Black Beast ST205 WRC by Pinio

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Black Beast ST205 WRC by Pinio

Postautor: Pinio » 27-10-17, 17:33

Samochód:
Toyota Celica GT4 ST205 WRC 22.12.1994 Europa Berlin

Silnik:
*3S-GTE rev III dołożony blow off BLITZ


Przeniesienie napędu:
seria

Zawieszenie:
seria

Hamulce:
seria

Układ wydechowy:
Downpipe Blitz podobno reszta przelot zakończony Blitz Nur Spec R ( jaki rakieta :D )

Układ dolotowy:
Stożek prawdopodobnie BLITZ

koła:
Felgi OZ superturismo white 17' w dniu zakupu chińskie opony letnie

Wnętrze:
Standard z skórą ( generalnie śmietnik)
Audio:
Jakiś Sony Xplode ?

Witajcie !!
No i stało się po raz 3 ( trzecia moja celina ) przeszedłem całą ścieżkę od 1.8 przez moje ukochane czerwone GT po tego potwora czyli GT4.
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że tak szybko stane się właścicielem GT4 i to jeszcze w wersji Europejskiej , jak zwykle przypadek o tym zdecydował więc widocznie byliśmy sobie pisani :D
Dobra konkrety... samochód został kupiony w Berlinie 22.12.1994 r ( btw fajny prezent na gwiazdke co ?? :D ) pierwszy właściciel prawdopodobnie posiadał go do 2008 roku potem został sprzedany i jakimś cudem znalazł się w IRLANDII ?! tam miał ze wstępnych ustaleń 2 właścicieli. Ostatni właściciel miał plan żeby zrobić z niej rally cara ale jak wiemy zrobić konkurencyjny samochód z GT4 względem np SUBARU to już dość spory wydatek i spora rzeźba więc ten plan został porzucony lecz samochód pojechał parę razy zapoznanie przed jakimś rajdem szutrowym co troszku odcisnęło na nim piętno. Nie jest to nowy samochód ja też szukając GT4 raczej układałem sobie w głowie plan zakupu sztuki w 100% zdrowej technicznie z budą do ewentualnego malowania :) ( wiem trochę na opak ) Celina jeździ hamuje przyspiesza wszystko działa oprócz klimy i tylnej wycieraczki.
PLANY:
Plan jest jeden rozbieramy czarnule piaskujemy podwozie, robimy poprawki ,zabezpieczamy i malujemy całość ( wszystko ma być ori) ze względu na to iż drzwi obie strony błotniki przód i klapa tył są do wyrzucenia musiałem się wyposażyć w nowe elementy.Drzwi kierowcy oraz błotnik w super stanie dostałem w komplecie resztę gratów w przyszły weekend zabieram z "Polsko-Włoskiego" SKLEPU :D od kolegi PITAHAJA :P ( polecam !! :P )
Zacznie się rozpierducha kwestie mechaniczne ogarniać będzie ŚMIGI ( Z racji barku garażu i miejsca na składowanie gratów operacja będzie prawdziwym logistycznym wyzwaniem)

Ps. Na wczorajszym spocie okazało się że jest to wersja WRC :eek:

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Będzie lalka obiecuje !!! I Błagam o POMOC :lol:
Sms o treści pomagam..... :twisted:

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 27-10-17, 18:08

ja mogę tylko powtórzyć jeszcze raz GRATULUJĘ zakupu i napomnę ze jest to deal co najmniej dekady !!

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 27-10-17, 18:45

Piniu, piękna!
Powodzenia w odrestaurowaniu.
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 31-10-17, 11:03

krrizz pisze:ja mogę tylko powtórzyć jeszcze raz GRATULUJĘ zakupu i napomnę ze jest to deal co najmniej dekady !!


Dzięki Krrizz oby tylko wszystko się udało zrobić :)

Marcin pisze:Piniu, piękna!
Powodzenia w odrestaurowaniu.


Dzięki Marcin !! Przyda się :)

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 30-04-18, 10:58

No więc tak....trochę cisza była w temacie ale to nie oznacza że nic się nie działo :) Od momentu zakupu WRC jeździłem nią na co dzień aż do końcówki lutego 2018 w tym czasie zaznajomiłem się z autem i z tym co trzeba zrobić :) Więc ruszył szał zakupów nakupowałem tego tyle że aż ciężko spamiętać generalnie nowe drzwi błotniki i klapa tylna oraz praktycznie całe wnętrze :) Pod koniec Lutego samochód trafił do Kuby O. z Łodzi no i zaczęła się jazda :D Kuba wybebeszył całe auto dosłownie zaczęło się czyszczenie i wyganianie "rudzielca" :D zostało oczyszczone i zabezpieczone podwozie parę miejsc wymagało interwencji blacharskiej ale wszystko się udało :) Całe zawieszenie poszło w piach i proszek z tyłu wleciało poli. bak paliwa został wyczyszczony i zabezpieczony a rurki wymienione na nowe :D Silnik został w zasadzie goły słupek wszystkie uszczelki uszczeleczki wymienione na ASO rozrząd wraz z napinaczem też ASO poczyszczone poregulowane :) Sprzęgło to EXEDY Stage 1 oraz kable magnecor więc celina dopiero odzyskała moc :D Wrzucam parę poglądowych zdjęć zrobionych kalkulatorem :P Będzie prawdziwa dokumentacja zdjęciowa ale czekam na paczkę od KUBY :P Po odebraniu w zeszłym tygodniu wyjąłem resztę wnętrza i odstawiłem celinę do lakiernika :)
Plany:
Niestety superstrut wymaga wymiany i przy okazji wylecą amortyzatory a zastąpi je gwint BC :)
W miarę czasu i postępu prac będę aktualizował temat :)

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 01-05-18, 08:58

Dobra robota - trzeba ratować te samochody, bo już ich nie przybędzie 8)
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 30-07-18, 16:37

Czas leci dość szybko lecz przy tym projekcie pośpiech nie jest wskazany :) Po profesjonalnym zabezpieczeniu w sumie to nawet renowacji spodu auta i szerokim zakresie mechanicznym :D u klubowego kolegi Kuby O. z Łodzi przyszedł czas na lakier w sumie w obecnej chwili jak piszę ten post auto jest już polakierowane i powoli się składa :) Przy okazji szlifowania całej karoserii okazało się że powierzchowne rysy i i odpryski skrywały karoserię w 100% oryginalnym lakierze ( uff kamień z serca ) mało tego bez znaczących ognisk korozji tak naprawdę naprawy wymagały tylko ranty nadkoli tył :) oraz trzeba było wyklepać maskę ameliniową XD ( tego nie pomalujesz ).... chyba wyjdzie z tego dość ładne auto :lol:
Parę fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedno jest pewne bez pomocy i zaangażowania przyjaciół z klubu CCP jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie że nie podjął bym się ratowania tego auta robota profi zostanie dla potomnych :)

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 30-07-18, 16:50

Ps. I jeszcze auto od spodu :)

Obrazek

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 31-07-18, 14:45

piękne auto i profesjonalne podejście do tematu :)

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 31-07-18, 18:17

Kawał dobrej roboty!
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 01-08-18, 12:03

Dziękówa :) Ukłony głównie należą się osobą które to robią ja tylko pierdoły i głównie Logistyka oraz $$$ XD ale auto unikatowe i warte krwawicy :D

Awatar użytkownika
kutan86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: 02-04-11, 10:28

Postautor: kutan86 » 01-08-18, 12:22

No kawał dobrej roboty!! Kiedy odbierasz auto :?: Musze zobaczyć ten lakier na żywo :!:

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 06-08-18, 09:12

Krzysiu teraz jest okres urlopowy :P Jak tylko złoże wszystko do kupy to pojawię się na spocie :)

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 22-10-18, 14:06

No więc auto praktycznie gotowe zostało tylko ogarnąć resztę "świerszczy" pod maską czyt. regenracja turbo, wymiana downpipe, wymiana szczęk hamulcowych z tyłu, nowy układ wydechowy od początku do końca.
Ostatnio przed zlotem w jedynym dla mnie słusznym warsztacie Darek Ś. Company została wykonana rewizja wszystkich płynów itd tak aby zlot w Pile był udany. Celina przeżyła zlot drogę do Piły i z..... było głośno/drogo/i zajebiście :D duuuuuuużo zabawy i frajdy daje to auto.... mimo chceck engine w drodze do Piły zbuntowała się dopiero w Poniedziałkowy poranek po zlocie ale grzecznie laweta odstawiła auto do doktora i po 20 min wszystko działało jak należy :)
Lakier wyszedł jak dla mnie spoko cały środek był rozebrany wyczyszczony w stylu Kolegi Krrizza więc jest czysto :-D wybaczcie ale nie miałem czasu ani siły dokumentować czyszczenia :P W
W tym miejscu szczególnie chciałbym podziękować Darkowi "Śmigiemu", Konradowi "Slyfter" oraz Krzysiowi "Krrizz" bez nich spaliłbym ten samochód. :)
Parę fotek na szybko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06-11-18, 18:03 przez Pinio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czerstwy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 239
Rejestracja: 04-06-14, 23:01

Postautor: Czerstwy » 22-10-18, 22:06

Pięknie się prezentuje :!:

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 24-10-18, 14:36

rób, picuj, poleruj i szykuj :-D

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 24-10-18, 19:58

Pinio ile dałeś za przygotowanie auta i samo lakierowanie jeśli można ?
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
conrad_hopper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 677
Rejestracja: 17-04-12, 00:33

Postautor: conrad_hopper » 25-10-18, 10:53

greos39 pisze:Pinio ile dałeś za przygotowanie auta i samo lakierowanie jeśli można ?


Więcej niż jest warte dobre poliftowe ST202 :-D
electric vehicles technician, hobby: ST162, ST205 :wink:

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 25-10-18, 20:30

A bo ja wiem ile taka ST202 jest warta :v z 15k ?
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 29-10-18, 13:08

cuda sie zdażają :-D powodzenia w uzytkowaniu i pamietaj o skasowaniu luzów w dyfrze....o ile są :P :wink:
WROCLOVE BRADA