Czerwona VII gen by PawelTDF

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Postautor: volumemusic7 » 06-02-16, 22:15

Skoczu też tak myślałem, bo widziałem to samo :) i rzeczywiście identyko.

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 07-02-16, 10:53

volumemusic7 pisze:Ten zderzak za 280zł oryginał?! Załatw mi też taki :D


Oryginał ale nie jest w najlepszym stanie, był kilka razy naprawiany i to widać, więc cena była adekwatna do stanu, podratowałem go trochę z tony szpachli i pianki do okien, ale lepiej już nie będzie.

Skoczu pisze:Kurcze, a widziałem takie same progi na e-bayu (ten sam kolor, podobne 'uszkodzenia' lakieru) :D gratsy. Ciekawe, czy to laminat z celica-tuning z łotwy...


Nie są z Łotwy, wewnątrz jest naklejka z danymi producenta z Anglii, i je się nakłada na oryginalne plastikowe progi a te z Łotwy są zamiast nich.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 07-02-16, 10:59

PawelTDF pisze: i je się nakłada na oryginalne plastikowe progi a te z Łotwy są zamiast nich.

Ty to jak Ty je założysz, a dokładniej zamocujesz do starych progów? Wszystko będzie klejone czy jak?

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 07-02-16, 12:16

anticorr pisze:
PawelTDF pisze: i je się nakłada na oryginalne plastikowe progi a te z Łotwy są zamiast nich.

Ty to jak Ty je założysz, a dokładniej zamocujesz do starych progów? Wszystko będzie klejone czy jak?


a z tym to akurat najmniejszy problem, od przodu są przykręcane do nadkoli, od spodu seryjnymi kołeczkami się je mocuje, a z tyłu i od góry trzeba będzie użyć blachowkrętów, 1 z tyłu i 2 na początku i końcu drzwi więc razem 3 sztuki + całość osadzona na czarnej taśmie piankowej do mocowania takich rzeczy żeby nie zdarło lakieru z karoseri.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Postautor: volumemusic7 » 07-02-16, 14:28

PawelTDF pisze:
anticorr pisze:
PawelTDF pisze: i je się nakłada na oryginalne plastikowe progi a te z Łotwy są zamiast nich.

Ty to jak Ty je założysz, a dokładniej zamocujesz do starych progów? Wszystko będzie klejone czy jak?


a z tym to akurat najmniejszy problem, od przodu są przykręcane do nadkoli, od spodu seryjnymi kołeczkami się je mocuje, a z tyłu i od góry trzeba będzie użyć blachowkrętów, 1 z tyłu i 2 na początku i końcu drzwi więc razem 3 sztuki + całość osadzona na czarnej taśmie piankowej do mocowania takich rzeczy żeby nie zdarło lakieru z karoseri.


Jakoś tego nie widzę...

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 07-02-16, 16:19

volumemusic7 pisze:
PawelTDF pisze:
anticorr pisze:
PawelTDF pisze: i je się nakłada na oryginalne plastikowe progi a te z Łotwy są zamiast nich.

Ty to jak Ty je założysz, a dokładniej zamocujesz do starych progów? Wszystko będzie klejone czy jak?


a z tym to akurat najmniejszy problem, od przodu są przykręcane do nadkoli, od spodu seryjnymi kołeczkami się je mocuje, a z tyłu i od góry trzeba będzie użyć blachowkrętów, 1 z tyłu i 2 na początku i końcu drzwi więc razem 3 sztuki + całość osadzona na czarnej taśmie piankowej do mocowania takich rzeczy żeby nie zdarło lakieru z karoseri.


Jakoś tego nie widzę...


Czemu?
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Postautor: volumemusic7 » 07-02-16, 21:59

Nie widzę tych blachowkrętów :|

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 08-02-16, 10:33

A kiedy skasujesz te szpary między kołem na nadkolem? Kładziesz body TRD a auto wygląda jak SUV :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 08-02-16, 13:31

michalm320 pisze:A kiedy skasujesz te szpary między kołem na nadkolem? Kładziesz body TRD a auto wygląda jak SUV :)

Hehe, już się o to też pytałem, ale kolega ma w najbliższym czasie w planach:)

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 08-02-16, 19:44

michalm320 pisze:A kiedy skasujesz te szpary między kołem na nadkolem? Kładziesz body TRD a auto wygląda jak SUV :)


Wszystko będzie, tylko najpierw kupuje części które najtrudniej dostać, a sprężyny eibach -30mm które chce kupić to akurat wszędzie mają.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 28-03-16, 16:19

Ostatnia częśc bodykitu doszła w czwartek:

Obrazek

pozostało już tylko lakierowanie, ale to jak będzie trochę cieplej.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 28-03-16, 17:05

No i ekstra i co te laminaty pasuja bezbłędnie no nie :) ja tez czekam tylko na polakierowanie zderzaków i dokladki...

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 28-03-16, 19:15

anticorr pisze:No i ekstra i co te laminaty pasuja bezbłędnie no nie :) ja tez czekam tylko na polakierowanie zderzaków i dokladki...


dokładnie, spasowanie eleganckie :)
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 21-06-16, 19:39

No i dokładki dopasowane, polakierowane i założone:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście żeby nie było tak wszystko ładnie, pięknie to przy montażu dokładki poodzierałem zderzak tylni :( Ale nie widać tak bardzo. Jeszcze tylko pozostaje okleić halogeny z Forda Focusa niebieską folią i mozna je zakładać:

Obrazek

Pasują idealnie do zderzaka TRD :) Obniżał w tym roku już nie będę do vtec w moim daily domaga się remontu :(
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 21-06-16, 20:16

No i super elegancko wszystko siadło. Hmm.. jakoś nie widzę tych halogenów do Forda... słabo będzie. A te LEdy nie za małej średnicy w tych otworach są? Powiedz dokładkę masz laminat a reszta gratów to jak? Na foto nie widać obdarć. To jakie dalsze plany na ten rok?

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 21-06-16, 20:39

anticorr pisze:Hmm.. jakoś nie widzę tych halogenów do Forda... słabo będzie. A te LEdy nie za małej średnicy w tych otworach są? Powiedz dokładkę masz laminat a reszta gratów to jak? Na foto nie widać obdarć. To jakie dalsze plany na ten rok?


Elegancko będzie wyglądało, tutaj masz mały VT, ale zastanawiam się czy lepsze będą niebieskie czy zostawić tak jak jest:


Obrazek
Obrazek

Ledy są trochę za małe ale większych nigdzie nie mogłem dostać. Dokładka laminat, progi też a zderzak i spoiler oryginał. Na ten rok to może jeszcze tylko pomaluję felgi na biało i tyle.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 21-06-16, 21:34

PawelTDF pisze: a zderzak i spoiler oryginał.

To gratuluję bo dorwać przedni zderzak to ciężka sprawa w europie.
Rób jak chcesz, ja mówię na nie tym fordom..
PS. nie chcesz kupić zaślepki OEM TRD na 3 stop?? :D

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 23-06-16, 00:04

Super wygląda, halogeny od forda można darować, bez tego i tak całkowicie urywa d*&ę. Jesteś z Bielska, codziennie jeździsz autkiem czy sporadycznie i jakimi trasami ?. Ja jeżdżę dzień w dzień i mało mam okazji widywać taką czerwoną Celinę. Daj znać jakie trasy mniej więcej pokonujesz codziennie i o której ;) Ja jestem często na hulance, piastowskiej, warszawskiej, 3 maja, parking tesco i sfera, tam można mnie mijać najczęściej ;)
Autko rewelacja, pozdro !!

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 23-06-16, 07:50

Z zewnątrz bajka, bardzo podoba mi się styl TRD. Jedyny słuszny kolor dla VII :-D autko błaga żeby zejść nim niżej i ta felga średnio pasuje do całokształtu. Fordowskie lampy też bym odpuścił.. Chyba, że naprawdę spasujesz je mega świetnie ze zderzakiem i mi dupe to urwie - wtedy zmienię zdanie :wink: Ogólnie autko na duży + i działaj dalej, może być tylko lepiej :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 23-06-16, 18:17

Cisiel pisze:Chyba, że naprawdę spasujesz je mega świetnie ze zderzakiem i mi dupe to urwie - wtedy zmienię zdanie

:x