Celica VII Burbo by Jerzu

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Celica VII Burbo by Jerzu

Postautor: Jerzu » 07-08-16, 12:01

Nadszedł czas, żeby mazda poszła na spa, a dla mnie czas na następne auto...
Długo biłem się z myślami co kupić... Moje serce skierowane ku japońskiej motoryzacji, spowodowało, że postanowiłem spełnić jedno z jakiś tam marzeń i kupić sobie Celice.

Tak więc przedstawiam:

Samochód:
*Toyota Celica VII

Silnik:
*1ZZ-FE

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*Seria - przeszłosć
*zawieszenie gwintowane
Hamulce:
*Przód tarcze nacinane + nawiercane

Układ wydechowy:
*zmieniony końcowy na podwójny

Układ dolotowy:
*seria

koła:
*felgi 16", oryginalne z VIIgen (zima)
*felgi 17", MOMO (lato)

Wnętrze:

*gałka podświetlana (niestety po poprzednim właścicielu) - prawie wywalona
*gałka replika TRD od Toyoty GT86 - czeka na montaż
*kierownica seria

Audio:
-Sub custom ze skrzyni alpharda na głośniku kenwooda
-Radyjko Kenwood USB - przewedrowała do Celica 500+(polecam na FB)
-Wleciała stacja multimedialna GMS i póki co jestem bardzo zadowolony
-Wytłumienie drzwi matami
-Wzmacniacz Helix

Body:

*przednie lampy nowe + żarówki Osram NightBreaker Unlimited
*dokładki zderzaka
*dokładki progów

Krótki opis/historia samochodu:

Auto zakupione parę miesięcy temu, ładne, ale do dopieszczenia. Ze wszystkich "ulepów" na różnych portalach, to wydawało się dobrą bazą do dalszej jazdy. Właściciel lubował się w "Ledach", ale powoli doprowadzam je do stanu zadowalającego.

Krótki opis planów zmian:
* wymiana gałki od biegów na ORI lub TRD - almost done
* zmiana zawiechy - done
* lakierowanko felg - wybrany kolor, umówiony termin
* przeróbka audio - in progress
* odświeżenie lakieru - in progress umówiony na termin, firma wybrana
* ... w trakcie wyjdzie i niech to będzie już niespodzianką ;)

Zdjęcia:
Na razie trzy fotki - jak uda się ogarnąć jakąś sesje, to wrzucę więcej ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19-04-20, 09:36 przez Jerzu, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
MatiM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 10-06-13, 10:38

Postautor: MatiM » 07-08-16, 16:40

Dostosuj temat do szablonu :

viewtopic.php?t=25725

Miło widzieć kolejną Celicą we Wrocławiu
ŻYJ TAK, ABY ŚMIERĆ NA KOŃCU POWIEDZIAŁA CI TAK '' Nienawidzę tej roboty gdy przychodzi mi zabierać takich ludzi jak ty''

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 08-08-16, 15:38

Fajnie się prezentuje. Przydałoby się lekko obniżyć co by tak te japy nie straszyły :)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 08-08-16, 20:53

Jakieś plany.. :?:

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 08-08-16, 21:10

Plant oczywiście są. Auto już chwilę u mnie jest(parę miesięcy), ale w zasadzie tylko części eksploatacyjne poszły w ruch, przez totalny brak czasu i miejsca, żeby pogrzebać przy aucie. Niestety są zamontowane ledy, które idą w odstrzał.
Na peawno wlecą albo springi eibacha albo gwincior (co bardziej preferuje), Do tego fele i na zime i na lato do malowania.
Z audio... Chciałem wywalić skrzynie, bo głośniki w środku, które też zostały zmienione na troszkę wyższej klasy, dają radę bez skrzyni, a chętnie bym polatał jeszcze po jakimś obiekcie, wiec skrzynia w bagażniku nie jest mi mile widziana + dodanie stacji multimedialnej)
Dodatkowo przed zimą chcę zrobić cały lakier(jest parę mankamentów) + za dwa tygodnie jadę na oklejanie szyb(tak plany urlopowe się zgadzają).
Planów jest wiele, z wykonaniem zobaczymy jak to sie rozłoży w czasie, bo wiadomo trochę trzeba włożyc serca i pracy, a nie wszystko na raz.

