CELICA-CLUB POLAND

Wszystko o Twoim ulubionym samochodzie

www.celica-club.org.pl

Ogłoszenie 

W niedługim czasie będzie przeprowadzana aktualizacja forum.
Więcej informacji

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Celica 2.0 GT Florek
Autor Wiadomość
bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 10-04-18, 20:30   

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 13-04-18, 09:17   

Mycie, czyszczenie, odkurzanie, dbanie :-)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 23-04-18, 17:14   

Dzisiaj czyściłem auto i częściowo rozbierałem plastiki, żeby dokładnie wyczyścić i pomimo ogromnej roboty blacharskiej, jaka była przeprowadzona w tamtym roku w lato i dokładnego rozebrania auta nie spostrzegłem liściku, jaki był skamuflowany w plastikach schowka przedniego - zapewne liścik adresowany jest do poprzedniego właściciela auta jeszcze, gdy jeździło ono za granicą :-)

Taka ciekawostka

Na szybę wleciała nowa wlepa

i wideczek z okna

greos39
Użytkownik

Wysłany: 23-04-18, 19:24   

Coś zdjęcia nie trybią :/

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 23-04-18, 21:15   

wiem o co chodzi, poprawię jeszcze przed północą :-)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 24-04-18, 00:14   

foty jeszcze raz

krrizz
Klubowicz

Wysłany: 24-04-18, 22:31   

Czyściocha - dzwoń do Sandry :)
ale muszę powiedzieć bo nie wytrzymam napis toyota z tyłu strasznie kuje w oczy (znam historię ) :)

i inne

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 25-04-18, 09:47   

teraz boję się go ściągać, żeby nie porysować, jak coś będę u lakiernika robił to mi ściągnie po swojemu :-)

jeszcze taka fotka ze scenerii zimowej - ale fajnie wyszła na tle tego drzewa :-)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 30-04-18, 17:22   

niestety w tym tygodniu awarii uległa wysuwana antena - przyczyną była zerwana taśma plastikowa z ząbkami i przez to antena nie wysuwała się w pełni automatycznie.

Zostawiłem starą, taśma została wycięta, tak aby można ją było wysuwać i chować ręcznie, ale zakupiłem sobie drugą kompletną i sprawną, tak żeby mieć auto w 100% oryginalne i sprawne, ponieważ ten egzemplarz będzie rejestrowany na żółte blachy jak tylko osiągnie wiek. ,,Nowej" anteny nie montuję, gdyż auto używam bardziej daily i nie chcę jej eksploatować, odkładam do części a zamontuję wtedy, jak już auto będzie tylko weekendowym pojazdem za jakiś czas :-)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 05-05-18, 02:22   

dzisiaj otrzymałem paczkę z drugą anteną - sprawną, którą zostawiam sobie na zapas :)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 05-05-18, 02:24   

oraz dwie fotki ze spociku z dnia 30/04/2018 :-)

* 3x celica 7 gen.
* 1x celica 6 gen.
* 1x civic coupe 6 gen.

Frugo
Klubowicz

Wysłany: 07-05-18, 08:30   

Fajny klimat na spociku 8) :-D :-D

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 07-05-18, 16:45   

dzięki :) właśnie w tym budynku się uczyłem - to liceum :)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 31-05-18, 11:30   

długo nic nie pisałem z uwagi na brak czasu w sezonie letnim. Celica ma się dobrze, ale w najbliższym czasie szykują mi się małe robótki przy aucie. Olej i filtry za 2 tyś. km - zmieniam co 10 tysięcy, a miłym zaskoczeniem było to, iż po przejechaniu 6 tysięcy musiałem dolać tylko niecałe pół litra oleju, czyli można powiedzieć, że mój egzemplarz nie bierze oleju :) a silnika nie remontowałem - więc jestem szczerze zadowolony, biorąc pod uwagę mnóstwo prac jakie wykonałem przy aucie przez ostatni rok.

Naprawiłem uszkodzony korek wlewu płynu wspomagania - korek nie trzymał szczelności przez co opary płynu uchodziły górą przez korek, sam zaś korek pomimo iż był dokręcony przepuszczał płyn. Korek odkręciłem, składa się on z dwóch części - rozebrałem go i dociąłem ze starej dętki rowerowej okrągłą uszczelkę którą umieściłem na denku korku od spodu i następnie zamontowałem to plastikowe okrągłe wypełnienie z zaczepami, przez co teraz po dokręceniu korek jest sztywny, nie przepuszcza płynu nie odkręca się i nie puszcza oparów płynu.

Kolejną rzeczą jaką będę się zajmował na dniach to naprawa rozrusznika - czasami po przekręceniu kluczyka auto nie ,,kręci" - pomaga stuknięcie w rozrusznik - zdarzyło mi się to 5 razy od stycznia więc po weekendzie rozbieram go i popatrzę co jest nie tak.

A z planów na najbliższe pół roku:

* nowe tarcze hamulcowe tył i przód łącznie z zestawem naprawczym zacisków przednich i tylnych
* wymiana amortyzatorów tylnych oraz wkłady przednich amortyzatorów
* rozpórka tylnych kielichów Staffa ale to przy wymianie tylnych amortyzatorów

Jak porobię co powyższe, to profilaktycznie oddam do zregenerowania półosie łącznie z przegubami (wiem, że przeguby można kupić nowe, ale ich jakość jest wątpliwa, bo większość z nich jest produkcji francuzkiej, więc moje będą regenerowane z półosiami)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 31-05-18, 11:39   

a z planów na najbliższy rok - zakupiłem blendę jdm na tył pod rejestrację oraz dokładki progowe OEM - to będę musiał polakierować w kolor oraz dokupić kwadratową blachę o wymiarach na Japonię, aby nie kombinować z dużym kwadratem

Posiadam też ramkę 2DIN - muszę dokupić do tego radio 2DIN oraz nowy mieszek i gałkę zmiany biegów :)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 02-06-18, 14:40   

wczoraj auto dokładnie umyłem i nawoskowałem na szybko woskiem na mokro (efektu nie widać na foto, bo robione z telefonu pod wieczór i słabo wyszło)

dzisiaj uszczelniłem otwór technologiczny, który miał dziurę w zaślepce - dałem nową zaślepkę

przed:

po:

oraz podkleiłem uszczelkę lampy przedniej - wcześniej była klejona klejem do szkła Wurth, ale po kilku miesiącach się odkleiła, teraz użyłem polecanego przez znajomych (podobno skuteczniejszego) silikonu bezbarwnego:

przed:

po:

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 06-06-18, 10:38   

wypadał mi patyk maski łącznie z tym pierścieniem plastikowym (przyczyną były wyłamane ząbki na pierścieniu). Jakiś czas temu dzięki Śmigiemu otrzymałem drugi pierścień z dobrymi zębami i wczoraj go wymieniłem - teraz patyk maski ciasno siedzi i nie wypada :)

patyk z resztkami izolacji

stary oraz nowy pierścień

co prawda ten dobry jest pęknięty ale nie przeszkadza to w niczym, bo zęby ma cały, zaś reszta jest uszczelniona w otworze i nie wypada jak poprzedni

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 08-06-18, 11:45   

fotki z pleneru :)

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 14-06-18, 01:10   

niestety jakiś gryzoń przegryzł mi kable zapłonowe, a miałem je od lutego tego roku, kupiłem dokładnie takie same, czyli Tesla, oprócz tego wymieniłem rozrusznik oraz gumki w przednich zaciskach hamulcowych dwu tłoczkach - czekam jeszcze tylko na klocki bo nie było ,,od ręki" i po weekendzie montuję.

bflorek5
Użytkownik

Wysłany: 14-06-18, 15:15   

Zdjęcia starych gumek w przednich zaciskach dwu tłoczkowych - zajechane na maksa, szkoda, że wcześniej nie zdecydowałem się na zestaw naprawczy, bo klocki zjadły się przedwcześnie:

oraz uszkodzony element rozrusznika (obecnie jest nowy):

Odpowiedz do tematu