Celica Blue Flame VVT-i by Rasiel

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 16-09-19, 18:29

Kolejna aktualizacja prac przy samochodzie:

⇨ Na styk przed zakończeniem sezonu Japanese Night Riders 2019 udało się w końcu przywrócić przedni zderzak do serii, muszę jeszcze powalczyć ze spasowaniem, bo z tego co słyszałem jakaś pianka powinna być pomiędzy górnym mocowaniem zderzaka a blachą EDIT HdS1989 napisał, że to absorber przedniego zderzaka, kupie na dniach. Dodatkowo przykleję uszczelkę spod klapy, bo teraz trochę się wygina.
Obrazek
⇨ Przy okazji demontażu klapki wlewu paliwa dla lakiernika, była okazja aby zdjąć boczki przy tylnej kanapie i moim oczom ukazały się całkiem fajne głośniki, które udało się reanimować. Nagłośnienie w samochodzie brzmi teraz jeszcze lepiej. Co do car-audio brakuje mi tylko wyciszenia (misja na długie zimowe wieczory) oraz tweeterów z przodu - za mało wysokich dźwięków. Postaram się w miejsca na nie, zamontować jakieś eleganckie cykacze, bo obecnie jest tam pusto.
Obrazek
⇨ Zamontowałem fizyczny przełącznik do sterowania ledami, pilot był trochę upierdliwy no i nigdy nie dawał gwarancji, że TAK NA PEWNO LEDY SĄ WYŁĄCZONE - teraz mogę jeździć ze spokojem przed gniewem mundurowych.
Obrazek
⇨ Jak pisałem w poprzednim poście, zamontowałem ledowe żarówki, dzisiaj przyszła ostatnia już paczka z Osram Diadem Opal PY21W BAU15s, dzięki którym mam nadzieję uzyskać niebieską (zamiast pomarańczowej) poświatę w reflektorach.
Obrazek
⇨ Dodałem dwa małe detale, niebieski tow-strap TAKATA - na razie przykręcony do mocowania halogenu oraz polakierowałem znaczek toyoty (co do barwy nie jestem do końca zadowolony - będę musiał poprawić na ciemniejszy kolor)
Obrazek
⇨ Na koniec. Pojechaliśmy rekordowo dużą ekipą na wcześniej wspomniany zlot JNR do Grudziądza, było nas tak dużo, że musieliśmy zaparkować w krótkich odstępach żeby się zmieścić w jednym rzędzie :D W końcu ktoś rzucił wyzwanie (jak nie pokonał) potędze civiców :D
Obrazek
Obrazek
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 12-01-20, 23:37

Nowy rok, nowy post :)
Obrazek
Także ten... Po przykrym incydencie na jesiennym zlocie CCP 2019

Obrazek

Dziękuję za wsparcie psychiczne na zlocie oraz za pomoc w spłaceniu szkód na torze! Można na was liczyć :favheart:
Celka wróciła silniejsza, po naprawie przynajmniej nie ma już tyle szpachli w tym miejscu, przespawane zostało całe poszycie. Wszystkie potrzebne części udało się bez problemu dostać w kolor. Celika jak musi to też wóz dostawczy :lol:

Obrazek

Jednak poza naprawą szkód, nie próżnowałem:

⇨ Nowe dywaniki z autodywaniki.pl

Obrazek

⇨ [IN PROGRESS] Nowy customowy spoiler + Nowa klapa od znajomego (żeby mieć możliwość do powrotu na stary spoiler)

Obrazek

⇨ [IN PROGRESS] Splitter na przód z siłownikami

Obrazek

⇨ Drugi kluczyk, w starym odpadła antenka od immobilisera, a że miałem tylko jeden to przyszedł czas na kolejny

⇨ [IN PROGRESS] Sprężyny -30mm MTS

Obrazek

⇨ Kupiłem i wymieniłem siłowniki od zamka centralnego, są teraz takie, jak powinny być, wcześniej było tutaj odwalone grube druciarstwo

⇨ Odłączyłem zwrotnice od głośników przednich, przy okazji polutowałem tylne, potrafiły przerywać

⇨ Powróciły zimowe kółka, letnie felgi idą na renowację (niestety dwie ucierpiały podczas zlotu)

⇨ Wideorejestrator Viofo A119v3

⇨ [IN PROGRESS] Rozpórka kielichów

⇨ Zamontowałem podstawkę pod filtr oleju oraz wskaźniki temperatury i ciśnienia oleju, autogauge Evo

ObrazekObrazek

⇨ I rzecz, z której ciesze się najbardziej - celika ma nowy domek, już nie będzie stała pod chmurką :airborne:

Obrazek


Na koniec bonus, dzisiaj z kilkoma osobami z oddziału kuj-pom odwiedziliśmy zbiórkę dla WOŚP organizowaną przez DKG oraz spróbowałem swoich sił w stworzeniu pierwszego aftermovie! Następnym razem obięcuję, że zrobię lepsze :D

•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: greos39 » 14-01-20, 18:59

Ciekawski ten kot xD
Masz jakiejś foty, szkice czy coś, jak przód i tył może wyglądać gdy skończysz przód i tył?
Fajnie że się nie poddałeś i Celkę zrobiłeś po ostatniej edycji "Celki tańczą na wodzie".
Jeszcze fajniej że się nie zraziłeś do latania po torze :D Do zoba na Autodromie :)
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 14-01-20, 22:17

greos39 pisze:Ciekawski ten kot xD
Masz jakiejś foty, szkice czy coś, jak przód i tył może wyglądać gdy skończysz przód i tył?
Fajnie że się nie poddałeś i Celkę zrobiłeś po ostatniej edycji "Celki tańczą na wodzie".
Jeszcze fajniej że się nie zraziłeś do latania po torze :D Do zoba na Autodromie :)


Tak, robiłem jakiś czas temu wizualizacje, zapomniałem wspomnieć, że planuje zmienić odrazu kolor (srebny nigdy mi nie leżał) na Bayside Blue Nissana, miałem już lakierować w lutym ale chyba będę musiał troszkę dłużej poczekać, bo wydałem odłożone pieniądze na głupoty :D Wizualizacja pokazuję mniej wiećej mój zamysł, felgi pewnie będę musiał wymienić lub polakierować na inny kolor, przednią dokładkę też planuję troche mniej offensywnie założyć :) Mam nadzieję, że będzie okazja napić się wspólnie na imprezie po upalaniu toru :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: hube » 15-01-20, 13:24

Kolor i felga ładne, reszta....kwestia gustu
hube

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 15-01-20, 21:47

hube pisze:Kolor i felga ładne, reszta....kwestia gustu
hube


Chciałbym zrobić to, jak najbardziej ze smakiem jak się da ale mnie, od zawsze podobał się mocny Custom, który do 7 gena nawet pasuje. Wychowałem się na serii F&F, Initial D oraz jara mnie kultura nocnych wyścigów w latach 90 na japońskich przełęczach. Jak komuś podoba się tylko OEM albo dedykowane mody typu TRD to rozumiem, że może powiedzieć wieś tunning itp. Dla mnie granica wieś tunningu jest trochę dalej przesunięta i mam nadzieję, że jej nie przekroczę (będzie tak, jak przestanie podobać mi się moje auto). Wizualizacja wyszła dość agresywnie, planuje zrobić to trochę inaczej i myślę, że będzie wyglądało lepiej niż na obrazku - zobaczymy, dokładkę zawsze można odkręcić, a do OEM spoilera zawsze mogę wrócić, bo będę miał dwie klapy.
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: hube » 15-01-20, 23:06

Dla jasności u mnie "kwestia gustu" nie jest równa z jak to nazwałeś "wieś tuningiem' :-)
Gust traktuję jako coś co trzeba szanować u drugiej osoby. Np: jeden lubi japońską motoryzację a drugi niemiecką :-)
hube

MarcinAWS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 07-12-17, 07:26

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: MarcinAWS » 30-01-20, 12:23

siemka !
mega fajny pomysł z kolorem :D doradzę Ci tylko że jeśli chodzi o spoiler to strasznie dobrze na celicach wygląda lotka od APR performance :D niestety trzeba ją ściągać zza oceanu i trochę kosztuję ale wygląda kozacko :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 30-01-20, 14:00

