Światła dzienne z długich

Roczniki 2000-2005
Mort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 09-08-16, 11:09

Światła dzienne z długich

Postautor: Mort » 20-07-19, 12:04

Szukałem na forum ale nie znalazłem takiego tematu . Chciałbym uzyskać taki efekt jak w amerykańskich wersjach żeby po przekręceniu kluczyka światła długie paliły się na 30 procent normalnej mocy a wyłączały po zapaleniu postojowych lub mijania. Wiem że można kupić takie sterowniki - pytanie czy ktoś takie coś zakładał ? Czy montaż jest skomplikowany ? i jaki jest końcowy efekt tzn byłbym wdzięczny gdyby ktoś wrzucił jakieś fotki albo jeszcze lepiej krótki filmik.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: ksk33 » 20-07-19, 13:03

Tak, jest to możliwe bez problemu. Do wyboru światła drogowe lub halogeny. Na drogowe ustawiasz około 30 %, na halogeny więcej - koło 50%.

Zakładałem w innym samochodzie. Kupujesz gotowy moduł.

Co do montażu to piszesz że jesteś w uk. Po co Ci to potrzebne jak tam nie ma tego durnego obowiązku jazdy na światłach przez całą dobę?

Mort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 09-08-16, 11:09

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: Mort » 20-07-19, 20:39

:D A kto zabroni biednemu bogato żyć - taki mam kaprys :-D To że nie ma obowiązku nie znaczy że jest zabronione :) Że się da to ja wiem tylko chciałbym zobaczyć jak to jest konkretnie w Celinie VII - taki optyczny tuning mi się marzy ale może nie jest to warte zachodu dlatego ten post. Pogoda w uk jest bardziej zmienna niż kobieta :) czasem nad ranem gdy jadę do pracy (około 5.45) łapie się na tym że w ostatniej chwili zauważam samochody jadące z naprzeciwka bez świateł albo na postojowych - więc chciałbym żeby mój był widoczny z daleka . Wiem
powiecie starość nie radość ale to fakt wzrok z wiekiem się nie poprawia tylko pogarsza po 45 roku życia.

Mort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 09-08-16, 11:09

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: Mort » 20-07-19, 20:54

ksk33 pisze: Do wyboru światła drogowe lub halogeny. Na drogowe ustawiasz około 30 %, na halogeny więcej - koło 50%.

O te halogeny bym chciał chyba bardziej niż długie :D

Mort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 09-08-16, 11:09

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: Mort » 20-07-19, 21:01

ksk33 pisze:Co do montażu to piszesz że jesteś w uk. Po co Ci to potrzebne jak tam nie ma tego durnego obowiązku jazdy na światłach przez całą dobę?

Dlatego się pytam na polskim forum a nie angielskim bo może ktoś z racji obowiązku coś takiego założył i może się podzielić doświadczeniem z instalacji w tym konkretnym modelu.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: anticorr » 20-07-19, 21:41

Mort pisze::D A kto zabroni biednemu bogato żyć - taki mam kaprys :-D To że nie ma obowiązku nie znaczy że jest zabronione :) Że się da to ja wiem tylko chciałbym zobaczyć jak to jest konkretnie w Celinie VII - taki optyczny tuning mi się marzy ale może nie jest to warte zachodu dlatego ten post. Pogoda w uk jest bardziej zmienna niż kobieta :) czasem nad ranem gdy jadę do pracy (około 5.45) łapie się na tym że w ostatniej chwili zauważam samochody jadące z naprzeciwka bez świateł albo na postojowych - więc chciałbym żeby mój był widoczny z daleka . Wiem
powiecie starość nie radość ale to fakt wzrok z wiekiem się nie poprawia tylko pogarsza po 45 roku życia.
Zobacz w moim temacie, co prawda nie mam z tym modułem przygaszania, tylko normalnie dzienne led w soczewce z z modułem po zaplonie palas sie tylko dzienne led, a po zapaleniu świateł wyłączają się. Więc spełnia normy jak to ma działać wg. prawa.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Mort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 09-08-16, 11:09

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: Mort » 20-07-19, 21:54

anticorr pisze:Zobacz w moim temacie, co prawda nie mam z tym modułem przygaszania, tylko normalnie dzienne led w soczewce z z modułem po zaplonie palas sie tylko dzienne led, a po zapaleniu świateł wyłączają się. Więc spełnia normy jak to ma działać wg. prawa

Problem w tym że nie widzę twojego tematu - jestem nowy na forum więc może czegoś nie ogarniam :D

Mort
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 09-08-16, 11:09

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: Mort » 20-07-19, 22:26

Szczerze to najlepsza opcja to włączone halogeny na 100 procent bez postojowych wiem to nie jest legalne :D wygląda najlepiej - ale mogę żyć z 50 procent :-D i być zadowolony

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: Rzeski » 01-08-19, 13:41

kup moduł DRL do długich tylko sprawdź czym masz sterowane światła + czy - .

https://allegro.pl/oferta/modul-swiatel ... 6714797929

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Światła dzienne z długich

Postautor: greos39 » 03-08-19, 23:00

Modzie działaj :D