Krrizz ST 205

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2039
Rejestracja: 06-01-04, 18:26

Postautor: Grzegorz » 06-09-17, 22:57

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
430hp/580Nm
480hp/610Nm
6xxhp/6xxNm in progres

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 07-09-17, 05:24

Wow 😊 fajne prezenty 😊 zastanawia mnie tylko czemu Michelin? Ogólnie dobre opony do auta rodzinnego, ale trochę szybsza i agresywniejsza jazda zjada je po bokach... miękkie opony ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 07-09-17, 12:17

Na bogato :)
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 07-09-17, 15:49

bartek_asik pisze: zastanawia mnie tylko czemu Michelin?


Wiesz co, zasugerowałem się wszystkimi testami i opiniami gdzie ludzie bardzo chwalili te opony,
szaleć na nich nie będę chyba, i tak celica więcej stoi niż jeździ, ale przyznaje że ścianka jest dość miękka pomimo że opony są wzmacniane

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 07-09-17, 19:51

No tak. To dobra opona ale na tor kup coś innego bo napis na zakrętach zniknie :wink:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 10-09-17, 23:35

Tak na szybko

Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 11-09-17, 05:26

Jest ogień 8)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2039
Rejestracja: 06-01-04, 18:26

Postautor: Grzegorz » 11-09-17, 21:11

jest kozak ....
ale żeby nie było tak kolorowo to o ile spadły osiagi :-)
430hp/580Nm

480hp/610Nm

6xxhp/6xxNm in progres

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 14-09-17, 21:47

Wczoraj udało mi się wymienić przednie hamulce, chociaż nie powiem była obawa że się nie uda gdyż piny zacisku się tak zapiekły że trzeba było zdjąć zacisk, uciąć piny montażowe i rozwiercać otwory po pinach... :evil: :evil: 3 godziny na zacisk .... wrrr

Przy okazji smarowanie tłoczków i inspekcja gumek

Obrazek

Skuszony pozytywnymi opiniami zakupiłem nowe żarówki Tungsram megalight ultra +120% kpl za 22 zł :) jakość podobno jak najdroższych philipsów.

i fotka na szybko :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 01-10-17, 21:56

Po powrocie ze zlotu w Pszczółkach była ogromna ulewa, po której do bagażnika nalało mi się około litra wody :eek: :eek: :eek:

Po zdiagnozowaniu okazuje się że zwulkanizowała się guma odboju tylnej klapy i woda przenikała do wnętrza najprawdopodobniej przez gwint śrubek mocujących ją do nadwozia.

Tej jedynej gumy nie demontowałem ponieważ jedna ze śrub montażowych miała ukręcony łeb
miałem to zrobić ale po prostu zapomniałem.
teraz czeka mnie zakup wszystkich odbojników klapy tylnej - tak na wszelki wypadek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Chłopaki z Sopotu bardzo polecali to stwierdziłem że sprawdzę co prawda 5w40 ale do stania w garażu jak znalazł :)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 07-10-17, 23:55 przez krrizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 01-10-17, 22:34

I mała sesyjka w przypadkowo znalezionej miejscówce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 02-10-17, 01:23

Jak ładnie i kolorowo :-D
what a ya gonna say now ? huh ? huh ?

Awatar użytkownika
samiks10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 02-08-16, 17:56

Postautor: samiks10 » 11-10-17, 20:30

Super się prezentuje! :D U siebie też mam zamiar te odbojniki wymienić zapobiegawczo, bo guma sparciała. Daj znać gdzie kupisz i za ile :roll:

Awatar użytkownika
eddie_gt4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: 04-05-06, 09:21

Postautor: eddie_gt4 » 08-11-17, 09:13

fajne auto, dbanie o szczegoly imponujace! :eek:
powodzenia, i tak trzymac


p.s. bylem obecny, jak jeszcze TomPoz odbieral je w DCW :P
MY'90 Toyota Celica turbo 4WD - ex
MY'96 Toyota Celica GT-Four - now

chola
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12-12-16, 00:19

Postautor: chola » 15-11-17, 13:01

krrizz niezłe te fotki pod wiaduktem, ale to na środku ulicy tak naprawdę robiło robotę:) Mimo, że na szybko!

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 06-03-18, 23:14

Dawno już nic nie pisałem, bo miałem problemy z wolnym czasem, a przełom roku okazał się dość nerwowy i czasochłonny.
W sumie to nie wiele się wydarzyło od ostatniego wpisu,
ale po kolei
• Po zlocie w Pszczółkach gdzie klocki Stoptech hamowały świetnie, od razu zakupiłem tylne klocki do kompletu (309.06300), obecne Brembo idą do kosza, (chociaż są nowe) do tego nowe piny z Toyoty


Obrazek

Mała fotka z toru w Pszczółkach


Obrazek

• Kupione w Toyocie dolne odbije tylnej klapy, lewy przeciekający już wymieniony, a w prawym ukręcone są łby, więc będę musiał je rozciąć, ale to na wiosnę;) również górne odboje zostaną wymienione.
• Dzięki Śmigiemu oraz Michałowi „Białemu” mam już komplet cały komplet dywaników Hypersport. - Dzięki chłopaki (fotki z netu)


Obrazek

Obrazek

Na zimę wpadły oryginalne felgi z st205 wersji przedliftowej, niestety brakuje jednego dekielka, którego nigdzie nie mogę dostać .
Udało mi się namierzyć kogoś, kto ma takowy w Japonii, ale termin dostawy cały czas się przesuwa (już ponad miesiąc)
(Fotka z netu)


Obrazek


• Dorwałem także oryginalne kluczyki z Toyoty dedykowane właśnie do mojego modelu na rynek Japoński, do tego oryginalna japońska skórka na klucze
Obrazek
Przed Urodzinowym zlotem na lotnisku w Broczynie, musiała nastąpić reanimacja lewego amorka BC, okazuje się że przednia sprężyna się „ubiła” przez miała spory luz i amortyzator w końcu poległ. Amortyzator został zregenerowany zachowując pełną sprawność i regulację, sprężyna mocniej skręcona tak, aby dało się bezpiecznie dotrzeć na tor i wrócić.


Obrazek
Obrazek

Po operacji obowiązkowa geometria
Obrazek

Na próbach sprawnościowych Celica mimo zimowych kół z oponami balonami 205/55/16 jechała bardzo dobrze, tak dobrze, że przywiozła nawet to:
Obrazek

Na sezon 2018 szykujemy się na Japfest oraz PECM, o którym możecie przeczytać tutaj viewtopic.php?t=43245
Do zrobienia pozostały następujące rzeczy
• Umycie wszystkiego z zewnątrz i wewnątrz, może już bez rozbierania tapicerki
• Znalezienie przyczyny nie otwierania się szyby pasażera (od tak przestała działać
• Tak samo głośnik od strony kierowcy oraz taka dziwna sprawa podczas włączania kierunkowskazu potrafi (nie zawszę) zniknąć napięcie na zegarach paneli klimy oraz wycieraczkach. Czeka mnie śledzenie przewodów lub wizyta u elektryka.
• Znalezienie 4 sprężyn gwintu BC 8/5 lub wymiana całości na nowy setup
Ostatnio zmieniony 18-05-18, 13:54 przez krrizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 28-04-18, 23:16

W przerwach w pracy tak sobie trochę dłubię przy Celicy i udało mi się w ostatnim czasie:
Znaleźć przyczynę braku możliwości otwierania szyby pasażera – okazuje się że jeden pin w paneli sterowania szybami rozgiął się (była duża dziurka) i piny nie kontaktowały, po delikatnym podgięciu szyba śmiga jak szalona, to samo również dotyczyło nie działającego głośnika w drzwiach kierowcy.
Wymieniłem przełącznik wycieraczek na taki z ładniejszymi piktogramami


Obrazek

Na górze nowy przełącznik, przy okazji rozpiąłem wtyczki przy kolumnie kierownicy i spryskałem je "kontaktem"do styków. Póki co wszystko działa i prąd już się nie gubi.
Podczas szukania przyczyny braku zasilania szyby pasażera , umyte powierzchownie zostały drzwi kierowcy i pasażera, oraz elementy plastikowe boczków.
Boczki myłem w zeszłym roku i przyznam że ich stan był całkiem nie zły, po umyciu na stronę wewnętrzną boczków poszedł Cartec tp49.


Obrazek

oraz elementy dodatkowe jak lampka

Obrazek

Obrazek

Będąc przy boczkach cały czas miałem różne śrubki znajdujące się pod plastikowymi zaślepkami w boczkach, w związku z powyższym kupiłem nowe śrubki oraz kołki montażowe, a także po kilkudniowym oczekiwaniu dotarł do mnie z Japonii brakujący odbój klaty bagażnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idąc głębiej, rozebrałem panel klimatronika, wymieniłem 2 żarówki na nowe , które mam nadzieję że będą lepiej świecić , a także wyczyściłem od wewnątrz piktogramy przycisków, elementy rozpraszające światło z żarówek oraz diody podświetlające przyciski. Panel jeszcze nie jest złożony także nie powiem jaki jest efekt

Obrazek

Obrazek

Ostatnimi czasy kupiłem też sporo części do Celicy, niektóre bardzo interesujące rarki wychaczone w okazjonalnych cenach, ale o tym będzie w przyszłych postach.
Póki co kupiłem 4 nowe sprężyny do mojego gwintu BC Racing i nawet ich nie założę ponieważ kupiłem cały nowy zestaw BC Racing (zapytacie dlaczego ?? - długa rodzinna historia.. mogę opowiedzieć na zlocie) także mój obecny zestaw BC Racing, wraz z nowymi sprężynami (zapłacone 800zł ) będzie do sprzedania w przeciągu 2 tygodni.
Z kolejnych fantów kupiony z UK używany Downpipe firmy BRD od Lou Brooksa, bardzo dobra jakość wymaga tylko czyszczenia co na dniach uczynię.


Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 29-04-18, 11:38

piękny całokształt prac oraz samochód :-)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 01-05-18, 08:54

Ehhh Krrizz - powodujesz depresję :-D 8)
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 09-05-18, 12:22

Nowa paczuszka przyszła dziś rano :)

Obrazek


a w środku ...

Obrazek