Jakieś rady? Pomysły? ;)

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 02-09-16, 17:17

Wleciały ciemne szybki na tył w ITK Design koło Kalisza i polecam serdecznie. Do tego poli od Pawcia na przód. Zamontowany został dodatkowy wskaźnik - temperatury oleju.
Celica pojechała i wróciła z Chorwacji dwa tygodnie temu ;)
Mam problem z krokowcem, ale już leci nowy od Tomka z Łodzi.

Powoli do przodu... Na ten moment dokupiona została druga celica V generacji, nad która też pracuje, więc staram się wszystko pogodzić ;)

Wczoraj przyszła do mnie paczka od Bartka, więc niebawem wlecą nowe podkładki pod tablice ;D

Fotki dodam na dniach, na razie nie miałem kiedy, ale może na jutro coś ogarnę.

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 23-10-16, 20:27

Kolejny post, ale cóż... dzieje się, więc dodaje ;)

Tydzień temu wleciało radio 2-din GMS-a, Do tego przyleciały do mnie zaciski od TS-a + wadliwy zacisk z tyłu, zostanie wymieniony, na działający (przyleciał z zaciskami od TS-a ;)

Krokowiec od Tomciusia zamontowany z całą przepustnicą - jest bajka.
Podkładki pod tablice leżą elegancko, a póki co Celica czeka i odpoczywa przez nie ciekawą sytuacje, która mnie spotkała ;)

W niedługim czasie wizyta u lakiernika + detaling (obcierki parkingowe, jeszcze po poprzednim właścicielu)

Zamówiony już kolejny raz za mojej kadencji w tym aucie olej Millers z nano technologią ;)

Tuba helixa przy sprzedaży innej osobie wyzionęła ducha, ale do mnie wpadło coś troszkę mniejszego, ale dwu cewkowego - a mianowicie głośnik Kenwood-a.

Jak dobrze pójdzie to BumBleBee po 1 listopada przywiezie mi nowy spoiler ( mój jest pęknięty ).

To na tyle z dzisiaj ;)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 23-10-16, 21:19

Haha nieciekawa sytuacja... Pirat drogowy normalnie:-)
No najważniejsze że coś się powolutku dzieje do przodu.

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 30-12-16, 15:12

Kolejne zmiany, ramki zegara w carbonie i przycisk ustawiania lusterek w carbonie.
Dodatkowo poprawione oswietlenie konsoli - jest pomarańczowe, jak reszta podświetlenia ;)

Dodatkowo tunel środkowy czeka na hydrografike.
W pokoju leży już nowy spoiler, który zastąpi obecny, gdyż mój był lekko pęknięty.


Felgi jadą na renowacje i malowanie proszkowe.

Póki co nie dużo, ale powoli do przodu ;)


Fanty oczywiście od Anticorr... Pewnie nie ostatnie ;D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30-12-16, 16:06 przez Jerzu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 30-12-16, 15:37

Jerzu pisze:Kolejne zmiany, ramki zegara w carbonie i przycisk ustawiania lusterek w carbonie.

Uuuu Panie na bogato jest ;) Ale patrz jaki kolega, nie pochwalił się skąd ma takie fajne fanty :D:D

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 30-12-16, 16:04

anticorr pisze:
Jerzu pisze:Kolejne zmiany, ramki zegara w carbonie i przycisk ustawiania lusterek w carbonie.

Uuuu Panie na bogato jest ;) Ale patrz jaki kolega, nie pochwalił się skąd ma takie fajne fanty :D:D



Moje niedopatrzenie - oczywiście post poprawiony ;D

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 20-02-17, 20:44

Kolejny post...
Tak się stało, że kolega Anticorr mnie podpuscił, żebym sie pochwalił, nie ma czym, bo sporo pracy przede mną, ale niech będzie ;D

