Celica VVT-i Ghost

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Celica VVT-i Ghost

Postautor: Dextrun » 17-08-21, 23:04

Samochód:
* Toyota Celica T23 VVT-i Terra
* 143 KM
* 2004 r

Silnik:
* 1ZZ-T52
* Olej silnikowy Toyota Engine Oil Fuel Economy 5W30

Przeniesienie napędu:
* seria

Zawieszenie:
* seria

Hamulce:
* seria

Układ wydechowy:
* seria

Układ dolotowy:
* seria

Koła:
* Lato: felgi 18" MB Italia MB011, opony KUMHO 225/35 ZR18
* Zima: felgi 16" seria, opony NOKIAN WR SNOWPROOF 205/55R16 91H

Wnętrze:
* seria

Audio:
* seria

Body:
* seria
* spoiler OEM


Krótki opis/historia samochodu:
Samochód zakupiony w połowie lipca 2021 roku, sprowadzony z Włoch. Przebieg przy zakupie 155000 km. Po zarejestrowaniu reflektory poszły do renowacji, na lakier została nałożona powłoka ceramiczna. Oczywiście nie obyło się bez wymiany siłowników gazowych klapy bagażnika. Wykonano również pakiet startowy czyli olej silnikowy oraz olej skrzyni biegów, płyn chłodniczy + hamulcowy, filtr paliwa, powietrza oraz kabinowy.


Krótki opis planów zmian:
* Wizyta u tapicera (fotel kierowcy pozadzierany, początkowo chciałem kupić dopasowane pokrowce ale szybko się zorientowałem, że nikt takich nie ma aktualnie w ofercie) V
* Renowacja lub zmiana felg na nowe + dokupienie opon zimowych V
* Zastanawiam się nad wymianą oświetlenia na bardziej zimne barwy (możliwe podświetlenie rejestracji LED) V
* Wymiana sprzętu audio na coś z wejściem USB (rozważam stację multimedialną z powiązaniem poniżej)
* montaż kamery / czujników cofania
* wymiana dywaników welurowych na gumowe V
* możliwe dodatkowe zmiany po zapoznaniu się z użytkownikami na forum lub zlotach


Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

PS
Niebawem postaram się dorzucić trochę więcej zdjęć.
Ostatnio zmieniony 13-06-22, 20:58 przez Dextrun, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica by Dex

Postautor: Rasiel » 18-08-21, 12:10

witaj na forum!

kurcze normalnie jak bym widział siebie przed dwoma laty :D też srebrna poliftowa włoszka 1zz - no i podobne początkowe plany na modyfikacje (też pierwszą naprawą były siłowniki klapy :lol: ). Jako że, przechodziłem podobną drogą, postaram się doradzić subiektywnie:
  • olej od razu lej 5w40 lub 5w50 jak lubisz szybciej jeździć
  • felgi zmieniłbym na 17tki, dobry balans pomiędzy wyglądem, a wagą koła. Szerokość felgi minimum 8j, opony polecane na taką felge to 215/45
  • pokaż zdjęcie foteli, może warto kupić oryginalne ze skóry? czasem ktoś sprzedaje na grupkach - za takie w ładnym stanie powinieneś zapłacić około 1000-1500zł
  • ja wymieniłem każdą możliwą żarówkę na ledową - auto od razu wygląda młodziej, polecam
  • chciałem coś markowego z android auto i kupiłem sony xav ax-100 oraz kamerę cofania. Kamerę koniec końców zwróciłem do sklepu, bo za bardzo mi szpeciła auto (później miałem pomysł, aby zamontować ją w tym wyżłobieniu na dole zderzaka, ale nigdy nie wróciłem już do tematu), a z android auto bardzo rzadko korzystam, wygodniej mi jest odpalić nawigacje na telefonie itp. Radio gra ładnie, ale z perspektywy czasu nie wiem, czy nie kupiłbym jakiegoś chinczyka z aliexpress - podobno dają radę.
  • polecam mieć dwa zestawy dywaników, ładne welurki na lato, gumiaki na zime.
Co do innych pomysłów na mody to tak jak mówiłeś, wbijaj na zloty (przede wszystkim te celicowe), a pojawi się ich mega dużo :D Nie wiem, w jakim kierunku chcesz iść, ale zacząłbym od obniżenia - sprężyny (-30mm lub -35mm) albo gwint.
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Re: Celica by Dex

Postautor: Dextrun » 18-08-21, 23:30

Na wstępie dzięki za tak obszerną odpowiedź, na pewno informacje doświadczonego użytkownika się przydadzą :)
Cieszę się, że mój post przywołał wspomnienia z początków. Zdążyłem już wcześniej przejrzeć Twój temat z autkiem i niektóre rozwiązania przypadły mi do gustu lub podsunęły pewne pomysły.

Fotele i wnętrze prezentują się następująco:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać powyżej mam problem głównie z fotelem kierowcy, w innym wypadku pewnie nawet bym nie ruszał tapicerki (przynajmniej na ten moment). Odnośnie wymiany całych foteli to w grę wchodziłby tylko welur, nie jestem przekonany do skórzanych foteli, a takich niestety jest na rynku najwięcej. Zobaczę co zaoferuje mi lokalny tapicer.

Co do oleju to wygląda na to, że spóźniłem się o kilka dni, bo dopiero co zalałem Celice nowym 5W30. Auto służy do jazdy dziennej, na co dzień nie robię dużej ilości kilometrów, więc nie ma też za bardzo gdzie się "rozpędzić". Czy jest w tym przypadku sens na siłę wymiany na 5W40? (zmieniłbym olej przy kolejnym serwisie).

Obrazek

Co do felg to myślałem o zakupie 17" na lato + nowe opony, a aktualne oryginalne 16" przeznaczyłbym do piaskowania i malowania + dokupiłbym do nich opony zimowe. Trochę "blokują" mnie w nienajgorszym stanie aktualnie założone opony.

Co to był za model kamery, że aż tak szpecił Ci tył auta?
Odnośnie stacji multimedialnej to głównie zależało mi na USB / Bluetooth / podłączenie kamery cofania / ewentualnie nawigacja ale bez tego też się obejdzie. Rozważałem Sony XAV-V630BT lub coś od producenta Pioneer, ponieważ ma tego w ofercie dosyć sporo.

Z tym obniżaniem to jak zwykle dylemat, na pewno dobrze się prezentuje ale czy jest praktyczne? Czy na naszych drogach nie będzie "haczyć" o progi zwalniające, krawężniki, itp?

PS
Siłowniki klapy bagażnika już założone i w końcu wszystko trzyma się tak jak powinno (zobaczymy na jak długo). Dla zainteresowanych są to siłowniki producenta Lesjöfors (ok. 350 zł za komplet).
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica by Dex

Postautor: Rasiel » 19-08-21, 11:34

O jak miło :D

Też zawsze byłem przeciwnikiem skór, szukałem nawet celiki z welurami ale wyszło jak wyszło... No i całkowicie mi się odmieniło, są wygodne, ładnie wyglądają i są nawet przyjemne w dotyku, ale co najważniejsze bardzo łatwo się je czyści i nie przyciągają sierści :lol: no ale jak kto woli, wrzucisz post na grupkę fb, że szukasz materiałowych to też się powinny znaleźć w rozsądnych pieniądzach.

Model kamerki nie pamietam ale jakiś podstawowy, w kształcie sześcianu - strasznie rzucał się w oczy a ja wolałbym żeby była niewidoczna lub wyglądała jak by miała być oryginalnie - tamtą było widać, że totalnie nie pasuje.

Obniżanie - noo na pewno będzie się jeździć twardziej i będziesz musiał zwalniać mocniej na dziurawej nawierzchni, ale za to na ładnym asfalcie prowadzenie się poprawi. Miałem pojedyncze przypadki żeby gdzieś mi przetarło, więc do każdej galerii handlowej mogę wjeżdżać bezproblemu - ale jeżeli cenisz sobie komfort i nie zależy Ci tak na prowadzeniu oraz wyglądzie lepiej zostawić seryjne sprężyny.

Co do oleju to spokojnie można poczekać do kolejnej wymiany, skoro nie szalejesz nią za bardzo - w końcu taki olej poleca toyota.
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Celica by Dex

Postautor: Cisiel » 19-08-21, 12:40

Rasiel pisze:

Model kamerki nie pamietam ale jakiś podstawowy, w kształcie sześcianu - strasznie rzucał się w oczy a ja wolałbym żeby była niewidoczna lub wyglądała jak by miała być oryginalnie - tamtą było widać, że totalnie nie pasuje.



Na AlliExpres jest dostępna kamera cofania wbudowana w klosz od podświetlenia rejestracji - wpisz "JiaYiTian kamera cofania dla Toyota Celica GT T230 2000-2005". Pytanie czy to potrzebne, kwestia wyczucia auta....

Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Re: Celica by Dex

Postautor: Dextrun » 19-08-21, 15:00

Cisiel pisze:
Pytanie czy to potrzebne, kwestia wyczucia auta....


To pewnie zależy od efektu końcowego. Niby niepotrzebne ale wymieniając radio na stację multimedialną można skorzystać z dodatkowej funkcji. Dzięki za podesłanie propozycji, zerknę i rozważę.

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica by Dex

Postautor: Rasiel » 19-08-21, 19:48

Cisiel pisze:Na AlliExpres jest dostępna kamera cofania wbudowana w klosz od podświetlenia rejestracji - wpisz "JiaYiTian kamera cofania dla Toyota Celica GT T230 2000-2005". Pytanie czy to potrzebne, kwestia wyczucia auta....


https://pl.aliexpress.com/item/32859164221.html

Kurcze, ciekawy pomysł, masz może zdjęcia jak wygląda to na aucie?
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Celica by Dex

Postautor: Cisiel » 20-08-21, 06:28

Zdjęć jak wygląda na aucie nie mam ale tak czy siak jest to chyba najlepsza dostępna opcja :wink:

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Celica by Dex

Postautor: greos39 » 26-08-21, 16:27

Mam tą kamerkę zamontowaną u siebie, ale jeszcze jej nie podłączyłem. Jak nie zapomnę, to wrzucę fotki jak to siedzi.
Kupiłem też do Celki Raxon, podłączył ją, działa, ale w kwestii jakości obrazu, to musiałby się już on wypowiedzieć.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Re: Celica VVT-i Ghost

Postautor: Dextrun » 03-09-21, 23:43

Ciąg dalszy drobnych zmian.

Podmieniłem oświetlenie wewnątrz auta
ObrazekObrazekObrazek

oraz wrzuciłem taki zestawik:
Obrazek
Porównanie przedstawione w temacie z żarówkami:
http://www.celica-club.org.pl/viewtopic.php?f=43&t=6671&p=523707#p523693

Kupiłem już zestaw na zimę (dopasowanie - tak sobie), niebawem dotrą welurowe dopasowane kolorystyką.
ObrazekObrazekObrazek
Nie jestem pewien czy tyłu nie mam czasem odwrotnie.

Przeczyściłem też filtr powietrza K&N, aktualnie mam założony OEM Toyoty.
Obrazek
Obrazek
przepłukany

Obrazek
z olejkiem

Chciałem wymienić akumulator na nowy
- BOSCH S4 60Ah 540A P+
- Varta Silver Dynamic D15 (63Ah 610A) (P+)

ale zauważyłem, że mi się po prostu nie zmieszczą :| aktualnie mam jakiś włoskiej firmy Batdeal battery 12V 45Ah 360A:
Obrazek
Zmierzyłem półkę na akumulator i podstawa to zaledwie 24x13 cm.
Jak to u Was wygląda?

W piątek jestem z wizytą u tapicera, podzielę się efektem końcowym.
W najbliższych tygodniach planuję wykonać pełną konserwację podwozia.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Celica VVT-i Ghost

Postautor: klexmix » 04-09-21, 14:20

Ja wywaliłem już wkładkę KN, mam oem filtr z powrotem.
Akumulator 45 jest nawet w TS, taki malutki właśnie, taki w nich był.

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Celica VVT-i Ghost

Postautor: Rasiel » 04-09-21, 16:45

Ładny zestaw żarówek :D

Też kiedyś zakładałem gumiaki na welurki podczas zimy, tyle że tej jak i poprzedniej chyba nie będę ruszać auta z garażu jak będzie mniej niż 5 stopni - więc welurki zostawie na stałe. Ciężko wrócić do zwykłych dywaników jak przyzwyczai się człowiek do luksusu :lol: :lol: (żart)

Wkładka KN niby spoko ale dodatkowo możesz wywalić zawór motylkowy w puszce, użyj lupki na forum, fb lub yt powinien być gdzieś tutorial. Przed wymianą dolotu na stożek też dokonałem tego zabiegu i było elegancko. (dzwięk na plus, i niby lepiej ciągnie auto od dolnych obrotów)

Akumulator Duracel Advanced 63Ah 620/665A - U mnie taki siedzi, mieści się na styk ale miejsce ogranicza mi rozpórka kielichów
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Re: Celica VVT-i Ghost

Postautor: Dextrun » 05-12-21, 01:11

Czas leci to i są drobne zmiany :D

Jeszcze na jesień dotarły welurowe dywaniki firmy ALDOS (@hube dzięki za linka). Ogólnie jakoś i dopasowanie bardzo fajne więc również polecam :)
ObrazekObrazek

Dorzuciłem do wnętrza trochę kedry, która według mnie ładnie prezentuje się kolorystycznie z dywanikami
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Fotel kierowcy przeszedł już renowację i teraz prezentuje się znacznie lepiej.
ObrazekObrazek


Ostatnie jesienne lokalne zloty...
Obrazek
Obrazek

... i powoli przygotowanie do zimy
ObrazekObrazek
Obrazek

W przyszłym roku planuję zakup nowych większych felg i opon na lato + renowacja oryginalnych alufelg oraz jak czas i fundusze pozwolą to wymiana sprężyn i swap tarcz hamulcowych.

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica VVT-i Ghost

Postautor: hube » 05-12-21, 11:30

:smt023
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Re: Celica VVT-i Ghost

Postautor: Dextrun » 13-06-22, 21:59

Nowy sezon to i małą aktualizację wrzucę ;)

Na początek zgodnie z zapowiedzią upolowałem felgi i opony + pierścienie centrujące, a potem dobrałem do nich nowe śruby i dekielki.
Zdecydowałem się też na wymianę przeczyszczonego filtra K&N z pierwszego posta.
Obrazek
ObrazekObrazek

Przyszedł czas na lokalne rozpoczęcie sezonu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas na renowację reflektorów...
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Trochę weselnie, chociaż nie polecam montowania balonów na spoilerze, bo nieumiejętnie przyczepione wstążki rysują lakier :lol: :airborne:
Obrazek


Kolejny przystanek... Osaka. Widzimy się na miejscu :wink: