Blue T23

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 11-02-20, 23:43

hube pisze:Ładnie !
Jakie dystanse dajesz tył-przód ?
hube

Przód 20 mm, tył 30mm - felga ma duże ET, dystans konieczny.

Cisiel pisze:No w końcu się obudził i coś ruszył z robotą :-D odnośnie tego bagażnika dachowego to nie miałem pojęcia, że wypuścili takie coś do VII :) imo tak czy siak bardziej to ciekawostka niż sprawa użytkowa - ale różnie to bywa :D

Też nie wiedziałem, ale dostałem info od ziomka z ekipy Toyota Trójmiasto (jeżeli wchodzisz jeszcze na forum, to pozdro Juru :-D ) i stwierdziłem że fajnie by coś takiego mieć. Cena była spoko, więc myślę że było warto, nawet jeśli nigdy go nie użyję.

W końcu z auta mojego ziomeczka (który przerzuca się na gwint) wymontowano zestawik o którym wspominałem wcześniej.
Wraz z innymi gratami, dawcy spokojnie czekają w bagaju na montaż - z końcem tygodnia graty będą założone :D
Obrazek

Został też dopięty (prawie) temat wskaźników. Jakoś nie leżą mi okrągłe gauguny, a popielniczka i tak nie spełniała swojej funkcji, więc dostała nową. Czujniki sprawdzone na krótko, wszystko trybi, pozostała tylko kwestia poprowadzenia wiązki czujnik-wskaźnik.
Możliwe że płytka czołowa, maskująca elektronikę w popielniczce, zostanie wymieniona na taką z oznaczeniami.
Obrazek

Wraz z montażem zawiechy, Celka przejdzie serwis olejowo-filtrowy, który opóźniała jedna rzecz - miska z 1ZZ, która to w dniu dzisiejszym dotarła bezpiecznie do paczkomatu. Teraz pytanie - dać miskę w czerń, czy zadbać o połysk? Teraz wygląda jak bieda Moroso xD
Obrazek
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 12-02-20, 08:39

Miska połysk ewentualnie pół połysk.
Pytałem o dystanse bo dobrze zachować różnicę w rozstawie kół jak najbliżej fabrycznej tzn przód więcej niż tył. Szczególnie jak śmigasz na torze.
hube

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 12-02-20, 13:44

hube pisze:Pytałem o dystanse bo dobrze zachować różnicę w rozstawie kół jak najbliżej fabrycznej tzn przód więcej niż tył. Szczególnie jak śmigasz na torze.


Dystanse z tymi felgami robiłem pod wygląd, nie będę tego ukrywał. Tył ma grubszy dystans, bo na fabrycznej feldze, tylne koła niestety bardziej się chowają. Chciałem ten efekt zminimalizować, a że felgi były już z dystansami, to temat od ręki ogarnięty.

Na tor docelowo chce mieć semi-slicki na OEM 16" bez dystansów. Prawdopodobnie najbliższy zlot będzie jedyną imprezą gdzie obecny setup wystąpi na torze.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 12-02-20, 14:45

Jakiej firmy "semi sliki" zamierzasz wciągnąć na felgę ?

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Blue T23

Postautor: klexmix » 12-02-20, 16:32

Przy następnej wymianie oliwy spróbuj z Motulem X-clean, podobno ma mniej popiołów od x-cess, mi też jeszcze została 1 flaszka tego motula do 3ZZ-FE, i potem spróbuję z x-clean.
Tak wyglądał ten olej po 10 kkm w tym silniku, nalot 300 tyś.
Obrazek

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 13-02-20, 22:33

hube pisze:Jakiej firmy "semi sliki" zamierzasz wciągnąć na felgę ?

To zależy od budżetu jaki będę miał, jak będzie napięty (a pewnie będzie) to wlecą Federale 595RS-R.
Jeżeli budżet będzie trochę luźniejszy to możliwe że postawię na Advany Neova AD08RS.
Dotychczas latałem na BluEarth'ach - nie zawiodłem się w tym przypadku na Yokohamie, więc chciałbym kontynuować współpracę.

klexmix pisze:Przy następnej wymianie oliwy spróbuj z Motulem X-clean, podobno ma mniej popiołów od x-cess

Przy tej wymianie planowałem zalać Millersa NT+, ale finanse mnie sprowadziły na ziemię, dlatego ponownie postawiłem na X-Cessa, a CFS chcę zalać przy następnej wymianie. Nad X-Cleanem kiedyś się zastanawiałem, ale X-Cess miał lepsze opinie.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 03-03-20, 19:21

Ponad dwa tygodnie temu miały być założone amory ze sprężynami, przeprowadzony serwis filtrowo-olejowy i wiele innych czynności.
Niestety miał miejsce P O T Ę Ż N Y fakap :/ Graty od mojego ziomka, pomimo takich samych numerów na ToyoDIY nie pasowały do Celki.
Kompletnie podłamany, skręciłem samochód, i wróciłem praktycznie z niczym nie zmienionym do domu, po kilkugodzinnej batalii :(

Następnego dnia się wziąłem w garść i kupiłem nówki KYBy i Eibachy :-D Idąc za ciosem, zamówiłem przez ASO odboje na przód i tył.
Czekając na odboje, tydzień po wpadce z zawieszeniem, Celka ponownie wleciała na warsztat 8) Wleciała miska olejowa 1ZZ, która była przygotowana na poprzednie podejście, nowe świece Denso, olej Motula, filtry K&N, oraz kanapka z czujnikami.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Nie zwalniając tempa, w najbliższy weekend pogrzebałem trochę w plastikach i kablach, przygotowałem wskaźniki do montażu i sfinalizowałem kolejną drobną modyfikację. Front wskaźników to prototyp, wersja z oznaczeniami czeka na montaż ^^
Obrazek ObrazekObrazek

Powiedziałem sobie że piątek przed zlotem, dzień w którym będzie spot JDM Trójmiasto, jest terminem ostatecznym, niestety ciągle czekałem na odboje. Kilka razy przez głowę przeleciała mi myśl, by nie czekać, ale ta mądrzejsza część mnie ciągle naciskała, by było zgodnie ze sztuką. Nadszedł piątek, dzień przed zlotem, ostatnie możliwe podejście, drugiej szansy nie będzie. Odboje dotarły w tygodniu, więc byłem gotowy - z arsenałem pojechałem w piątek do pracy, by po niej zacząć finalną bitwę...
Obrazek
... z której tym razem wyszedłem zwycięsko 8) Amory KYB, łączniki TRW i sprężyny Eibach na pokładzie ^^

W sobotę zarówno kanapka z czujnikami jak i zawieszenie przeszło test bojowy na torze w Pszczółkach. Najsłabszym ogniwem okazały się opony, ale kto normalny na cywilnych zimówkach lata po torze >< Trzeba będzie kiedyś kupić te semi-slicki :v
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 03-03-20, 19:28

no tego Grzesiu się po tobie nie spodziwałem, że na tor wyskoczysz w zimówkach ehh....:-) :-)
hube

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Blue T23

Postautor: Rasiel » 03-03-20, 19:46

Fajne mody! Też mi przeszło przez myśl żeby przyjechać na zimówkach ale na szczęście dzień przed złotem założyłem letnie koła :D i jak Ci się jeździ na obniżonym? U mnie trochę czuć na dziurach że jest twardziej, ale za to na torze mega różnica. Jedyne czego się obawiam, to że nie będę mógł wyjeżdżać na parking do galerii handlowych. zweryfikuje to na dniach :D
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 03-03-20, 19:53

hube pisze:no tego Grzesiu się po tobie nie spodziwałem, że na tor wyskoczysz w zimówkach ehh....:-) :-)
hube

A w Pile to na czym latałem? XDDD Z tym że wtedy to był eksperyment bardziej, a tutaj trochę konieczność.

Rasiel pisze:Fajne mody! Też mi przeszło przez myśl żeby przyjechać na zimówkach ale na szczęście dzień przed złotem założyłem letnie koła :D i jak Ci się jeździ na obniżonym? U mnie trochę czuć na dziurach że jest twardziej, ale za to na torze mega różnica. Jedyne czego się obawiam, to że nie będę mógł wyjeżdżać na parking do galerii handlowych. zweryfikuje to na dniach :D


Niestety trochę gubiła trakcję w kluczowych momentach, ale żeby mieć pełne porównanie do letniaków, musiałbym zrobić test z pomiarem czasowym bez szykany, bo z reguły nie ma jej na tym obiekcie, a te zimówki mam dość krótko - to był ich pierwszy przejazd na jakimkolwiek torze. Co do obniżenia, to nie zauważyłem jakiejś zmiany na minus. Myślę że z zejście w dół fajnie się zgrało z rozpórką - ogólnie to prowadzi się świetnie ^^ Galerię już sprawdziłem, nic nie zgubiłem, więc bueno :D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 26-04-20, 22:31

Jak zapowiedziałem u Jerzyka w temacie, jest i update. Raczej będzie krótko, ale konkretnie :D
Jakiś czas temu wrzucałem teasera, ale nie zdradzałem szczegółów - teraz wykładam wszystkie karty na stół.
Do spoilera TRD, (który jest już na aucie) progów TRD, flar i uchwytu (blendy) JDM dołączy sporo gratów - a więc:

- zderzak JDM przód + dokładka TRD Elegant
- zderzak JDM tył + dokładka TRD
- owiewki JDM T23
- lusterka JDM + przycisk do składania (wiązkę muszę niestety zrobić)
- radio-nawigacja opcja T23 JDM z kilkoma dodatkami
+ nawigacja OEM T23
+ zmieniarka Alpine
+ zestaw głośnomówiący
+ pełno wiązek xD

Tak na dobrą sprawę body praktycznie kompletne, muszę kiedyś tą klapkę magiczną upolować xD
Teraz tylko robić przymiarki, szykować lakierkę i bawić się w kabelkach ^^

Obrazek
Obrazek

Wybaczcie że nie pisałem o tym, ale naciąłem się na jednym jegomościu (brak towaru, kasę odzyskałem) i stwierdziłem że dopiero jak graty będę już miał u siebie, to cokolwiek napiszę. Korzystając z okazji że auto będzie rozebrane, może strzelę wygłuszenie jak się siano będzie zgadzać.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Blue T23

Postautor: Cisiel » 27-04-20, 07:14

No łe tam - fajne graty :D Wiązka do lusterek jest śmiesznie prosta, więc bez obaw :wink:

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: Blue T23

Postautor: anticorr » 27-04-20, 12:07

Looo ja cię... człowiek na chwile sie zasyszyl w garażu, a tutaj tak się wszyscy ludziska zbroją dobre fanty dobre mody, trzebs w takim razie nadganiać

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 27-04-20, 16:08

Słoneczko wyszło, z garażu powyjeżdżali no i wirus w domu trzyma to tematy odżyły he he...:-)
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Blue T23

Postautor: ksk33 » 27-04-20, 22:29

Masz jakieś zdjęcia ile to trzeba wyciąć przegrody w misce od 1zz? Też mnie to czeka niedługo bo mam oryginalną trochę wgiętą... Były jakieś problemy z przełożeniem? Co nie pasowało że złożyliście wszystko ponownie?

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 28-04-20, 22:58

Epidemia trwa, poza pracą ciągle człowiek w domu siedzi, nudzić się zaczyna, ale znalazłem sobie nową zabawkę :-D
Bawię się drugi dzień z tym radiem, nie mam pojęcia co klikam, ale zaczynam ogarniać - dobrze że jest chociaż trochę angielskiego.
Jest to jedyny temat który ogarnę od razu, reszta niestety musi poczekać - brak czasu i siana na tę chwilę :/

Obrazek
Obrazek

Cisiel byłbym bardzo wdzięczny gdybyś mi wysłał pw, albo wiadomość na messie z jakimiś fotkami wiązki, albo instrukcją jak takową zrobić. Możliwe że temat odłożę na później, co by wbić do Ciebie ogarnąć listerka, no i kratę, na którą umawiamy się już ruski rok :-D
Anticorr z tym nadganianiem to nie przesadzaj - to nie Ty gonisz, tylko Ciebie gonią xD Temat body już miałem dawno ogarnąć.
Bardzo dziękuje za słowa uznania panowie :D

Hube powiem Ci że wirus i dostawa fantów to czysty przypadek. Zamówione były w zeszłym roku, w czasach kiedy nikt nie myślał o koronie w Polsce. Mogłem update z gratami zrobić wcześniej, ale nie chciałem zapeszyć.