MarcinAWS pisze:siemka !
mega fajny pomysł z kolorem :D doradzę Ci tylko że jeśli chodzi o spoiler to strasznie dobrze na celicach wygląda lotka od APR performance :D niestety trzeba ją ściągać zza oceanu i trochę kosztuję ale wygląda kozacko :D


siemka! :)
Dzięki za miłe słowa, rzeczywiście, ta lotka, fajnie tutaj siądzie (nawet lepiej niż wyobrażałem sobie w mojej głowie), podobna jest do tej
https://mtuning.pl/LOTKA-GT-ABS-140cm,p,2378
ale niestety, już kupiłem tą (https://mtuning.pl/LOTKA-GT-ABS-140cm,p,2373) i na razie przy niej zostanę. Póki co muszę ogarnąć kogoś, kto mi przespawa dziury w klapie — mam drugą klapę właśnie z mocowaniami pod lotkę tego typu, ale rozstaw jest trochę inny.
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

MarcinAWS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 07-12-17, 07:26

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: MarcinAWS » 30-01-20, 14:15

Rasiel pisze:
MarcinAWS pisze:siemka! :)
Dzięki za miłe słowa, rzeczywiście, ta lotka, fajnie tutaj siądzie (nawet lepiej niż wyobrażałem sobie w mojej głowie), podobna jest do tej
https://mtuning.pl/LOTKA-GT-ABS-140cm,p,2378
ale niestety, już kupiłem tą (https://mtuning.pl/LOTKA-GT-ABS-140cm,p,2373) i na razie przy niej zostanę. Póki co muszę ogarnąć kogoś, kto mi przespawa dziury w klapie — mam drugą klapę właśnie z mocowaniami pod lotkę tego typu, ale rozstaw jest trochę inny.


mocuj i wyślij zdjęcia bo jestem ciekaw jak to wygląda :D
podobna lecz ta z APR ma pneumatyczną regulację kąta pochylenia i troszeczkę szerzej rozstawione nóżki :D
wstaw od razu zdjęcia jak zamontujesz tą z mtuning

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 30-01-20, 14:30

Na pewno wstawię/wyślę! :)

w sumie jak już odkopałeś mój temat, to wstawię moją wczorajszą modyfikację (miałem wrzucić jak zrobię ładniejsze zdjęcia, ale fuck it :D )

Obrazek
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Lomzak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02-04-17, 18:42

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Lomzak » 18-02-20, 22:43

Siemasz. Gratuluje zapału :D Ja przy swojej ciągle rzeźbię wieczorami ale może za miesiąc wyjedzie.
Apropos żarówek "mocniejszych" radzę uważać... Wydaję mi się że plastik lubi się od nich przegrzać i pęknie tu lub tam
Ja jestem po przygodach w tym temacie, kupiłem teraz inne lampy i dałem do renowacji. Mam nadzieję że nic się nie wydarzy a lampy dostać to ciężki temat chyba że ma się luźne 2,5k na nowe w ASO xD
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 22-02-20, 22:28

Lomzak pisze:Siemasz. Gratuluje zapału :D Ja przy swojej ciągle rzeźbię wieczorami ale może za miesiąc wyjedzie.
Apropos żarówek "mocniejszych" radzę uważać... Wydaję mi się że plastik lubi się od nich przegrzać i pęknie tu lub tam
Ja jestem po przygodach w tym temacie, kupiłem teraz inne lampy i dałem do renowacji. Mam nadzieję że nic się nie wydarzy a lampy dostać to ciężki temat chyba że ma się luźne 2,5k na nowe w ASO xD
Pozdrawiam ;)


Hej! No właśnie wybrałem te 55W, a nie 100W - jednak są jakieś mikro peknięcia i refleksy (ale to chyba akurat od polerki). Muszę zwrócić uwagę na to czy coś się tam dzieję, bo nie pamiętam czy było ich dużo mniej przed zmianą żarówek.
Trzymaj zapał, forum to dobra motywacja, żeby go regenerować, no i jak w końcu wyjedziesz na drogi - koniecznie załóż temat swojej :)
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Lomzak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02-04-17, 18:42

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Lomzak » 26-02-20, 23:22

W starych lampach miałem cool blue osrama ale teraz założyłem zwykłe od narvy. Zobaczymy co będzie :wink:
Co do swojej strzały... coś się wymyśli w prezentacji xD

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 01-03-20, 19:45

Obrazek
Aby do zlotu i PO ZLOCIE!

Było naprawdę mega, z góry przepraszam wszystkich za hałas, jaki zrobiliśmy z bydgoską ekipą :lol: bawiliśmy się zbyt dobrze! Obie cytrynówki wyśmienite, a ten ostry sos... eh...
Na kolejny zlot, coś czuję, że przyjedziemy jeszcze liczniejszą ekipą, no i już zaczynamy szykować się na OSSAKE :wink:

Przed zlotem:
⇨ założyłem rozpórkę przednich kielichów,
⇨ wymieniłem sprężyny z seryjnych na -30mm (MTS) - tutaj było trochę problemów, robiłem to pierwszy raz i z braku umiejętności ukręciłem gwint tylnego łącznika stabilizatora - DZIEŃ PRZED ZLOTEM. Na szczęście kolega Marcin, któremu bardzo dziękuję, specjalnie wziął urlop, aby przyjechać ze szlifierką. Kolejny fart, że pobliski sklep znalazł ostatni łącznik w jakimś magazynie niedaleko, także miałem go na godz. 16 w piątek (wyjazd w sobotę o 5 rano),
⇨ odebrałem felgę z prostowania, także letnie laczki - wróciły już chyba na stałe,
⇨ przy okazji, jak już zdjąłem plastiki z tyłu, to zamontowałem działający tylny pas pasażera oraz kilka drobiazgów, jak np. nowe mocowanie kanapy, nakładki na pasy itp.
ObrazekObrazek


Na zlocie:
Udało się zmyć hańbę poprzedniego incydentu i jakimś cudem zająłem 3 miejsce w kategorii A. Na torze, zacząłem od bardzo spokojnej jazdy, bo taki był plan, ale z każdym kółkiem urywałem po kawałku sekundy - samochód niesamowicie lepiej prowadzi się, bo obniżeniu zawieszenia oraz usztywnieniu przodu - od teraz dla mnie obowiązkowy mod przed wjazdem na jakikolwiek tor.
Obrazek


Wrzuciłem też na yt moje przejazdy.



Więcej filmów pojawi się, gdy obrobię materiał. W planach mam jeszcze dwa filmy, małe aftermovie oraz przejazdy innych osób, które udało mi się nagrać.
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: hube » 01-03-20, 21:14

ładna płynna jazda.
hube

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 03-05-20, 22:35

Obrazek

Zlotów ni ma, a szkoda, no ale przynajmniej można pogrzebać :D

Na początek może nowy członek rodziny, Celica AT200
Obrazek
Jak można zauważyć na załączonym obrazku, przyjechała na lawecie, ale było warto. Całe szczęście podczas jazdy testowej strzelił pasek rozrządu (a hejtowałem kupującego chwilę wcześniej, że tego go nie wymieniał). Także przyjechałem po nią lawetą tydzień później, ale za to kupiliśmy ją prawie za darmo + do tego tyle części, że prawie złożyłbym drugą, no i....
Obrazek
Jak można zauważyć po różowych riserach, auto zostało kupione dla dziewczyny :D po zlocie w Pszczółkach, poczuła CELICA LOVE

Obrazek
Skoro założyłem skrzydło dziewczynie, to i znalazłem czas, aby założyć w końcu i moje (pół roku leżało w garażu). Jestem zadowolony z tego, jak wygląda na aucie ale ciągle mnie męczy myśl, że może wyglądałoby lepiej, jak bym użył szerszego rozstawu mocowań... może kiedyś zmienię. Pod mocowania dałem grube blachy, aby wzmocnić całą konstrukcję, o dziwo, żadnych problemów od momentu założenia - trzyma się bardzo sztywno, a i auto mam wrażenie, że lepiej idzie w zakrętach.

Obrazek
Nowa klapa (stara została, ze starym spoilerem - tak na wszelki wypadek jakbym miał stracić dowód :D), to i nowa naklejka!

Obrazek
Przez to całe siedzenie w domu, pojawiło się też nowe hobby okołomotoryzacjyne. Model już prawie na wykończeniu, ale przez natłok pracy z "dużym" autem, musi jeszcze trochę poczekać.

No i na koniec ostatnie zdjęcie w tym kolorze.
Obrazek

Godzinę później wyglądało już tak:
Obrazek
Także najbardziej upragniony 'mod' już bardzoooo blisko! Nie mogę się doczekać!

Dodatkowo chciałbym wyrazić szacunek, dla wszystkich osób, które prowadzą wątek swojego auta regularnie oraz załączają do niego fotki. Trzeba mieć duży zapał, aby to robić, ja zawsze zbieram siły kilka tygodni przed napisaniem updejtu XD
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: greos39 » 04-05-20, 10:45

Dawaj od razu temat tej VI :D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 05-05-20, 02:09

greos39 pisze:Dawaj od razu temat tej VI :D


A to już dziewczyna musi prowdzić :D też ją nawmawiam na założenie tematu
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica Blue Flame VVT-i by Rasiel

Postautor: Rasiel » 17-06-20, 16:43

W końcu mogę zmienić nazwę tematu mojego auta z:
Celica SilverBlue VVT-i by Rasiel
Na:
Celica Blue Flame VVT-i by Rasiel

Znienawidzony prze zemnie srebrny lakier zniknął (wszystkie auta miałem srebrne, do tego mnie kojarzy się ze zwykłym dupowozem z roku 2001) i już nie wróci :)

Obrazek

cały proces był najtrudniejszą i najbardziej pracochłonną rzeczą, jaką robiłem kiedykolwiek przy aucie, zajęło mi to 2 tygodnie urlopu pracując przy nim od 8 do 20, plus jeszcze kolejne dwa tygodnie po pracy do wieczora... nie było lekko, ale satysfakcja jest ogromna. Dodatkowo wiem, że wszystko jest zrobione porządnie, bez półśrodków. Każde miejsce, gdzie trzeba było, zostało zabezpieczone środkiem na rdze oraz epoksydem, oczywiście po dokładnym oczyszczeniu. Co do rdzy, to na całym aucie nie było jej dużo, mój egzemplarz pochodzi z Włoch więc wiekszość takich elementów wygląda jak z fabryki. Problem był jednak tam, gdzie spawane było poszycie przy wymianie. Blacharz nie zabezpieczył tego w żaden sposób no i zaczęło robić się nieciekawie. Najwięcej czasu zajęła mi właśnie walka z tym tematem. No ale mam nadzieję, że po mojej ciężkiej walce mam spokój na dłuższy czas. Teraz przynajmniej mam wiedzę i narzędzia, żeby takie naprawy w razie czego wykonywać samemu.

Podsumowanie co zrobiłem przez ten czas:
⇨ Polakierowanie auta Toyota Blue Flame
⇨ Czarny dach, maska i blenda
⇨ Polakierowane na ciemnoniebiesko halogeny oraz kratki zderzaka (Nissan Bayside Blue)
⇨ Zderzak zrobiony na gładko
⇨ Usunięty znaczek Toyoty
⇨ Pospawane "trójkąty" w drzwiach gdzie zamocowane są lusterka
⇨ Przednia tablica mocowania na magnesy, mogę ją zdejmować na zloty
⇨ Mniejsza torba na kosmetyki mocowana na rzep do wykładziny
⇨ Nowe nakładki na progi z pakietu Dynamic
⇨ Wymieniłem pękniętą klamkę na inną oraz kilka mniejszych detali
⇨ Zakupiłem również dolot ze stożkiem, ale nie zdążyłem jeszcze go założyć.

Wiem, że nie każdemu się podoba efekt końcowy, ale dla mnie jest tak, jak sobie wymarzyłem i mega się jaram, jak teraz to auto wygląda :) A to jest chyba najważniejsze, żeby Twoje auto cieszyło Ciebie, a nie wszystkich dookoła. Dużo ludzi też zwraca uwagę na felgi, zostały one, od czasu jak auto było srebrne i wiem, że przez najbliższe pół roku nie będę miał kasy, aby je zmienić. Stąd decyzja, żeby dodać kilka elementów ciemnoniebieskich, aby jakoś to się zgrało (i wg. mnie nie wyszło to najgorzej). Mam już upatrzone felgi, ale to tak jak mówiłem, może kiedyś...
Obrazek
Obrazek
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD