Akcja serwisowa Toyoty dla modelu Celica po 18 latach?

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Akcja serwisowa Toyoty dla modelu Celica po 18 latach?

Postautor: PawelTDF » 24-08-17, 13:43

Witam, dzisiaj odebrałem telefon od Toyota Carolina z pytaniem czy dalej jestem właścicielem pojazdu marki Toyota Celica bo jest akcja serwisowa. Ponoć ciekną i przestają działać pompy hamulcowe w tym modelu i zapraszają mnie na bezpłatne sprawdzenie a jak cieknie to na bezpłatna wymianę tej pompy. Dzwonili też do was? Słyszał ktoś coś o tym? Umówiłem się na wizytę na koniec września, więc zobaczymy co będzie. Dodam że nie jestem pierwszym właścicielem mojej Celiny, która w 2005 roku przyjechała z niemiec, a sam mam ją od 2010 roku, a u nich brałem kiedyś trochę części.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 24-08-17, 22:43

:-) :-) :-) :-) :-) :-)

A to mnie zaciekawiłeś... Nie wiem czy jaja robisz czy na poważnie Toyota wzywa do serwisu :-) :-) :-) :-) :-)

Pompa hamulcowa chyba nie jest wieczna prawda???? :roll: czyli po tylu latach chyba normalne ze moze cieknąć, może zrobią akcje serwisowe np corolli z lat 70tych :)

Nie no żaet, ale rozwaliło mnie to co piszesz, jesli naprawde tak jest i nie robisz jaj z nas to z niecierpliwoscią czekam na dokladny opis pobytu u nich ok ??? :-)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 25-08-17, 07:15

W mojej Celicy pompa hamulcowa była wymieniana w 2006 roku właśnie z akcji serwisowej. Coś musiało być z nimi nie tak. Po dzień dzisiejszy jest wszystko w jak najlepszym porządku :)

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 25-08-17, 12:20

Nie robię sobie jaj, też bym miał co wymyślać :) Zawsze nowe pompa hamulcowa jest lepsza od 18 letniej :)
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 25-08-17, 12:25

E tam, ściągną Cię do serwisu, sprawdzą pompkę, powiedzą że jest ok i promocyjne za 200 PLN sprawdzą Ci klimę i wymienią klocki za jedyne 600 :lol:
A czy pompa cieknie czy nie, to sobie możesz sprawdzić sam, np. patrząc, czy cieknie czy nie i wtedy będziesz wiedział, czy cieknie czy nie.
st182 gtb

Awatar użytkownika
DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5383
Rejestracja: 30-11-06, 21:02

Postautor: DCG » 25-08-17, 13:07

Normalna akcja serwisowa ASO, na części które mogły być wadliwe.
Mnie z Rav-4 z 2006r. wzywali już 3 razy, na wymianę taśmy air-bag która faktycznie była wadliwa i wyświetlało błąd, na sprawdzenie przełącznika sterowania szyb i na poprawienie mocowania tylnych pasów.
Za każdym razem podstawiałem auto na 30min, wypiłem kawkę i dodatkowo auto było sprawdzone pod względem technicznym i wysprzątane. Nigdy złotówki nie zapłaciłem.
Warto przejechać się do ASO, podać VIN i zapytać czy auto powinno mieć jakieś akcje serwisowe, bo nie zawsze uda im się skontaktować z właścicielem
Historia mojego rajdowania i budowy rajdówki:
https://www.facebook.com/DCG.Rally

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 25-08-17, 13:13

DCG pisze:Warto przejechać się do ASO, podać VIN i zapytać czy auto powinno mieć jakieś akcje serwisowe, bo nie zawsze uda się skontaktować z właścicielem


Otóż to. To nic nie kosztuje a można się wiele dowiedzieć na temat przeszłości auta i o tym czy ewentualnie pozostało coś do zrobienia.

Olo126
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 06-08-15, 09:07

Postautor: Olo126 » 01-10-17, 20:11

Przez internet mozna się jakoś dowiedzieć czy toyota jest po akcji serwisowej silnika przedlifotowego?

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 02-10-17, 07:15

Olo126 pisze:Przez internet mozna się jakoś dowiedzieć czy toyota jest po akcji serwisowej silnika przedlifotowego?


Takie informacje Toyota podaje właścicielowi bezpośrednio w salonie. Nawet telefonicznie mało co się dowiesz. Musisz być u nich na miejscu - przynajmniej tak mi powiedzieli i musiałem się osobiście stawić, żeby poznać historię mojego auta.