CELICA-CLUB POLAND

Wszystko o Twoim ulubionym samochodzie

www.celica-club.org.pl

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niebieska Celica V 2.0 - Kwidzyn (Pomorskie)
Autor Wiadomość
Pawlow
Użytkownik

Wysłany: 02-11-17, 13:28   Niebieska Celica V 2.0 - Kwidzyn (Pomorskie)

Mowa o ogłoszeniu - https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

Rozpisane, że auto zadbane i w bardzo dobrym stanie. Jeżeli czytając ogłoszenie i patrząc na zdjęcia napalił się ktoś na to auto to dzięki temu tematowi ochłoniesz i może zaoszczędzisz sobie czasu.

Byłem dzisiaj w tym auto handlu (110 km od domu) i przez rozmowę telefoniczną wychodziło, że auto jest zadbane i będzie tylko do roboty przegub i niedługo tylne nadkole bo ruda wychodzi, siłowniki bagażnika i to wszystko co zauważył "handlarz".

Przyjechałem na miejsce to progi wyglądają okropnie. Wystarczy poklepać ręką, a wszystko samo odpada. Nie wiem czym są zapaćkane (niby poprzedni właściciel miał ją 10 lat) to pozdrawiam go jak ładnie ogarnął całość. Czyli progi zewnętrzne to kompletny syf do wymiany, nie myślę co dzieje się pewnie z progami wewnętrznymi.

Wchodząc do auta zauważymy kierownicę ze starszej generacji, ale jest obdarta. Ma system "podnoszenia" kierownicy po wyjęciu kluczyka, ale jakaś dziwnie porobiona, bo plastiki powycinane jakimś tępym nożem z kuchni. Jest jeden boczek z "live sound" - dziwnie przykręcony jakimś wkrętem, a po drugiej stronie boczek bez żadnego głośnika.

Wilgoć w aucie na wykładzinie. W bagażniku mocno rdza z lewej strony przy podłużnicy.

Ogólnie dywanik kierowcy zaczepiony do fotela jakimś drutem, żeby nie latał pod nogami XD Tak to dziura w wykładzinie w nogach kierowcy, dłoń można włożyć i poczuć jakąś gumową wykładzinę - pewnie przykrywa dziury w podłodze.

Cały silnik zarzygany starym olejem. Nie odpalałem auta, bo nie mogłem - jakieś poukrywane imobilajzery, ale stwierdziłem, że nie będę już marnował czasu na ten złom (który chciałem kupić).

Cena 2250 - nie jest to dużo, ale osobiście stwierdziłem, że blacharka jest w opłakanym stanie. Nie zaglądałem dalej, nie kładłem się, bo było mokro, a wnioskując po stanie progów, które można było ręką oderwać (już nie chciałem bardziej niszczyć auta XD).

Szkoda, bo fajny kolor i 2.0 z klimatyzacją, ale uważam, że jest w takim stanie, że powinna iść ewentualnie na części lub do kogoś kto nie boi się robić generalnej blacharki od zera (ciekawe co z mocowaniami zawieszenia...).

No i zapomniałem - fotele - obszyty jeden boczek jakąś skórą, drugi boczek kierowcy do połowy skórą. Misz masz - cholera go wie co myślał właściciel mając ten samochód... ;(

Do sądu karać takich gości.

Human R
Nowy użytkownik

Wysłany: 02-11-17, 16:05   

a czego sie spodziewałeś za połowę średniej krajowej? zadbanej lalki? :D

Pawlow
Użytkownik

Wysłany: 02-11-17, 16:39   

Nie napisałem tego tematu, aby wyżalić się, że za taką kasę znalazłem padakę. Napisałem to, aby ktoś nie nadział się na to auto i nie stracił swojego czasu oraz kasy na przejazd, żeby po 5 minutach stwierdzić, że ktoś kto sprzedaje to auto jest ślepy albo ma problemy z głową. :P

Chodzi tylko o to, że ktoś wypisuje i opowiada bajki, że auto jest bardzo zadbane, a w rzeczywistości wygląda gorzej od aut, które znajdują się na złomowisku. :P

Bywa i tak, że ktoś sprzedaje coś fajnego po małej cenie nie mając pojęcia co sprzedaje, myśląc o szybkim zarobku. ;)

owiec0
Użytkownik

Wysłany: 02-11-17, 17:43   

Najlepsze jest to, że na zdjęciach z zewnątrz wygląda całkiem spoko. A w środku specjalnie takie niewyraźne chyba:)

Pawlow
Użytkownik

Wysłany: 02-11-17, 18:33   

"To ogłoszenie jest już niedostępne".

Sprzedał albo rozsypał się. XD Temat do zamknięcia.

owiec0
Użytkownik

Wysłany: 02-11-17, 19:42   

Pawlow napisał/a:

Sprzedał albo rozsypał się.

hehe skisłem:)

KRYSO
Klubowicz

Wysłany: 03-11-17, 00:32   

Sorry i bez urazy ale kto miałby się niby naciąć na tym "egzemplarzu"?
W tej cenie większość nawet by nie chciała TYLKO KLIKNĄĆ i to w np (znowu bez urazy) Hondę Civic...
A gdzie jechać, tracić czas a potem jeszcze znowu tracić czas aby to opisać...
Ogłoszenie chyba nieaktualne ale dobrze doczytałem, że coś ok 2 tys zł???
Tyle to zostawiłem swojemu mechanikowi w ciemno po zakupie Vgena - igły, po pierwszym właścicielu, z polskiego salonu i sprawdzonym przebiegu osiemdziesiąt kilka tysięcy aby tak na początek można nim w miarę pojeździć, chociażby tylko na badanie techniczne...
PEACE ale... ;)

Celica ST185 - Carlos Sainz(2.0T)

Greegg07
Użytkownik

Wysłany: 03-11-17, 05:34   

Ja wszystko rozumiem, nawet rozumiem że ktoś wystawia samochód w cenie złomu za 300zł, ale szlak mnie trafia, jesli pytam przez telefon i mowie, Panie auto w cenie złomu musi byc z nim grubo nie tak, a za kazdym razem slysze bajki od handlarzy... : Panie auto jak nowe z salonu, nie ma sie do czego doczepić, przysięgam"""

Tak jest nie raz slyszalem te bajki, co mnie obchodzi ze cena mała, cena jest w ogloszeniach jaką sprzedawca sobie zazyczy, ale jak ktoś sie pyta przez telefon to powinien szczerze powiedziec, """ Panie za ta cene to złom"

a nie zachwalać jaki to ideał i IGŁA jest. Potem człowiek tylko czas traci.

Kazdy tak robi, a ukryje pół wad, bo jak gość z daleka ptrzybędzie to moze sie napali i z niczym nie bedzie chcial wracac i wkoncu kupi.

Przez to widzialem kiedyś autko w rzeszowie, a z Krakowa mam daleko, i pytam przez telefon wszystko ok ?? Bo autko dość tanie. CHłop mowi Panie nie ma sie do czego doczepic. Ja na to mowie , ale Panie ja z Krakowa smigam daleko mam, prosze uczciwie powiedziec czy wszystko na 100% wporzasiu bo prosze mi wierzyc ze jak cos bedzie nie tak to na sile nie kupie mimo dlugiej podrozy szkoda mojego czasu i kasy.

Panie mowie ze jest wszystko ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie mam nic do ukrycia!!!!!!!!

no i szlak mnie trafoil jak na miejscu zobaczylem samochod po gradobiciu, mowie do chlopa ze przygral solidnie w człona, ze szkoda mojego czasu bez senzu dalej ogladac jade do domu, i ze jest nieuczciwy, a on zdziwiony mowi.

Panie z autem jest naprawde wszystko wporzadku a gradobicia nie mowie nikomu bo to male wgniotki są ...

moze i male, ale na kazdym elemencie po 20 :/

No i tak to juz jest z tymi handlarzynami perełek. Dzis po robocie smigam ogladac st202 dla ziomala z forum z Warszawy, zobaczymy co to za IGŁA 8)

MisiekPolarny
Użytkownik

Wysłany: 03-11-17, 08:18   

Greegg07 napisał/a:
szlak mnie trafia

Szlak to może być turystyczny. Trafić cię może ino szlag.

KRYSO napisał/a:
W tej cenie większość nawet by nie chciała TYLKO KLIKNĄĆ

Wiesz jak to jest - zawsze się znajdzie ktoś, kto sobie pomyśli "może jednak tym razem nie będzie tak źle ..." Lepiej ostrzegać.

veevoir
Użytkownik

Wysłany: 03-11-17, 08:48   

Może ktoś chce na części, może odgruzować - to że niska cena nie upoważnia do nieuczciwej oferty... "panie, bo za takie ceny to wszyscy wiedzą, że gruz" to nie jest argument. Stan pojazdu to nie możę być zawsze igła +-"domyślna" poprawka na cenę.

Gruz gruzowi nie równy.

Odpowiedz do tematu