Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Yeri12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13-08-19, 20:36

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Yeri12 » 15-08-19, 20:58

"Z mojej strony mogę powiedzieć, że lepiej unikać silnika VVTLi w celicach 7 - w tym modelu ta technologia była niedopracowana i podatna na stary bądź słabej jakości olej - często ten system ulegał uszkodzeniu co jest bardzo kosztowne w naprawie, do tego pompa oleju jest wadliwa i potrafi się zepsuć w najgorszym momencie i doprowadzić do zatarcia silnika. Miska oleju została źle zaprojektowana i przy dynamicznej jeździe w zakrętach olej spływał pod ścianki i smok nie jest w stanie zassać oleju co też powoli zaciera silnik. Do tego wysoki stopień kompresji więc powinno tankować się paliwo przynajmniej 98 octanowe do prawidłowego działania."

Jest to prawda? Pierwszy raz o czymś takim słyszałem. Jak w koncu jest z tym silnikiem?

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 15-08-19, 21:22

Też pierwszy raz czytam he he a jeżdżę takim "źle" zaprojektowanym silnikiem ze "źle" zaprojektowaną miską :-) :-)
Z ciekawości czyj cytat ??
hube

Yeri12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13-08-19, 20:36

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Yeri12 » 15-08-19, 21:59

Planuje zakup nowej sztuki z owym silnikiem i trafiłem na coś takiego, zaciekawiło mnie to na type, że zmotywowałem się do założenia konta na forum :roll:

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 15-08-19, 23:07

Silnik jak każdy inny, użytkowałem już kilka egzemplarzy z tym silnikiem i przy prawidłowej eksploatacji nie dzieje się absolutnie nic złego. Pamiętać trzeba żeby zalewać olej dobrej jakości. Wymiana maksymalnie co 10 tyś. Unikać castroli, shelli i takich wynalazków które zostawiają szlam i osad w silniku. Majstrów co się znają i chcą się podejmować naprawy tego silnika nie ma zbyt wiele. Nigdy nie wykonywałem napraw tego motoru - trzeba kupić dobry egzemplarz o który dbano. Raz miałem nawet silnik który był zalewany 10w40 vavoline w serwisie. Na wszystko były papiery stąd wiem. Po płukance i przejściu na poprawny olej, chodzi po dziś dzień bez najmniejszego zarzutu.

Źle skonstruowana miska? Przestań, jest pojemna i duża. Nie ma opcji żeby brakowało oleju. Pompa oleju? Taka sama jak w innych toyotach, nie spotkałem się z samoistnym jej uszkodzeniem bez winy użytkownika. Paliwo 98? Po co? Nie ma sensu. 95 jest bardzo dobrym paliwem.

btw. zdjęcie z instrukcji 1zz minimum 87 octanów, 2zz min 95.
Obrazek

Jako samochód weekendowy użytkuje mazde rx8. Tam dopiero są wadliwe i złe silniki. Cały czas się psuje, naprawy kosztowne. Poczytaj sobie opinie o tym motorze, to jest dopiero dramat. Na poważnie nie miałem ŻADNYCH problemów z tym silnikiem. Dbać o olej, przed ostrym upalaniem dolać sobie i kontrolować poziom. Nic się z tym nie dzieje. 3 lata - zero problemów. Nie robiłem nic poza rzeczami eksploatacyjnymi. Żadnego 98 nie leje, wankel przepala wszystko :D

No ale co tu gadać. Nie kupisz nie przekonasz się. Jak dbasz tak masz. :absolute:

Awatar użytkownika
GTR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 03-06-19, 07:48

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: GTR » 19-08-19, 01:19

Pytanie odnośnie skrzyń w VII, gdzie można sprawdzić kod skrzyni czy coś w ten deseń? Może to głupio zabrzmi, ale nie jestem pewny czy mam skrzynie ze szperą... generalnie w zakręcie naprawdę trudno zerwać trakcję, musiałbym chyba na ostrym zakręcie dać na jedynce do odciny żeby była jako taka podsterowność (mówię oczywiście o 2ZZ-GE), ale jak raz dźwignąłem auto na podnośniku i pokręciłem kołami to efekt jak w zwykłym dyferencjale... no więc jak to jest? Może to kwestia opony i gwintu? Kiedyś miałem na podnośniku BMW E36 ze szperą i tam efekt był taki, że po niecałym obrocie jednym kołem drugie zaczynało się kręcić samo z siebie z mniejszą prędkością. Może w Toyocie jest inny typ LSD, np. na tarczkach ciernych, i może dopiero jak się da w 'palnik' to szpera działa i dlatego na podnośniku tego nie idzie wyczuć?

Najpewniej byłoby sprawdzić kod skrzyni, ewentualnie wyjąć półoś ale tego mi się nie chce :D

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 19-08-19, 08:09

Ogólnie skrzynie do 2ZZ były bez szpery. Jeśli byś miał to ktoś po prostu ją założył.
Skrzynia z tego co pamiętam powinna mieć oznaczenie C60-02A a ze szperą C60-02B
hube

Awatar użytkownika
GTR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 03-06-19, 07:48

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: GTR » 19-08-19, 14:11

No tyle to i ja w sumie wiem, możliwe że poprzedni właściciel zapomniał o tym wspomnieć. Chodzi mi o to gdzie te oznaczenie można fizycznie znaleźć na skrzyni, wiesz może w którym miejscu są wybite te numery?

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 19-08-19, 14:43

Nie pamiętam żebym widział wybite numery może ktoś z kolegów pomoże. Na początku września będę robił u siebie parę rzeczy to obejrzę ją jeszcze raz.
hube
P.S. Jeśli masz dobrze usztywnione i obniżone zawieszenie do tego dobre kapcie to wcale tak prędko podsterowności nie poczujesz.

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 19-08-19, 23:31

hube pisze:Nie pamiętam żebym widział wybite numery może ktoś z kolegów pomoże.


Na obudowie koło mechanizmu różnicowego, drugie na dzwonie od środka sprzęgła. Oznaczenia takie jak mówisz.

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Fryc85 » 21-08-19, 00:02

SWAP na rev.3 w V gen ,wiązka nie pasuje, pomoże kto?

Awatar użytkownika
HdS1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 21-10-17, 17:36

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: HdS1989 » 21-08-19, 19:55

Orientuje się ktoś czy można gdzieś dostać pilot do otwierania/zamykania vii gen ale bez kluczyka z dwoma przyciskami?

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Rasiel » 23-08-19, 13:54

HdS1989 pisze:Orientuje się ktoś czy można gdzieś dostać pilot do otwierania/zamykania vii gen ale bez kluczyka z dwoma przyciskami?


znam dobrego speca od alarmów/centralnego w Bydgosczy. Wydaje mi się pilot musi być dopasowany/sparowany z centralką ale expertem nie jestem. Jak coś dzwoń do tego Pana http://auto-alarmy.bydgoszcz.pl/


BTW, jesteś na czacie Celic z Kujawsko-Pomorskiego?

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: klexmix » 23-08-19, 16:54

Rasiel pisze:
HdS1989 pisze:Orientuje się ktoś czy można gdzieś dostać pilot do otwierania/zamykania vii gen ale bez kluczyka z dwoma przyciskami?


znam dobrego speca od alarmów/centralnego w Bydgosczy. Wydaje mi się pilot musi być dopasowany/sparowany z centralką ale expertem nie jestem. Jak coś dzwoń do tego Pana http://auto-alarmy.bydgoszcz.pl/


BTW, jesteś na czacie Celic z Kujawsko-Pomorskiego?

Gdzie jest taki czat?

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 23-08-19, 18:07

Pewnie na srajbuku.

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Fryc85 » 23-08-19, 21:04

Na srajbuku dowiesz się tylko u kogo najlepiej wydać twoje pieniadze.

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Rasiel » 23-08-19, 22:49

klexmix pisze:
Rasiel pisze:Gdzie jest taki czat?


Na Messendżerze, jak chcesz dołączyć napisz PW

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: klexmix » 24-08-19, 10:08

Rasiel pisze:
klexmix pisze:
Rasiel pisze:Gdzie jest taki czat?


Na Messendżerze, jak chcesz dołączyć napisz PW

Nie mam Messengera :D

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Rasiel » 24-08-19, 15:09

klexmix pisze:Nie mam Messengera :D


Dużo tracisz :D mamy chyba już kogoś z Inowrocławia nawet

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 24-08-19, 15:27

Właśnie. Czy to prawda ze można mieć messengera bez srajbuka?

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Fryc85 » 24-08-19, 20:33

Jakoś można ale są też podróbki jakies.Generalnie to messenger zedrze całe twoje dane szczatkowe że osoby których numer miałeś lub jakieś dane 25 lat temu nagle zostaną powiadomione o tobie i ty o nich.+oczywiscie potwierdzenie przez maila fejsruka nie dało się zrobić tylko przez numer telefonu więc tak to kiedyś wygladalo(oczywiscie nie celowo ble ble ble).dopiero później można było wszystko powylaczac aby twój szef i inni co nie chcesz nie oglądali twojego garażu ,czy naprawiasz telewizor czy masz problem z prostatą lub czy szukasz wibratora itp...