Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 11-01-19, 18:01

dzisiaj otrzymałem paczkę - łączniki stabilizatora przód do SSS

Obrazek

dalej kompletuję graty, oczekiwanie na poduszki pod amortyzatory Febest

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 18-01-19, 22:25

Dzisiaj odebrałem paczkę z bardzo potrzebną częścią na którą długo czekałem - x2 poduszka pod amortyzator przód - wersja SSS (dzięki Krrizz za pomoc w znalezieniu części :-) ) oraz poglądowo samochód :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Praktycznie mam już komplet części - w marcu wracam na stałe do Warszawy, amortyzatory przednie oddają wówczas do regeneracji, w tym samym czasie wypiaskuję przednie sprężyny SSS, które kupiłem od Konrada, następnie pójdą w proszek, dokupię gumy osłaniające amortyzatory przednie, wymienię części które zakupiłem:

* drążek kierowniczy
* łączniki stabilizatora SSS
* poduszki pod amortyzatory przód
* lampę tylną prawą (z takiego powodu, że ta na aucie jest nieszczelna i dostaje się do niej woda, paruje), mam już zakupioną drugą w bardzo dobrym stanie

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 09-02-19, 17:52

udało się zakupić popielniczkę (moja była popękana), plasticzek blokujący mieszek dźwigni zmiany biegów, którego nie miałem oraz plasticzek patyka maski który mam połamany i słabo trzyma (na zdjęciu gałka, która jest do innej celicy)

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 15-02-19, 23:53

Część dalsza przygotowań do sezonu i kolejne zakupy :)

* przegub

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

* siłowniki tylnej klapy - ciężko dostać nowe, zakupiłem używane w bardzo dobrym stanie, blaszki mocujące oczywiście będą wypiaskowane i zabezpieczone antykorozyjnie i polakierowane na czarno

Obrazek

* zaczepy tylnej półki - jest to element wydrukowany drukarką 3D (bardzo dobra robota osoby która to wykonała i świetny pomysł radzenia sobie z dostępem do czegoś, czego nie kupimy w ASO)

Obrazek

* inne spinki i zaczepy

Obrazek

Felga na lato w naprawie oraz sprężyny przedniego zawieszenia SSS w trakcie odświeżania i konserwacji :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 05-03-19, 22:28

w tamtym tygodniu wróciłem na stałe do Wawy po czterech miesiącach i zabieram się za przegląd blacharski i poprawki tego co było wg mnie nie tak :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 05-03-19, 22:30

wypiaskowałem oraz polakierowałem sprężyny przednie SSS które kupiłem od Konrada :)

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 11-03-19, 11:52

Dalsza część pracy nad korektami lakieru

Obrazek
Obrazek
Obrazek

zamówiłem też tłumik końcowy RM Motors

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 11-03-19, 12:03

Jak auto będzie tylko dokończone i poskładane (a przewiduję coś około maksymalnie dwóch tygodni), to od razu przystępuję do wymiany nazbieranych części oraz ogarnięcia pozostałych tematów:

Na początek - poduszki amortyzatorów przednich, łączniki stabilizatorów przód SSS, zamieniam przednie sprężyny na te wypiaskowane i odświeżone, drążek kierowniczy lewy, czyszczenie i sprawdzenie odmy, uszczelniam jedno ,,zapocenie" bo jeszcze nie wyciek z silnika, przegub prawy, tłumik końcowy oraz wymiana wieszaków, amortyzatory przednie SSS - do regeneracji, zbieżność, zestaw naprawczy i regeneracja pompy wspomagania, regulacja zaworów

Drugi Etap
- tylne tarczobębny hamulcowe, regeneracja zacisków, okładziny, klocki, ręczny

Trzeci Etap
- cewka zapłonowa NGK (chcę kupić tą część z ASO), świece zapłonowe NGK platynowe bo obecne już mam trzeci sezon, wkładka filtra powietrza KN,

Etap Czwarty
- regeneracja foteli skórzanych, kierownicy, gałki, mieszka drążka zmiany biegów - obszycie nową skórą

Gdzieś po drodze wpadną dywaniki welurowe pod nogi lub kolejność robót ulegnie zmianie poza pierwszym etapem prac

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 13-03-19, 17:53

dzisiaj paczuszka z tłumikiem - RM Motors RM8

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz zestaw regeneracyjny pompy wspomagania z ASO, dzięki kumplowi zakupiony po sporej zniżce :)

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 08:36

nadrabiam zaległości - w tamtym tygodniu auto poskładałem - polakierowane były na nowo drzwi - prawe i lewe (stary lakier pękał w taki sposób, że wychodził poprzedni czerwony) - zostały zdarte do zera i polakierowane ponownie, tylne i przedni zderzak też polakierowane, doklejone zostały też uszczelki przednich lamp:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wymieniłem też lampę tylna prawą - poprzednia była nieszczelna, woda zbierała się w lampie:

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 08:39

założyłem wypiaskowane i polakierowane ramiona wycieraczek:

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 08:48

okazało się, że spinek tylnej półki (wydrukowane 3D) nie da się zamocować w taki sposób, aby nie wypadały, z uwagi na popękane ich mocowania w boczkach (plastikach) bagażnika - mam gdzieś zapasowe boczki bagażnika w bardzo dobrym stanie, ale wolę przytrzymać je na zapas, a ,,dodzierać" te, póki mam stare - nie odświeżane jeszcze wnętrze. Na tą chwilę spinki zostały doklejone silikonem - raczej powinny się trzymać, sama półka jest bardzo rzadko zakładana, też ma ułamany róg (z taką już kupiłem auto) - udało mi się ją jako taki pokleić - kilka prób i dopiero kropelka w gelu pomogła.

połamane otwory w plastikach bagażnika:

Obrazek
Obrazek

spinki zamontowane przy użyciu silikonu bezbarwnego:

Obrazek
Obrazek

półka tylna z ułamanym rogiem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

docelowo jak trafi się dobra półka to kupię drugą, a teraz mam inne wydatki związane z autem i tyle udało się z tym zrobić :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 08:57

wymieniłem połamaną popielniczkę:

połamana:

Obrazek

obie:

Obrazek

dobra:

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 09:06

udało mi się naprawić ubytek w białej feldze - efekt nie jest docelowy, będzie wyrównany i przepolerowany:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 09:13

odświeżyłem lakier - mycie, lekka polerka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 16:26

dzisiaj auto oddałem na kilka robót:
* wymienione będą poduszki pod amortyzatorami przednimi - Fabest
* łączniki stabilizatora przód SSS
* przednie sprężyny - zmiana na używane ale w lepszym stanie i po wypiaskowaniu i lakierowaniu
* drążek kierowniczy lewa strona - CTR
* Silnik chyba łapie lewe powietrze albo odma zapchana - przy dodawaniu gazu bagnet sprawdzania poziomu oleju w silniku podnosi się na jakieś 2cm, będzie ogarnięte
* będzie zlikwidowany wyciek z silnika, jeszcze nie wiem skąd dokładnie kapie
* do wymiany przeguby przednie - jeden miałem zakupiony Japan Line, ale oba są w złym stanie więc dokupie drugi i robię dwie strony
* wymieniam wszystkie gumowe wieszaki tłumików
* regeneruję przednie amortyzatory
* ustawiam zbieżność
* wymieniam świece - zakładam platynowe NGK BKR6EP-8
* zawory do sprawdzenia, ewentualnej regulacji
* do regeneracji idzie pompa wspomagania
* do sprawdzenia sonda lambda, powinna być ok, ale chcę się upewnić

Większość wymienianych część - fotki publikowałem na poprzednich stronach, ale dopiero teraz znalazłem czas, żeby auto oddać do zrobienia, pozostałe części, których nie mam zostaną dokupione, a usterki które po drodze ewentualnie mogą się pojawić, a o których jeszcze nie wiem - naprawione :D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 26-03-19, 01:44

wyjęte zostały przednie amortyzatory - regeneracja, sprężyny widoczne na foto zostawiam na zapas, zamontowane będą odświeżone inne, podstawki - górne mocowania amortyzatora będą wypiaskowane dzisiaj i polakierowane

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 26-03-19, 17:51

dzisiaj wypiaskowałem ,,talerzyki górne" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) amortyzatorów przednich:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

będą polakierowane najpierw podkładem epoksydowym

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 26-03-19, 23:20

Ja bym to wrzucał na proszek,koszty te same trwałość powłoki bez porównania.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 27-03-19, 07:28

proszkowo tak masz racje, lepiej i trwalej, ale tak jak teraz mam możliwość zrobić samemu w pracy po kosztach. Na proszek musiałbym zawozić w inne miejsce, a ta część jest docelowo do wymiany, nie wiem czy znajdę wogóle taką część, moja jest dość mocno skorodowana ma wżery spore i trochę wyrobione mocowanie amortyzatora, nawet używka w lepszym stanie mnie interesuje. Dlatego na razie w miarę zabezpieczę, w zimę tym autem sporadycznie jeżdżę, a liczę że trafi się coś w dobrym stanie, bo z tymi częściami do SSS trochę problem z dostępnością, trzeba się naszukać, co nie znaczy, że nie ma :-)