, ktore trzeba poprawic, jednak juz jest bdb.

Jezdzilem nadal na heblach z TSa i dawaly sobie rade wysmienicie, nie przegrzaly sie i bylem z nich bardzo zadowolony.
Opony - Federale 595 RS-R, ponadto zdazylem jeszcze wrzucic silentblocki na tyl ze strongflexa, co spowodowalo, ze uciekajaca d&%a jak zwykle w tym aucie - juz tak nie uciekala.

Najslabszym punktem ukladu okazalo sie wspomaganie - na ostatniej sesji, waz najzwyczajniej w swiecie walnal od przegrzania plynu i caly olej ze wspomagania poszedl na wydech - na cale szczescie nic sie nie stalo, waz wymienie, calosc pojdzie w oslony termiczne, ponadto planuje chlodnice plynu od wspomy - turbo ma to do siebie, ze mocno sie grzeje przy grodzi i od downpipe to wszystko ma wyzsza temperature. Przy temp powietrza 35 stopni w sobote i tak sie dziwie, ze tak dlugo wytrzymalo xD

Na koniec dwie fotki z "placu boju" Jak widac na drugiej - czegos brakuje od pakietu Aero - zaatakowal mnie slupek na szykanie xD


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
exi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 07-06-12, 14:29

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: exi » 29-06-20, 19:02

Z jednej strony odpadło, ale z drugiej skorzystałeś na redukcji masy :)

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: hube » 30-06-20, 10:46

Na jakich tarczach i klockach jechałeś ?
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 30-06-20, 14:25

hube pisze:Na jakich tarczach i klockach jechałeś ?
Tarcze ATE + klocki ATE, ten zestaw się nie zmienił przy zaciskach od TS :)

Myślę, że na następną imprezę juz wleci avensis na przod, który czeka w garazu, zaloze tez stalowy oplot, który też już lezy, ale przed sobotą nie starczyło czasu na założenie.

Najważniejsze teraz ogarnac temperatury pod maska :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 01-07-20, 18:46

Jerzu pisze:Myślę, że na następną imprezę juz wleci avensis na przod, który czeka w garazu, zaloze tez stalowy oplot, który też już lezy, ale przed sobotą nie starczyło czasu na założenie.


Paaaanie, to to już dawno powinno być zrobione :D
I dlaczego wciąż nie ma żadnego filmiku? :(
Ale fajnie że żyje i ma się dobrze :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 02-07-20, 14:16

greos39 pisze:
Jerzu pisze:Myślę, że na następną imprezę juz wleci avensis na przod, który czeka w garazu, zaloze tez stalowy oplot, który też już lezy, ale przed sobotą nie starczyło czasu na założenie.


Paaaanie, to to już dawno powinno być zrobione :D
I dlaczego wciąż nie ma żadnego filmiku? :(
Ale fajnie że żyje i ma się dobrze :-D
Mam film z przejazdu, ale muszę ogarnąć jak to obrobić, bo materiał jest z gopro 360 :D

Co do hebli - zmieniam je tylko dla spokoju i zapasu. Serio będę powtarzał jak mantrę, że heble z TSa z dobrymi klockami i tarczami są na prawdę super :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: hube » 02-07-20, 14:25

Pewnie, że są dobre i dają radę. Potwierdzam :-) Ciekawiło mnie tylko jakie masz. ATE zawsze polecam bo miałem je już innym autku i sprawowały się bardzo dobrze. Trwałe były. W celi mam DBA
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 07-08-20, 14:10

No i zeby nie bylo, ze to tylko ccze gadanie o torze.
Tutaj onboard z nagrywania dogrywek do wraplife.
Takze raczej jazda pokazowa niz jakoes super czasy, ale ten z nagrania oscylowal w okolicach 1.05 z zaciesnionymi zakretsmi na torze krzywa :)


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka