Celica VII TS by Se-BASS-tian

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 16-07-23, 16:50

Żadna czerwona :D I absolutnie nie sprzątnąłem nikomu sprzed nosa bo tak jak pisałem, zakup był dokonany kilka minut po wstawieniu posta xD Auto o ile się nie myle było też w kolorze thunder gray 8)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 16-07-23, 17:11

Rok 2022 i wracamy do autka bo jest już więcej czasu a i większe wydatki na mieszkanie się skończyły :)

2. Marzec 2022 - od jakiegoś czasu zauważałem wyciek oleju od strony dekla rozrządu (generalnie kręcące się rolki i pasek mocno to rozprowadzały po komorze, przez co ciężko było zlokalizować źródło problemu). Pierwsza naprawa u mechanika i diagnoza że to pewnie najczęstsza przyczyna takich wycieków, czyli simering wału korbowego. Simering został więc wymieniony na nowy.

Obrazek

3. Kwiecień 2022 - niestety minęło kilka tygodni, a ja nadal zauważałem świeże kropki oleju na posadzce w garażu. Telefon do mechanika, że to jednak nie to, bo olej nadal się gdzieś wyciska więc przy kolejnej wizycie miały być już wymienione wszystkie uszczelki które są przy tym deklu (nie miałem o to pretensji bo pierwsza naprawa nie była jakoś specjalnie droga). Natomiast cena tej drugiej usługi miała już tutaj wzrosnąć bo o ile wcześniejsza wymiana simeringa nie wymagała zrzucenia pokrywy, tak tutaj zapowiadało się już więcej roboty.

No i tutaj wydaje mi się że podjąłem mądrą decyzję, bo skoro głównym kosztem było ściągnięcie dekla to od razu zdecydowałem się na wymianę rozrządu który być może i tak bym musiał wymieniać za jakiś czas (bardziej dla świętego spokoju, niż poprzez rozciągnięty łańcuch) . Tym bardziej że auto miało przejechane już ok 150 000 km.

Tak więc oprócz uszczelek na liście znalazły się również:
1. Łańcuch rozrządu - ASO (Nr części 13506-88600)
2. Napinacz - ASO (Nr części 13540-88600)
3. Koło rozrządu - wał korbowy - ASO (Nr części 13521-22020)
4. Ślizgacze łańcucha - ASO (Nr części 13561-88600 oraz 13559-88600)
5. Bęben VVT-I - ASO (Nr części 13050-0D010)
6. Koło rozrządu - wałek - ASO (Nr części 13523-22020)

Dodatkowo były problemy z napinaczem paska i został on również wymieniony. Generalnie podsumowując te wszystkie prace i części to ładna cena się z tego zrobiła, no ale cóż, to była moja decyzja :xd: :xd: :xd:

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 16-07-23, 17:29

Marzec 2022 to też miesiąc w którym odebrałem dokładkę Greddy od lakiernika i tego miesiąca została założona na auto. Fotka pamiątkowa, jeszcze na zimowych balonach :D :D :D

Śmiało mógłbym powiedzieć że jest to pierwsza Celica w Polsce z tą dokładką, natomiast jakoś o tej samej porze ruszyły w sprzedaży te same dokładki - laminaty z firmy Bite Design :-D :-D :-D i tych Celic w PL się wysypała cała masa, także trochę smuteczek że się nie nacieszyłem za długo tą unikalnością :P

Obrazek

PS. na tym zdjęciu można zauważyć również blendę na przedniej szybie. Blenda zrobiona wg mojego projektu (nawet nie wiedziałem ile gotowych wektorów jest dostępnych za darmo w necie, typu TRD, Toyota Racing Development, znaczki Toyoty i inne, także wyobraźnię można mieć bujną). Usiadłem któregoś wieczoru do Adobe Illustratora i takie coś wyczarowałem (jakąś tam podstawową wiedzę z grafiki wektorowej i druku CMYK mam, więc projekt nie sprawił trudności, a i też nie wymagał już poprawek w firmie zajmującej się oklejaniem aut. Chłopaki mówili że włącznie z przygotowaniem do druku, wszystko było dobrze ustawione w pliku końcowym).
Ostatnio zmieniony 16-07-23, 18:32 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 16-07-23, 17:49

--> Maj 2022 <--

Gdzieś tam zrodził się kolejny pomysł na założenie obrysówek JDM przedniego zderzaka. Zakup nowych odbył się w ASO i od razu okleiłem je przyciemniającą folią z Oracala.

