Matus ST202

Roczniki 1994-1999
Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 24-11-13, 17:24

Może mały update (chociaż całkiem spory w sumie).

Zaczniemy od początku, czyli tak...

Po pomalowaniu auta w wakacje sporo było wciąż do skończenia, a to zamocować dokładki do końca, a to dopasować prawą owiewkę, której nie mogę jakoś od wakacji ułożyć i szumi mi wiatr :D

To jednak pierdoły, a wciąż zależy mi na mechanicznej doskonałości, więc na pierwszy ogień poszła regulacja luzów zaworowych. No i wszystko było ok, udało się to zrobić bez problemu, trochę kosztowało bo trzeba było dokupić 90% płytek, ale spoko. Przy okazji sprawdzono kompresję (po 14 barów na wszystkich cylindrach).

Pomalowałem sobie w międzyczasie pokrywę zaworów ;)

Obrazek

Obrazek



Po wyjechaniu z warsztatu było super... przez dwa dni :-D W ciągu tych dwóch dni zamontowałem sobie jeszcze oil catch tank, bo przy okazji zdjęcia kolektora do regulacji luzów wyczyściłem go dokładnie z syfu, który zawierał i nie chcę już więcej mieć takiego bałaganu po oleju ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po dwóch dniach (w sumie może 70km) auto na światłach po zapaleniu się zielonego i ruszeniu zachłysnęło się chłodziwem, puściło białą chmurę i po dojechaniu do garażu tylko dla formalności odkręciłem korek chłodnicy i zaraz potem zadzwoniłem powiadomić mechanika, że widzimy się ponownie tym razem na wymianę uszczelki pod głowicą.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=tHlP_0C2VRc[/video]

(tak tak, wiem że jest vertical video syndrome :D ale nie to było najważniejsze w tamtej chwili)

Kompresja na pierwszym cylindrze spadła do marnych 6 barów :) Po przejechaniu 23km do warsztatu w chłodnicy zostało mniej niż litr płynu chłodniczego :-D

Po kolejnym tygodniu auto było gotowe, uszczelka wymieniona, głowica splanowana o 0,07mm, gładzie cylindrów przejrzane, wszystko poza tym spoko.

Posypały się kolejne monety, ale mam nadzieję, że będzie już wszystko ok :)

Co prawda została taka pierdoła jak ciągle problemy z odpalaniem (właśnie zmieniłem pompę paliwa podejrzewając zawór zwrotny na pompie), pojawił się też nowy problem, a mianowicie spadanie obrotów nisko przy hamowaniu i utrzymywanie się na wolnych w okolicy 900rpm, ale postaram się jeszcze poprawić zapłon, bo jest nie 10, a 11 stopni na zworce, a jak nie to trzeba będzie pruć ISC na przepustnicy ;)


Tak czy siak jakoś to idzie, ale zaplanowane mody zawieszenia (pełne poli) i naprawa cieknącej maglownicy muszą poczekać, bo budżet zmalał do poziomu nawet poniżej zera ;)


Na otarcie łez dostałem w prezencie od mojej ukochanej Oli mały gadżet TRD, który zajmie miejsce mojej seryjnej gałeczki, która jest w opłakanym stanie :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 24-11-13, 18:09

Dobre mody :).

Można zapytać gdzie taką gałę można wyrwać?? To bym miał od żony na mikołaja ;).

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 24-11-13, 18:13

Frugo, no mod w postaci nowej uszczelki jak dla mnie najlepszy :-D

Ale co do gałeczki to cóż, chyba nie mogę pomóc, bo to była jedna jedyna sztuka od mojego zaufanego dostawcy carsika ;)

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 24-11-13, 18:19

Frugo pisze:Można zapytać gdzie taką gałę można wyrwać?? To bym miał od żony na mikołaja ;) .

na jebaju,
ile taki olej-łap-czołg kosztuje?
st182 gtb

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 24-11-13, 18:24

budolf pisze:na jebaju

a no tak faktycznie są :) tylko na odległość ciężko poznać czy fake czy oryginał ;) a poza tym cena mojej z tego co wiem była troszkę lepsza niż tych jebajowych, ale w sumie to była po prostu chyba okazja i uśmiech od losu po tych wszystkich awariach ;)

budolf pisze:ile taki olej-łap-czołg kosztuje?

kupiłem od tej osoby w takiej cenie jak widać ;) http://allegro.pl/show_item.php?item=3635776832

Awatar użytkownika
Wojtas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2591
Rejestracja: 29-09-05, 16:23

Postautor: Wojtas » 26-11-13, 01:15

ta gałka to znajoma... Pawciu zakupił ją na RHD japan :wink:
TUNING, HAMOWNIA 4x4, STROJENIE, MECHANIKA WWW.GT4.COM.PL
https://www.facebook.com/gt4service

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-11-13, 10:41

Wojtas pisze:ta gałka to znajoma... Pawciu zakupił ją na RHD japan :wink:


Mam nadzieję, że wiedział o tym, że jest w obrocie i wyraził na to zgodę :|
Bo jak nie to głupio :(

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 15-12-13, 20:45

podbijam dodając proszone fotki montażu oil catch tanka

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 15-12-13, 20:54

A co daje zamontowanie tego czegoś? Oczywiście nie chodzi mi o odpowiedź typu "+10 do lansu" :wink:

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 15-12-13, 21:02

Makabra pisze:"+10 do lansu" :wink:

Właśnie, co to daje, bo zapragnąłem to mieć :-D
st182 gtb

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 15-12-13, 21:05

Średnice w catchu są 9mm, a te w głowicy i przepustnicy 14mm?

BTW, Mam taki srebrny catch od d1 :wink:

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 15-12-13, 21:09

Bakuu0 pisze:Średnice w catchu są 9mm, a te w głowicy i przepustnicy 14mm?

BTW, Mam taki srebrny catch od d1 :wink:


zamontowany? czemu nie złoty? :-D
st182 gtb

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 15-12-13, 21:12

budolf pisze:
Bakuu0 pisze:Średnice w catchu są 9mm, a te w głowicy i przepustnicy 14mm?

BTW, Mam taki srebrny catch od d1 :wink:


zamontowany? czemu nie złoty? :-D


Kufa, właśnie nie było złotych to myśle, że od biedy srebrny podejdzie. Też blinka.
Nie założyłem, bo nie miałem czasu.

Matus, Wojtas wykorzystał tą stara rurke od odmy? Dobrze widze?
Jakiej średnicy wew. masz silikony?

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 15-12-13, 21:17

No jak bakuu zamontuje olej łapacz czołg to też będę musiał, gośc dobrze modzi, 1 miejsce grupa b, przypadek? - nie sądzę. :smt040
st182 gtb

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 15-12-13, 21:21

budolf pisze:No jak bakuu zamontuje olej łapacz czołg to też będę musiał, gośc dobrze modzi, 1 miejsce grupa b, przypadek? - nie sądzę. :smt040

Budi, ale musisz założyć czerwony, bo projekt masz beams redtube :)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 15-12-13, 21:28

Bakuu0, króćce w silniku 14mm, w OCT 10mm
Wojtas chciał od razu dać silikony, ale na przepustnicę weszło, a na pokrywkę nie chciało (nie ma jak łapy wsadzić) więc sam wpadłem na to żeby wykorzystać ori rurkę :D Także zmontowałem to tak, że w silikonie jest tuleja metalowa, a silikon w tę gumę oryginalną :)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 06-01-14, 15:44

no i tak. auto po zmianie uszczelki jeździ, jest ok.
coś zaczęło stukać na zimno, mam szczerą nadzieję, że to nie panewki, szczególnie że raz stuka, a raz nie.
oczywiście odpalanie to nadal loteria, brak mi już sił do tego.

w okresie świątecznym uznałem, że ze skaju, który pozostał po reanimacji mieszka dźwigni zmiany biegów można jeszcze coś wyczarować i tak oto powstał nowy podłokietnik ;)
trochę nierówno, ale jednak tapicerzy to prawdziwi zawodowcy, a to robota amatora ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
koso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 12-08-11, 17:13

Postautor: koso » 06-01-14, 16:46

niezle ci to wyszlo :-D
ST 182+ :)
ST 184 RIP

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 06-01-14, 17:29

koso, raczej mojej rodzicielce :D
ja tylko zrobiłem projekt tego cuda, prototyp i zaproponowałem wykrój ;)
szycie oddałem w ręce osoby, która wie że pedał w maszynie nie służy do wciskania w opór :-D

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 01-02-14, 00:47

Wracając do tematu auta...

Ostatnio uznałem, że czas zmienić akumulator, wiedzą to ci, którzy brali udział w dyskusji nad tym co wybrać :)
Stary (4 letni) akumulator Centra Futura 53Ah i 530A (ciekawe te parametry, jakieś sci-fi) przestawał trzymać prąd, a zimą na mrozie już rok temu było słabo.
Dość powiedzieć, że naładowany był zawsze tak do napięcia 12,2- 12,3 V. Teraz gdy mam go w mieszkaniu i od dwóch dni próbuję reanimować to wiem, że bezobsługowa Centra z zaklejonymi na amen korkami wcale nie jest tak hermetyczna jak pisze producent... Zresztą jak może być hermetyczna skoro ma dwa odpowietrzniki?
Jednak do meritum - w akumulatorze jest tak mało elektrolitu, że chlupie jak woda w zęzie na starym jachcie. Gdy akumulator był nowy to był zalany na full, nie było słychać przelewania się. Tym sposobem nie jest możliwe aby naładował się na maksa, dolanie elektrolitu jest niemożliwe, koniec akumulatora. Nigdy więcej nie zdecyduję się na Centrę, nie ma bolca.

Wybrałem na następne kilka lat markę, do której mam sentyment i której ufam. Akumulator tego producenta w moim pierwszym aucie (civic EJ6) działał pięknie jeszcze 12-13 lat od daty produkcji wypalonej na obudowie :-D
Także za kwotę niewiele przekraczającą 200 zł kupiłem sobie akumulator typowo japoński, japońskiej produkcji, japońskiego kształtu, a mianowicie Yuasa Professional 057 45Ah i 380A prądu rozruchowego :)
Wystarcza żeby spokojnie zakręcić rozrusznikiem, bo wystarczyło by pewnie i ze 150A.
Tak czy siak za parę lat dam znać jak się spisuje ;)

Obrazek


Ponadto w kwestii utrzymania właściwego bilansu energetycznego w pojeździe staram się iść w kierunku nowych źródeł światła. W związku z tym do bagażnika i do podsufitki trafiły "żarówki" LED. Efekt jest super, bo choć nie jest to światło białe, ani biało-żółte tylko dość zimna, lekko niebieskawa biel to jasność jest na poziomie arcymistrzowskim, widzę wreszcie co mam w bagażniku, tym bardziej widzę co się dzieje w nocy w kabinie. Ponadto takie diody konsumują śmieszną ilość prądu w porównaniu do świecących jak kaganek zwykłych żarówek.

Do bagażnika idzie jakaś żarówka rurkowa (dobrałem na wzór), zaś do podsufitki BA9S:

Obrazek

Nie mam zdjęć bagażnika, ale mam z kabiny:

Obrazek

Obrazek