Drzewa w skrajni

Rozmowy towarzyskie i tematy nie mające nic wspólnego z motoryzacją.

Czy wyciąć wszystkie drzewa w skrajniach jezdni?

Tak
10
59%
Nie
7
41%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
SoBal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 24-04-05, 21:49

Drzewa w skrajni

Postautor: SoBal » 12-04-06, 20:34

W ubiegłą sobotę miał miejsce tragiczny wypadek. Mój stryj wracał już do domu. Rozpoczął manewr wyprzedzania, gdy wracał na swój pas, pojazd wyprzedzany udeżył go w tył samochodu. W efekcie wójek wyleciał pod kątem prostym na lewy pas po czym udeżył w drzewo. Auto przecięte równo na pół - na wysokości kierowcy. Uderzył swoją stroną...

Jest mi bardzo przykro, tak jak każdemu kto straci kogoś bliksiego. Dzisiaj odbył się pogrzeb.

Jednak nie to jest głównym tematem tego wątku. Czy ktoś mi jest w stanie wskazać - po co są drzewa w skrajni jezdni? Objechałem całą europę. W każdym cywilizowanym kraju coś takiego jak drzewo przy drodze nie istnieje. Dla drzew jest las.

Ale w naszym kraju się tego nie dostrzega. Wypadek bliskiej mi osoby to nie odosobniony przypadek, praktycznie każdego dnia giną ludzie. Jakie mają szanse hamując z prędkosci 100kmh do 0 na długości 1m?

Niech ktoś mi pokaże zasranego ekologa, który twierdzi że drzewa w skrajni są potrzebne - to udowodnię mu jak śmiertelne potrafi być drzewo...

Czy ja jestem odosobniony w poglądach?

[ Dodano: 12-04-06, 20:43 ]
Generalnie widzę dwa wyjścia.

1) Petycja, podpisy itd. Przejść pełną drogę urzędową i jeżeli zbierze się odpowiednia lista podpisów - złożył projekt ustawy obywatelskiej w sejmie.

2) Kupić 10 litrów rondapu i wiertarkę. A potem w ciągu jednego dnia objechać np. 5 km trasy. Wiertarka akumulatorowa sprawi że roboty nie będzie dużo, wystarczy wiertło 8mm i odwiert pod kątem 35-40stopni do rdzenia. Potem nalewamy rondapu i za miesiąc drogowcy wycinają wszystkie obumarłe drzewa.

hgw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 30-12-05, 11:05

Postautor: hgw » 12-04-06, 22:04

Moim zdaniem, po pierwsze: jak piszesz na poważne tematy, to spróbuj przez szacunek chociazby dla stryjka/wujka, pisać je po polsku - Word i sprawdzanie pisowni. :roll:

Po drugie - pomieszkiwałem po całej Europie, i drzewa w skrajni to naprawdę normalka. Od Szwecji po Portugalię. Oba twoje pomysły są kompletnie nierealne, a za drugi jeszcze można zarobić grzywnę do 5 mln PLN.

Kierowca ma jeden obowiązek - myśleć. Nie spodziewać się, że droga będzie płaska i prosta, a koty boja się asfaltu i na niego nie wchodzą. Ma myśleć. Tego nie zrobił kierujący wyprzedzanym pojazdem, który powinien - jeśli miał prawo jazdy - odpowiedzieć na egzaminie teoretycznym na pytanie: "jak powinien zachować się kierowca pojazdu wyprzedzanego".
hgw????

Obrazek

Awatar użytkownika
Macenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09-03-05, 16:45

Postautor: Macenty » 12-04-06, 23:51

[quote="hgw"]Moim zdaniem, po pierwsze: jak piszesz na poważne tematy, to spróbuj przez szacunek chociazby dla stryjka/wujka, pisać je po polsku - Word i sprawdzanie pisowni. :roll:


A Wy ciągle czepiacie sie tej pisowni :evil: troche już mnie to denerwuje!!!!
Znaleźli się Ci co nie popełniają błędów!!!
To już któryś post który czytam i znów czepianie się!!??
Nie macie o czym pisać!!?? Ja jestem dysortografem i mam papier na to,ale mimo to nie chciałbym żeby ktoś mi ciągle wytykał że robie błędy :!:
VII Soft Turbo na 213KM i 262Nm... :)

Awatar użytkownika
Biały
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 25-08-05, 14:17

Postautor: Biały » 13-04-06, 01:41

Macenty pisze:A Wy ciągle czepiacie sie tej pisowni :evil: troche już mnie to denerwuje!!!!Znaleźli się Ci co nie popełniają błędów!!!
To już któryś post który czytam i znów czepianie się!!??
Nie macie o czym pisać!!?? Ja jestem dysortografem i mam papier na to,ale mimo to nie chciałbym żeby ktoś mi ciągle wytykał że robie błędy :!:



:handshake:

A co do tematu to kazdemu moze sie zdarzyc wypadek nawet najleprzemu kierowcy i drzewa nie mają z tym nic wspólnego wypadki były są i bedą kazdy kierowca powinien byc tego świadom wsiadając do auta
Celica GT-Four st205 3SGTE JDM
ST202 BEAMS
VVTLI TRD

Black Pe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08-08-19, 13:17

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: Black Pe » 10-02-21, 13:51

Tylko, że gdyby rosły np krzaki to wypadek (jeżeli już się zdarzy) nie musiałby zakończyć się tragicznie.

Awatar użytkownika
HdS1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 21-10-17, 17:36

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: HdS1989 » 10-02-21, 14:28

No i mamy odkop 2021 :airborne:

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: bartek_asik » 11-02-21, 07:06

Mimo odgrzania uważam że drzew nie powinno być. Kiedyś słyszałem tłumaczenia, że chronią od słońca... długie nurzace trasy robimy autostradami itp. Tam drzew nie ma.. W autach są klimatyzacje a każdy posiada okulary przeciw słoneczne.

Kilka lat temu mój wujek zatrzymał się chcąc skręcić w lewo do lasu z drogi asfaltowej, z przeciwka jechał samochód. Nie zauważył go Niemiec jadący sporo za dużo za wujkiem i wjechał w jego tył. Auto wbił w drzewo.. gdyby drzewa tam nie było pewnie dziś by żył.

Od lat czekamy na nową, szerszą i bezpieczniejszą drogę łączącą dwa miasta ze sobą.. nie mogą jej zrobić bo mech jest na drzewach.. jakiś wyjątkowy.. ostatni rok to tylko 3 trupy na wyjątkowym mchu..
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: greos39 » 11-02-21, 23:00

SoBal pisze:po co są drzewa w skrajni jezdni?


Ponoć za czasów wojny służyły za kamuflaż jednostek lądowych, co by ich lotnictwo wrogie nie wypatrzyło.
Słyszałem też wersję że mają za zadanie walczyć ze spalinami.

Imo lepiej jakby były krzaki posadzone wzdłuż tras.
Raz że ekolodzy by się nie sadzili, a dwa, to tak jak Black Pe wspomniał, wypadki nie kończyły by się tragicznie.
Ostatnio pojawił się filmik, gdzie rzuciło busem w trakcie wyprzedzania na tyle, że zepchnął do rowu ciężarówkę którą wyprzedzał.
Rów cały wypełniony krzaczorami, to też ciężarówka wytraciła prędkość, a kierowcy nic się nie stało.
Strach pomyśleć co by było, jeśli tam byłyby drzewa...

PS. Po odkopie i ogólnej aktywności, wnioskuję że Black Pe to bot, tyle że jakiś kumaty bardziej, bo odpowiada na temat xD.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: hube » 12-02-21, 07:30

Zostawcie drzewka w spokoju. One same z siebie ludzi nie zabijają.
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: klexmix » 14-02-21, 13:00

Chronią też w jakiś sposób mniejszy lub większy asfalt przed topieniem i robieniem się kolein, jeśli maja gęste listowie. :)

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Drzewa w skrajni

Postautor: bartek_asik » 17-02-21, 08:08

klexmix pisze:Chronią też w jakiś sposób mniejszy lub większy asfalt przed topieniem i robieniem się kolein, jeśli maja gęste listowie. :)


A nie powinien się topić. Kiedyś koledze inzynierowi budowy dróg się pytałem czemu latem asfalt płynie jakby był ze smoły . Mówił że tak nie powinno być, drogi budowane przez Polaków w Arabii Saudyjskiej mają się dobrze w wyższych temperaturach. Czyli winne są firmy robiące tanie drogi i winni są organizatorzy przetargu że tak tanich dróg chcą.
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"