CELICA-CLUB POLAND

Wszystko o Twoim ulubionym samochodzie

www.celica-club.org.pl

Ogłoszenie 

W niedługim czasie będzie przeprowadzana aktualizacja forum.
Więcej informacji

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Celica VII TS by Se-BASS-tian
Autor Wiadomość
Konik86
Użytkownik

Wysłany: 21-12-17, 22:41   

Ładne 17" i gleba to absolutny starter pack dla Celicy. Szczególnie dla TS'ki bo nie ubija tak osiągów :) .

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 23-12-17, 16:45   

A customowy dolot skomponuję sobie taki... ooo ! :P

Pora podziałać coś w komorze silnika puki mam dłuższy urlop przy przerwie świątecznej :)
Ostatnio zmieniony przez Se-BASS-tian 03-06-18, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 24-12-17, 10:10   

Z tym customem to uważaj, żebyś czasami sobie nie pogorszył...

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 24-12-17, 11:15   

No ale jeżeli kolanko ma tylko 1mm większą średnicę od gumowego kolanka to co może być nie tak ? Kolega który w innym temacie sobie tak zrobił pisał mi że rura się nie grzeje. Pytam z ciekawości bo może coś jednak przeoczyłem i ktoś odciągnie mnie od tej myśli ? :)

anticorr
Użytkownik

Wysłany: 25-12-17, 22:11   

Jaki filtr będziesz do tego zakladal? I czemu odrazu CAI nie robisz tylko ShortRam? Przecież bedzie Ci i tak ciepło ciągła jak szalone.

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 25-12-17, 22:59   

Pany tutaj żadnego CAI i short rama nie będzie :D . Toż to tylko customowa rura która będzie podłączona pod ori puchę z filtrem :) . Rura będzie pełnić funkcję wyłącznie wizualną :) . W short ram nawet się nie bawię bo to strzał w kolano... dla silnika :)

anticorr
Użytkownik

Wysłany: 25-12-17, 23:14   

Se-BASS-tian napisał/a:
Pany tutaj żadnego CAI i short rama nie będzie :D . Toż to tylko customowa rura która będzie podłączona pod ori puchę z filtrem :) . Rura będzie pełnić funkcję wyłącznie wizualną :) . W short ram nawet się nie bawię bo to strzał w kolano... dla silnika :)

Aaaa... było tak od razu

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 27-12-17, 15:21   

Trzeba było od razu pisać, że tylko rurę dajesz zamiast gumowej :D

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 27-12-17, 18:26   

No no tylko i wyłącznie efekt wizualny ^^

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 29-12-17, 21:05   

Dobra po raz pierwszy wycofuję się z jakiegoś moda bo jednak efekt mi się nie widzi :P . Rura z kwasówki jednak wylatuje bo ostatecznie to wygląda średnio. Tak jakby ktoś to wszystko do kupy dosztukował - niefachowo. U mnie musi być cacy. Ewentualnie może zmienię sobie opaski gumowej rury na te z FMIC'a. Tak tylko rzucę poniżej jakby to wyglądało bo zrobiłem foto.

Ostatnio zmieniony przez Se-BASS-tian 03-06-18, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 30-12-17, 14:50   

Zdecydowanie wygląda to bardzo średnio... Zostaw gumową rurę i tak jak mówisz załóż opaski t-clamp FMIC'a.

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 05-01-18, 14:38   

Okej no to takie coś poczyniłem podczas swojego urlopu bożonarodzeniowego ;) . Zabrałem się za komorę silnika jako że pomału wolnymi weekendami polerowałem sobie ten dół kolektora dolotowego. Podczas wolnego udało mi się dokończyć polerkę jak i zabrać za polerowanie pokrywy zaworów. Oprócz tego wpadło parę fantów:
- Niebieskie oploty węży
- Niebieskie fender washers D1 SPEC (jeszcze czekam na jedną przesyłkę z aliexpress z takimi małymi washersami na pokrywę silnika)
- Opaski T-Clamp FMIC'a na gumowe kolano dolotu

Do tego miał dojść customowy dolot z kwasówki (zdjęcie wyżej w postach) ale zdecydowanie mi nie przypasował i go zdjąłem. Co jeszcze tutaj chcę podziałać ? ..... No do tego jeszcze dojdzie pokrywa na cewki firmy INJEN (jeszcze u nikogo tutaj na zdjęciach nie widziałem to może będę pierwszy :P ) i kusi mnie troszkę hydrografika plastików :) . Oprócz tego na wiosnę chcę się zabrać za wyczyszczenie i jakiś detaling komory silnika. Jeżeli chodzi o pokrywę silnika to nie udało mi się uzyskać pełnego lustra polerując to wszystko ręcznie dlatego chciałbym również wiosną komuś to oddać by przeleciał mi pokrywę mechanicznie.

Efekty:

Ostatnio zmieniony przez Se-BASS-tian 03-06-18, 13:49, w całości zmieniany 2 razy  

anticorr
Użytkownik

Wysłany: 05-01-18, 14:59   

No ale zdecydowanie zaczyna to wygladac profi. Dobra robota👍 No a Injen to pokrywa miodnie. Chcesz komplet czyli na świece i na kolektor czy jak?
Cena okropna ale fejm dobry
http://sidmotorsport.pl/p...-gts-00-03.html

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 05-01-18, 20:30   

No chyba jako nówka to tylko pokrywa świec jest dostępna. Pokrywa kolektora to już ciężka do zdobycia i pewnie potwornie droga. U mnie wleci tylko pokrywa świec ;) . No i niestety liczę się z kosztami że 500 zł mnie będzie kosztowała ta blaszka :P

No Care
Użytkownik

Wysłany: 07-01-18, 22:33   

Se-BASS-tian, Mistrzostwo! Mam taką samą wizję komory silnika :) Piękna robota, zazdroszczę!

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 27-01-18, 17:55   

Wiedz że coś się dzieje... :o :o :o --> Kute nakrętki D1 SPEC (nie jakieś tam repliki) pod nową rolkę na lato :)

Ostatnio zmieniony przez Se-BASS-tian 03-06-18, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  

Se-BASS-tian
Użytkownik

Wysłany: 17-02-18, 18:30   

Przyszły oponki więc już wszystko skompletowane i w tym sezonie będzie można się bujać na nowej, większej rolce :) . Na auto wpadną felgi Drag DR9 R17 7J ET 40. Generalnie zamysł był taki żeby poszukać czarnych felg z polerowanym rantem. Kiedyś widziałem na jakieś innej popielatej Celice to zestawienie i mi przypasowało. Tak jak do takiej niebieskiej mega pasuje złoty tak do popielatej jak najbardziej czerń :P W sumie w żadnym programie graficznym nie testowałem jak moja będzie wyglądać z tymi felgami ale mam nadzieję że się nie rozczaruję :D :D . Szkoda tylko że maja 7J szerokości, przydałyby się co najmniej 7,5... no ale niestety takie (i tylko takie) wychodziły w tym modelu jako 17. Plus za to że są lekkie :D . Jeżeli chodzi o oponki to myślę że zrobiłem dobrą inwestycję. Wybrałem Bridgestone Potenza RE050A (asymetryczne) 215/45. Miały bardzo dobrą opinię na oponeo, a i na tym forum sobie chwalili. No i to tyle na razie... nic tylko czekać na ciepłe dni kiedy siądą na aucie 8) 8) 8) . Na dalszym etapie będzie trzeba rozglądać się za dystansami bo przy tym ET i tej szerokości będą mocno schowane.

Fotki:

Ostatnio zmieniony przez Se-BASS-tian 03-06-18, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  

hube
Użytkownik

Wysłany: 17-02-18, 19:10   

Felgi naprawdę nie złe a z kapci będziesz zadowolony. Te i Pirelli mają jedne z lepszych żywotności
Gratulki !
hube

klexmix
Użytkownik

Wysłany: 17-02-18, 21:08   

Zważysz jedną taką oponkę dla mnie w wolnej chwili? :)

Balbek
Użytkownik

Wysłany: 18-02-18, 08:12   

W zamienniku ori 16" powinieneś kupić 215/40 ale to taki mały szczegół. Czekam na fotki jak to siadło na aucie.

Odpowiedz do tematu