CELICA-CLUB POLAND

Wszystko o Twoim ulubionym samochodzie

www.celica-club.org.pl

Ogłoszenie 

W niedługim czasie będzie przeprowadzana aktualizacja forum.
Więcej informacji

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel
Autor Wiadomość
Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 14-09-18, 06:23   

No to lecimy dalej z tematem. Jak to powiedział kolega anticorr w małym kółku duża moc :-D Teraz czas na przesiadkę z koła o średnicy 86mm na 74mm. Z elektro sprzęgła niestety trzeba zrezygnować no ale wszystkiego mieć nie można… W przyszłym tygodniu montaż. Strojenie pod koniec września i zobaczymy co będzie się działo :twisted:

Malinaaa.17
Nowy użytkownik

Wysłany: 14-09-18, 22:43   

Podziwiam za cierpliwość :D jest co obserwować :p

Konik86
Użytkownik

Wysłany: 21-09-18, 06:25   

Ciekaw jestem czasu 0-100 :) i nowej mocy przy tych parametrach. :)

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 24-09-18, 07:24   

No i kolejna pierdoła trafi do Toyoty. Udało się kupić tylną górną rozpórkę JDM accessory. Jestem ciekawy czy będzie odczuwalna jakaś różnica. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi, najwyżej będę miał gdzie skarpetki rozwieszać :D

anticorr
Użytkownik

Wysłany: 24-09-18, 13:53   

Dobrze sie sprawdza na wieszanie fibry i recznika po myciu auta. Swoja droga ty masz szary pokrowiec z tej skory, a ja mam czarny czyli co przedlift/polift hmm..?

Balbek
Użytkownik

Wysłany: 24-09-18, 15:27   

Tez mam szary jak u Cisiela. Co do różnic to jakby plastiki z tyłu przestały treszczeć :p

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 25-09-18, 06:57   

anticorr, dokładnie tak, kondoniki wychodziły z tej skóry w wersjach przedliftowych i poliftowych :)

Balbek, po sezonie montuję :) mi już nic nie trzeszczy po wygłuszeniu całego bagażnika ale taki badyl nie zaszkodzi jeszcze :D

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 21-10-18, 14:23   

Kolejne nowinki :) Małe kółko kompresora zamontowane.

Było tak - 86mm:

Zamontowane kółko - 74mm. Zdecydowanie mniejsze od poprzedniego. Elektro-sprzęgło wyleciało. Kompresor na stałe, więc jakby nie było jest już po męsku :-D

Pasek musiał wlecieć o 20mm krótszy i finalnie siedzi DAYCO 6PK2285.

W piątek odbyło się strojenie i jest już finalnie zakończone. Niestety bez delikatnego fuck up'a się nie obyło :roll: To kółko pompuje już równe 0.5 bara. Na zdjęciach powyżej widać wąż od klimatyzacji przyczepiony trytką. Podczas strojenia z niego pociekło, pasek klinowy pięknie rozprowadził olej po komorze i sam zaczął się ślizgać... Stąd doładowanie spadło i wahało się między 0.35 - 0.42 bara. Teraz ogarnę komorę jak należy, kupię nowy pasek i cyk myk na hamownię zobaczyć co to z tego wyszło :mrgreen: Stay Tuned :twisted:

ksk33
Użytkownik

Wysłany: 26-10-18, 18:00   

Pierwsza klasa, super to wygląda i jak ładnie spasowane. Który wąż Ci uszkodził pasek?

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 27-10-18, 12:20   

Poleciało z węża od klimy, który jest jeszcze nie podłączony... Ale już temat ogarnięty :D Wszystko porządnie wyczyszczone i odtłuszczone. Nowy pasek już na miejscu :D Jak będzie ładniejsza pogoda to testujemy :-D

Cisiel
Użytkownik

Wysłany: 31-10-18, 09:23   

W dniu wczorajszym odwiedziłem hamownię, żeby sprawdzić co te moje wszystkie wypociny dały... Już jestem bardzo zadowolony ale jest jedno ale........ Wychodzi na to, że to nie pociekło z węża klimy tylko z uszczelniacza samego kompresora stąd mniejsze doładowanie i rozbryzgany olej przekładniowy. Blow offy również wyrzucają resztki.
Ogólnie drzemie jeszcze zapas mocy. Sezon zakończyłem, trzeba zakasać rękawy i brać się do ostrej roboty. Na pierwszy ogień pójdzie demontaż całego układu, porządne otłuszczanie, mycie itd. Kompresor pojedzie do fachowca na wymianę uszczelnienia i zatankowanie nowego oleju przekładniowego. Diablica wróci jeszcze mocniejsza i szybsza :D Także cóż...DZIAŁAMY DALEJ :)

PS. Jakby kto pytał o moją cierpliwość... już dawno jej nie ma - cały czas jadę na tabletach uspokajających :eek:

Poniżej wykres z wczoraj jak to się prezentuje z uszkodzonym kompresorem. Jest już dobrze a będzie jeszcze lepiej :twisted:

anticorr
Użytkownik

Wysłany: 31-10-18, 10:01   

Super ekstra wynik, FapFap bezawaryjności do końca a usterki zawszę sie zdążają.

greos39
Użytkownik

Wysłany: 31-10-18, 16:07   

Wy to się chyba z anticorr dogadaliście co do update'ów z tymi kompresorami :D
Myślałem że 193 KM i 226 Nm to już coś, a tu proszę, Diablicy rosną rogi :-D

Frugo
Klubowicz

Wysłany: 03-11-18, 09:02   

No panie, tak żeś tę lalaunię przycisnął, że się jej mokro zrobiło :-D 8) :twisted: :twisted:

Odpowiedz do tematu