TOYOTA CELICA Marzenie młodego.

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Mrconradman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01-12-17, 22:51

TOYOTA CELICA Marzenie młodego.

Postautor: Mrconradman » 01-12-17, 23:12

Witam serdecznie, napiszę krótko o sobie i przejdę do meritum. Jestem młodym 20 letnim facetem, który zakochał się w Toyocie Celice już jako młody szczyl. Zbierałem pieniądze na ten samochód i uzbierałem 4000tyś zł. Wielu znajomych, polecało mi Corsy,Matizy,Seje i inne tego typu małe dupowozy. Niestety miłości się nie wybiera.

Planuje już od kilku dni iż jest to odpowiedni moment na kupno pierwszego auta.Oglądałem kilka modeli na Otomoto.pl i zwróciłem uwagę na jeden model (Toyota Celica 5generacja. ). Rozmawiałem z właścicielem i z znajomym mechanikiem który niestety nigdy nie serwisował tego modelu. Dlatego zwracam się do was z pytaniem, ile kosztuje pełna regulacja maglownicy z zamontowanie i wymontowaniem (Proszę o średnią cenę).

Proszę jeszcze również, o pomoc czy warto kupić ten model za takie pieniądze.

Jeśli chodzi o wkład finansowy jaki byłbym wstanie inwestować w ten samochód, to ok. 700zł miesięcznie.

Edit: Z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy, jestem tutaj pierwszy raz i próbuję wchłonąć wszystkie informacje które tutaj wypisujecie.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 01-12-17, 23:23

viewtopic.php?t=22832&postdays=0&postorder=asc&start=16040

Znajomy też się do V'ki przymierza i z tego co się zdążyłem zorientować to za taki hajs nie kupisz dobrego egzemplarza, nawet 1.6.

Mrconradman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01-12-17, 22:51

Postautor: Mrconradman » 01-12-17, 23:30

greos39 pisze:http://www.celica-club.org.pl/viewtopic.php?t=22832&postdays=0&postorder=asc&start=16040

Znajomy też się do V'ki przymierza i z tego co się zdążyłem zorientować to za taki hajs nie kupisz dobrego egzemplarza, nawet 1.6.


Okej, zadam pytanie inaczej. Czy wartko zainwestować (tak jak mówisz średni czy też słaby egzemplarz) w ten egzemplarz. Czyli ogarnąć go do stanu dobrego.

I kolejne pytanie, ile powinienem mieć w portfelu by kupić dobry egzemplarz.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 01-12-17, 23:39

Z tego co mi powiedziano jak pytałem na grupie fb, na początku listopada, to 13-15k jest spoko budżetem jak na V.
W sumie wszystko jest dla ludzi, jeżeli masz umiejętności, samozaparcie i odwagę, to możesz i trupa kupić i go reanimować.
Pewnie że możesz kupić słabą sztukę, ale doprowadzenie jej do kultury może Cię zgnieść :/
Może być warte kilka kafli więcej niż kupienie auta w lepszym stanie.
Nie chcę demotywować, ale za 4k ja bym nie kupował.
Skoro masz do dyspozycji 7 stówek miesięcznie, to poczekaj z zakupem, odkładaj systematycznie i kup coś lepszego :)

veevoir
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 176
Rejestracja: 28-07-17, 11:17

Postautor: veevoir » 01-12-17, 23:58

Jeśli chodzi o wkład finansowy jaki byłbym wstanie inwestować w ten samochód, to ok. 700zł miesięcznie


Dodać te 4 koła.. brzmi jak kupowanie celiki za 10 miesięcy. A jeszcze musisz mieć na ubezpieczenie i za co wlać beny.
Generalnie taniej wyjdzie kupić droższą niż gruza i naprawiać, chyba że jesteś sam pasjonatem z warsztatem i czasem lub/i umiejętnościami w odpowiednich ilościach.

Co do ogłoszeń polecam tutejszy dział "sprzedam", zawsze większa szansa, że trafisz na samochód który ma już długą dokumentację w postaci wątku na forum.

PS: Magla regeneracja tak od 800 się zaczyna.

Mrconradman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01-12-17, 22:51

Postautor: Mrconradman » 02-12-17, 00:03

Bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi nawet w takich godzinach. Jak na razie chyba zakupię poczciwego golfa i systematycznie bd odkładał na Celice.

Jeszcze raz dziękuje, jestem dzisiaj pierwszy raz na tym forum. Ale zjawiliście mnie wiedzą i profesjonalizmie na forum. Na pewno kiedyś zobaczymy się na zlocie, moim przyszłym dobrym egzemplarzem V'tej generacji. Oczywiście wszystkie porady w miarę możliwości podchaczać bd z forum.

Należy się wam dobre piwo. Dziękuje :D

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 02-12-17, 06:34

To ja jeszcze dodam - regeneracja magla to koszt od 500-800zl. Wymiana.. cos około 200-400. Reanimując trupa musisz liczyć się z tym, że auto będzie wiecznie stać po warsztatach a w zależności od stanu przywrocenie do pełnej sprawności może wynieść od 15- 30 tyś zł w zależności kto to będzie robił i na jakich czesciach. Ja w moją poprzednią celice V gen wpakowalem ponad 20tys a 90% rzeczy robiłem sam. Teraz kończę IV gen a kasy poszło..... sporo więcej
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 03-12-17, 21:02

Ten egzemplarz co znalazles odpuść!!! Słabo wyglada... Jak kochasz ten model to ja bym brał , i szulka tylko tego modelu. Kupisz golfa i co nie bedziesz dokladal??? BEDZIESZ!!!! i tyle bedzie z odkladania na Celice :P

Kup Celice i uwierz mi ze jesli odwracasz dzis glowe na ulicy jak przejedzie gdzies to autko, to bedziesz czerpal przyjemnosc z jazdy w kazdym dniu.

Ja kupilem Celice 10 lat i 5 miesiecy temu a do dzis za kazdym razem jak w nią wsiadam to ciesze sie jak bym ledwo ją kupił. Moze przez to ze juz nie smigam nią na codzien :mrgreen: i dlatego mi sie nie nudzi....

Kupisz egzemplarz za 4-5tys zl i bedziesz smigal, wiadomo co jakis czas bedzisz musial cos dolozyc do tego samochodu, ale czesci nie sa jakos nie wiadomo jak drogie. I tyle bedziesz sie cieszyl z fury.

Ale jesli jestes pedantyczny jak my to wtedy bedzie tak jak pisal BartekAsik, czyli zrobisz wszystko od zera i wtedy koszt takiej pracy moze rzeczywiscie wynieść ok 20 000zl

Ja cale zawieszenie robilem rok temu, wiele samemu zrobilem, za kilka rzeczy musialem zaplacić, ale w sumie cale zawieszenie wynioslo mnie 6tys zl, ale mam wszystko nowe , a reszte odrestaurowane.... Lakierowanie calej budy 4lata temu to koszt 4400zl

w sumie juz ponad 10 000zl a wiele rzeczy przy niej jescze robilem na bierząco ktore nigdzie ie zapisuje ani nie licze wiec mysle ze tez juz sporo wydalem....

Tylko widzisz ja nie musialem wymieniac calego zawiasa na nowy, nie musialem nowych sprezyn kupowac, lakierowac rposzkowo wsuzystkiego, nie musialem wszystkich tuleji zawieszenia kupowac, nie musialm nowych srub zawieszenia kupowac itp itd....

Jesli bedziesz wyminial tylko to co jest potrzebne aby sprawnie smigac to koszty serwisu comiesiecznego spokojnie sie zamkną w 700zl a i czesto tez cala kwota zostanie w kieszeni ktora bedisz mogl sobie odkladac, na cos innego, albo na odrestaurowanie za kilka lat calej fury jak my to robimy.

Ja mialem 23lata gdy kupowalem Celice ile sie naslyszalem abym kupil wlasnie golfa, fiata, skode bo zabiją mnie ceny czesci do japonczyka.. i co ??? i jakos dalej zyje 8)

Podąrzaj za marzeniami, gdyż zycie jest tak fascynujące dzieki wlasnie mozliwosci spelniania marzen!!!!!

No i tyle, popatrz na ten model, ktos od nas go sprzedaje

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-ce ... yYHHT.html

Mysle ze za te pieniadze to najlepsze rozwiazanie. Cieszyc sie i smigac, z casem powoli inwestowac aby nam sie jescze bardziej autko podobalo. Nie musizz od razu wydawac 20 000zl w samochod aby sie z niego cieszyc i aby sprawnie nim smigac. Wystarczy robic tylko bierzące naprawy, i za kilka lat zadecydowac czy zostawiamy fure do konca zycia i pakujemy w nią wory dolarów czy zmieniamy juz fure na inną. Jestes na tyle młody ze jescze bedziesz mial milion pomyslów w zyciu :P a moze rzeczywiscie sie tak zakochasz jak my :roll:
za kilka lat znajdziesz dobrze płatną prace i kupisz cos innego na jazde na codzien a Celice schowasz do garazu i powoli bedzisz przywracal ją do stanu idealnego... kto wie .....

Awatar użytkownika
samiks10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 02-08-16, 17:56

Postautor: samiks10 » 03-12-17, 22:54

Tego auta z linku bym nigdy nie kupił, ktoś tu zrobił pseudo tuning a pod maską taki syf :eek: Widać, że wszystko robione na sztukę no i auto nie ma przeglądu - pewnie stan techniczny go zwyczajnie skreśla :(

Antonix
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 03-12-17, 11:15

Postautor: Antonix » 03-12-17, 23:17

samiks10 pisze:Tego auta z linku bym nigdy nie kupił, ktoś tu zrobił pseudo tuning a pod maską taki syf :eek: Widać, że wszystko robione na sztukę no i auto nie ma przeglądu - pewnie stan techniczny go zwyczajnie skreśla :(
ma wazne badanie i OC wystarczy przeczytac opis

Awatar użytkownika
samiks10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 02-08-16, 17:56

Postautor: samiks10 » 04-12-17, 00:26

Antonix pisze:
samiks10 pisze:Tego auta z linku bym nigdy nie kupił, ktoś tu zrobił pseudo tuning a pod maską taki syf :eek: Widać, że wszystko robione na sztukę no i auto nie ma przeglądu - pewnie stan techniczny go zwyczajnie skreśla :(
ma wazne badanie i OC wystarczy przeczytac opis

Faktycznie z tego drugiego linku tak, mi chodziło o ten z pierwszego postu :roll: