Blue (e)motion

Roczniki 2000-2005
Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 10-06-14, 09:59

dobra, od początku :) lusterka idą do wymiany, gdyż nic w nich nie widać, poza tym ważne jest dla mnie wasze zdanie ;) po drugie, przyszło radio i ramka więc mam teraz trochę zabawy z tym. Przy okazji rozmontowałem ten środkowy panel i myślę czy go nie pomalować, bo jest w kilku miejscach podrapany+seryjny srebrny jest trochę nudny do tego samochodu. Tu pojawia się pytanie na jaki kolor by najlepiej pasował. Chyba najlepszy by był czarny mat, albo taki niebieski jak karoseria. Druga, a właściwie trzecia sprawa to wydech. Chciałem zmienić brzmienie celinki na trochę bardziej basowe, a nie mam tyle kasy aktualnie, żeby kupować cały przerobiony wydech. Więc może końcówka :) szukałem na forum, ale nic o nich nie mogłem znaleźć, a jest problem z kupieniem, bo większość na alledrogo jest do około 75mm, a celica ma koło 83mm więc nijak nie idzie tego założyć. Pytanie czy widzieliście gdzieś końcówke wydechu, któa by pasowała do tego auta? ;)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 10-06-14, 19:09

Kconrado pisze:Chciałem zmienić brzmienie celinki na trochę bardziej basowe, a nie mam tyle kasy aktualnie, żeby kupować cały przerobiony wydech. Więc może końcówka :) szukałem na forum, ale nic o nich nie mogłem znaleźć, a jest problem z kupieniem, bo większość na alledrogo jest do około 75mm, a celica ma koło 83mm więc nijak nie idzie tego założyć. Pytanie

Kolego daj sobie spokój z "koncufkami", lepiej trochę pozbieraj $$ i zrób porządny wydech..

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 30-06-14, 14:26

http://imageshack.com/a/img840/156/1k1m.jpg mały update ;) mieliście racje, wygląda teraz lepiej :D

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 30-06-14, 18:27

zdecydowanie lepiej Panie zdecydowanie :)
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 30-06-14, 18:27

Kconrado pisze: mieliście racje, wygląda teraz lepiej :D

x100 :wink:

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 04-07-14, 07:59

Przednie lampy były od środka "dymione" ?

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 05-05-15, 11:44

Witam
Dawno mnie tu nie było, wypadło wiele mniej lub bardziej ciekawych spraw, ale no koniec końców udało się z powrotem ogarnąc trochę czasu na pobawienie się przy VII.
Zacznijmy więc od początku, zbyt dużych zmian nie ma, jedynie pomalowany został na czarno-czerwono środkowy ten panel z klimą zegarkiem, radiem itd :P zostały znmienione z tyłu głośniczki na 3drożne Blaupunkty BGx 663 HP. Jednak się wkręciłem ostro w temat CA i już w planach (oby jak najszybszych) jest wytłumienie drzwi oraz boczków + zamontowanie z przodu Hertz'ów DSK z gwizdkami i zwrotnicami. Mam również i dwie przykre wiadomości, pierwszą z nich jest to, że raz jak stałem na parkingu pod uczelnią to ktoś mi w tylek przywalił i teraz jest lakier troche połamany na zderzaku, ale bardzo kasy nie ma, żeby wymienić :/ znaczy no postawiłem najpierw na CA. Drugą jest to, że Celinka jeździ teraz na gazie. Instalacja BRC. Daje rade, aczkolwiek benzyna lepsza :/ niestety było to konieczne, ponieważ mój budżet studenta jest zbyt kruchy na szalenie tylko na benzynie :/

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 05-05-15, 13:34

Hertz'ów DSK

Słabe głośniki jak coś.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 05-05-15, 14:18

anticorr pisze:
Hertz'ów DSK

Słabe głośniki jak coś.


W zasadzie to podstawowy model Hertz, szału nie robi a cenowo można kupić nieco lepsze w tym przedziale.

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 05-05-15, 14:29

anticorr, Frugo, a jakie byście polecali? Planowalem zrobić coś takiego, zeby dolne dobrze basem graly a gwizdki za to wysokie.

Awatar użytkownika
eXcential
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 11-11-10, 16:22

Postautor: eXcential » 05-05-15, 17:02

Pytanie wstępne. Masz to wszystko podpięte pod wzmacniacz?
MOJA TOYOTA CELICA viewtopic.php?t=26692

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 05-05-15, 18:10

Wlasnie z tym jest problem, bo za duzo hajsu nie ma :/ znaczy no w planach jest, ale jeszcze nie, najpierw myslalem te glosniki na przod zalozycz. Jezeli bede kupowal to i tak jakis uzywany.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 05-05-15, 18:39

Kconrado pisze:anticorr, Frugo, a jakie byście polecali? Planowalem zrobić coś takiego, zeby dolne dobrze basem graly a gwizdki za to wysokie.


Wlasnie z tym jest problem, bo za duzo hajsu nie ma :/ znaczy no w planach jest, ale jeszcze nie, najpierw myslalem te glosniki na przod zalozycz. Jezeli bede kupowal to i tak jakis uzywany.


Zajrzyj do działu Car Audio na forum - nie dawno był przerabiany temat głośników pod samo radio. Nie będziemy powielać tego, co już jest :). Tam zbyt wielu tematów nie ma, więc łatwo znajdziesz.
Po prostu Frugo

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 08-05-15, 16:06

Jak na razie przyszły maty do wytłumienia przednich drzwi i jezeli coś zostanie to tylne boczki troche wykleje, także w przyszłym tygodniu będzie już wszystko gotowe, postaram się jakoś więcej zdjęć wrzucić, może i coś z montażu. Co do reszty CA mam już w miarę ogarnięty zestaw, ale to jak będę miał więcej $.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 08-05-15, 21:53

Kconrado pisze:Jak na razie przyszły maty do wytłumienia przednich drzwi i jezeli coś zostanie to tylne boczki troche wykleje, także w przyszłym tygodniu będzie już wszystko gotowe, postaram się jakoś więcej zdjęć wrzucić, może i coś z montażu. Co do reszty CA mam już w miarę ogarnięty zestaw, ale to jak będę miał więcej $.


Działaj. Lepiej małymi krokami a do przodu niż potem żałować, że kasa w błoto wywalona. 8) :absolute:

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 19-05-15, 09:58

Mały update:
Drzwi wygłuszone, moim zdaniem słychać dużą różnicę, zwłaszcza w niższych tonach jak i w samej głośności, spędziłem przy tym praktycznie cały dzień.
Następne wiadomości to to, że z tylnych kierunkowskazów musiałem zerwać czerwoną folię, bo nie mogłem przejść przeglądu (strasznie ubolewam bo podobały mi się czerwone :cry: ), oprócz tego okazało się że przednie szyby w drzwiach są zbyt mocno przyciemniane i trzeba zerwać folię, z tym nie było problemu, jednak problemem było wyczyszczenie szyb z kleju :D (polecam do tego celu rozpuszczalnik Nitro, nie prawda, że klej sie rozpuszcza jak poleży około 20 min w wodzie, bo takie podpowiedzi też widziałem i przetestowałem to. Mit obalony :-D ). No i teraz też przyszedł czas na największą zmianę, która ma miejsce, a mianowicie okazało się że jeździłem do tej pory na ksenonach, jednak na przeglądzie usłyszałem, że nie można jeździć na tych światłach, jeżeli się nie ma spryskiwaczy świateł (troche durne, ale no cóż...) także zakupione zostały nowe lampy z nowymi (teraz już zwykłymi H7 :/ ) żarówkami. Czekam teraz na kuriera z lampami i zabieram sie do zmieniania. Troszke szkoda mi ksenonów bo na prawde fajnie świeciły :/

Awatar użytkownika
lockk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 11-04-11, 17:39

Postautor: lockk » 19-05-15, 11:21

Po co zmieniać lampy, żarówki wystarczyło zmienić zakład który robił przegląd. Nie wszyscy tak rygorystycznie do tego podchodzą.

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 19-05-15, 11:56

z początku tak chciałem zrobić ale wyjąłem lampy i próbowałem włożyć H7 ale nie da sie bo jest zupełnie inny otwór na żarówkę :/

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 19-05-15, 12:31

Ja bym w ogóle olał takie SKP i pojechała do innego, niż wymieniał pół auta.

Kconrado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-05-14, 16:48

Postautor: Kconrado » 19-05-15, 13:24

Wlasnie o to chodzi ze bylem w 4 stacjach i wszedzie to samo, takze juz stwierdzilem ze sie zrujnuje i kupie to :p