Czarna Celina

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Czarna Celina

Postautor: krrizz » 07-06-19, 08:55

ładuj amora i wpadaj na czwartkowy spot - 20:00 pod stadion lub 22:00 KFC Reduta,
trzeba ją w końcu obmacać :)

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 11-06-19, 19:14

Amorek założony. Ponieważ jednak , kupiłem w zimie nowe tarcze kotwiczne, to teraz przód wybebeszony :D Jako że wiąże się to z wymiana łożysk to wyszło mi , iż mam nietypowe ich wymiary 80/38/33 i dopiero w Nippon Cars mi takie znaleźli - 2 ostatnie sztuki. Masakra. Wymieniam też olej silnikowy, w zeszłym roku wlany miałem polecony mi Valvoline VR1 Racing. Ale wygląda jakby miał przejechane ze 40 tysięcy, podczas gdy zrobiłem 3 000 km i to bez ciśnięcia na wysokie obroty. Tak więc mimo iż kupiony, to go nie wleję, jaki olej byście doradzili do 3 SGTE?

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Re: Czarna Celina

Postautor: Rzeski » 12-06-19, 12:39

grotek78 pisze:Amorek założony. Ponieważ jednak , kupiłem w zimie nowe tarcze kotwiczne, to teraz przód wybebeszony :D Jako że wiąże się to z wymiana łożysk to wyszło mi , iż mam nietypowe ich wymiary 80/38/33 i dopiero w Nippon Cars mi takie znaleźli - 2 ostatnie sztuki. Masakra. Wymieniam też olej silnikowy, w zeszłym roku wlany miałem polecony mi Valvoline VR1 Racing. Ale wygląda jakby miał przejechane ze 40 tysięcy, podczas gdy zrobiłem 3 000 km i to bez ciśnięcia na wysokie obroty. Tak więc mimo iż kupiony, to go nie wleję, jaki olej byście doradzili do 3 SGTE?


jezeli tylko tor to ENEOS 15w50 Ultra Racing
jezeli uzywanie w trybie daily + pałowanie od czasu do czasu to ENEOS Sustina 5W40

nie nie jestem przedstawicielem Marki :-D

Awatar użytkownika
DZIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1055
Rejestracja: 23-09-05, 22:18

Re: Czarna Celina

Postautor: DZIK » 12-06-19, 21:28

Olej to nic ważne żebyś do 3SGTE kupił Ori ASO filtr oleju żaden tam Filtron , Bosch czy Sustiny premium by Rześki

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 12-06-19, 22:37

Dzięki za podpowiedzi

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 09-08-19, 19:06

Czas na mały update, dziś znalazłem w końcu trochę czau aby zaktualizować temat. Auto już od jakiegoś czasu jeździ, chociaż jeszcze klika rzeczy czeka na montaż. Wyjaśniła się kwestia czarnego oleju i zapalania kontrolki ciśnienia. Winny - pompa oleju. Niestety po zimie zrobiła wysiadkę. Szczerze to nawet nie wiemy czemu, mogłem wymienić ją profilaktycznie przy remoncie silnika, ale wtedy było wszystko ok. Na szczęście pompa załatwiła tylko panewki, wał i reszta były nieruszone. Udało mi się nabyć pompę z ASO w naprawdę rewelacyjnej cenie, była nawet na stanie w Wawie. Na zdjęciu już po zamontowaniu.
Obrazek
Panewki ponownie King Racing
Obrazek
Jeśli chodzi o olej , to po przepłukaniu silnika, kupiłem i zalałem Liqui Moly TOpTec 5W30
Obrazek
Założone zostały czekające od zimy tarcze kotwiczne plus wymienione co za tym idzie łożyska
Obrazek
Obrazek
Przy okazji założona została nowa uszczelka tylnej szyby i usunąłem badziewne folie przyciemniające z tyłu. Wewnątrz założyłem fotel kierowcy europejski (trafiłem nawet taką samą tapicerkę), oraz ramkę pod radio 2-din, jeszcze tylko radio wstawić , bo czeka :-D
A i tylna poducha na dyfer też założona, od razu lepiej.
Czekają na montaż - dyfuzor i dokładki progów, może za 2-3 tygodnie będą założone. Progi gotowe już do malowania ( pospawane, ubytki przyszpachlowane)
Obrazek
Obrazek
Tak się obecnie prezentuje
Obrazek
Obrazek

Mam jeszcze dwa pytania, może ktoś będzie wiedział. Cały czas nie udało mi się wyeliminować popiskiwania paska klinowego. Dzieje się to zwłaszcza przy zimnym silniku i załączonym biegu. Nie jest jakiś mocne ale jest. Regulacja nie pomaga, regulowane koło pasowe jest nowe oryginalne, pompa klimy zregenerowana, alternator też, ale tu jest mały wyjątek .Nie było wymienione koło pasowe alternatora, czy to może być przyczyna? Obecnie założony pasek klinowy Contitech, ale czaka już oryginalny z ASO.
Pytanie drugie. Przymierzam się do montażu tychże dokładek progowych. Auto ma w progach od dołu fabryczne otwory. Mam oryginale wkręty nr. kat 90159-60420 oraz te spinki 90189-06154
Obrazek
ale one są mniejsze niż te otwory w progach, ktoś wie o co biega?

Grotek78

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Czarna Celina

Postautor: krrizz » 21-08-19, 11:22

Nie odpowiem Ci na te pytania ale jest połowa sierpnia a ty nadal na spota nie przyjechałeś

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Re: Czarna Celina

Postautor: Pinio » 03-09-19, 15:59

A ja mam pytanie o łożyska ile kosztowały bo w aso szt z uszczelniaczami 920 zł :/ a potrzebuje z przodu wymienić.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 10-09-19, 23:47

Ja ze względu na nietypowy rozmiar łożysk, miałem problem z ich znalezieniem. Dopiero w Nippon Parts na Radzymińskiej mi znaleźli. Niestety wybór był tylko jeden, Optimal, o ile pamiętam 540 za dwie sztuki.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 21-10-19, 18:07

Mały update na koniec sezonu. W weekend udało się zapakować do auta kilka rzeczy z paczuszek które przyszły ostatnio, ale też i takie które czekały już z rok na montaż :-D
Najpierw założona została nowa chłodnica klimy. Ściągałem ją z USA, w Europie już chyba ich nie ma, jeśli chodzi o nowe. Zastąpiłem tą która była, niby szczelna, ale jako iż te chłodnice ciężko już zdobyć profilaktycznie wymieniłem na nówkę. Tak się prezentowała przed montażem
Obrazek
Wjechał też w końcu czekający od roku dyfuzor od Bite
Obrazek
No i coś co przyszło w tym tygodniu :D
Obrazek
Zajebiste
Obrazek
Miały być jeszcze dokładki progów, niestety zwarzył się na nich lakier, będą może montowane w tą sobotę

Awatar użytkownika
majster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 30-03-12, 01:54

Re: Czarna Celina

Postautor: majster » 22-10-19, 13:43

Sporo pracy włożyłeś w auto. Rób, póki chęci są :)
Dywaniki 2 razy kupowałeś? Też musze do VIgen. zamówić, polecisz jakąś konkretna firmę i materiał? Gdzie robiłeś regeneracje maglownicy i za jakie $$$ ?
Aha, i osłony tarcz, ile teraz ASO sobie życzy?

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 22-10-19, 20:11

Dywaniki które kupiłem i mam , nie są jak dla mnie ok, sądziłem że będą lepsze. Sam chętnie bym wymienił na grube welury, może ktoś na forum ma kogoś na polecenie?
Regenerację magla robiłem razem z regeneracja pompy wspomagania, w Car Steering na Okopowej w Wawie, porządnie to zrobili. Łącznie chyba 1,1 k zeta o ile pamiętam. Osłony były w ASO na miejscu w Wawie, po rabacie za obie zapłaciłem 210 zeta, pamiętaj tylko że wymieniając je musisz wymienić od razu łożyska kół, a to już trochę zabawy :-D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Czarna Celina

Postautor: bflorek5 » 23-10-19, 16:04

tarcze kotwiczne przednie kiedy kupowałeś ? Bo mój kolega pracuje w ASO na terenie Wawy i sprawdzał dzisiaj - wycofali je z produkcji nie ma na magazynie, cena była za sztukę 130zł. Do st202 z zawieszeniem SSS (a ja nie mam ich wogóle)

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 23-10-19, 19:03

Tarcze kotwiczne kupowałem w Toyota Marki, na przełomie roku. Podwójnie się zatem cieszę, że je kupiłem, bo wychodzi na to że ostatnie lub jedne z ostatnich w ASO były. Cena taka jak piszesz, pomniejszona o rabat który mam nich na to auto :-D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Czarna Celina

Postautor: bflorek5 » 23-10-19, 19:49

jutro jeszcze znajomy ma się zorientować czy w magazynie głównym będą jeszcze takie tarcze, ale jak coś, to na 99% już wiem, że pasują też z avensis t22 (t wersje które miały tylny tarczobęben) co prawda są trochę inaczej zrobione nie są identyczne, ale podejdą :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Czarna Celina

Postautor: bflorek5 » 25-10-19, 12:20

potwierdzam, wydzwoniłem wczoraj każde Warszawskie ASO i nie ma już tarcz kotwicznych na przód do st205 (bo mając zawieszenie SSS i zaciski dwutłoczkowe) szukałem po modelu st205, ale również po swoim Vinie modelu z zawieszeniem SSS również. Ale podejdą te z avensis, żeby nie pakować się w koszt łożysk (bo droga inwestycja, czy też trzeba szukać tego, a akurat ja je wymianiałem w 2017 roku i mało km zrobiłem) kotwiczne z avensisa można naciąć od dołu i przerobić delikatnie mocowania, później zespawać nacięcie. Czekam jeszcze na info z magazynu głównego toyoty bo mam tam człowieka, może coś wyszuka, jeśli nie będzie towaru niebawem w moim temacie zamieszczę montaż tych z avensisa.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 25-10-19, 17:58

Niestety już i do VI coraz trudniej o części , nawet w ASO. Ja też u siebie szpilki w zaciskach jedne mam z Land Cruisera, drugie z Hiluxa, końcówki przednich drążków z Lexusa SC 430, trzeba coraz bardziej kombinować i szukać , dlatego część rzeczy wymieniałem na zapas :-D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Czarna Celina

Postautor: bflorek5 » 25-10-19, 20:00

ja tak samo :-) kupuję na zapas co mi przyjdzie do głowy, teraz kupuję te rurki wlewowe baku paliwa, bo niestety one lecą a na razie mam po odbudowie ale kupię na zapas, albo będę miał do drugiego auta albo na zapas poczekają :-) drążki kierownicze do st205 mają wycofać, ja też jeżdżę na drążkach od st205 w super strucie brałem je w marcu tego roku 550 za jeden :( i dostałem od kumpla takie info. Mam też info że w magazynie głównym brak tarcz kotwicznych czyli nigdzie nie ma. Jest szansa że wznowią produkcję części do celicy, na razie wznowili produkcję części do supry mk4 z uwagi na duże zapotrzebowanie klientów.

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna Celina

Postautor: Fryc85 » 25-10-19, 22:50

Skąd masz takie info o wznawianiu produkcji części? Jakie części mogliby produkować ponownie?To jest sprzeczne z dzisiejszymi wytycznymi czyli kup pojezdzij i kup znowu.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 26-10-19, 06:40

Wystarczy wpisac w wujka google i jest duzo info o tym iz wznawiaja produkcje czesci do mk 3 i mk4