Forum Celica-Club zostało zaktualizowane. Więcej informacji tutaj.

Jedną z negatywnych konsekwencji aktualizacji jest konieczność ustawienia nowych haseł - w związku z tym należy skorzystać z funkcji przypomnienia hasła.

Celica VII TS by Se-BASS-tian

Roczniki 2000-2005

Moderator: Moderatorzy Projektow

Awatar użytkownika
greos39
Użytkownik
Użytkownik

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: greos39 » 24-06-19, 17:35

Dubel, proszę moda o usunięcie tej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Se-BASS-tian » 12-08-19, 20:55

Mała aktualizacja tematu i tego co działo się przez ostatni miesiąc, dwa :)

1) Wpadł nowy zamek maski z ASO. Do tej pory cały czas irytowała mnie delikatnie podskakująca maska przy prędkościach >160 km/h. Na zdjęciach widać wyrobiony zatrzask który znajduje się kilka mm wyżej, powodując ten minimalny ruch maski przy większych prędkościach. Dodatkowo wymieniłem OEM gumę na nową - pomiędzy maską a przednim zderzakiem. Fajnie wypełniła łączenie. Poprzednia była już trochę wypracowana i odciśnięta.

Z LEWEJ NOWY / Z PRAWEJ STARY:

Obrazek

2) Przyszły do mnie z AliExpress niebieskie, anodowane nakręteczki, podkładeczki płaskie / z kołnierzem etc. W wolnej chwili pokminię sobie co podmienić - głównie w komorze silnika. Podsumowując zabawa w drobne detale żeby dodać jeszcze kilka niebieskich akcencików :)

Obrazek

3) Z UK dotarły do mnie siłowniki maski RAYS. Jakoś o nich wcześniej nie myślałem ale Cisiel na Japfeście zagadał - zamontuj sobie siłowniki maski, fajny, przydatny bajer :) . No to mówię, aaa zamówię sobie :D . No i w poprzedni weekend robiłem pierwsze próby. Niestety nie jest to typowy Plug&Play. Zapowiadało się fajnie, mocowania wyglądały jakby to miało siąść w 30 min :) . Zeszły mi jakieś 3h (może jakbym miał drugą osobę do pomocy to szybciej) i ciągle się gdzieś stawiały (wybrzuszało maskę w jednym miejscu). Stwierdziłem że chyba jednak nie zakładam tego - nie chcę oryginalnych elementów doszlifowywać, naginać itp. żeby to się fajnie w całości chowało :? . Miałem je jakieś 30 min. na aucie. Pobawiłem się góra/dół i potwierdzam - fajny bajer. No ale pójdzie jednak na sell. Także jak ktoś jest chętny to zapraszam na priv :)

Obrazek

4) Żaróweczki do kierunkowskazów pewnie mało interesujące ale jakby nie patrzeć zmieniają look auta :P . Zakupiłem dwie wersje - Osram Diadem (taki kolor aqua) oraz Philips Silver Vision (chrom). Zawaliłem trochę z tymi w kolorze aqua bo zamówiłem pod złe gniazdo i nie wchodzą. Powinno być BAU15s. No i kurka o dziwo te aqua bardziej mi się widzą. Przykuwają uwagę i chyba poszukam jeszcze raz i zamówię już prawidłowe. W nagrodę pocieszenia siadły w wersji chrom. Teraz jeszcze chyba do tyłu wrzucę wersję chrom i nie będzie pomarańczowych odbłyśników :D :D . Ktoś kojarzy jaki typ żarówki tam jest ? WY21W ?

Obrazek

Poniżej porównanie:

LEWY CHROM / PRAWY POMARAŃCZ:

Obrazek

LEWY CHROM / PRAWY AQUA:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13-08-19, 20:01 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greos39
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: greos39 » 12-08-19, 22:28

Kradnę pomysł z tymi kieruneczkami, bo jak patrzę na front mojej, to mnie ten pomarańczowy drażni niesamowicie.
Pamiętam jak z Cisielem zamawiałem te siłowniki, też było gadanie że fajny bajer :-D
Fakt, trzeba trochę się pobawić z ich montażem, ale imo warto, a na Twoje siłowniki może znajdę zainteresowanego :D

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Cisiel » 13-08-19, 12:29

No ale model. Wystarczy trochę cierpliwości, trzeba te blaszki troszkę dogiąć i fasolkę zrobić w miejscu mocowania. Przez pisanie to ciężko wytłumaczyć... Naprawdę idzie to dograć idealnie i nic nie odstaje no i działa jak trzeba :wink: weź Ty drugie podejście chłopie zrób na spokojnie.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: anticorr » 15-08-19, 11:42

Podejście do szczegółów level expert swoja droga ile taki nowy zamek w aso? Miałem ten sam problem, ale udało mi sie zregenerować stary zatrzask w zamku. Pytanie czy się opłacało w to bawić teraz

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: volumemusic7 » 15-08-19, 15:08

Daj znać ile za te siłowniki maski, może nad nimi pomyślę :D