Chronologicznie
- wleciały kolejne fanty w hydrografice - tunel środkowy, niestety bez zdjęć, bo jest do poprawy, ale coś się ruszyło i wygląda o wiele lepiej, niż plastidip, który miałem po poprzednim właścicielu.
- Felgi na lato się "renowują" w zaprzyjaźnionym serwisie w Kaliszu Łatka - renowacja felg - polecam z całego serca, nie jedne koła tam robiłem i dla mnie mistrzostwo świata. Plan był, by na sezon zmienić koła na JR-y, ale a) kasa b) nietuzinkowosć moich MOMO sprawiły, że zostałem, przy nich jeszcze na teraz ;)
- Jeden ze standardowych modów w przedlifcie - wleciały z tyłu lampy polift, dla mnie robią mega robote i wygląda tyłeczek o wiele młodziej, po prostu mistrzostwo świata.
- Jeden z kolejnych modów (a było ich troche, ale już nie wszystko pamietam) to oczywiście pozbycie się lęku wysokości w moim aucie, wleciał gwint od kolegi Anticorr, mianowicie - TA Technix w mega stanie - pierscienie kręcą sie bez problemu, całosć otrzymałem wyczyszczone w stanie idealnym, wiec kolejny raz bardzo zadowolony z transakcji z Anticorrem. Przejezdziłem już na gwincie 300+ km i jest mega.
Zdjęcie zrobione na balonowych zimówkach, zaraz przed założeniem drugiego kompletu, który posiadałem na takie wypadki jak gwint - w rozmiarze 195/45 (niestety brak zdjęcia bo auto jeszcze brudniejsze niż na udostępnionym foto;P)
Na koniec dodam, że zakładanie samemu gwintu, bez niczyjej pomocy w VII to jest katorga, ale jakoś się udało (tylne amory pomógł mi wyjąć dobry kumpel, bo samemu sie zajezdzalem, przez blokowanie sie amora w kielichu).

Zdjęcie poglądowe na zimie z balonowym kołem, bez spasów, pasów, masów, srasów, dystansów i innych takich ;P

Obrazek

Dodam, że lecą do mnie pocztą kolejne fanty, także stay tuned ;)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 21-02-17, 06:25

Jerzu pisze:wleciał gwint od kolegi Anticorr, mianowicie - TA Technix w mega stanie - pierscienie kręcą sie bez problemu, całosć otrzymałem wyczyszczone w stanie idealnym, wiec kolejny raz bardzo zadowolony z transakcji z Anticorrem

Noo taki feedback to ja rozumiem :D:D Polecam się na przyszłość ;)

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 21-02-17, 10:06

Bajka... Jak mnie się podoba jak auto leży na ziemi i koła wchodzą w nadkola...

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 24-02-17, 07:38

Dzięki za miłe słowa ;)
Dzisiaj wieczorem lub jutro rano jadę znów do Kalisza dalej walczyć z zawieszeniem, chce przyłożyć letnią rolkę i ustawić pod nią już zawias ostatecznie.
Dalej plan jest na chwilową jazdę na tej rolce w czasie kiedy w końcu wymyśle na jaki kolor lakieruje...
O! Może ktoś z Was podpowie na jaki kolor dać felgę?
Zastanawiam się między czymś stonowanym, a'la grafit, który teraz jest lub w ogóle poszaleć z różnymi odcieniami/barwami bardziej "krzykliwymi".

Wciąż czekam na paczki, ale to pewnie jeszcze lekko z 2 tygodnie zejdzie ;)
W okolicach maja auto jedzie na porządny detaling i zrobienie małej obcierki, mam zaufaną osobę, która robiła mi już nie jednego japońca i doskonale wie jak zaopiekować się tym lakierem.

kilka rzeczy czeka na montaż, ale brak czasu powoduje, że niestety graty leżą i póki co nabierają mocy urzędowej ;D
Pozdro!

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 24-02-17, 08:28

Jerzu pisze:O! Może ktoś z Was podpowie na jaki kolor dać felgę?

Do granatu: Czarne/Gun metal/Białe/Złote

Ładne auto. Zazdroszczę dokładek :P

Awatar użytkownika
elConejo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 24-03-14, 19:28

Postautor: elConejo » 27-02-17, 13:59

michalm320 pisze:Do granatu: Czarne/Gun


Ja bym unikał ciemnych kolorów przy małej średnicy, będziesz miał wrażenie że fela ma z 15 cali :P

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 27-02-17, 18:50

Wpadła letnia felga jeszcze przed malowaniem, jak zapowiadałem, wyregulowałem pod nią zawieche i ustawiłem negatyw z przodu na śrubach camber eibacha również od kolegi Anticorr, przejechałem już na tym setupie 300km i jestem mega zadowolony, konieczne jednak będa dystanse (na pewno tył, przód delikatnie wypchnąć). Kolor felgi tez juz wybrany, także stay tuned ;)
Udało się w dniu dzisiejszym zaklepać detaling, także będzie pełna korekta lakieru.

To nie koniec modów z body w tym roku, mam swoja wizję, partsy lecą, tylko znaleźć czas na montaż a to niestety największa przeszkoda...

Trochę brudas, ale łapcie ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 27-02-17, 21:25

Skomentowałem😀

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 27-02-17, 21:48

anticorr pisze:Skomentowałem😀

Śmiechłem srodze :D