Celica VII TS by Se-BASS-tian

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Celica VII TS by Se-BASS-tian

Postautor: Se-BASS-tian » 28-11-16, 21:07

Samochód:
- Toyota Celica VII TS [Poliftowa]

Silnik:
- 2ZZ-GE (VVTL-i)

Przeniesienie napędu:
- Sprzęgło AISIN (założone przez poprzedniego właściciela)

Zawieszenie:
- Seria

Hamulce:
- Tarcze hamulcowe seria
- Klocki hamulcowe ATE (założone przez poprzedniego właściciela)

Układ wydechowy:
- Seria

Układ dolotowy:
- Seria

Koła:
- LATO: felgi 16", Rial Zamora + opony Dunlop sport Bluresponse 205/50
- ZIMA: felgi 16", Oryginalne z VIIgen

Wnętrze:
- Seria
- Podświetlenie LED w podsufitce i bagażniku

Audio:
- Radio 2 DIN: Phonocar VM034
- Głośniki - przód: Hertz ESK 165.5
- Głośniki - tył: Dynaudio
- Wzmacniacz 4-kanałowy: Pioneer GM-X404
- Kamera cofania w ramce rejestracji

Body:
- Seria
- LED'owe światła postojowe
- Zakonserwowane podwozie

Krótki opis/historia samochodu:
Toyota Celica początkowo sprowadzona z Włoch. Następnie w posiadaniu dwóch użytkowników z tego forum (jednym z nich OmegaPL który trochę wcześniej opisywał to auto w tym dziale, tak więc niejako wprowadzam kontynuację wątku, no bo w końcu to ta sama Celica :)). Autko w moim posiadaniu praktycznie od początku września tego roku.
Odkąd ją zakupiłem nie próżnuję i małymi kroczkami staram się sprawić aby była jak najbardziej zbliżona do fabryki :) . Aktualnie w miarę wolnego czasu robię "prześwietlenie" Celice, sprawdzając których elementów jej brakuje od nowości. Odwiedzone ASO aby uzupełnić parę brakujących plasticzków we wnętrzu i bagażniku, w międzyczasie zakupiony brakujący plastik osłony zderzaka w komorze silnika, chłodzenie ECU, gdzie podczas jego montażu zauważyłem prowizorycznie poklejoną obudowę filtra powietrza - w niedalekiej przyszłości również ją wymienię. (EDIT: już wymieniona :))

Krótki opis planów zmian:

Z tą fabryką trochę przesadziłem bo oczywiście autko będę modyfikował :P, mam na nią pewien plan i będę się starał go etapowo realizować, oto lista:

1. Silnik:

- Wymiana świec DENSO SK20R11 ✔ [Zrealizowane]
- Wypolerowanie pokrywy silnika oraz kolektora ssącego na lustro ✔ [Zrealizowane]
- Kolorowe oploty węży ✔ [Zrealizowane]
- Kolorowe podkładki pod śruby tzw. "Fender Washer" D1 SPEC ✔ [Zrealizowane]
- Kolorowe mocowanie akumulatora ✔ [Zrealizowane]
- Kolorowy korek oleju D1 SPEC ✔ [Zrealizowane]
- Pokrywa świec zapłonowych INJEN - Ostatecznie wpadła pokrywa LOTUS'a ✔ [Zrealizowane]
- Podstawka pod filtr oleju + czujniki ciśnienia i temperatury oleju ✔ [Zrealizowane]
- Anodyzowane, niebieskie nakrętki, śrubki, podkładki, tulejki - gdzie się da :)
- Plastiki komory silnika w hydrografice lub pokryte carbonem ✔ [Zrealizowane]

2. Zawieszenie:

- Obniżenie zawieszenia -30mm (Eibach Pro Kit) ✔ [Zrealizowane]
- Nowe amortyzatory KYB AGX - przód/tył ✔ [Zrealizowane]
- Rozpórka kielichów Staffa - przód ✔ [Zrealizowane]
- Grubsze stabilizatory - przód/tył - Eibach
- Poliuretany - przód (tuleje wahacza przedniego + tuleje stabilizatora przedniego) - Strongflex ✔ [Zrealizowane]
- poliuretany - tył (tuleje wahacza tylnego + tuleje stabilizatora tylnego) - Strongflex ✔ [Zrealizowane]
- Ustawienie delikatnego negatywu

3. Hamulce:

- Malowanie zacisków hamulcowych na niebiesko ✔ [Zrealizowane]
- Przewody hamulcowe w oplocie - HEL
- Swap na hamulce 295mm z Avensisa

4. Układ wydechowy:

- Wymiana na jakiś dedykowany, customowy Axle-Back (marzenie dorwać TRD) - założony Magnaflow Cat-Back (15812) ✔ [Zrealizowane]

5. Układ dolotowy:

- Sportowa wkładka filtra powietrza K&N ✔ [Zrealizowane]

6. Koła:

- Felgi Rota Titan 17" 8J ET42 - lato + opony Bridgestone Potenza RE050A 215/45 (W 2023 roku wpadły ponownie Bridgestone Potenza RE050A ale 215/40) ✔ [Zrealizowane]
- Nakrętki kół D1 SPEC ✔ [Zrealizowane]
- Dystanse H&R - przód 15mm / tył 20 mm (Po zrollowaniu tylnych nadkoli zmieniłem na przód 20 mm / tył 25 mm) ✔ [Zrealizowane]
- Dłuższe szpilki H&R pod dystanse przelotowe - przód ✔ [Zrealizowane]

7. Wnętrze:

- Wymiana foteli + tylnej kanapy (ze względu na wypalone dziury po właścicielu palaczu z Włoch) ✔ [Zrealizowane]
- Zmiana tarcz wg własnej koncepcji - firma K-TEC + zmiana pełnego podświetlenia na kolor czerwony ✔ [Zrealizowane]
- Nowe dywaniki letnie ✔ [Zrealizowane]
- Gałka zmiany biegów od Yaris/Avensis ✔ [Zrealizowane]
- Custom klapka na 3 zegary 52mm ✔ [Zrealizowane]
- Zegary pokazujące ciśnienie oleju + temperaturę oleju + Voltomierz - zegary Autogauge Stepper Motor Peak 10 kolorów ✔ [Zrealizowane]
- Obszycie elementów wnętrza czerwoną nicią + skóra perforowana
- Czarna podsufitka + czarne słupki + czarne daszki + czarne plastiki na podsufitce ✔ [Zrealizowane]
- Konsola środkowa + podłokietnik w hydrografice
- Podświetlenie stacyjki
- Moduł doświetlania zakrętów + doświetlenie drogi do domu (tzw. coming leaving home)

8. Audio:

- Wymiana obecnych kabli sygnałowych na kable firmy DIETZ ✔ [Zrealizowane]
- Wymiana obecnych kabli głośnikowych na kable OFC ✔ [Zrealizowane]
- Wymiana obecnych kabli zasilających na kable OFC o średnicy 35 mm2 (przy czym tym razem zarówno plus i minus poprowadzony został z akumulatora) ✔ [Zrealizowane]
- Nowe klemy akumulatora + sylikonowe osłony na klemy ✔ [Zrealizowane]
- Uporządkować kable za radiem oraz te, poprowadzone po całym aucie ✔ [Zrealizowane]
- Rozetki pod kable zasilające umożliwiające dalszą rozbudowę CA ✔ [Zrealizowane]
- Subwoofer ✔ [Zrealizowane]
- Poprawa wygłuszenia przednich drzwi + wygłuszenie bagażnika + wygłuszenie tylnych boczków ✔ [Zrealizowane]
- Dystanse MDF do przednich głośników ✔ [Zrealizowane]
- Drugi wzmacniacz monoblock dla subwoofera
- Kondensator firmy DIETZ


9. Body:

- Przednia dokładka poliftowa TS ✔ [Zrealizowane]
- Progi TS ✔ [Zrealizowane] --> Zamienione na OEM progi TRD ✔ [Zrealizowane]
- Tylny spoiler na dwóch nóżkach USDM ✔ [Zrealizowane] --> Zamieniony na OEM Spoiler TRD ✔ [Zrealizowane]
- Blenda JDM ✔ [Zrealizowane]
- Przyciemnianie szyby tylnej i bocznych tylnych 30% ✔ [Zrealizowane]
- Dokładka tylnego zderzaka TRD ✔ [Zrealizowane]
- Czerwony napis CELICA na tylnej blendzie ✔ [Zrealizowane]
- Wlot na masce typu M-Sport ✔ [Zrealizowane]
- Tow hook Benen ✔ [Zrealizowane]
- Przyciemnienie tylnych lamp przeciwmgielnych folią Oracal ✔ [Zrealizowane]
- Dysze spryskiwaczy od Volvo ✔ [Zrealizowane]
- Oklejenie dachu w czarny połysk + skrzydło spoilera TRD + zaślepki spoilera TRD + góra blendy JDM ✔ [Zrealizowane]
- Akcesoryjna zaślepka światła STOP ✔ [Zrealizowane]
- Klaksony Hella Supertone - 2 szt. ✔ [Zrealizowane]
- Dodatkowy lip skrzydła TRD ✔ [Zrealizowane]
- Wind deflectors (owiewki) ✔ [Zrealizowane]
- Naklejka na przednią szybę (tzw. windshield banner) wg własnej koncepcji ✔ [Zrealizowane]

Zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko parę fotek robionych tuż po zakupie. Kolejne w miarę pogody i dokonywanych modyfiakcji. Stay Tuned :lol:
Ostatnio zmieniony 08-06-23, 23:51 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 71 razy.

LeszekNH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 27-02-16, 10:31

Postautor: LeszekNH » 28-11-16, 22:43

Jak będziesz na kupnie spojlera to daj znać. Może jeszcze w tym tyg mój będzie na handel ori z Toyoty;)
BTW
Dbaj, baw się i ciesz się z Celci bo trafił Ci się ładny egzemplarz:)

Awatar użytkownika
El_Chudinho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 15-03-08, 21:59

Postautor: El_Chudinho » 28-11-16, 22:52

Śliczny egzemplarz :)
Levántate y di !basta! - Barça Algo más que un club

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 03-12-16, 16:28

Witam jak już wspominałem wkurzało mnie nieoryginalne położenie znaczka TS na tylnej klapie. Na moją niekorzyść znaczek był przyklejony na jakiś klej do szyb no i przy zdrapywaniu klej odszedł razem z lakierem. Czy da się na to zrobić jakąś wyprawkę lakierniczą czy nie daj boże element do malowania ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 03-12-16, 17:30

Tylko lakierowanie klapy.

alojzy

Postautor: alojzy » 03-12-16, 20:31

Przyklej z powrotem w to samo miejsce i nic nie będziesz musiał lakierować :D

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 03-12-16, 21:43

No to samo mi kumpel blacharz mówił że na pewno pół klapy do malowania. Chyba znaczek wróci na stare miejsce. Trudno :)

Awatar użytkownika
-Lee-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 09-05-11, 17:38

Postautor: -Lee- » 04-12-16, 11:47

Popraw zaprawką i naklej coś innego. :)
V gen 1.6 ST-i
UCF10 4.0 :D

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 04-12-16, 19:51

Emblemat TS wrócił na swoje stare miejsce :) Tym razem przyklejone na dwustronną taśmę 3M a nie jakiś klej do szyb :P

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 22-12-16, 20:24

Hej kolejnym etapem modyfikacji będzie założenie nowego body - progi TS + poliftowa dokładka TS :) . Właśnie wróciłem z ASO gdzie musiałem zamówić nowe kołki do progów.

I teraz pytanko dla osób które zamontowały te progi wraz z listwami montażowymi. Zamówiłem 2 rodzaje kołków - 14 które mocują progi oraz 10 które mocują same listwy do ramy. Natomiast zamówiłem również elementy w które wpina się te 10 kołków (chyba)(na czerwono na zdjęciu).

Obrazek

Kojarzycie jak mniej więcej wyglądają otwory pod kołki (czy rzeczywiście jest tam jakiś specjalny element w który wpina się kołki i czy ten element jest przy oryginalnych progach) ?

Chodzi o fakt czy pozbędę się niepotrzebnie 50 zł czy nie :P . Pozamawiałem na zapas wszystko co związane z montażem progów ale w paru wątkach o progach o tych elementach ze zdjęcia nie było mowy.

PS. Jaki klej użyć do przyklejenia progów w miejscach gdzie kończy się listwa montażowa ?

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 22-12-16, 20:35

Ja te kołki, którymi montuje się te listwy do nadwozia wkręciły w otwory, które były (bez problemu mega silno trzymają) i nie widzę potrzeby dodatkowych elementów - działają jak kołki rozporowe.
Ale jak ktoś chce org - to czemu nie.

Ja używałem do klejenia (Anticorr polecił) masy uszczelniajaco klejacej APP - polecam.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 22-12-16, 20:44

No właśnie u mnie decyzja zapadła że pełen montaż będzie na ori częściach (do przedniej dokładki wykorzystam aktualne elementy montażowe, no bo bez przesady :P). Skoczu, a kojarzysz może jak wygląda te 5 otworów ze zdjęcia po zdjęciu OEM progów ? Były tam te elementy ? Wiesz nie widzę tego na oczy to nie wiem czy dobrze zamówiłem, po świętach będą części do odbioru, wtedy pewnie zadecyduję czy zrezygnować z tego :)
Ostatnio zmieniony 22-12-16, 20:58 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 22-12-16, 20:54

Nie wydaje mi się, raczej tylko dziury bez żadnych tworzyw. Nawet nie wiedziałem, żę tam coś ma być :)
Myślałem, że po prostu kołki od listew wkręca się w te otwory (zwłaszcza, że trzymaja się idealnie ;) )

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 22-12-16, 21:12

Ale Kolega kombinuje z tymi progami,kolkami, mocowaniami...;-)

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Postautor: volumemusic7 » 24-12-16, 11:02

Ja koledze montowałem te listwy montażowe na te kołki http://allegro.pl/spinka-kolek-progu-os ... 44148.html są one takie same jak te montowane od spodu progów i wszystko trzyma zajebiście :)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 27-12-16, 12:45

U mnie św. Mikołaj co prawda nie dotarł ze wszystkimi prezentami na czas ale wybaczam mu bo miał tylko jednodniowe opóźnienie :P . A więc i u mnie trafią na wiosnę nowe dywaniki OEM których nie udało mi się już w Polsce znaleźć :) .

Drugie zdjęcie dla potomnych -> kod dywaników po którym można ich jeszcze szukać i informacja gdzie są produkowane (także wiecie gdzie ich szukać... ;))

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27-12-16, 14:38 przez Se-BASS-tian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 27-12-16, 14:29

I jak, zadowolony z ich wykonania ? Bo ja bardzo :-D Teraz czekam na wiosnę i dopiero je włożę :D

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 27-12-16, 14:37

Eleganckie są, szczególnie mi przypasił ich chropowaty spód zapobiegający ślizganiu. Przymiarki jeszcze nie było ale wnętrze na pewno odmieni się na + (obecnie mam gumowe maty).


EDIT. Pierwszy post wzbogacony o plany związane z Car Audio :) . Części związane z montażem progów TS odebrane z ASO. Elementy które zaznaczyłem wyżej na czerwono okazały się być gumowymi zaślepkami. Nie wziąłem ich.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 28-01-17, 22:19

Minął praktycznie miesiąc od ostatniego mojego posta a tu zmiany, zmiany ! ;)

Dzisiaj założyłem zderzak z nową "dynamiczną" dokładką TS :) . Przy zmianie dokładki podchwytując pomysł od kogoś z NewCelica założyłem mały gadżet który cieszy oko na postoju - listwa led "Knight Rider" ;) . Przy okazji zostały również pomalowane progi TS, które czekają na cieplejsze dni aby je założyć :)

Oto filmik:
Toyota Celica TS Knight Rider LED

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 28-01-17, 22:51

Nie używaj podczas jazdy ;) za użycie niebieskiego i czerwonego koloru paragraf masz :D :P

Btw. skąd dokładkę dorwałeś ? ;)