Przykra sytuacja ;(

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
marcin25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 25-06-11, 21:44

Przykra sytuacja ;(

Postautor: marcin25 » 27-02-17, 19:50

Witam wszystkich. W ostatnim czasie mialem przykrą sytuacje. Stałem autem na parkingu i wjechał we mnie pijany kierowca. Pomijam to,że go dorwali bo uciekł doszło do oględzin rzeczoznawcy i...kasacja ;( . Wycena taka,że aż usiadłem z wrażenia. Moją 7 gen wycenili na 6700zl. Z czego do wypłaty 4100 a niecałe 2600 zł oferują za tzw złom. Narazie rozpoczynam batalie z odwołaniem itd bo dla mnie to smieszna cena. Pytanie moje tylko czy ta wartość tzw złomu jest wg Was ok i im oddać to auto za tyle czy szukać kogoś kto może za nie więcej dac czy warto. Jestem załamany. Potrzaskana cala tylna cwiartka od pasażera, podłoga bagaznika uszkodzona tylne zawieszenie...ehhh. Wspomnę, że nie zdążyłem zrobić korozji na tylnych nadkolach. Za tą cene nie jestem go w stanie zrobić

Awatar użytkownika
Grabelny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 04-04-11, 16:25

Postautor: Grabelny » 27-02-17, 20:49

Istnieje wiele firm, które się proszą aby zajmować się takimi sprawami tj zaniżonymi odszkodowaniami. Działają zwykle na zasadzie prowizji od "wygranych" spraw. Możesz się zorientować i próbować. Cena faktycznie niska. Myślę że jak uszkodzony tylko tył to za rozbitka w ciekawej kondycji byś i do 4k wziął po wystawieniu w jakimś portalu typu olx, allegro.

Awatar użytkownika
fotom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 21-10-07, 01:15

Postautor: fotom » 28-02-17, 13:48

Jeśli sprawca był pijany, a w dodatku uciekł, to zadziała tzw. regres - ubezpieczyciel będzie dochodził zwrotu wypłaconego odszkodowania od sprawcy. Więc zakład ubezpieczeniowy sprawcy nic na tym nie traci i należy go doić do ostatniej kropli. Oni zawsze na początek dają jakiś ochłap, z nadzieją, że poszkodowany weźmie i sie odpieprzy. Należy pisać odwołania, potem ewentualnie swojego biegłego, potem postraszyć skierowaniem sprawy do sądu.
Jeśli coś ostatnio robiłes przy aucie i masz na to kwity, to też należy opisać (zwiększa się wartość samochodu przed szkodą).
No i są jeszcze firmy, o których wspomnial przedpiszca. Można się odwoływać przez trzy lata.
__________________ zdjęcia ślubne Kraków ________________

Awatar użytkownika
sodowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25-04-17, 19:28

Postautor: sodowy » 13-05-17, 22:37

Dokładnie tak jak pisał fotom. Miałem podobny przypadek jakieś 2 lata temu. Wycenili na 4 tyś. potem szły odwołania, trwało to co prawda pół roku, ale odebrałem 6800.- a to jest różnica.
Powodzenia

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 14-05-17, 01:43

Coś kiepsko Ci wycenili. Jaki rocznik masz ? jak 99 to mogli przez pomyłke Vi gena wyceniać.

MMSH
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 03-10-16, 22:34

Postautor: MMSH » 14-05-17, 12:01

Widzę że nieźle się tym ubezpieczalnią w głowie je :evil: ie , OC coraz droższe a jak przyjdzie co do czego to jakieś śmieszne pieniądze oferują

Krzysztof62
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 25-07-17, 22:44

Postautor: Krzysztof62 » 27-07-17, 23:09

Nie polecam współpracy z firmami od odszkodowań. Owszem jest to o tyle korzystne, że najczęściej wykładają pieniądze za Ciebie i prowadzą sami sprawę, ale "succes fee" mają horrendalny. Zazwyczaj biorą przynajmniej 30% od wygranej. Plus radzę sprawdzać dokładnie umowy, które zawiera się z taką firmą. Ostatnio czytałem taką (znana firma na literkę E), to w tej chwili jeszcze wręczają Ci na starcie pieniądze, które w istocie są pożyczką. Teoretycznie jest ona nieoprocentowana, natomiast obowiązkowe do pożyczki jest poręczenie, które udziela firma o bardzo zbliżonej nazwie (de facto jeden wspólnik), za które pobierają niemałą opłatę.

Dużo bardziej polecam iść bezpośrednio do adwokata, który zna się na takich sprawach. Jemu co prawda trzeba zapłacić z góry, ale w rzeczywistości wychodzi znacznie taniej niż w firmach uzyskujących odszkodowania. Sprawy o dodatkowe odszkodowanie z OC/AC nie należą do prostych, ale najczęściej warto.

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 28-07-17, 04:53

Najczęściej warto? :D hehe dobre sobi.... ZAWSZE WARTO, statystyki mówia same za siebue, od 2015r do 2016 końca, pozwy o zanizanie odszkodowania przez firmy ubezpieczeniowe, uwaga klienci wygrali 100% spraw w sądach!
Dziękuje nic więcej w temacie do powiedzxenia nie mam. No może to ze firmy odwlekają jak się da aby rozprawuy trwały dość długo, znajomy dopiero po 14miesiącach otrzymał odszkodowanie przez bój sądowy.

Crassulaovale
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 01-05-17, 18:16

Ubezpieczenie

Postautor: Crassulaovale » 30-07-17, 10:36

Miałem.kiedys podobna sytuację (zanizone odszkodowanie) ale po miesiącu ciągłego wydzwaniania i kombinowania się udało więc głowa do gory