"jeszcze sie robie"

Roczniki 1990-1993
wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 18-02-13, 21:46

zacnie się robi :)

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 11-03-13, 17:45

z okazji ukończonego ćwierć wieku - mały gift od mojej girlfriend 8)

Obrazek

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 11-03-13, 18:54

a imprezy nie było? :(

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 11-03-13, 19:10

będzie - i nie bój się - pamiętam o Tobie :D

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 11-03-13, 19:50

a no jak będzie i pamiętasz o mnie to wszystkiego najlepszego :D

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 27-03-13, 15:43

kolejny nabytek - do kompletu kolorystycznego.

stalowe, kute :D

zdjęcia z kalkulatora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolor w rzeczywistości jest bardziej niebieski :D

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 25-06-13, 19:17

wczoraj i przedwczoraj troche grzebałem. :D:D

Obrazek

w końcu się zebrałem i rozbroiłem celicę - wszystko po to żeby się dobrać do boczków live sound z tyłu i wymienić głośniki.

co ciekawe - głośniki które wcześniej dostałem były za małe (16 cm) i musiałem je wymienić na większe z tej samej serii (16,5) Blaupunkt'y CX 170.

nowe głośniki w porównaniu z oryginalnymi mają okrągły stelarz. wymusiło to zeszlifowanie pewnych elementów puszki LiveSound - elementy te nie odgrywają praktycznie żadnej roli. zaznaczone na zdjęciu (dla potomnych)

Obrazek

całe okablowanie puszki zostało na swoim miejscu a nowy kabel do głośnika puściłem przez otwór z tyłu.

Obrazek

pewnie to wzbudzi kontrowersje, ale wychodziłem z założenia że nie zrobi to różnicy w dzwięku, a dziur zadnych nie chciałem robić.

przy przymierzaniu głośników wyszło że w środku przeszkadza jeszcze jeden element. też trzeba było się go pozbyć - tak wogóle to zastanawiam się nad celem jego istnienia. :)

Obrazek

ostatecznie otwory głośników musiałem jeszcze troche rozpiłować bo otwory się słabo pokrywały.
no i zdjęcie z założonymi głośnikami.

Obrazek


co do pozostałych spraw mojego auta:
-jakiś czas temu pozbyłem się wycieków oleju. troche ich było. co więcej miałem bałagan w podciśnieniach. samemu nigdy bym się z tym wszystkim nie uporał i z tego miejsca dzieki wielkie dla klubowicza wwwrobert, który to wyleczył celice z w/w dolegliwości :handshake:

autko już dłuższy czas jeździ na wymalowanych felgach i z chlapaczami. na felgi trafiły oponki Firestone 205/50/R16.
jak umyję celinę to zrobie jakieś foto i wrzuce. czeka mnie jeszcze czyszczenie i malowanie zacisków. przy okazji chyba powymieniam gumki, sprężynki i blaszki. praktycznie jedna robota.
Ostatnio zmieniony 18-02-15, 21:24 przez bryku, łącznie zmieniany 1 raz.

wwwrobert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 06-07-11, 21:29

Postautor: wwwrobert » 25-06-13, 19:49

Piękna robota, w sobote testujemy dzwiek :D

bryku880311 pisze:dzieki wielkie dla użytkownika wwwrobert, który to wyleczył celice z w/w dolegliwości :handshake:


Prosze bardzo i niech się celinka spisuje bezawarayjnie :)

Awatar użytkownika
dawid wm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 15-07-12, 20:42

Postautor: dawid wm » 25-06-13, 23:15

Głośnik krzywo przykręciłeś :) Ja bym to poprawił :)

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 26-06-13, 16:24

dawid wm pisze:Głośnik krzywo przykręciłeś :) Ja bym to poprawił :)


korzystam z maskownic ponizej - i tak nic przez nia nie widac więc po co się rozczulać :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Turlo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1962
Rejestracja: 05-07-09, 20:45

Postautor: Turlo » 26-06-13, 16:30

Przy okazji rozbierania mogłeś wygłuszyć sobie tył :)
Celica ST182 - GTi (2.0) 1990 R.I.P.

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 26-06-13, 23:52

do niedawna żyłem w niewiedzy.
niewiedzy o tym że gniazdo zapalniczki ma podświetlenie.
niewiedza ta wynikała z tego że te podświetlenie u mnie nie działało :P

tak więc z racji tego ze mam rozebrane autko i robie takie drobiazgi podjąłem się naprawy w/w usterki.

pierwsza próba przy użyciu marnej diody - wynik do (mam tak mały zasób słów, że muszę się uciekać do wulgaryzmów) - bardzo słabo świeciło

druga próba - przy użyciu zwykłej żarówki, takiej jaka była montowana tam seryjnie - efekt niezadowalający - mała jasność.

podjąłem się trzeciej próby.
wykorzystałem zieloną taśmę LED którą mam zakupioną (i którą w przyszłości zrobię podświetlenie panelu nawiewu).

Efekt bardzo zadowalający - jest jaśniutko :)

zdjęcia poglądowe:

zapalniczka rozebrana co do elementu:

Obrazek

stara żarówka zastąpiona 5cm segmentem taśmy LED. na takim segmencie są 3 diody - dwie zostały zakryte rurką termokurczliwą czarną - nie przepuszcza nic światła.

Obrazek

tak to wygląda już na swoim miejscu.

Obrazek

żeby listwa jakoś się trzymała wcisnąłem w otworek troche kleju silikonowego :) (tego okrągłego do pistoletu-grzałki). pozostaje tylko zmontować wtyczkę.

na tą chwilę świecące juz gniazdo zapalniczki leży u mnie na podłodze podłączone pod zasilacz 12V i się testuje. jak do rana nic się nie będzie dziać to do auta mogę wrzucać :)

a świeci mniej więcej tak. zdjęcie z "kartofla"

Obrazek

no i tyle... :)

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 12-10-13, 21:06

Trochę mnie tu nie było - wypadałoby zrobić update... A więc do dzieła.

Prace nad poprawą audio trwały dalej.
Tym razem walczyłem z przodem.
Do tego celu zakupiłem tweetery Hertz +zwrotnice, oraz używane głośniczki Alphard'y 10cm (które nie powalają, ale grają lepiej niż seryjne, które nie wytrzymywały radia i trzeszczały przy głośniejszym odsłuchu)

Alphardy wpadły do puszek w desce rozdzielczej, a tweetery zamontowałem z seryjnych trojkątach przy lusterkach (wyszło to bardzo przyzwoicie :) ).pasmo dźwięku na tweetery i średniotonowe głośniki jest rozdzielone przez w/w zwrotnice Hertz. Kable do tweeterów oczywiście poszły "tunelem elastycznym" (nie wiem jak to fachowo nazwac :P ) miedzy drzwiami a budą.

Dodatkowo do Bagażnika powędrowała wiązka kabli do podłączenia subwofera. Widoczne na późniejszych zdjęciach.

pare fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później zabrałem się za wygłuszanie podłogi. Chciałem to zrobić nie najdroższym sposobem, a zarazem chciałem uzyskać dobre efekty.
Dlatego to wybór padł na matę filcową (grubości ok 1cm).
Będąc w rytmie wygłuszania :P postanowiłem okleić również plastiki (tj. wszystkie 3 z bagażnika i 2 tylne)
Odczucia ? - jest poprawa - nie słychać już tyle szumów i innych tego typu dźwięków z zewnątrz. Jestem zadowolony :)
Mam w planie okleić tym samym sposobem jeszcze boczki drzwi (nie zdążyłem przed Koszalinem)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako że miałem już wyciągniętą wykładzinę z podłogi, postanowiłem ją dokładnie odkurzyć i dokładnie umyć. Po tych czynnościach nie podobała mi się jej barwa - cała wypłowiała.
Postanowiłem spróbować dość hardkorowego sposobu jego poprawy, a mianowicie - i tu uwaga - bomba idzie :) - wymalowałem ją sprayem 8) Czarnym matem 8)
Na całość potrzebowałem 3 puszki. Malowałem z większej odległości żeby uniknąć posklejania włókien.
No i udało się. Jeżdzę z tym juz parę miesięcy i nic się nie wyciera, ani nie brudzi, włókna nie są posklejane. No i ta piękna czerń... :D
Jak ktoś ma wątpliwości to zapraszam na oględziny. :)

Obrazek

Ta dziura pod siedzeniem kierowcy jest po poprzednim właścicielu - dont know WHY... :roll:

Ostatnio kolega który pracował jeszcze na złomie zadzwonił do mnie czy nie potrzebuję części do Celiny bo właśnie jakaś do nich przyjechała.
No i takim oto sposobem nabyłem pokrętło nawiewu (taka mała rzecz a jak cieszy :) ) i wycieraczki poliftowe z ładnymi zaślepkami na śrubki :) nareszcie normalne mocowanie wycieraczek :)
Stare pokrętło nawiewu już tak się sypało że nie dało się posklejać więc było zaciśnięte "trytytką".
Wycieraczki też były zamocowane na "trytytki".
Na szczęście już z tym koniec :)

pokrętła - po lewej stare - po prawej nowe
Obrazek

Stare mocowanie wycieraczek
Obrazek

Nowy zestaw wycieraczek 8)
Obrazek

No i tyle prac, przygotowań, a wyjazd do Koszalina i tak nie wypalił jak powinien... :(

Obrazek

Cieszyć się tylko że tydzień wcześniej przedłużając OC wykupiłem assistance. :wink:

Podziękowania dla Tomciusia i innych klubowiczów (jak np wwwrobert, Frugo) za pomoc przy uruchomieniu auta. Grzegoslavowi za zapas bezpieczników :) dzięki chłopaki

na koniec zdjęcie mojego "centrum dowodzenia" - wykonane z nudy podczas oczekiwania za swoją kobietą... :P

Obrazek

na dziś to tyle :D do następnego odcinka :) bądź następnej odcinki :D

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 12-10-13, 21:13

Jak przymocowałeś te matę filcową do podłogi? I ile kupiłeś tej maty? Bo widzę że na podłogę bagażnika nie starczyło z tego kawałka.

Awatar użytkownika
DZIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1055
Rejestracja: 23-09-05, 22:18

Postautor: DZIK » 12-10-13, 21:34

Patent z podlaga i sprayem dobry , mozesz teraz podsufitowke tak zrobic.
Bylo:
AT180
ST202
ST205
ST185 Carlos

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 12-10-13, 21:47

Makabra pisze:Jak przymocowałeś te matę filcową do podłogi? I ile kupiłeś tej maty? Bo widzę że na podłogę bagażnika nie starczyło z tego kawałka.


kley w sprayu firmy BOLL. calości nie kleiłem - tylko punktowo - żeby trzymała się forma i żeby się nie przemieszczało. w razie czego nie ma problemu z odklejeniem (sprawdzałem).
maty zostało jeszcze dużo :) zakupione było 16 metrów kwadratowych :) z klejekm i wysylka zaplacilem 150zl więc wydaje mi się że nie przepłaciłem.
bagażnika nie robiłem - będę robił płaską podłogę w bagażniku i tam pójdzie osobne wytłumienie...

zgr3d3k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26-09-13, 23:44

Postautor: zgr3d3k » 13-10-13, 06:58

robilem kiedys civica tymi matami, ale tylko na podloge i bagaznik. na boki drzwi i wnetrze tyl mialem inne maty, musialbym poszukac dokladnie ich nazwe, w kazdym razie byly samoprzylepne i mozna je bylo docinac w dowolnym ksztalcie. duzo lepsze na moj gust.

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 04-10-16, 09:09

odgrzewam kotleta w swoim własnym temacie... :) nieźle

w styczniu 2015 pocałowałem swoja celicą dópke lexusa RX - o takiego :

Obrazek

od tamtego dnia wszędzie widze te lexusy - a w zasadzie ich tyłki. ;P

tak to jest jak ktoś na siłę przestrzega przepisy drogowe.
pan który jechał przede mną jak zobaczył pomarańczowe na przejściu zaczął gwałtownie hamować.
jechałem za nim - uprzedzając pytania - nie siedziałem mu na zderzaku.
było ślisko po lekkim deszczu - ABS zaczął walić w pedał hamulca i niestety Celica nie wyhamowała tak szybko jak Lexus RX ;D
wjechałem bardziej POD niego niż w niego :)

oto efekt:

Obrazek

uszkodzenia okazały się tylko powierzchowne. troche sie blachy pogięły i tyle.

w połowie 2015 roku skończył mi sie przegląd i wyszła waznośc legalizacji butli LPG.
z racji niezbyt dobrego okresu finansowego i małej ilości wolnego czasu odkładałem prace z Celicą na później i później...

długo się zastanawiałem co z nią zrobić.

po trochu, po trochu składałem ją żeby wyglądała po ludzku.
kupiłem maskę, poprostowałem elementy pasa przedniego....

efekt :
Obrazek

wkurzało mnie że:
-nie mam garażu
-nie mam nigdzie warunków warsztatowych
-świadomość że moja celica jest pozżerana przez rudą
-silnik który żłopie olej i jest w nieciekawej kondycji...
-jest tyle do zrobienia a ja nie mam kasy
itd itp.

przez pewien czas poważnie myślałem żeby trzymać ją na dawcę części do swapa jakiegoś anglika ST185. Niestety że sie fundusze posypały, posypały sie też marzenia u Celice Turbo.

w końcu padła decyzja że z tym egzemplarzem musze się rozstać.

Wystawiałem w całości na forum - nie było zainteresowanych.
Więc zacząłem demontować auto na części, z zamysłem oddania na złom prawie samej gołej budy.

Obrazek

im więcej elementów ściagałem tym bardziej byłem przerażony stanem blacharskim auta...

progi - to akurat standard

Obrazek

najgorszy był ten obraz
po ściągnięciu przedniego prawego błotnika moim oczom ukazał sie taki widok.
Obrazek

no i pewnego dnia przyjechała laweta, spakowała auto i pojechała.

Obrazek

Obrazek

Po odkopaniu tylu widoków rudej w moim aucie - nie żałuję że oddałem ją na złom.
Ten egzemplarz nie rokował dobrze.

Celica ST182 skradła moje serducho i trudno będzie znależć lepsze autko (no dobra , może oprócz ST185 :P )

Niedługo będę wystawiał na sprzedaż to co mi zostało.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA. :smt010

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 04-10-16, 09:18

No i słuszna decyzja, yebać stare baby i dziurawe celice,
Powodzenia
st182 gtb