Ksk33 zdjęć niestety nie mam, Anticorr może jakieś mieć - na fb wspominał o wymianie miski, a w temacie cisza xD Możliwe że zrobił jakieś fotki tego wycięcia. Problemów z przełożeniem miski specjalnych nie ma, rozstaw otworów jest taki sam jak w 2ZZ.
Co nie pasowało że złożyłem z powrotem? Dopiero przy montażu zauważyłem że amortyzatory z T22 nie mają punktów montażowych dla łącznika stabilizatora w tym samym miejscu co T23. Wcześniej poduchy nie pasowały, ale zrobiłem fuzję poduch T23 z amorem i sprężyną T22 - myślałem że to jedyna przeszkoda, ale brak punktu mocowania łącznika mnie wyhamował kompletnie. Słabo wracać do domu z pustymi rękami, ale to dało impuls do zakupów, więc finalnie na + ^^
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 03-05-20, 00:22

Miałem się za resztę nie brać, ale to silniejsze ode mnie :-D Poleciały pierwsze przymiarki. Muszę teraz dobrze wybrać lakiernika.
Widać że auto wybebeszone, się podniosła trochę xD
Obrazek
Obrazek

EDIT: Kilka dni po marcowym poście, NatallicA wrzuciła fotki ze zlotu.
Moją też ustrzeliła kilka razy, ale to poniższa fotka najbardziej przypadła mi do gustu :D
Mam nadzieję że w nowym odzieniu Celka będzie się prezentować równie dobrze ^^
Obrazek
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Blue T23

Postautor: bartek_asik » 03-05-20, 08:45

Tylny zderzak na duży plus bez tych przeciwmgielnych z malucha! Będzie ładna!
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Re: Blue T23

Postautor: QubaKpl » 03-05-20, 11:21

no będzie sztosik, trd zawsze na + :-D

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 21-06-20, 22:56

Taki trochę update, ale nie do końca, bo obecnie wciąż setup europejski... Ale coś tam się dzieje :-D
Celka zarówno w środku, jak i na zewnątrz została rozkręcona. W środku zabawy z audio i wiązkami, na zewnątrz z body.

Środek rozbebeszony żeby poprowadzić wiązki do zmieniarki, kamery cofania oraz subów. Tak wiem - zmieniarka to poprzednia era, ale chciałem ją mieć, tak samo jak audio z epoki :D Za kanapą będzie półka audio ze zmieniarką Alpine i dwoma subami Toyota W00X.
ObrazekObrazek Obrazek
Obecnie wciąż czekam na przejściówki do zmieniarki i kamery, ale w między czasie wleciał nowy front do gaugów, a podświetlenie radia wróciło ze zmiany ledów. Tutaj niestety poległem, zdecydowanie najtrudniejsza praca z ledami dotychczas - ogarnął to mój przyjaciel Michał, pozdrawiam serdecznie :D Musiałem złożyć wóz, bo zbliżał się roczek JDM Trójmiasto - nie opuszcza się urodzin swojego dziecka :-D
Celka tymczasowo została złożona na zewnątrz i prawie całkowicie wewnątrz - na kilka dni, ale o tym niżej.
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to Celka (przed spotem JDM) przestała sporo czasu praktycznie bez zmian, rozebrana, najpierw czekając na graty, potem na lakiernika, a obecnie na montaż gratów. Tak! Zgadza się! Graty wróciły od lakiernika ^^
Dzisiaj wraz z Maćkiem z Toyota Trójmiasto (również pozdrawiam :-D) pojechaliśmy po fanty. Bezpiecznie na dwa auta, co by świeżego lakieru nie zdewastować. Fota z podjazdu obowiązkowo - Celek to tu było od groma, ale Rolka w TS'ie, to pierwszy raz :D
Obrazek
Obrazek
Jak widać na powyższej fotce, 8M6 zawitało na plajstikach, a wkrótce wleci na Celkę ^^
Docelowa premiera nowego body będzie na spocie JNR w Grudziądzu.
Panowie byli na naszym zakończeniu sezonu 2019, więc lecimy do nich na otwarcie 2020.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold