CELICA-CLUB POLAND

Wszystko o Twoim ulubionym samochodzie

www.celica-club.org.pl

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
AT200 - Biała szczała Wiewióra
Autor Wiadomość
veevoir
Użytkownik

Wysłany: 18-09-17, 19:11   AT200 - Biała szczała Wiewióra

Wypadałoby kiedyś założyć temat i się pochwalić, na spocie już raz była a tematu nie ma? A że powoli prace się zaczynają..

Samochód:
*Toyota Celica AT200 97'

Silnik:
*7A-FE seria

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:

*seria

Hamulce:
*niedomagająca seria

Układ wydechowy:

*seria

Układ dolotowy:
*seria

koła:

*Zima: felgi 15' MOMO (stawiam piwo jak ktoś zidentyfikuje, jest na nich, że to KBA44065.. co prowadzi do jakichś ruskich stron a modelu niet) ,a na tym Uniroyale 195/55;

*Lato: brak, będą JR3 16' w gunmetalu pewnie

Wnętrze:
*seria, ładna niebiesko-coś tapicerka.
Jest klima manualna.

Audio:
*radio niefabryczne jakiś Sony Xplod - i tak wyleci.

Body:

*seria polift, za wyjątkiem (lub nie - ktoś wie?): żółte kierunki w błotnikach
*powtórnie lakierowana ok. rok temu, więc biały w miarę blisko katalogowej bieli

Krótki opis/historia samochodu:
Grażyna jest włoszką sprowadzoną z 10 lat temu przez poprzedniego właściciela. Włoch ją lekko bił, coś jest szpachlowana na lewym przodzie. Zderzak, belka etc. są zdrowe i ładne, więc albo się nie popisali z naprawą w jednym miejscu albo nie było źle. Miała też po sprowadzeniu kilka wgniotek które poprzedni właściciel usunął.
Auto generalnei swoje przeżyło, wyjeżdżone na liczniku ma 281tys po czym stało kilka miesięcy z przerwami na przepalanie. Stąd tylko zimówki, na tym stała a reszty właściciel pozbył się chyba wcześniej.

Nabyta drogą kupna z 2 miesiące temu ze względu na zdrowiutką budę i ogólną seryjność. Właściwie jedyną nie-serią w momencie kupna były głośniki z przodu (dostałem oryginały w pudełku), ale każdy kto mial kontakt z nagłośnieniem seryjnym toyot wie że to błogosławieństwo.

Auto trzeba doprowadzić trochę do porządku i to są zadania na najbliższy czas.. potem może trochę poszaleję z audio, ale generalnie poza swapem chciałbym ją trzymać w serii. Jest piękna tak jak jest :)

Krótki opis planów zmian:

Marzenia mam przyziemne, ma być taka jak powinna być w serii z drobnymi wyjątkami. Więc głównie drobne rzeczy, w stylu:

- komplet SWAP na 3S-GE revIII przedlift ,powiązane z tym generalne odszczurzenie (płyny, filtry etc) --> Dzieje się, celina u lekarza

- zabezpieczenie podwozia i profili zamkniętych przed zimą --> DONE

- ogarnięcie stanu układu hamulcowego, coś niemrawo to idzie, późno łapie i trzeba butować mocno. A ręczny nie trzyma. --> Dzieje się, celina u lekarza

- poprawki lakiernicze (lekko spękane zderzaki, uszkodzenie na prawym błotniku tam gdzie szpachla była tak-se). Głównie błotnik mnie martwi, zima idzie ruda czyha.

- wymiana przedniej szyby (20 lat oryginalna :D ) --> Szyba już jedzie, zaraz po swapie wymianka :)

Mniej priorytetowe:
- wstawienie jakiegoś solidniejszego audio (i mniej rozpraszającego w obsłudze) i wyciszenie wnętrza -->Częściowo jest, w wolnej chwili zrobiłem podłogę bagażnika + tylne nadkola, drzwi.
Zostaje podłoga+tylne panele (już wiosną bo miejsca sporo potrzeba) i nadkola od zewnąrz (ale to pewnie u profesjonalisty, jak ja zrobię to mi odpadnie na pierwszej dziurze)

- odmłodzenie wnętrza:
*uzupełnienie ubytków na kierze i odświeżenie plastików
* poprawienie przetartych poszyć foteli
* znalezienie i zabicie pająka z tylnej kanapy i sprzątnięcie jego syfu. (Tak, z kanapy tak dawno nikt nie korzystał, że wygląda jak nawiedzony dom) -->DONE. Znaczy chyba zbiegł lub zamarzł, po ostatnim sprzątaniu już nic nowego przez tydzień nie zrobił

- renowacja felg zimowych lub wymiana na ciekawsze (po sezonie zimowym)

Obecne sukcesy:

- złożyłem lusterka :eek: . Uwierzcie mi - to nie było trywialne - jakaś kombinacja nieskładania ich od ostatnich 10 lat + przymalowania przy ostatnim lakierowaniu.

Zdjęcia:
Ubogo, sesja będzie jak będzie możliwość, nauczę się robić zdjęcia i co nieco będzie już ogarnięta.

Cichociemne pierwsze wrażenia, gdzieś pod Częstochową 45 minut po zakupie. Widać uciechę właściciela po jakości foty :P

Chwila odpoczynku zanim wróci pod nóż.
Ostatnio zmieniony przez veevoir 14-10-17, 17:38, w całości zmieniany 3 razy  

samiks10
Użytkownik

Wysłany: 12-10-17, 10:54   

Super gratulacje! Czekam na dalszy rozwój :D
btw widzę, że masz antene na dachu a nie w błotniku a u mnie kurde ani tu ani tam :eek:

MisiekPolarny
Użytkownik

Wysłany: 12-10-17, 13:41   

Żadna strata. W radio i tak nic ciekawego nigdy nie leci :P A jak Ci zależy, to są też anteny wewnętrzne przyklejane do szyby. Nawet gdzieś mam taką nieużywaną jeszcze.

veevoir
Użytkownik

Wysłany: 12-10-17, 14:36   

Jest to trochę fikuśny setup, GTki raczej mają je z boku. Jak tak szybko na zlocie rzucałem okiem to nikt na dachu chyba nie miał, ale mało kto ma AT.

Odbiera tak sobie, więc poza wyglądem niewiele tracisz ;)

Odpowiedz do tematu