Światła mijania i kontrolka świateł drogowych

Roczniki 2000-2005
Wsap
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10-02-20, 14:41

Światła mijania i kontrolka świateł drogowych

Postautor: Wsap » 18-09-21, 17:51

Cześć wszystkim!
Mam dziwny problem ze światłami...
Przy włączeniu świateł mijania, światło mijania lewe (kierowcy) działa prawidłowo. Światło mijania prawe nie świeci. Żarówka sprawdzona - jest OK. W kostce prawego światła mijania masa jest OK, plus niby się pojawia, ale żarówka się nie świeci..
Świeci się za to kontrolka świateł drogowych, pomimo, że światła drogowe nie są włączone. Wyjęcie żarówki prawego światła mijania powoduje zgaszenie kontrolki świateł drogowych. Natomiast gdy żarówka prawego światła mijania jest na miejscu, a włączone są światła drogowe kontrolka świateł drogowych gaśnie! Światła drogowe świecą wtedy prawidłowo, ale światła mijania nadal tylko lewa strona...

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe...
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? Gdzie szukać?

Awatar użytkownika
Dextrun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 07-08-21, 21:50

Re: Światła mijania i kontrolka świateł drogowych

Postautor: Dextrun » 18-09-21, 22:03

Hmmm, a taki efekt masz od początku czy od jakiegoś czasu tak się dzieje? Jeżeli od pewnego momentu to czy było coś przerabiane przy kablach?
Jedynie co mi przychodzi do głowy to sprawdzić oryginalny schemat podłączenia świateł i porównać jak to jest u Ciebie pod maską. Może inni mnie poprawią lub zasugerują szybszy sposób.

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Światła mijania i kontrolka świateł drogowych

Postautor: ksk33 » 18-09-21, 22:43

Hejka,

Zachowanie jest jak najbardziej prawidłowe, takie rzeczy dzieją się przy spalonej żarówce lub przy uszkodzonych bezpiecznikach. Tam jest dziwnie poprowadzona instalacja.

Pierwsze co to do sprawdzenia masz żarówki mijania i drogowe, punkt drugi 4 bezpieczniki w skrzyneczce pod maską. Konkretnie zainteresuj sie tymi które zaznaczyłem.

Obrazek

Pisz o efektach. Pozdro!

Wsap
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10-02-20, 14:41

Re: Światła mijania i kontrolka świateł drogowych

Postautor: Wsap » 18-09-21, 23:25

Żarówki są OK.
Bezpiecznik nr 5 wyglądał dobrze, ale po sprawdzeniu multimetrem wyszło, że jednak to jego sprawka.
Bardzo dziękuję!!!