Blue T23

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Blue T23

Postautor: greos39 » 25-09-17, 19:58

SAMOCHÓD:
*Toyota Celica VII '04 ZZT231

SILNIK:
* 2ZZ-GE
* Millers Oils EE Performance C3 5W40
* Filtr oleju Knecht
* Świece Denso IK20TT
* Filtr paliwa JC PREMIUM B32079PR
* Zbiornik odmy D1 Spec
* Kanapka D1 Spec z czujnikami ciśnienia i temperatury oleju
* Przerobiona miska olejowa z przegrodami 1ZZ

PRZENIESIENIE NAPĘDU:
* Sprzęgło Aisin KT-277E
* Olej Motul GEAR 300 75W90
Plany:
* Short shifter
* LSD

ZAWIESZENIE:
* Rozpórka przednia Staffa
* Sprężyny Eibach Pro-Kit -30mm
* Amortyzatory KYB Excel-G
* Poduszki amortyzatorów KYB
* Łączniki stabilizatorów Lemförder
Plany:
* Gwint TEIN + EDFC - czekają na ogarnięcie i montaż

UKŁAD HAMULCOWY:
* PRZÓD: swap zacisków, tarcze 295 mm i klocki Textar
* TYŁ: klocki i szczęki Textar
* Zaciski odnowione i polakierowane na niebiesko
* Przewody hamulcowe w oplocie stalowym Hel
* Płyn Motul RBF700
Plany:
* PRZÓD: swap GT4
* TYŁ: swap Wish

UKŁAD WYDECHOWY:
* TRD High Response Muffler

UKŁAD DOLOTOWY:
* Filtr powietrza K&N 33-2041-1

KOŁA:
* L1: WedsSport SA-90 17x7,5J ET45, Yokohama Advan Fleva V701 215/45
* L2: OEM GT86 17x7J ET48, Michelin Primacy HP 215/45
* L3: OEM T23 16x6,5J ET39, Yokohama BluEarth-A AE50 205/55
Plany:
* Zmiana koloru setu L2 z przeznaczeniem go na tor

BODY:
* Zderzak przód JDM z dokładką TRD Elegant JDM
* Halogeny custom
* Progi TRD
* Zderzak tył JDM z dokładką TRD
* Blenda chrom JDM
* Spoiler TRD
* Dystanse 20mm przód i 30mm tył
* Przyciemnione szyby
* Lampy tył custom
* "Neony" LED RGB
Plany:
* TRD fender flares - polakierowane, czekają na montaż
* Owiewki T23 JDM - czekają na montaż
* Lusterka JDM - czekają na montaż
* Customowe ksenony + DRL
* TRD Hood Spoiler

KOMORA SILNIKA:
* Satyna/polerka pokrywy zaworów
* Niebieskie przewody silikonowe
* Niebieski oplot
* Niebieski korek oleju TRD
* Siłowniki maski RAYS
Plany:
* Polerka kolektora dolotowego
* Montaż osłony cewek Lotus Performance

WNĘTRZE:
* Niebieskie podświetlenie zegarów oraz wszystkiego na panelu środkowym.
* Customowe tarcze zegarów
* Filtr kabinowy JC PREMIUM B42008CPR
* Customowe gaugi temperatury i ciśnienia oleju
Plany:
* Zmiana podsufitki i słupków na ciemne
* Ambient

AUDIO:
* Toyota JDM Navi HDD W55 z customowym podświetleniem
* 2x Subwoofer Toyota W00X
* Zmieniarka CD Alpine z ICD Toyota
Plany:
* głośniki Alpine
* wygłuszenie
* relokacja subwooferów i zmieniarki


Krótki opis/historia samochodu:
W Celi zakochałem się w podstawówce, dzięki NFS U2 - od tego momentu była moim marzeniem. Po zdaniu prawka marzenie odżyło, a po sprawdzeniu rynku padła decyzja o szukaniu Celi. Trzy lata zbierania funduszy, szukania odpowiedniego egzemplarza i tak po wielu obejrzanych sztukach i bardzo krótkiej przygodzie z VVT-i, we wrześniu 2017 stałem się posiadaczem wymarzonego TS'a z 2004. Egzemplarz w pełnej serii, w nie najgorszym stanie - parę rzeczy do ogarnięcia jest. Miejmy nadzieję że zostanie u mnie do końca, ewentualnie przejmą ją moje dzieci :D

Krótki opis planów zmian:
Ogarnięcie po sezonie 2022 i przygotowanie na 2023.

Zdjęcia przed zakupem:
ObrazekObrazek

Operacja zakupu miała niestety jeden nieszczęśliwy zwrot akcji. Kolega który był na miejscu w Lublinie jechał do sprzedającego w celu sprawdzenia Celi w serwisie, miał wypadek z nie swojej winy.
Ciężarówka w niego wjechała :/ Nikt na szczęście nie był rany, wszyscy cali ;) Fabia została w Lublinie, a Celinka bez najmniejszych problemów dojechała na Pomorze ;)

18.02.2018 - spot Toyota 3M, 28.04.2018 - JDM Day Tczew, 10.06.2018 - Spot Toyota Trójmiasto
ObrazekObrazekObrazek

12.08.2018 - Spot Toyota Trójmiasto, Gdańsk z ekipą Celica Trójmiasto
Obrazek
20.10.2018 - Zlot Celica-Club Poland, Piła, z Fraglezz
Obrazek
23.02.2019 - Urodzinowy zlot Celica-Club Poland, Toruń, z Asper i Krzychu
Obrazek
05.10.2019 - Zlot Celica-Club Poland, Bydgoszcz, z Malinaaa.17
Obrazek
29.02.2020 - Urodzinowy zlot Celica-Club Poland, Pszczółki, z Zibi, veevoir i resztą obecnych :D
Obrazek
22.08.2020 - Japfest 2020, Tomaszowo, z anticorr i Jerzu
Obrazek
22.05.2021 - Urodziny Celica Trójmiasto z Piotrek99 i Szymkiem
Obrazek
24.07.2021 - Japfest 2021, Tomaszowo, ekipa Celica Trójmiasto
Obrazek
01.05.2022 - Kanjo Night 3-City
Obrazek
27.08.2022 - OVERGROUND - JDM Spot
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03-03-20, 21:54 przez greos39, łącznie zmieniany 63 razy.

Awatar użytkownika
No Care
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 20-09-15, 20:41

Postautor: No Care » 26-09-17, 01:52

greos39, dawaj zdjęcia :)
Cos czuje, ze bedą siostry bliźniaczki ;)
Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 26-09-17, 07:36

Foty foty

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 26-09-17, 07:47

ogarnięte - na PC to izzy ;p

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 29-09-17, 20:44

Mało ambitne, ale pierwsze zmiany się szykują :D
Na pierwszy ogień idą lusterka - mody względnie tanie, mało skomplikowane i mogę je zrobić przy biurku.
Na początku myślałem tylko o tym by lusterka się składały wraz z zapłonem, bądź włączeniem świateł, ale kolega zaproponował by rozszerzyć to o dodanie kierunków.
Obecne lusterka chcę zostawić takie jakie są, dlatego po weekendzie chce kupić drugi komplet który będzie bazą.
Do składania lusterek chce użyć małych serwomechanizmów i atmegi, może arduino.
W drugi zestaw lusterek chce wkomponować plastikowy klosz. Tylko mam jedno pytanie, czy niebiescy nie będą robili problemu o takie kierunki ?

Tak by to mogło wyglądać - sorki ale mistrzem painta, ani sketch up'a nie jestem ;p
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21-08-18, 22:30 przez greos39, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 30-09-17, 08:30

greos39 pisze:Do składania lusterek chce użyć małych serwomechanizmów i atmegi, może arduino.

Hmm.. po co tak komplikować sobie życie... na serwomechanizmy, przekładnie, jakiś sterownik i przekaźniki żeby zrobić samodzielnie składane lusterka wyjdzie Ci pewnie tyle co byś kupił ori JDM składane lusterka..
Ja mam u siebie ori JDM składane albo manualnie z przycisku ale mam też wpięty moduł automatycznego składania, po zamknięciu auta z pilota i rozkładają się po przekręceniu stacyjki..
Pomysł dość ambitny żeby samemu rzeźbić takie lusterka.. ale powodzenia ;)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 30-09-17, 12:24

Robisz sobie strasznie pod górkę z tymi lusterkami. Kup ori JDM. Będzie mniej roboty niż rzeźbić to co masz...

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 30-09-17, 12:37

Wiem że robię sobie pod górkę, ale raz że chciałbym się trochę przy tym pobawić, dwa to cena.
Przed powstaniem pomysłu na zrobienie składanych, szukałem lusterek JDM, ale jedyne jakie znalazłem były za niecałego tysiaka z wysyłką.
Nie będę ukrywał że cena jest czynnikiem decyzyjnym, a skoro jest możliwość zrobienia składanych lusterek z kierunkami, za kilka stówek mniej, to czemu nie ?
Serwa mam od drona nadmiarowe, a lusterka chce żeby się otwierały tylko jak odpalam silnik więc bez modułu się obejdzie raczej, klosze i jakieś uchwyty wewnątrz lusterka z drukarki 3D.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 01-10-17, 13:36


Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 11-10-17, 18:33

Na początek wleci kit sprzęgła od Aisina - KT-277E lub KT-132A (kwestia dostępności).
W między czasie drobna modyfikacja fabrycznego radia - kabel jack pod płytę główną.
Obrazek
Można słuchać muzyki z każdego urządzenia wyposażonego w gniazdo jack.
Ostatnio zmieniony 21-08-18, 22:51 przez greos39, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 28-03-18, 20:58

Temat troszkę umiera, dlatego lekki update (w stylu pamiętniczka :v).
Projekt z lusterkami musiałem całkowicie wyhamować, podobnie jak wymianę płynów i filtrów.
Wiele się działo w moim życiu, chciał nie chciał Cela zeszła na dalszy tor, dlatego niestety bez rewelacji :/

Krótko po ostatnim wpisie wleciał kit sprzęgła, zdecydowałem się na KT-277E. Po wymianie lekka regulacja przy pedale i wszystko ideolo :)
Do zimy Cela jeździła regularnie, bo daily nie było na chodzie.

Tuż przed pierwszymi śniegami i solą na drogach, Pug (Partner '01) wrócił na koła, co skutkowało redukcją nabijanych Celinką kilometrów do minimum.
Poza drobnymi rozgrzewkami (nigdy jak był śnieg) i wypadami na spoty, przestała całą zimę w garażu.

Po nowym roku między atakami śnieżnych nawrotów, Cela zawitała na spotach Toyota 3M.
Obrazek
Obrazek

Jakoś w listopadzie zauważyłem że lekko mi paruje lewa lampa, było to do zniesienia, jednakże planowałem to zrobić tak czy siak. Jakoś na początku marca, po dość intensywnym prysznicu, zaczęła parować mi prawa lampa. W dodatku mocniej niż ta lewa :(

Tak jak lewa parowała sporadycznie, tak prawa od tego momentu parowała przy każdym myciu czy deszczu. Po myciu przed spotem Japończyków zaparowała mocniej niż dotychczas, psując piękne ujęcie :oops:
Obrazek

W związku z takim obrotem spraw Cela wylądowała na stole operacyjnym :v
Obrazek

Lampy odkręciłem i walczę z nimi w pokoju, co by jak najwięcej wykręcić przed pieczeniem.
Obrazek
Obecnie wyglądają nie najgorzej, ale zastanawiam się nad polerką i zabezpieczeniem.

W między czasie wleciały nowe Yokohamy, które po świętach chce założyć :D
Obrazek

Do końca kwietnia (czytaj JDM Day w Tczewie) chce ogarnąć lampy i halogeny przy których też się bawię, oraz pokrywę i kolektor na lustro :-D
Jeżeli wleci mi jakiś dodatkowy hajs, to do tego czasu ogarnę też wszystkie filtry, płyny i zrobię swapa hebli z Ave ;P
Ostatnio zmieniony 21-08-18, 22:33 przez greos39, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 28-03-18, 21:14

No coś tam się jednak dzieje :D Rób wszystko na spokojnie bez pośpiechu. Myślę, czy nie zajechać właśnie do Tczewa :D

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 09-04-18, 23:31

Korzystając z wolnego czasu (przyśpieszona sesja i chwilowo bez egzaminów) trochę ogarnąłem :P
Dwie lampki rozklejone, czekają na ogarnięcie. Skorzystałem z forumowego przepisu - 90* 10 minut :)
Obrazek

Miałem robić na lustro, ale stwierdziłem że zrobię na błysk i satynę w jednym :D Kolektor może też ogarnę do kompletu.
4 liter nie urywa - robione z pokrywą na silniku, no i pierwszy raz w życiu, ale jest lepiej niż było.
Obrazek

Jakby ogarnąć dolot, pokrywę cewek Injen'a i wszelkie przewody, węże itp na niebiesko, to myślę że nawet fajnie by wyszło :P
Powoli ku ogólnej wizji :D
Ostatnio zmieniony 29-01-19, 15:54 przez greos39, łącznie zmieniany 3 razy.

Marquss91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 07-08-15, 22:59

Postautor: Marquss91 » 10-04-18, 09:34

Silnik świetnie wygląda :) Powodzenia!

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 23-04-18, 00:48

No jeszcze trochę jest tu do ogarnięcia, ale dzięki :D

Taka ładna pogoda dzisiaj była, aż mi Celi było szkoda że w garażu siedzi i kurz zbiera :(
Wyprowadziłem ją, wywietrzyłem, odpaliłem co by troszku pochodziła i w końcu wleciało letnie ogumienie :-D
Obrazek

Po ostatnim egzaminie będziem składać :D
Ostatnio zmieniony 21-08-18, 22:34 przez greos39, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 26-04-18, 20:09

W tym tygodniu wziąłem się trochę za środek Celi, by zbliżyć je do mojej ogólnej wizji wozu.
Na początku zabrałem się za środkowy panel. Rozłożyłem go i zabrałem rzeczy które wymagały modyfikacji.
Do swojego prowizorycznego stanowiska pracy :-D
Obrazek

Sporo czasu spędzonego na dobieraniu LEDów, tworzeniu kombinacji świetlnych, no i na lutowaniu oczywiście. Ale efekt mnie zadowala :D
Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem negatywu na LCD od klimy i radia, tak jak jest na LCD przy zegarach.
Obrazek
Niby radio wciąż te same, a się w nim chyba zakochałem :3

Zegarek i diodę od niezapiętych pasów pasażera również skonfrontowałem z błękitem, ale pomarańczowa osłona mnie trochę przyhamowała :/
Prawdopodobnie wymienię ją na przedliftową, wtedy powinno być elegancko.

Skoro diody i lutownica rozłożone, a Cela i tak rozebrana, poszedłem za ciosem i zabrałem się za zegary.
Obrazek


UWAGA DLA POTOMNYCH ! I dla Davkern bo wiem że też się za to zabrał.
Porty lutownicze dla diodek SMD są podpisane przy jednym z dwóch pól lutowniczych "A".
Sobie myślę - pewnie anoda - no i przylutowałem wszystkie SMD +, przy "A".
Idę do Celi a tu nic nie trybi, no i się deczko zdenerwowałem bo nie wiem o co chodzi, przecież anoda diody była prza "A".
Sprawdziłem diody których nie ruszałem: przy "A" zamiast anody, była katoda...
No i przelutowanie o 180* ponad 20 LEDów :|


Siadło to nawet, ale zastanawiam się nad zmianą żółtych LEDów od checka, VSC itp na niebieskie, a zostawienie w oryginale tylko czerwonych - ostrzegawczych.
Kombinuje jeszcze nad tarczą, bo chciałbym ją zostawić, ale pomarańczowa skala, tłumi niebieskie SMD :/
Obrazek

Podsumowując:
- zegary: 3 żarówki T4.2, 23 LED SMD
- radio: 2 (fabrycznie, ale jest miejsce na 3) LED DIP, około 20 LED SMD
- klima: 4 żarówki T4.2, 9 LED DIP

Zastanawiam się, czy można jakoś skalę zrobić przezroczystą jak kontrolki.
Jak ktoś ma jakiś pomysł i sięnim podzieli, to byłbym wdzięczny :)
Ostatnio zmieniony 06-09-18, 10:28 przez greos39, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 26-04-18, 20:19

Heh tyle tutoriali na zagranicznych forach pokazujących jak lutować diody na płytkach a tu wtopa :D . Ja przelutowałem za jednym zamachem wszystko i wszystko działało bezbłędnie (ale też z wykształcenia jestem elektronikiem więc wiedziałem co i jak :P) Dawaj w negatyw środkowe LCD ! Dla mnie taka powinna wychodzić seria. Btw. serio przedliftowe zegarki wychodziły przeźroczyste ? Jeżeli tak to sam się zainteresuję tematem bo mam pomarańczową szybkę a chcąc uzyskać czerwień nalepiłem dwie warstwy folii i nadal mam czerwień podchodzącą w pomarańcz. Przyciski od opuszczania szyb też bym podświetlił. Zajrzyj do mojego tematu mam wykonane kompletne podświetlenie - są fotki.

przDOMEL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 26-09-16, 12:57

Postautor: przDOMEL » 26-04-18, 20:25

Mogłeś tarcze indygo od Moman sobie zamówić wyszedł by lepszy efekt , są na zamówienia indywidualne z jakimi kolorami chcesz
fajne te niebieskie kolorki , też muszę sobie tak porobić

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 26-04-18, 20:32

Se-BASS-tian pisze:Heh tyle tutoriali na zagranicznych forach pokazujących jak lutować diody na płytkach a tu wtopa :D .


Trochę wtopa, ale te "A" mnie zmyliło trochę, a że jadę bez tutoriali to wyszło jak wyszło xD

Se-BASS-tian pisze:Dawaj w negatyw środkowe LCD ! Dla mnie taka powinna wychodzić seria.


No jak dla mnie też, u ziomka widziałem niebieski wyświetlacz z negatywem to cudnie wygląda.
Muszę tylko folię polaryzacyjną kupić, rozebranie tego środka to minuta trzy, to się wymieni potem szybko.

Se-BASS-tian pisze:Btw. serio przedliftowe zegarki wychodziły przeźroczyste ?

No jakiś tam stopień przezroczystości jest, ale na pewno nie wpływający tak na kolor zegarka i diody od pasów pasażera, jak to robi osłona w polifcie. Zegarek mam teraz pokryty niebieską folią, dioda pasażera zmieniona na niebieską, ale przez pomarańczową osłonę niebieski przechodzi w zieleń :/

Se-BASS-tian pisze:Przyciski od opuszczania szyb też bym podświetlił. Zajrzyj do mojego tematu mam wykonane kompletne podświetlenie - są fotki.

Przycisk od opuszczania szyb też już ma niebieskie podświetlenie. Widać na którejś fotce :D
Generalnie to jeszcze bym chciał wymienić przycisk pasażera na taki z podświetleniem + automatyczną pracę, jak u kierowcy.
Ostatnio zmieniony 09-11-18, 18:37 przez greos39, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 26-04-18, 20:32

Hehe pamiętam jak 3 latat temu przerabiałem temat zabawy z podświetleniem i ledami😀 wszystko fajnie ale ten panel od klimy to slabo Ci wyszedl z podświetleniem troche😐