Celica Grabelnego

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 29-05-17, 11:33

Miałem 2 sytuacja nie ze swojej winy i zawsze policzyli porządnie. Poczekaj na rzeczoznawcę i zobaczysz jak wyceni. Jak za mało to się odwołasz.

Trochę się pozmieniało z tymi ubezpieczeniami. Ja nie musiałem walczyć. Wcześniej nie było to takie przyjemne.

Awatar użytkownika
Grabelny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 04-04-11, 16:25

Postautor: Grabelny » 30-08-17, 23:02

Wracając do tematu kolizji: Szkoda wypłacona i to z dodatkiem po moim odwołaniu. Naprawy już na finiszu. Przedstawię więc progres w temacie. Z racji że dużo z was lubi foto-relacje z grzebania przy aucie (w tym i ja) to podrzucam pare fot. Na ogień poszedł zderzak tył.


spawanie plastiku (halogenów) + wzmocnienie siatką
Obrazek

szpachla czyli podstawa podstaw tjuningu, jak to zreasumował akurat odwiedzający mnie kolega
Obrazek

podkład. Widać też dospawane miejsce na nowy tłumik o lewej stronie
Obrazek

Porownanie. tymczasowy zderzak (kolor z TS'a)
Obrazek

oraz finał:
Obrazek

Robione w polowych warunkach jak widać. Do świeżego klaru zleciały się oczywiście wszystkie okoliczne owady bo dlaczego nie? Niemniej wyszło przyzwoicie a przynajmniej tak mi się wydaje. Byłem u ziomków pokazać jak udało im się dobrać kolor. Pochwalili za powłokę. Można się przejrzeć bez polerki. Prawdopodobnie okleję jeszcze wnękę na czarno bo troche aż za srebrno :D chciałbym też w tej wnęce umieścic halogeny jakieś cienkie co by nikt nie chciał mi zabrać dowodu za ich brak. Rozglądałem się po różnych autach za takimi ale sam nie wiem z czego by mogły pasować.Ktoś coś?

Przy okacji coś również z lakieorwania. Fele ori na zimę. Po lewej przed a po prawej po renowacji:

Obrazek

Dodatkowo planuję szykować:
-przedni zderzak polift coustomizowany przeze mnie na gładko.
-usunięcie korozji z błotnika tył
-polakierowanie błotnika, ktory wgniótł mi jakiś gówniarz quadem o czym kiedyś wspominałem
- jeśli wystarczy bazy to moze progi w kolor.

Wszystko oczywiście jeśli wystarczy czasu, pogody i chęci :)

z nielakierowania wpadły 2 nowe opony hankook ventus profil 35 na 18 cali. Zdjęć zapomniałęm więc na pocieszenie takie z neta:
Obrazek

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 31-08-17, 23:08

Czemu ten zderzak w tym "nowym" otworze taki podwinięty? Btw, opłacało Ci się ratować ten zderzak ? W kolorze pewnie 100 zł by Cię wyszedł ;)

Awatar użytkownika
Grabelny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 04-04-11, 16:25

Postautor: Grabelny » 22-10-17, 20:03

Armando, w korze by wyszedł ale nie z zaślepionymi halogenami.


Niedawno skończyłem zderzak przód. Polift robiony na gładko:

Obrazek

i jeszcze jedna fotka tyłu:


Obrazek

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 24-10-17, 06:51

A mi sie na srebrnej taka goła d&%a szczerze nie podoba, za jednolicie sie zrobiło ;)

Awatar użytkownika
MisiekPolarny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 544
Rejestracja: 18-06-07, 08:48

Postautor: MisiekPolarny » 24-10-17, 11:07

anticorr pisze:goła d&%a szczerze nie podoba


Mnie tam się gołe podobają :mrgreen: Tutaj to bardziej ten przód mi nie pasuje z obniżoną tablicą. Może to kwestia przyzwyczajenia, że zawsze na zderzaku jest. Chociaż jakby była mniejsza ta tablica ...

Awatar użytkownika
No Care
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 20-09-15, 20:41

Postautor: No Care » 24-10-17, 11:55

Grabelny, ja bym tą listewkę w tylnim błotniku zostawił czarną, lepiej by odbijała ;)

Konik86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 16-07-13, 17:07

Postautor: Konik86 » 21-12-17, 12:07

Jakie parametry Felg? Wsadzałeś dystanse?