Celica VII Burbo by Jerzu

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica VII "Jotka" by Jerzu

Postautor: hube » 30-10-19, 14:46

Co do hamulców to przy zwiększonej mocy skuteczniejsze i oczywiście bezpieczniejsze byłyby większe niż te od TS'a.
Będziesz dmuchał około 0,5 bara więc jakieś 260-280 Nm się pojawi więc skrzynia seryjna może długo nie pociągnąć.
Przy 0,5 bara jak dobrze wystroisz to autko będzie fajnie się zbierało nie poczujesz "turbo dziurki" :-)
hube

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII "Jotka" by Jerzu

Postautor: Jerzu » 30-10-19, 14:50

Dzięki za info :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII "Jotka" by Jerzu

Postautor: Jerzu » 19-04-20, 09:30

Hej, jako, ze zostalo mi nie raz zarzucone, ze razem z Cisielem zarosnelismy pajeczyna na forum, postanawiam troche odswiezyc ;D
Podchodze juz drugi raz do pisania tego posta, ostatnio robilem to tydzien temu i mi wywalilo jakiegos errora ;D

No wiec sezonu nie bedzie na 99%, wiec wczoraj porządek w garazu, kanale - dzialamy dalej.

Obecnie celica caly czas podaje na setupie jaki byl - nic sie nie zmienilo. Póki co byly robione głównie sprawy kosmetyczne.
Przed wybuchem pandemii bylem na delegacjach co chwile i nawet nie bylo kiedy do auta zaglądnąć.

No wiec - do brzegu.

Auto mialo poprawiana glowe pod turbo - gorne pasowanie zaworow, obrobka, wymiana uszczelniaczy(dlaczego? o tym dalej).
Osoby, ktore znaja temat wiedza, że mialem wyremontowany i wyhuhany silniczek, ktory sobie w NA swietnie radzil, nie bral oleju i wszystko bylo ideolo.
Zalozylem turbo, pojezdzilem chwile, a auto zaczelo na postoju kopcic na tyle, ze gasze je zwyczajnie na swiatlach jak jade - stad decyzja szybko na uszczelniacze, bo kiedys w gorach raz po zjezdzie malego dymka puscila typowego na splywajacy olej z uszczelniaczy.

Auto odebrane, porobione - kopci dalej na postoju. Rozebralem dolot, a tam niespodzianka - zregenerowane turbo, polecanej firmy we Wro - mokre. Dolot? Mokry... Olej moge zlac do bank doslownie z dolotu.
W tym tygodniu zrzucamy turbo i leci na reklamacje.

I tym plynnym ruchem przechodzimy do kolejnych planow:
- montaz OCT - lezy od grudnia i czeka xD
- montaz chlodnicy oleju
- montaz zegaru boost
- nowe lampy przod (wymagaja oczywiscie polerki - bo nowe, ale uzywane ;D)
- Montaz turbotimera - udalo sie kupic apexi

Zdecydowalem sie wreszcie kupic swap z Avensisa - wciaz uwazam, ze hamulec od TSa spokojnie wystarcza, jednak ze wzgledow estetycznych i dla "zapasu" wlatuja te z avensisa - jeszcze nie wiem kiedy - musze skonczyc obecny zestaw - nie jest to super potrzebny mod na ten moment ;D

Z rzeczy, ktore JUZ wlecialy do auta to mniejsza kierownica od RRS oraz oryginalny klakson TRD pod te kierke ;)
Udalo sie juz porobic troche porzadku z wiazka kabinowa, po starych zegarach i wiazkach do czujnikow.
EMU pozwala nam wyswietlac absolutnie wszystko na tablecie, stad stare czesci wiazki to zbedna masa ;D

W miedzyczasie bylem zaproszony z autem na plan teledysku jakiegos mlodego wschodzacego rapera, skąd poniższa fota ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 21-04-20, 21:40

Ktoś Ci coś zarzucił? Że temat zarósł? Niemożliwe :-D

Sezon martwy, wszystko odwołane, można grzebać na spokojnie.
Zakładając dobry obrót spraw, eliminację koronki i start sezonu przed wakacjami (tak wiem, mało realne) - wyrobisz się na Japfest?
Jest o silniku, jest o heblach, a co ze skrzynią finalnie?
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 21-04-20, 22:02

Skrzynia jak i sprzeglo trzyma sie wysmienicie :)
Jest seria, jak pisalem wczesniej - takie momenty wytrzymuje na luzie, a jak pytasz o LSD, to nie bedzie.

Nie ukrywam, ze mam ambitny plan na wlozenie dsg do auta wraz z pomoca HTG Tuning wraz z ich sterownikiem GCU, ale to jeszcze dalszy plan, ale juz zalozony, ze jak z modzeniem napedu, to wlasnie w te strone. Wstepne rozmowy juz byly i przymiarki, ale po włożeniu obecnie kasy w turbo nie wyobrazam sobie zaczac kolejnego grubego moda przy moim budzecie. A na taki mod trzeba miec tez nie malo, plus kolejne nerwy na strojeniu skrzyni, przestrajaniu mapy silnika pod dzialanie calosci... Musze z rok odpoczac i się nacieszyć tym co mam, bo auto bedzie wiecznie modzone, a nie jezdzone :D

Na Japfest nie byloby ewentualnego problemu z wyrobieniem sie, obecnie trzeba lakier odswiezyc i moge jechac xD
Jednak nie widze szans na jakiekolwiek wieksze imprezy motoryzacyjne w tym roku, wiec sie nawet nie nastawiam.

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Cisiel » 22-04-20, 07:42

Według mnie raczej nie ma szans żeby JF się odbył w tym roku. Nawet jeśli się wyskładam i sezon ruszy to i tak odpuszczam cały ten rok z tego typu imprezami. Nie ma tego złego - więcej czasu na dłubanie :lol:

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 22-04-20, 07:45

Cisiel pisze:Według mnie raczej nie ma szans żeby JF się odbył w tym roku. Nawet jeśli się wyskładam i sezon ruszy to i tak odpuszczam cały ten rok z tego typu imprezami. Nie ma tego złego - więcej czasu na dłubanie
Mam identyczne podejscie jak Ty :D
Nawet trochę sie ciesze, bo przez delegacje nie mialem czasu na auto, teraz bede mógł sobie dłubac na spokojnie :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 23-04-20, 00:27

Jerzu z pytaniem o skrzynie , to tę rozkminę LSD / DSG miałem na myśli.
Chyba jedyny plus całej tej sytuacji, każdy się wyrobi przed sezonem :D Dłubcie dłubcie panowie, niedługo do was dołączę ^^
Cisiel pamiętasz jak kiedyś umawialiśmy się na kratę browara + robienie czegoś tam przy Celi? Nadszedł ten czas! :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Cisiel » 23-04-20, 07:20

greos39 pisze:Cisiel pamiętasz jak kiedyś umawialiśmy się na kratę browara + robienie czegoś tam przy Celi? Nadszedł ten czas! :-D


No a jak :-D tylko pamiętaj o maseczce i gumowych rękawiczkach :beer: :beer:

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 23-04-20, 08:43

greos39 pisze:Jerzu z pytaniem o skrzynie , to tę rozkminę LSD / DSG miałem na myśli.
Chyba jedyny plus całej tej sytuacji, każdy się wyrobi przed sezonem :D Dłubcie dłubcie panowie, niedługo do was dołączę ^^
Cisiel pamiętasz jak kiedyś umawialiśmy się na kratę browara + robienie czegoś tam przy Celi? Nadszedł ten czas! :-D
Oj z tym wyrabianiem sie na sezon, to tez bym nie przesadzał, pewnych tradycji trzeba sie trzymac :D

Czyli kolejna dmuchnieta celica nam sie szykuje? :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Se-BASS-tian » 23-04-20, 12:39

greos39 toś mnie zaciekawił :D :D Opowiadaj tu szybciutko co planujesz 8)

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 23-04-20, 20:49

Sezon dopiero za rok, więc jest spora szansa że każdy się wyrobi :P
Dopiero sobie zdałem sprawę że odpowiadałem osobom które mają dmuchawki, przez co mogę zostać źle zrozumiany xD
Z tym swoim dłubaniem, to miałem na myśli najbliższe mody, zdecydowanie mniej ambitne, ale to niedługo w swoim temacie opiszę.
A co do dalszych planów, to nic nie powiem, bo nie chce zapeszać :D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 25-04-20, 06:49

No to bardzo cieszy, ze do przodu.

Juz nam smaka i apetytu narobiles, ze powiekszymy nasza mala rodzine celiboosted :D

A, jak juz pisze, to od razu dodam, ze przyszly mi jeszcze jedne lampy - od Przemka, z kloszami, ktore idealnie sie nadaja do renowacji :)
Ponadto przyjechała maska, muszę ja spolerowac i na auto - kupilem w kolorze, mam nadzieje ominac lakiernika :D



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: greos39 » 25-04-20, 20:23

Jerzu pisze:Juz nam smaka i apetytu narobiles, ze powiekszymy nasza mala rodzine celiboosted :D


Spokojnie, powiększy się, ale nie teraz :P

Jerzu pisze:Ponadto przyjechała maska, muszę ja spolerowac i na auto - kupilem w kolorze, mam nadzieje ominac lakiernika :D

Z dotychczasową coś będziesz modził?
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: klexmix » 26-04-20, 19:12

Cisiel pisze:
greos39 pisze:Cisiel pamiętasz jak kiedyś umawialiśmy się na kratę browara + robienie czegoś tam przy Celi? Nadszedł ten czas! :-D


No a jak :-D tylko pamiętaj o maseczce i gumowych rękawiczkach :beer: :beer:

Ej ej ej, jak będziecie obaj pod JDM garage u Ciebie to tylko dawać znać :D

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 27-04-20, 09:48

No i kolejne rzeczy do mnie leca - tym razem dzwignia gazu z potencjometrem pod elektroniczna przepustnice.

Przepustnice elektroniczna chce zaadaptowac z avensisa t25 1.8 1zz.

Mod planuje raczej jakos, jak ogarne juz wszystko na gotowo pod maska z turbo itp, to na finalnym strojeniu, akurat dorzucimy jeszcze ele przepustnice :)

Dzieki koledze z grupy na FB za te dzwignie, bo myslalem, ze bedzie rzezba z dzwignia z innego auta :DObrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: anticorr » 27-04-20, 12:08

%&$*#^@( sie zbroją na grubo, a ja juz w tyle, dłubie tylko pierdoły..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 27-04-20, 12:16

anticorr pisze:%&$*#^@( sie zbroją na grubo, a ja juz w tyle, dłubie tylko pierdoły..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Wiekszosc dupereli co mam do zamontowania u Ciebie juz dawno jezdza, wiec nie powiedzialbym, ze jestes w tyle, to reszta próbuję Cię gonic :DD

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 03-05-20, 09:25

No coz... Weekend majowy, to na garaz xD

Zgodnie z planem, lece powolutku.
Wczoraj zlecialo na montazu mocowabia pod OCT i montazu samego OCT.
Ponadto ruszone zostaly nowe heble i zaczalem je powoli czycscic i rozbierac (czekam na zestaw naorawczy). Na szczescie odpowietrzniki bez problemu sie odkrecaja i wszystkie sruby bez problwmu kreca, wiec z tej mąki raczej chleb bedzie :D
Ponadto zalozony zegar od turbo i podpiety - nawet cos tam pokazuje :)
Zaczalem tez montaz quick release do zderzaka...

Takze powolutku do przodu.
Stay tuned :) ObrazekObrazek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: anticorr » 03-05-20, 18:38

O cię ch...ale te chińskie węże od wody zmień, w silikonowy oplot, nie wytrzymują podciśnienia i sie zasysaja, że przepływu nie ma.
Ps. I jak tam na zegarze ile Ci doladowania w peaku pokazuje?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka