Celica VII TS by Se-BASS-tian

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 20-05-18, 12:01

Podobnie chce sobie zrobić komorę - czarny, niebieski i srebrny :D
Pięknie to wygląda :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Postautor: hube » 20-05-18, 13:15

Skromnie i schludnie. Mi się to podobać :-)
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 02-06-18, 22:21

Kurcze wszystkie poprzednie fotki poszły się walić... Nie korzystajcie z fotosik.pl bo u mnie nie minęły nawet 2 lata i już nie ma fotek. Spróbuję sobie przypomnieć jakie fotki wcześniej wisiały w poprzednich postach, czy to był kicz czy sztos ale z grubsza uzupełnię ;) Ale do rzeczy...

Kolejny progress... lakiernik dyryguje moim czasem bo zwleka już kolejny tydzień (w sumie już nawet miesiąc, bo ponad 4 tyg.) i ciągle przekłada mi ogarnięcie mojej Toyoty. Stwierdziłem że w międzyczasie zajmę się czymś innym co było w kolejce. No więc w tym tygodniu w końcu wymieniłem amortyzatory na KYB AGX + sprężyny Eibach Pro Kit + wszystkie OEM'owe odboje, gumy, osłony itp.

Wrażenia ? Czuję jakbym wsiadł do nowego auta :D . Poprzednie amorki miałem jeszcze o bardzo dobrej sprawności ponad 75% ale jak to auto się teraz prowadzi... Bajka. Puki co standardowo ustawiłem sobie "2" na sztywności amorka ale z tydzień polatam sobie na "3" i zobaczę która konfiguracja mi bardziej pasuje. Jest twardziej ale też bez przesady, jest nadal fajnie i komfortowo i przede wszystkim bardziej sportowo :)

Do całości założyłem również rozpórkę Staffa która też leżała na półce i czekała na swój moment. Autko fajnie siadło ale szczerze dopiero jak ta japa się zmniejszyła to wizerunek koła się uwypuklił, i.... koło sprawia wrażenie jeszcze bardziej schowanego.

Leżą u mnie dystanse H&R 15 mm ale chyba nie będę się tym bawił bo od razu dłuższe szpilki potrzebne itd. i po prostu przeciągnę temat do czasu zmiany felg. Mam faworyta i w sumie tym razem nie będę go trzymał w tajemnicy i zapytam czy waszym zdaniem siądzie do Celicy ;) . Poniżej oczywiście foteczki ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj felga która mi chodzi po głowie - Rota Titan:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03-06-18, 12:54 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 02-06-18, 23:44

Imo zdecydowanie lepsza od tych wyżej :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 05-06-18, 14:53

ułałałałiłiłiłi Pieknie sie prezentuje <3
Roty siądą az milo ;D

Awatar użytkownika
No Care
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 20-09-15, 20:41

Postautor: No Care » 05-06-18, 16:49

sSe-BASS-tian, ja bym się nawet nie zastanawiał tylko brał! Kolorek felg pięknie siądzie z nadwoziem :)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 25-06-18, 17:50

Hej, hej ! Małe podsumowanie tego co ostatnio dzieje się z Toyotką :)
Dostałem już chyba odpowiedzi od większości przedstawicieli Rota w europie (mail poszedł do Anglii, Niemiec, Holandii, Polski i jeszcze kilku sklepów w danych krajach) w sprawie felg z powyższego zdjęcia i niestety od wszystkich otrzymywałem tą samą odpowiedź. Dla rozstawu 5x100 niestety na rynek europejski nie ma tego modelu w kolorze Hyper Black... Można zrealizować zamówienie indywidualne ale przy zakupie 5 zestawów felg (20). Dostępne są natomiast w kolorze Hyper Silver, Bronze, Flat Black. Już przez chwilę przeszło mi przez myśl czy nie wybrać JR11 ale kurcze chciałbym żeby ta Celka była unikatowa... Powiedzcie co sądzicie o kolorze Hyper Silver dla tego koloru autka ? Jest on dostępny nawet w Polsce więc długo bym nie czekał nawet na te fele. Jara mnie ten model jak nie wiem co ale nim się zdecyduję to chciałbym poznać wasze zdanie :?: :?: :?:

Obrazek

Co z innych nowości... auto w końcu stoi u lakiernika. Ogarniam wyprawki + kawałek tylnej klapy tak że ten znaczek TS będzie już na właściwym miejscu + w końcu pomaluje się dokładka TRD :twisted:

Kusi mnie jeszcze sprzedać te kilkomiesięczne Bridgestone i wybrać oponki o rozmiarze 215/40. Szykuje się spory update także stay tuned :)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 26-06-18, 15:42

Moje poprzednie felgi to właśnie były Roty w kolorze Hyper Black i szczerze powiem, że ginęły na aucie strasznie niestety... Widziałem i macałem na żywo kolor Hyper Silver i naprawdę wygląda to dobrze. Według mnie dobrze by ten kolor siadł na aucie - zdecydowanie lepiej jak czarne. Bierz te Silvery mówię Ci. Ja osobiście na pewno bym tak uczynił.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 26-06-18, 19:17

Dzięki Cisiel, za kluczowe informacje bo tak naprawdę ciężko mi w ogóle podejmować decyzje na podstawie zdjęć, gdzie w większości w necie są one podpicowane i nie wiadomo jak to w realu wygląda. Tak, raczej zdecyduję się na ten Hyper Silver. Są dodatkowo w dwóch opcjach - szerokość 8J i 9J ale chyba wybiorę 4x8J. Szkoda że ET42 będę i tak musiał się posiłkować w przyszłości dystansami. Gdzieś widziałem też z ET35 może uda się gdzieś ugrać takie... ;)

Tak BTW. masz gdzieś jakieś archiwalne foto swojej fury z tymi Rota Hyper Black ? Podesłałbyś na PW ?

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 26-06-18, 21:13

Poszło PW.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 23-07-18, 20:24

Pora podsumować to co działo się z autem przez ostatni czas :D :D . Jakoś pod koniec czerwca w końcu odebrałem auto od lakiernika. Robionych było kilka drobnych wyprawek + w końcu pomalowana została tylna dokładka zderzaka TRD. Autko składałem drobnymi kroczkami, z reguły w weekendy. W poprzedni weekend starczyło nawet czasu żeby pobawić się w detailera i wykorzystać kupiony wór kosmetyków żeby doprowadzić lakier do fajnego stanu :)

Auto w końcu doczekało się poprawy tyłka:
1) Założenie tylnej dokładki TRD
2) Wywalenie ramki rejestracji z kamerką i w zamian założenie kamerki która dyskretnie znajduje się pod blendą + klubowa ramka rejestracji
3) Czerwony napis CELICA. Tutaj od razu odradzam kupna tych żelowych. Kupiłem takie, przykleiłem, podgrzałem tak jak sprzedawca nakazał i po powrocie autostradą z Wrocławia (~180 km/h) wróciłem bez jednej literki :) . Poza tym czerwień mi nie pasowała więc dobrze że się tak stało :-D . Obecna jest bardziej bordowa i komponuje się z emblematami
4) Znaczek TS w końcu trafił na swoje fabryczne miejsce. Uff w końcu się nie gryzie na tej klapie z całością.

Od razu spodobała mi się boczna sylwetka auta. Dzięki tylnej dokładce auto sprawia wrażenie bardziej obniżonego. Dodatkowo fajnie wyrównała się dolna linia auta.
To co pozostało do zrobienia to na pewno wysunięcie końcówki tłumika. Zastanawiam się tylko czy wysunąć oryginalną czy dać bardziej mięsistą końcówkę typu Apexi N1. W przyszłym roku pewnie będę chciał założyć jakiś Magnaflow i nie wiem czy już teraz coś działać czy czekać i zrobić to w przyszłym roku...

Sporo też ostatnio przesiedziałem na przeglądaniu zdjęć Celic z wlotami powietrza M-Sport i stwierdziłem że też się o niego pokuszę. Będzie to zwieńczeniem mojej pracy nad body tego auta w tym roku. Wlot jest już w drodze tak więc mam nadzieje że tym razem lakiernik to szybko machnie i jeszcze w te wakacje będzie siedzieć na masce ;)

Zamierzam również w najbliższym czasie wystawić obecne felgi i opony na sprzedaż. Po głowie chodzą cały czas Roty + te same opony ale o niższym profilu :)

Poniżej foto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 25-07-18, 16:09

Auto bardzo przyjemne dla oka. Felgi nie pasują tu zbytnio. Giną strasznie. Nad jakim modelem teraz rozmyślasz ? I w jakim kolorze ? Ja bym tu widział jakiś Hyper Silver :wink:

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 25-07-18, 17:44

Tak jak opisałem w poprzednim poście obecne felgi i opony idą na sprzedaż (po Japfeście wystawiam ogłoszenie). Już ostatecznie zdecydowałem się na Rota Titan Hyper Silver 17" :) . Z czego tym razem już ogarnę poprawny spas felg i na gotowo będę mierzył jakie powinny wpaść tutaj dystanse :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 26-07-18, 07:35

Se-BASS-tian pisze: Rota Titan Hyper Silver 17"

A to nie jest coś podobne do JR-11 ??

Będzie autko macana na JF...to już jutro ;)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 26-07-18, 09:13

Trochę są gdy się weźmie te węższe 8''. Przy szerszych 9'' ramiona zaginają się fajnie do środka i wtedy już nie ma co porównywać do JR'ów :P . A jeżeli już szukać felg na których się wzorują te Titany to są nimi WedsSport TC105N :)

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 26-07-18, 13:31

Ładna sztuka, spoiler USDM z dokładką TRD ładnie się komponuje w tym kolorze :-D
Za te felgi to już się tu ładnie nasłuchałeś :D

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 05-08-18, 19:11

Mamy słoneczny początek sierpnia. Pogoda sprzyja żeby sobie coś delikatnego pomodzić przy aucie. Przed tygodniem byłem na Japfeście i zainspirowałem się kilkoma modami chłopaków którzy ustawili się tam swoimi VII. Fajnie było niektóre osoby poznać osobiście, fury na żywo robią jeszcze większą robotę niż na fotach.

Tak więc wróciłem do domu i pomyślałem że dodam kilka elementów również u siebie :)
1) Przyciemnienie lamp przeciwmgielnych folią do lamp Oracal. Zakupiłem dwa stopnie przyciemnienia. Po pierwszym miałem tylko delikatnie zmieniony odcień, przy drugim już było to mocno widoczne i tak zostawiłem.
2) Niebieski Tow Hook Benen :)

Dotarł również wlot powietrza M-Sport. Już poczyniłem pierwsze przymiarki, wszystko pasuje idealnie. Nic tylko polakierować i zakładać ;)

Poniżej kilka fot:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 06-08-18, 08:52

No miło było się w końcu poznać :D Szkoda, że nie jako uczestnik wpadłeś ale mam nadzieję że w przyszłym roku to się zmieni :wink:

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 25-08-18, 19:11

Cisiel, też mam taką nadzieję, że za rok zjawię się tam już jako uczestnik :) . Do tego czasu na pewno w aucie coś się zmieni więc można będzie wysyłać zgłoszenie, a przede wszystkim zrobić lepsze fotki :P .

Co do tego co aktualnie się dzieje z autem... no nie zawsze bywa kolorowo... wracając z nad morza auto po raz pierwszy zawiodło. Zerwał się pasek osprzętu silnika co nie pozwoliło na dalszą jazdę. Gdzieś w okolicy Wałcza musiałem wołać lawetę i wrócić na niej do domu (gdyby była wcześniejsza godzina to kombinowałbym z paskiem na miejscu bo montaż okazał się łatwy, jednak zbliżał się wieczór i jedyna opcja jaka wchodziła w grę to laweta). Napisałem że auto zawiodło ale tak naprawdę to chyba trochę ja zawiodłem, jakoś wcześniej nie interesowałem się stanem paska, być może już wcześniej wołał o pomoc, o wymianę.

Dzisiaj autko dostało nowy pasek Contitech'a, wszystko działa bez zarzutu. Mam nadzieję że tamta sytuacja nie wpłynęła jakoś na kondycję silnika. Dodatkowo założyłem blaszki na zatrzaski drzwi bo już trochę sobie leżały i jakoś nie miałem czasu ich przykleić a to przecież tylko 5 min roboty :)

FOTO:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 26-08-18, 00:11

Mój pasek Conti też już leży jakiś czas i czeka, jeszcze nie mam napinacza.