Celica 2.0 GT by Frugo

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 04-10-12, 18:07

Frugo, kółka masz mega wypaśne.
A szerokość opony 225 to nie za dużo? Łapie mocno koleiny?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 04-10-12, 19:26

Nie mają urywać doopy :P Tylko dobrze się prezentować i nie utrudniać jazdy - a do tego idealnie się nadają.

Mete - może i LingLongi i pewnie z Chin ale bieżnik głęboki, opona okrągła - a przynajmniej na taką wygląda i nie odczuwam żeby była kwadratowa :D. Jak się dorobię to sobie zafunduję na wiosnę porządne lacze - te były w gratisie do felg, więc - darowanemu koniowi...
Przyczepności też mi nie brakuje bo ja jeżdżę w większości po mieście a w trasie na niemieckim autobanie przy 200km/h nic się nie działo.
Nie powiem ale np takie ładne R888 fajnie by trzymało - tobie też życzę przyczepności :handshake:

Marcin - nie odczuwam tego jakoś w sposób dokuczliwy - staram się unikać i trzymać koło poza koleiną. Zawieszenie dobrze sobie z tym radzi - no i po naukach na torze w Gostyniu trzymam 2 łapy na sterze :)

W weekend zakładam hamulce i nowe świece od NGK.
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 04-10-12, 19:41

Abaddoneth
Tu jest Polska i ciężko od razu mieć wszystko wypasione na raz


Abath - my złotówki ale niektórzy $ zarabiają i wtedy nie wiedzą że w PLN to się ciężko zarabia i szybko znikają :D


Co do szerokości felg - pada deszcz ale złapałem miarę i jazda :D - mniej więcej 24 - 25cm więc 9,5"-10" wychodzi.
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 04-10-12, 19:50

Ło rany no to kawał metalu. Jednak wolę dystanse i moje 7,5 cala :D

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 04-10-12, 20:06

felunie pięknie się prezentują w realu :) dobry wybór Frugo

edit:
a gdzie te zdjęcia z Twoich modów?
i montuj i przyjeżdżaj na hamownie pojedziemy :D

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 13-10-12, 00:42

wwwrobert pisze:felunie pięknie się prezentują w realu :) dobry wybór Frugo

edit:
a gdzie te zdjęcia z Twoich modów?
i montuj i przyjeżdżaj na hamownie pojedziemy :D



Wszystko będzie po zakończonych pracach :).
Robert - jesteś moim wybawcą :airborne: - od 3-4 dni głowiłem się jak rozłożyć szczęki z tyłu bo się ukręciła śruba, a Ty w rękach to rozłożyłeś. To było epickie - normalnie zamurowało mnie :D. Prawdziwy mechanior a nie jakieś pitu pitu :twisted:

Masz u mnie wielkie "POMÓGŁ" - dziękuję za wyprawę z Ina żeby mi na warsztacie pomóc. :handshake:

Jak złożę wszystko to posmarujemy :absolute: :absolute: :absolute: żeby nie rdzewiało ;)
Po prostu Frugo

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 13-10-12, 18:17

Wiesz że zawszę pomogę jeśli tylko mogę :)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 01-12-12, 14:10

Dawno nic nie wrzucałem ale kilka drobnostek poprawiłem.

Na samym początku składam wielkie podziękowania Robertowi, Bassiemu i Tomciusiowi za pomoc, fachowe doradztwo i dostarczenie niezbędnych części zamiennych :airborne:

Nie gniewajcie się za jakość zdjęć ale dla mnie to nie jest najważniejsze - wolałem poświęcić czas na robotę przy aucie.

Po pierwsze posprzątałem w bagaju :). Pod kołem zapasowym czysto i sucho:
Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejną rzeczą było postawienie auta na kobyłkach i prace nad tylnym zawieszeniem i przede wszystkim hamulcami. Zostały w pełni oczyszczone i zregenerowane tylne zaciski, nowe śruby z ASO nowe uszczelnienia również ASO i z jednej strony nowy tłoczek - bo stary żywot swój zakończył :P. Do tego dochodzi kompletny zestaw tarcze TRW + szczęki ręcznego TRW + klocki od TRW + Zestaw naprawczy z ASO. Więc kapitalny remont. Przy okazji zamówiłem od Tomciusia osłonę prawej tarczy hamulcowej, która została przeze mnie zregenerowana i pomalowana no kolor niebieski - i nie tylko ona :wink: . Niestety moja osłona zamieniła się w kupkę rdzy i skrawków metalu. Całościowo daje to ładny efekt i przede wszystkim wydłuży życie tych elementów.

Kompletne hamulce tylne od TRW, ASO-Bassi, Tomciuś :P.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejnym etapem był demontaż amortyzatorów ich oczyszczenie i sprawdzenie stanu technicznego. Po oględzinach do wymiany poszły osłony amortyzatorów. Odboje i cała reszta były w porządku. Dodatkowo amortyzatory zostały pomalowane. Na razie nie ruszałem sprężyn bo zamierzam na wiosnę po prostu je wymienić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poza tym kilka drobnostek. Wyczyszczona tylna belka oraz wahacze i pomalowane na niebiesko. Wyczyszczona i odmalowana rurka od wlewu paliwa. Dodatkowo wymieniłem łączniki stabilizatora z tyłu na Febi Bilstein, ot drobnostka za 30zł/szt., która poprawiła pracę tylnego zawieszenia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejnym etapem będzie pomalowanie zacisków hamulcowych zestawem Motip, wymiana gumowych elementów zawieszenia na poliuretan. No i oczywiście podobne zabiegi na przodzie.
Idę do garażu :P.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 01-12-12, 15:00

Sorka za post pod postem ale chciałem żeby to była informacja wydzielona od reszty.
Postanowiłem wprowadzić dogodną formę przeszukiwania mojego tematu. W pierwszym poście umieściłem linki do najważniejszych zdarzeń z mojego tematu i zamierzam to kontynuować. W końcu ja sam często wkurzam się na jałowe komentarze, gdy szukam konkretów w tematach innych użytkowników. Ta prosta forma powinna nieco ułatwić sprawę.

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 01-12-12, 17:11

no i elegancko frugo, to co zamierzone to dopieszczone :)

teraz raz w tygodniu szmateczka i czyszczenie zawieszenia :D

temacik super ogarnięty z foto relacją :) jakby to rześki napisał: +30pkt do respektu na dzielni i w województwie :P

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 01-12-12, 17:17

Frugo_Toronto, wszystko ładnie i pięknie, ale czy pomyślałeś co się stanie gdy zechcesz pojechać na ustawienie zbieżności? pomalowanie drążków wraz z nakrętkami to nie był chyba najlepszy pomysł :)

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 01-12-12, 17:20

'Ooo... spray. A jeb*e po całości.'

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 01-12-12, 17:34

Matus pisze:pomalowanie drążków wraz z nakrętkami to nie był chyba najlepszy pomysł :)

a co w tym złego? po regulacji poprawi to co się usunie mechanicznie kluczem przy regulacji zbieżność i ot po problemie :)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 01-12-12, 17:36

wwwrobert pisze:
Matus pisze:pomalowanie drążków wraz z nakrętkami to nie był chyba najlepszy pomysł :)

a co w tym złego? po regulacji poprawi to co się usunie mechanicznie kluczem przy regulacji zbieżność i ot po problemie :)


o bez kitu super opcja po każdej naprawie i ustawianiu włazić pod auto z puszką i psikać na grubo tam gdzie odprysło :)
no pomijam już fakt, że te nakrętki kontrujące i tak ciężko się odkręca więc farba na gwincie na pewno nie pomoże :-D

Awatar użytkownika
carsik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5915
Rejestracja: 30-08-06, 13:30

Postautor: carsik » 01-12-12, 17:38

szczególnie jak przyjdzie podgrzać palnikiem tą śrubę rzymską aby poszło :-D
www.gt4serwis.pl
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki. biurogt4@gmail.com lub dzwonie 695 13 25 28

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 01-12-12, 17:40

carsik pisze:szczególnie jak przyjdzie podgrzać palnikiem tą śrubę rzymską aby poszło :-D

o właśnie :-D
ja kiedyś z mechanikiem na zbieżności wieszałem się we dwóch na rurze założone na klucz, bo za cholerę nie szło :)

Awatar użytkownika
carsik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5915
Rejestracja: 30-08-06, 13:30

Postautor: carsik » 01-12-12, 17:41

czasem tylko ogień pomaga :-D
www.gt4serwis.pl

Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki. biurogt4@gmail.com lub dzwonie 695 13 25 28

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 01-12-12, 17:45

Frugo_Toronto, Dobrze, że się w taki sposób zajmujesz mechaniką ale powiedz mi...
Czemu waliłeś sprejem po wszystkim ?? :eek:
Czym czyściłeś elementy zawieszenia?

Ale temacik fajnie ogarnięty i za pomysł z linkami duży + dla Ciebie :wink:
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 01-12-12, 19:45

Hehe tak jak myślałem temat wywoła falę opinii - niekoniecznie pozytywnych.
Po 1. Nie spray tylko pędzelek.
Po 2. Gwinty wyczyszczone i ruszane lekko wszystko się odkręca. Zbieżność już ogarnięta. Jeszcze nie widziałem takiej farby co by pod naporem klucza z gwintów nie odlazła, tym bardziej że nie malowałem pod nakrętkami itd. itp.

Bakuu0 - jak masz budżet jak RPA to przynajmniej nie klnij na biedniejszych. Podłoga będzie ładnie wyczyszczona i zakonserwowana więc te kilka drobnych plamek nie robi większego problemu niż rozjechana psia sraka - dziury w całym widzisz. Niestety nie mam ropy pod domem jak szejk więc robię to co ważne porządnie (hamulce ASO + TRW nie oszczędzałem) ale co mniej istotne wolałem we własnym skromnym zakresie. Wiem wiem to nie farba by ASO więc pewnie szkodzi tym wszystkim elementom - MW.

Matus - nie widzę problemu - regulacja max 2x w roku i w czym problem ?? :smt069

JaQb_CK - szczota, wiertarka, papier ścierny i kilka wolnych popołudni. Troszkę pobrudziłem ale ty tylko podwozie - na ulicy trafiam na gorsze brudy. No i jak już napisałem Będę robił pełne czyszczenie i konserwację podwozia.

!!!! HATERS GONNA HATE !!!! Tak jak rozmawialiśmy Robert :D

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 01-12-12, 21:22

Frugo_Toronto, a te sprężyny to czemu chcesz wywalić?