Swap 7AFE na 3SGE VI gen

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
pasqual
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3053
Rejestracja: 03-07-06, 21:00

Swap 7AFE na 3SGE VI gen

Postautor: pasqual » 16-12-07, 08:25

Projekt dotyczy swap-u i modyfikacji ktore wlasnie przebiegaja w celice VI gen ..ktora fabrycznie miala 7AFE a ktory dokonal zywota ...... tak wiec Lolo postanowil wstawic nowe serducho do celici

Dlaczego ja otwieram ten projekt nie Lolo :P z trzech powodow
a). Chyba tylko klubowicze moga w tym dziale umieszczac projekty :evil: ..
b). Chce zmobilizowac Lola do podzielenia sie swoimi doswiadczeniami z innymi ,gdyz uwazam ze to co aktualnie robi z celica to swietny projekt i ktos inny moze tez na tym skozystac ..... (Tak wiec dokumentuj wszystko fotkami .... i przygotuj sie na obszerne wyjasnienia w zakresie co i jak dokonano :twisted: ..... no coz nikt nie mowil ze bedzie latwo..... )
c). Silnik 3S-GE ktory swapuje to silnik z mojej celici ....... wiec czuje sie w moroalnym obowiazku dopilnowac aby jego reinkarnacja przbiegla pomyslnie .... :twisted:

Teraz w skrocie opisze co juz wiem na jakim etapie sa prace ...... a ty Lolo jak znajdziesz chwile czasu rozwin poszczegolne punkty ..... co i jak i zapodawaj foty bo wiem ze masz :) ......kilka juz widzialem . ..... i nie marudz ze nie masz czasu .... watek juz zalozony wiec nie masz wyjscia :twisted:

No wiec po kolei :
Historia zaczela sie jakis czas temu ....... Lola poznalem na spocie krakowskim ... ..... Podczas spotu mial okazje pojezdzic moja celica ..... i chyba juz wtedy podjal decyzje ze chce moj silnik ..... po w/w spocie doszla nas smutna wiadomosc ze silnik Lola w drodze powrotnej z Krakowa dokonal zywota.....

Pozniej mial miejsce swap mojego nowego silnika ..... i Lolo pojawil sie po nowe serducho do swojej celici

Obrazek

Obrazek

Z tego co wiem to prace nie obejmuja tylko swap-u silnika .... w gre wchodza tez inne modyfikacje .. z tego co sie dowiedzialem to Lolo dopadl gdzies kilka gratow z VI gen jdm i postanowil je zaimplementowac :

1 - sprzeglo (EXEDY) - zmieniono
2 - skrzynia jdm (powinna byc krotsza) -zaimplementowana
3 - wydech dedykowany KAKIMOTO (kompletny od kolektora wydechowego wlacznie do konca, bez kata )
sami zobaczcie :twisted:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


4 - dolot grzybek HKS (w planie CAI )
5 - polosie od 3s-ge

Lolo jak cos zapomnialem to dopisz .. a i nie zapomnij do w/w punktow dopisac szczegolowego opisu plus fotki .........

z tego co wiem wczoraj nowy silnik zostal juz zamontowany w celice .....No juz dawaj foty
Ostatnio zmieniony 17-05-09, 12:07 przez pasqual, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1199
Rejestracja: 16-01-05, 21:18

Postautor: piotrek77 » 16-12-07, 09:51

jaka jest średnica tego wydechu ???

Awatar użytkownika
bdn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1057
Rejestracja: 25-02-05, 22:41

Postautor: bdn » 16-12-07, 11:11

Ciekawy projekt, Wojtas robil też takiego swapa ;)
st202 aka "Ruda" :) - Było mineło

Awatar użytkownika
bboy4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3706
Rejestracja: 05-11-05, 16:53

Postautor: bboy4 » 16-12-07, 12:11

bdn pisze:Ciekawy projekt, Wojtas robil też takiego swapa ;)

...na dodatek zeswapowany projekt Wojtasa cały czas jeździ i robi naprawde niezłe wyniki...
2005r: V-Gen GTi
2007r: VII-gen 1ZZ
2020r: VI-Gen 2.0GT :D

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 16-12-07, 12:21

Chyba tylko klubowicze moga w tym dziale umieszczac projekty :evil: .


tego nie wiedziałem :D

Chce zmobilizowac Lola


udało Ci sie :D

Silnik 3S-GE ktory swapuje to silnik z mojej celici ....... wiec czuje sie w moroalnym obowiazku dopilnowac aby jego reinkarnacja przbiegla pomyslnie .... :twisted:


tiaa, Smialo moge powiedziec Ze pasqal jest moim mentorem, skarbnica wiedzy celicowej itp :-D Bez niego ani rusz! :-D



a ty Lolo jak znajdziesz chwile czasu rozwin poszczegolne punkty ..... co i jak i zapodawaj foty bo wiem ze masz :)


wieczorkiem panowie cos wykrzesam z siebie

kacper_02
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 31-12-04, 09:29

Postautor: kacper_02 » 16-12-07, 12:56

pasqual & lolo8 :arrow: PW

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 16-12-07, 13:39

Panowie Pasqual i Lolo8 tak jak zapowiedzieliscie prosze o dokladna dokumentacje wraz ze zdjeciami opisami, ja trzymam kciuki za sukces
POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
Lestat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2980
Rejestracja: 20-07-07, 20:30

Postautor: Lestat » 16-12-07, 21:50

wszyscy z 7A-FE pod maską się ślinią na ten opis ;)

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 17-12-07, 00:19

Zaczne moze od tego ze na zlocie w KRK przejechałem sie najpierw GT Prażyna potem Pasqala:-D
Obrazek
Pasqal sprzedawał swój 3sge , to była szybka decyzja i oczekiwanie, wertowanie stron o swapie, PW i inne( Wojtas dzieki) Tak czekaaaaaałemm na silnik wieki, czas sie dłużyl okropnie (Beams płyna powoli... :D )ja juz bez auta (niestety nie ma co czarowac moja wina).

W koncu mam
Obrazek

no i teraz panowie zabawa na całego.Miałem silnik z ucieta wiazka i innymi wezami(musiałem kupic),osprzet(altrnator.rozrusznik itp),skrzynie, kopmputer,rure od kolektora do kata., i inne

Musiałem kupic troche gratów do 2.0:

1. łapy silnika:

a) przednia(przyjdzie na dniach)

b) prawa
Obrazek

c) lewa podeszła (zobaczymy czy zda egzamin),

Obrazek
d) tył poduszka ta sama mocowanie skrzyni inne!

Obrazek

2. kompletne półosie, (pasqalowi podeszły do beamsa) +na dł. półosi obejma do mocowania

3. biorniczek z uchwytem na płyn do wspomagania

Obrazek
4. Ja kupiłem tez licznik (jdm do 180 :( , bardziej chodziło mi o obrotomierz)
Obrazek

5. jak sobie przypomne to edit :-D

Chłonica zostaje ale jest inna,jak bedzie problem to opisze w dalszej czesci,tak samo z chłodnica płynu wspomagania, jest inna ja sprubuje wykorzystac stara.

stary silnikObrazek

Proponuje jeszcze przy wyciagnietym silniku oblukac co i jak zeby potem (mało miejsca w komorze) było łatwiej. No i przede wszystkim Sciereczka i jazda... :D Silnik mam juz włożony

Obrazek Wkładalismy go od góry, takie małe info, podobno łatwiej od dołu :D :-)Obrazek


Teraz jestem na etapie zbrojenia silnika.*


Postaram sie na bierzaco informowac o postepach :D
i jeszcze pare info o 1.8 i 2.0 zostawie na jutro.


* jetem TYLKO amatorem, fanem,miłosnikiem celicy :-D mechanikiem jest mój kumpel który mi pomaga :D. za wynikłe uszkodzenia nie odpowiadam :-D A i jeszcze jedno. Zona tez przegląda forum takze pytania w stylu: "za ile to i tamto..." sa tendencyjne i niepotrzebne :-D

Acha zpomniał bym :-D Uzupełniam liste panie prof.Pasqal ale za chwile musze po żone jechac :-D a siedze juz pare godzin nad tym postem :-D
Ostatnio zmieniony 17-12-07, 04:14 przez lolo8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 17-12-07, 04:03

Cd listy planowanych modów:



Ad2) Co do srzyni to wiem tyle ze jest JDM,wyglada tak samo jak S54,zmierzylismyw warunkach "domowych" ze tak powiem,bieg+ obroty wałka/do obrotów półosi i wyszło pół obrotu różnicy niz na na starej skrzyni pasqala; to jeszcze do sprawdzenia. Jechałem jako pasażer ,ta właśnie skrzynia założona i powiem ze przynajmniej dla mnie była różnica. A od właściciela wiem ze tak jest , zobaczymy.(przy okazji pozdr. dla Marcina i Lukasza) :D

Ad3) Wydech kakimoto racing czerwony emblemacik ,strumienica i koncowy tlumik wszystko kwasowka.

jaka jest średnica tego wydechu ???


Suwmiarka wskazuje 2,3"=60mm
Na tłumiku końcowym 4,3"=111mm

Ad4) Dolot Grzybek HKS
Obrazek Obrazek

Ad5) to wiadomo, ja szukałem do zwykłej zawiechy bez SSS,rocznik 97, Wymiary koncówki która wchodzi do skrzyni: Srednica Na Zębatkach 26,4mm,nastepnie na wałku 28mm i 35mm, półosie podeszły też do "krótszej " skrzyni

cd listy

6. Kable TRD żeby celica dobrą i(s)kre miała :-D
ObrazekObrazek

7. Zwiecha gwintowana KYB-TANABE z rególowanym pochylem kol przednich, gleba panowie musi być :-D Musze o to przede wszystkim zadbac;wyczyscic,nowe gumy itp.
Obecnie mam progresywne sprężyny -40mm tak ze zobaczymy jaka bedzie różnica :D

Obrazek Obrazek Obrazek

8. Rozpurka na tył
Obrazek Obrazek Obrazek

9. Na koniec cos dla poprawy wyglądu:fele 7" 17 et 35+dystans 50mm, progi ,kiedys dokładki tył, przód moze :D

Obrazek Obrazek

10. Usune również zawór EGR ale dopiero po uruchomieniu silnika jak bede wiedział ze wszystko ok
Obrazek Obrazek Obrazek

Zamierzam to wszystko zespolić :D z celica w blizej nieokreslonym terminie tzn. pomału byle do przodu i z głową. Hamownia w planach, a wykres bedzie efektem mojej pracy :D Zobaczymy. To chyba tyle :) Jakies sugestie mile widziane

ps : celicagarage :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 17-12-07, 10:01

Rozumiem ze g. 4:03 to byles w pracy na nocce czy o tej godzinie skoczyles kolejny etap ??
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
prazyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4040
Rejestracja: 21-07-06, 01:21

Postautor: prazyn » 17-12-07, 15:53

lolo8 trzymam kciuki :-D
PRAZIN Z BAZIN -
Zasada jest prosta, musi odpalić, śmierdzieć, hałasować i zużywać olej
"Każdy anioł ma w sobie ćwierć prostytutki"

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 17-12-07, 17:44

lolo8 trzymam kciuki

niedziekuje bo wiesz... :-D pozdro

Rozumiem ze g. 4:03 to byles w pracy na nocce czy o tej godzinie skoczyles kolejny etap ??

hehe pisałem tego posta ale pasqal mi przerywał co chwile :-D A tak poważnie to pogadalismy troche wiesz wymiana spostrzeżeń, dobre rady itp. :D Przeciez musze sie konsultować z moim guru :-D

ps; do pracy dopiero w nowym roku,nie liczac celicagarage :-D, ja mam juz Swieta :D

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 18-12-07, 00:26

Witam i zapraszam na nowe wiadomosci z celicagarage :-D

Dzisiejsze boje zostały zakonczone :-D i tak:

1. Zamontowane półosie, wymieniłem przy okazji gumowe osłony przegóbów

2. Wydech częściowo zamontowany.Na zdj. końcowy

Obrazek Obrazek Obrazek

Pojawił sie problem z moim nowym kolektorem a mianowicie dolne mocowania, te co mam od starego nie pasuja sa za krótkie. Róznia sie w "budowie" tzn. stary kolektor jast 4-2-1 a nowy 4-2 i potem Y-pipe 2-1

stary

Obrazek nowyObrazek


Mocowania seryjne od 2.0


Obrazek Obrazek

Mocowanie dolne nowego kolektora

Obrazek Obrazek Obrazek

Musze cos wymyslić/dorobić



3. Ciegna do zmiany biegów dały troche w d... ale poszło.

W 1.8 sa inne tuleje wchodzace do mocowania na skrzyni biegów, przetoczyłem je i gra gitara :D

Takie jest w 2.0

Obrazek

Ciegna zdemontowałem od strony lewarka( 2 spinki przy drążku i 2 przy tulei) od strony skrzyni 2 spinki,żeby ciegna wyjac trzeba zdjac osłone wydechu i odkrecic gniazdo w którym przechodza do tunelu wewnetrznego + jedno mocowanie

Obrazek

A to mój kumpel w akcji,pomaga mi :-D
Obrazek

A tak wyglada gniazdo z załozonymi ciegnami od 1.8, trzeba przetoczyc tuleje zeby spinki załozyc

Przetoczone tuleje ciegna, z lewej od 2.0 dla porównania

Obrazek

Obrazek Obrazek

Gotowe ze sipnkami
Obrazek

Nastepnie został odpowietrzony układ hydraulicznego sprzegła.

Oprucz w/w zawsze jakieś inne pierdoły sie znajdą :-D , jutro układ wspomaganiai inne

Narka

ps. mam nadzieje że nie zanudzam :roll:

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 18-12-07, 03:00

Mam pare info., moze komus sie przyda :D

1. Kolektor do 3S GE, 4-2-1
Waga: 8kg
Obrazek


2. Rura :-D do tegoż kolektora,tu na dole
Obrazek
Waga: 2,5kg
Srednica: 60mm




3. Skrzynia S54 M/T do 3S GE
Obrazek

Waga: 42kg

4. Półosie do 1,8 7A FE ,krótka 6 kg, dł. 8 kg, średnice na końcu półosi,strona która do skrzyni wchodzi Obrazek


5. Wydech 1.8
rura od kolektora do kata 3,5kg + od kata do tłumika koń. 9,5kg Srednica 48mm + tłumik 8kg, Srednica na wejsciu 42mm (nie wiem czemu)Obrazek

To tyle acha wiekszość śrub w bloku silnika , do mocowania łap itp ma gwint M12x1.25

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 23-12-07, 00:58

Cześć.
Jako że świeta "za pasem" miałem "trudności" :-D żeby bawic sie dalej w dopieszczanie celi,trzeba było zostawic zabawe w mechanika i przełożyć pare spraw zwiazanych ze swapem :( .
Tyle udało mi sie zrobić:)

Musiałem zakuć na nowo węża wysokiego cisnienia do wspomagania, stary w trakcie przeróbki nie wytrzymał :-D Do zakucia nowego wykorzystałem końcówke (od strony pompy) z silnika 2.0 od pasqala (wąż był ucięty).

Nowy wąż
Obrazek

Przerobiony wąż powrotu wspom.

Obrazek

A tak wygląda uzbrojony zbiorniczek wsp. + przerobiona chłodniczka wspomagania

Obrazek

Chłodnica została z sil. 1.8, zobaczymy jak da sobie rade z 2.0 :D

Obrazek

Przerobiony wąż coby :D ciepło w niuni było :-D

Obrazek

Narazie to tyle :D

Teraz zabawa z wiązka :-D
łatwo nie bedzie ale od czego ma sie kumpli :-D Pasqal już działa :-D

Awatar użytkownika
wroobel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 570
Rejestracja: 05-01-05, 10:02

Postautor: wroobel » 23-12-07, 12:04

No ciekawy projekcik, 3mam kciuki chłopaki.

P.S Wkrótce będe miał do sprzedania identyczny komplecik do swapa 3SGE :wink:
1150kg 330KM 4WD

Awatar użytkownika
Wojtas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2591
Rejestracja: 29-09-05, 16:23

Postautor: Wojtas » 23-12-07, 14:56

wroobel pisze:
P.S Wkrótce będe miał do sprzedania identyczny komplecik do swapa 3SGE :wink:


i wszystko sie zacznie od poczatku :-D
TUNING, HAMOWNIA 4x4, STROJENIE, MECHANIKA WWW.GT4.COM.PL
https://www.facebook.com/gt4service

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 23-12-07, 15:58

No ciekawy projekcik, 3mam kciuki chłopaki.


Trzymaj :-D

P.S Wkrótce będe miał do sprzedania identyczny komplecik do swapa 3SGE


Ty sprzedajesz bo masz mało a ktoś bedzie sie cieszył bo to mu wystarczy :),tak jak mi,przynajmniej na razie :-D

i wszystko sie zacznie od poczatku :-D


tylko że ktoś bedzie miał jeszcze łatwiej :P i oto chodzi :D

Pozdro

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 17-01-08, 00:35

Witam po dłuższej przerwie :)

Już wiem jak sie czuł pasqual pisząc "mam banana na twarzy" po odpaleniu beamsa :-D

Mam teraz takiego samego :-D No wiec panie i panowie: ODPALIŁ :-D

Wtajemniczeni wiedza o co chodziło, dla niewtajemniczonych, pasqual jak to było? a wiem, kabelki pomyliłeś :-D

Wielkie dzieki z tego miejsca dla Pasquala, naprawde chłopak stracił troche wolnego czasu dla mnie i pomógł mi od A do Z, dzieki za materiały,schematy i inne. Wiem też że inni wnieśli swój wkład w mój projekt: carsik, wojtas dzieki za rady i innym o których nie wiem z tego i innego forum... :) DZIĘKI

Jutro musze zalać wszystkie płyny i jazdy testowe :D Wreszcie :D