Jakie było moje pozytywne zdziwienie (po tym jak pytałem osoby które miały założone te obrysówki, żeby mi zwymiarowały miejsce gdzie zrobić na nie otwory), że zderzak od środka ma wykropkowane miejsca gdzie należy ciąć ten zderzak żeby mieć otwory na te obrysówki :handshake: Także robota już była dzięki temu z górki, macie takiego hint'a na przyszłość 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16-07-23, 18:50 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 16-07-23, 18:12

Post pod postem ale mam dzisiaj po prostu wenę :) Zapomniałem że w maju 2022 Celica zaliczyła profesjonalną sesję zdjęciową u kolegi Kondrada - Pancake Images (Konrad jest tutaj znany) 8) 8) 8)

Wprawne oko wyłapie że było to jeszcze przed założeniem obrysówek JDM oraz wyłapie również to że dokładka z jednej strony nie była dobrze spasowana - widać takie załamanie zderzaka. Powyższe prace nad obrysówkami były połączone jednocześnie z poprawą dokładki - dopiero zdjęcia mi pokazały co jest nie tak.

PS. do dzisiaj cierpię na to że nie potrafię dobrze spasować szpar pomiędzy przednim zderzakiem a nadkolami :( Na zlotach widzę że są VII'ki które mają fajnie spasowane te miejsca, u mnie za choinkę nie mogę tak zrobić. Musiałbym chyba mieć obok rozebraną, tą dobrze spasowaną i mierzyć co, gdzie jest nie tak żeby ta szpara była delikatna i poprawiać... Temat na przyszłość !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: greos39 » 30-08-23, 22:39

Zacne fotki ^^
A pod maską jaki porządek :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Malinaaa.17
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12-09-18, 11:25

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Malinaaa.17 » 08-09-23, 22:26

Pięknie się prezentuje 8)

Awatar użytkownika
Glodny1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 03-06-11, 00:17

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Glodny1992 » 11-12-23, 15:04

Clean :eek: jest lustro :-D coraz bardziej podoba mi się ta klapka paliwa do białego czarna by siadła jak ze spasowaniem?? Bo Ori to już nie ma szans dorwać

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 11-12-23, 16:25

Ale to jest oryginalna klapka jak i ori korek wlewu :D Spasowanie ideolo, mocowania ma te same co klapka metalowa.

U mnie też wątek gdzieś tam się zatrzymał bo była wena w spisywaniu modów z poprzednich miesięcy ale to nie jest koniec tego co się w aucie już wydarzyło :D

PS. a ile części jeszcze leży na półce i czeka na montaż xD - ojj sporo dolarów tutaj na to poszło :D :D :D - i tutaj zdradzić mogę że chodzi już typowo o motorownię :twisted: . Muszę się tylko odkuć finansowo bo oprócz Celicy dwa miesiące temu do garażu trafił również inny mocny JDM - a wokół Celicy jeszcze trochę ciekawego i kontrowersyjnego będzie, w końcu nie jest już moim daily więc i na dłuższą odstawkę może gdzieś w końcu pójść żeby się robiło :D :D

Awatar użytkownika
Glodny1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 03-06-11, 00:17

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Glodny1992 » 11-12-23, 21:25

Aaaa chyba że tak dawno nie widziałem takich rzeczy w Ori pewnie nie było łatwo dorwać jakoś ostatnio widziałem dość dużo postów z tą klapką dlatego myślałem że się skusiłeś.
eBay czy gdzie to wykopałeś?

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: greos39 » 18-12-23, 21:02

Na eBayu często się pojawiają, burgery mają trochę fantów.
Idzie też dorwać w UK i w Japonii :P
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Re: Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: QubaKpl » 22-01-24, 19:28

Przepiękna celinka ahh dlaczego ja swoją sprzedałem :cry: