Czerwona VII gen by PawelTDF

Roczniki 2000-2005
PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 02-01-14, 21:30

Dawno nic nie wstawiałem, filmik z wiosny zeszłego roku z hamowni w Jastrzębiu:

http://www.youtube.com/watch?v=Jmxg7t61PdU

wyszło 139,4 KM (6498 obr./min) / 170 Nm (4297 obr./min), trochę nią szarpie bo filmik był nagrywany jeszcze przed wymianą sprzęgła.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 02-01-14, 21:36

Ahh ten zderzak trd :cry: :twisted:
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 03-01-14, 09:25

PawelTDF pisze:wyszło 139,4 KM

Uciekły niecałe 4 kuce, więc powinieneś być zadowolony :)
Siłowniki tylnej klapy są z firmy Kent? Sugeruję się napisem na nich ;)

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 03-01-14, 19:41

Zderzaczek dobry :D To już drugi wypad na hamownię, poprzednio pokazało 141 KM, z tym że to była zupełnie inna hamownia.

Siłowniki są firmy Kent, nie zwracałem uwagę na firmę jak je kupowałem, ważne że pasują i dobrze działają oraz że moja głowa jest już bezpieczna ;)
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
Grabelny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 04-04-11, 16:25

Postautor: Grabelny » 10-01-14, 10:29

siłowniki przy klapie to jedna z gorszych rzeczy do odkręcenia w celicy. ale da się ;) niemniej wolałbym nie pokazywać jak wyglądały u mnie po odkręceniu...

co do zderzaka to dla mnie lepiej wygląda seria. poważnie :)

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 24-01-14, 16:43

Grabelny pisze:siłowniki przy klapie to jedna z gorszych rzeczy do odkręcenia w celicy. ale da się ;) niemniej wolałbym nie pokazywać jak wyglądały u mnie po odkręceniu...

co do zderzaka to dla mnie lepiej wygląda seria. poważnie :)


z siłownikami też miałem sporo zabawy ale się udało w miarę bezboleśnie to odkręcić, co do zderzaka to kwestia gustu ale mi się podoba dużo bardziej niż seria.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 27-04-15, 04:04

PawelTDF pisze:Dawno nic nie wstawiałem, filmik z wiosny zeszłego roku z hamowni w Jastrzębiu:

http://www.youtube.com/watch?v=Jmxg7t61PdU

wyszło 139,4 KM (6498 obr./min) / 170 Nm (4297 obr./min), trochę nią szarpie bo filmik był nagrywany jeszcze przed wymianą sprzęgła.


Autko jeszcze żywe ? Jak tuningowane progi z allegro montowałeś, trudna sprawa ?
Odnośnie hamowni ten gostek co siedzi w aucie co on tam właściwie robi/wykonuje za czynności ?. Jeszcze nie byłem na hamowni to nie wiem jak to działa dokładnie.

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 21-06-15, 20:12

CelicaLove pisze:Autko jeszcze żywe ? Jak tuningowane progi z allegro montowałeś, trudna sprawa ?
Odnośnie hamowni ten gostek co siedzi w aucie co on tam właściwie robi/wykonuje za czynności ?. Jeszcze nie byłem na hamowni to nie wiem jak to działa dokładnie.


żywe, żywe :) progi montowałem na seryjnych czarnych progach, te z allegro nie mają żadnych mocowań, ale popękały strasznie i musiałem je zdjąć :( Aktualnie muszę ze swoją Celiną trochę porobić, paczkę z częściami z Wieliczki już dostałem, czekam tylko na dobrą pogodę żeby wszystko pozakładać i ponaprawiać.

co do hamowani to samemu nie można siedzieć w aucie podczas pomiaru bo można bardzo łatwo z rolek wylecieć jakbyś nawet delikatnie kierownicą ruszył a to już jest nieciekawe, on na 4 biegu dochodzi do odcinki i to cały pomiar jest.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 23-07-15, 21:18

Trochę czasu już minęło od kiedy mam swoją Celinę i ostatnio trochę rzeczy trzeba było naprawić:

- wymieniłem przepływomierz
- ograniczniki obu drzwi
- pompkę spryskiwaczy razem z całym zbiorniczkiem
- naprawa świateł do jazdy dziennej bo 1 nie świeciło wcale

postanowiłem też wypolerować lampy bo już były strasznie matowe, szczególnie prawa, lewa w sumie była dobra ale jak już polerować to obie :)

Prawa lampa:

Obrazek

Lewa lampa:

Obrazek

a tutaj obie lampy po papierze ściernym:

Obrazek

po tym zabiegu są jak nowe :)
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 24-07-15, 09:56

Koniecznie nałóż sobie coś na lampy (wosk, sealant) + regularnie go nakładaj bo polerując zdjąłeś z nich fabryczną warstwę ochronną. Jeżeli niczym nie zabezpieczysz - szybko zmatowieją ponownie.

Ps. bardzo dobra robota :)

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 25-07-15, 20:06

Skoczu pisze:Koniecznie nałóż sobie coś na lampy (wosk, sealant) + regularnie go nakładaj bo polerując zdjąłeś z nich fabryczną warstwę ochronną. Jeżeli niczym nie zabezpieczysz - szybko zmatowieją ponownie.

Ps. bardzo dobra robota :)


Dzięki :) One już drugi raz są polerowane, poprzednio pomogło na 4,5 roku a nic na nie nie nakładałem.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
Ivessore
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22-07-15, 18:13

Postautor: Ivessore » 26-07-15, 07:16

Bardzo fajne auto. Sam poszukuje teraz Celicy ale znalezienie czerwonej z moimi parametrami jest aktualnie ciężkie. Bardzo dobrze się tuninguje wizualnie czerwone auta : ) . We wnętrzu tez jakieś większe modyfikacje będą ?

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 26-07-15, 15:30

Ivessore pisze:Bardzo fajne auto. Sam poszukuje teraz Celicy ale znalezienie czerwonej z moimi parametrami jest aktualnie ciężkie. Bardzo dobrze się tuninguje wizualnie czerwone auta : ) . We wnętrzu tez jakieś większe modyfikacje będą ?


ogólnie znalezienie Celicy w przyzwoitym stanie to wyzwanie jest, we wnętrzu z tuningu to mam tylko zmienione podświetlenie wszystkich przycisków z zielonego na pomarańczowe, takie jak w liczniku, mam w planach zmianę foteli ale na jakie to narazie tajemnica :) Jak mi się je uda kupić i założyć to wstawię foty.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 06-02-16, 12:41

Pod choinkę każdy coś dostał u mnie w domu, Celina także :) Zdjęcia dopiero teraz bo nie miałem czasu na nic ostatnio, ale jak widać pasują idelanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 06-02-16, 13:17

No fajnie fajnie to są ori TRD progi? Gdzię się udało znaleźć? Glebę jakąś planujesz? A bo nie doczytałem jeszcze spoiler TRD to jest kopia? Bo zderzak to mistrzostwo ale pewnie też kosztował $$. Wszystko ze smakiem robione, gratki.

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 06-02-16, 15:14

Widziałem te progi na e-bayu :) więc to na 99% oryginał :D gratuluje!

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 06-02-16, 15:52

Skoczu pisze: więc to na 99% oryginał

Aha, no to fajny rare:) Mnie się one osobiście nie podobają zwłaszcza te przejścia na tyle.

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 06-02-16, 17:27

anticorr pisze:No fajnie fajnie to są ori TRD progi? Gdzię się udało znaleźć? Glebę jakąś planujesz? A bo nie doczytałem jeszcze spoiler TRD to jest kopia? Bo zderzak to mistrzostwo ale pewnie też kosztował $$. Wszystko ze smakiem robione, gratki.


Progi nie są oryginalne, to laminat, ale bardzo dobrze dopasowany, znalazłem je w Jastrzębiu Zdroju :) Ktoś sprzedawał anglika na części i miał te progi. Planuje ględę -30 mm, bo teraz jest trochę za wysoko, zderzak już mam od dawna, kupiłem go na allegro, chyba za 280 zł z przesyłką o ile dobrze pamiętam. Spoiler TRD i zderzak to oryginały.

Skoczu pisze:Widziałem te progi na e-bayu :) więc to na 99% oryginał :D gratuluje!


Nie na e-bayu a w Jastrzębiu zdroju :) http://allegro.pl/toyota-celica-vii-1-8-vvti-tuning-2000-anglik-slas-i5882425701.html i to jest laminat.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Postautor: volumemusic7 » 06-02-16, 22:08

Ten zderzak za 280zł oryginał?! Załatw mi też taki :D

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 06-02-16, 22:12

Kurcze, a widziałem takie same progi na e-bayu (ten sam kolor, podobne 'uszkodzenia' lakieru) :D gratsy. Ciekawe, czy to laminat z celica-tuning z łotwy...