Celica by QubaKpl

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Celica by QubaKpl

Postautor: QubaKpl » 17-08-12, 16:21

Samochód:
Toyota Celica VII gen

Silnik:
1.8 L 1ZZ-FE 143KM

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
seria

Hamulce:
seria

Układ wydechowy:
seria

Układ dolotowy:
seria

koła:
*felgi 16", oryginalne z VIIgen
*oponki Michelin 205/50

Wnętrze:

seria welurek

Audio:
seryjne

Body:
oryginalny spojler toyota
przednie lampy soczewkowe + xenonki
odświerzony lakier


Krótki opis/historia samochodu:


Witam ;)
Od paru lat marzyłem o swoim aucie a dokładnie o toyocie celice. Wiedząc że ta chwila kiedyś nastąpi nie ruszałem od małego kasy z komunii/bierzmowania tylko wpłacałem na książeczke :-D. Dzięki moim rodzicom którzy dołożyli sporą kwotę mogłem nabyć moje wymarzoną celiczke :P Po roku poszukiwań znalazłem na otomoto toyotke w należytym stanie.
Auto do końca seriwsowane w ASO, mały realny przebieg 96tyś, wnętrze praktycznie nówka. Z zewnątrz lakier nie zniszczony, wiadomo pare elementów było malowane ale mi to nie przeszkadza( praktycznie każde auto ma coś malowane).

Krótki opis planów zmian:
- wymiana alusków na jakieś ładniejsze ( zaproponujcie mi coś z 16cali)
- dodatki trd : podkładki progowe oraz przedni zderzak
- porządne radio z dvd,navi,tv
Zdjęcia
1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 17-08-12, 16:49

Dobra seria, ale kolor taki oklepany :) I tak zapytam - Dlaczego nie TS? Jakbym wiedział co i jak przed zakupem swojej, to tylko i wyłącznie za TS'em bym się rozglądał.
Z dodatkami TRD będzie ciężko w 3 du*y. Na allegro rzadko kiedy coś się pokazuje, a jak już to momentalnie schodzi. Sam od maja szukam. Jedyne co mi się udało to spojler TRD.
Aluski to zobacz jak Ci się podobają, poszukaj po allegro, tylko nie bierz chińskich.
Aha i.... NA GLEBE Z NIĄ! xD
JAPFEST Crew Member

- Toyota Celica VII - Sold
- Seat Leon 1P - Sold
- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold
- Honda Civic Type R FK8

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 17-08-12, 17:01

Blad pisze:Dobra seria, ale kolor taki oklepany :) I tak zapytam - Dlaczego nie TS? Jakbym wiedział co i jak przed zakupem swojej, to tylko i wyłącznie za TS'em bym się rozglądał.
Z dodatkami TRD będzie ciężko w 3 du*y. Na allegro rzadko kiedy coś się pokazuje, a jak już to momentalnie schodzi. Sam od maja szukam. Jedyne co mi się udało to spojler TRD.
Aluski to zobacz jak Ci się podobają, poszukaj po allegro, tylko nie bierz chińskich.
Aha i.... NA GLEBE Z NIĄ! xD


Na TSa nie stać mnie niestety, może kiedyś ;) Mocy mi nie brakuje jak dla mnie wystarczająco :D Wiem z trd jest spory problem poprostu nie ma, a jak już są to ceny chore :( Co do alusek doradź proszę bo jak wchodze na allegro to dostaje oczopląsu ;D
Gleba będzie mała ale narazie kase wpakuje na oponki i radyjko.
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 17-08-12, 17:09

Najpierw kup oponki i doprowadź technicznie do dobrego poziomu. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Sprawdź hamulce, wymień wszelakie płyny ustrojowe a później baw się w modzenie :)
Zapewniam Cię, że za chwilę mocy będzie brakowało :) Wiem to po sobie.
Popatrz sobie na forum w VII kto jakie ma i zobacz co Ci się podoba.
Mi się bardzo podobają TE37, a że drogie bardzo to kupiłem kopie TE37 czyli Inovit STVI. Można dostać 16 calowe(nawet kiedyś widziałem że ktoś sprzedawał tutaj), na drugim mscu są Oz Crono, ale mówię, ile ludzi tylko kół. Każdemu co innego się podoba.
JAPFEST Crew Member



- Toyota Celica VII - Sold

- Seat Leon 1P - Sold

- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold

- Honda Civic Type R FK8

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 17-08-12, 17:13

W autko wpakowałem juz ponad tysiaka wymienione wszystkie płyny, oleje ,filtry, pasek klinowy, nabicie klimy. Co do alusków TE37 ładne ładne :-D
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 17-08-12, 17:15

Skoro tak, to możesz się powoli bawić w zbieranie partsów :)
JAPFEST Crew Member



- Toyota Celica VII - Sold

- Seat Leon 1P - Sold

- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold

- Honda Civic Type R FK8

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 18-08-12, 07:57

Srebrne mi się jakoś bardziej podobają "na żywo" niż na fotkach.
Nie wiem czy jest sens zmieniać ori felgi na 16tki, tym bardziej,że planujesz ospojlerowanie TRD, a ospojlerowana "siódemka" na 16tkach nie wygląda dobrze.
Progów i zderzaka szukałbym na ebayu, ostatnio ori progi TRD poszły za około 900 złotych, czyli tanio. Jak planujesz przedni zderzak i progi, to warto również szarpnąć się na dokładkę do tylnego zderzaka ;) Powodzenia w realizacji planów :)

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 18-08-12, 09:46

Archy pisze:Srebrne mi się jakoś bardziej podobają "na żywo" niż na fotkach.
Nie wiem czy jest sens zmieniać ori felgi na 16tki, tym bardziej,że planujesz ospojlerowanie TRD, a ospojlerowana "siódemka" na 16tkach nie wygląda dobrze.
Progów i zderzaka szukałbym na ebayu, ostatnio ori progi TRD poszły za około 900 złotych, czyli tanio. Jak planujesz przedni zderzak i progi, to warto również szarpnąć się na dokładkę do tylnego zderzaka ;) Powodzenia w realizacji planów :)


Musze jeszcze pomyśleć najwyżej dam je do regeneracji i malowanka.
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 18-08-12, 15:16

Bardzo ładna siódemka a kolor nie rozumiem czemu oklepany, przecież również można często spotkać czarną czy niebieską, rzadziej czerwoną. Jak dla mnie srebrny to najlepszy kolor bo i ładnie wygląda i cały czas jest czysty, gdyż nie widać na nim kurzu czy smug tak jak chociażby na czarnym np :) .
Niezłe auto jak na początek. A kupiłeś od osoby prywatnej czy gdzieś sprowadzaną z komisu?
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 18-08-12, 15:49

QubaKpl, Archiemu chodziło o to, że już bez sensu zmieniać oryginalne felgi 16' na inne 16' bo przy twoich planach związanych z ospojlerowaniem TRD... felga 16 cali po prostu nie będzie wyglądać super, będzie okejka ale to nie to co większe koło, więc szukaj jakichś spasionych prokoks 17' ultralekkich, od siebie polecam o.z ultraleggera
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

l.kudaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 27-10-10, 18:35

Postautor: l.kudaj » 18-08-12, 17:08

Ładniutka sztuka. Quba jak kolega wyżej napisał 17 będą dobre, ja też w przyszłym roku zmieniam na większe, bo 16 cali jest jednak za mała.Łukasz K, Quba celine kupił od typa co sprowadza auta z Włoch.Ja w czerwcu też kupiłem VII od tego samego gościa i jestem zadowolony :lol:

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 18-08-12, 19:53

l.kudaj pisze:Ładniutka sztuka. Quba jak kolega wyżej napisał 17 będą dobre, ja też w przyszłym roku zmieniam na większe, bo 16 cali jest jednak za mała.Łukasz K, Quba celine kupił od typa co sprowadza auta z Włoch.Ja w czerwcu też kupiłem VII od tego samego gościa i jestem zadowolony :lol:


Thx za komenty. Autko kudaja oglądałem i gdyby nie brak decyzji kupiłbym ją a kudaj pewnie kupiłby moją obecną :-D
adrianh92 - o.z ultraleggera -cudo tego szukałem :o
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Agryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 21-01-12, 21:50

Postautor: Agryk » 19-08-12, 02:51

Zgadzam się w temacie felg, sam chciałem 16, ale poszedłem za radą i jestem bardzo zadowolony :)
Powodzenia w modach

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 20-08-12, 09:25

A powiedzcie mi jak to jest z tymi 17 czuć różnice w trakcie jazdy ? Jest bardziej twardo/miękko ? W tym temacie laik jestem :D
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Agryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 21-01-12, 21:50

Postautor: Agryk » 20-08-12, 09:51

Szczerze mówiąc mi się jeździ lepiej... a wcześniej miałem seryjne 15 (USA). Nie czuję specjalnego dyskomfortu, Jest, było i będzie twardo, a 17 zbytnio tego nie zmieniły :) Co ciekawsze 17 z oponami 205/45 okazały się dużo lżejsze, niż 15 z 195/60.
p.s. mam rodzinę w tarnobrzegu, a widzę, że zajmujesz się fotografią, może miałbyś ochotę przy okazji parę zdjęć celic zrobić? :) Powinienem wreszcie brata w tbg odwiedzić

Awatar użytkownika
lockk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 11-04-11, 17:39

Postautor: lockk » 20-08-12, 10:12

QubaKpl pisze:A powiedzcie mi jak to jest z tymi 17 czuć różnice w trakcie jazdy ? Jest bardziej twardo/miękko ? W tym temacie laik jestem :D

Zależy to od kilku rzeczy jak szerokości i masa felgi i profil opony. Możesz wziąć opony np 215/40/17 a średnicę koła masz mniejszą niż seria co przy lekkiej feldze powinno dobrze śmigać. Ale bez gleby uważam że takie opony nie mają rację bytu bo wtedy w nadkole wchodzi głowa, a to chyba nie o to chodzi tym bardziej jeśli masz pakiet trd w planach.

Ja w tym roku przesiadłem się z seryjnych 16" na 17" 215/45. Początkowo czuć większe mulenie i większy hałas wydawany przez opony ale już się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza. Na polskie drogi idealne. Ale gdybym miał pakiet TRD to nawet przy 143 kucach brałbym 18" 8)

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 20-08-12, 10:38

Agryk pisze:Szczerze mówiąc mi się jeździ lepiej... a wcześniej miałem seryjne 15 (USA). Nie czuję specjalnego dyskomfortu, Jest, było i będzie twardo, a 17 zbytnio tego nie zmieniły :) Co ciekawsze 17 z oponami 205/45 okazały się dużo lżejsze, niż 15 z 195/60.
p.s. mam rodzinę w tarnobrzegu, a widzę, że zajmujesz się fotografią, może miałbyś ochotę przy okazji parę zdjęć celic zrobić? :) Powinienem wreszcie brata w tbg odwiedzić


Pewnie ;) porobimy zdj ,możemy udać się do tej fabryki tylko trzeba się pomęczyć żeby tam wjechać no iii.... przyznam się myślałem że mi serce pęknie ;/ jak wjeżdżałem tam to był kawałek druta którego z poziomu kierowcy nie było widać... no i niestety zarysowałem przedni błotnik ;/ (dlatego musi być 2 osoba która będzie zerkać podczas wjeżdżania)w środę ide do lakiernika :| Pisz na pw jak będziesz w tbg ;)
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Mysticum

Postautor: Mysticum » 20-08-12, 22:00

Blad pisze:Popatrz sobie na forum w VII kto jakie ma i zobacz co Ci się podoba.


Nie patrz na niczyje samochody tylko zrob cos wg.wlasnej inwencji twórczej,sugerowac sie mozesz pomoca i poradami a stylistyke auta zrob tak jak Tobie odpowiada;tymbardziej jesli jest to z tego co piszesz Twoj wymarzony samochod .

Szkoda zeby potem co 2 samochod jezdzil na podobnych felgach,z podobnym ospojlerowaniem itp

Nie jestem typem wazeliniarza,wrecz przeciwnie;szydze z takich ludzi i nie wielbiac tutaj nikogo ale... Stich czy Archy maja auta na tym forum(wsrod 7 gen of kors),ktore maja dusze i widac ze robione sa z sercem a niestety jest masa innych,ktore są do siebie tak podobne lub roznia sie tylko szczegolami ze masakra..

Nie spiesz sie z kupnem stylingu,kompletuj czesci i zrob cos fajnego :)

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 18-09-12, 20:27

Na 17 jezdzi sie spokojnie szczegolnie u mnie drogi sa masakryczne i jade spokojnie do tego felga szeroka 8,5J no i sprezyny Eibacha i jeszcze mysle nad gwintem ;p takze spokojnie

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 23-09-12, 19:55

Mam prośbe może wiecie co to za model alusków ???

Obrazek
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl