Swap 7AFE na 3SGE VI gen

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
wroobel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 570
Rejestracja: 05-01-05, 10:02

Postautor: wroobel » 21-01-08, 16:26

pasqual pisze:No Lolo od wczoraj juz jezdzi (wprawdzie wczoraj mial jeszacze jakies problemy z odpowietrzeniem ukl. chlodzacego ) ale dzis juz smiga .... :twisted:

teraz mowi ze pozostalo mu poupycha wszystkie kabelki w aucie podokrecac to i tamto ..czyli doprowadzic autko do normalnego stanu


Wojtasowi i Carsikowi dalem pomogl w tym temacie ... z wiadomego wzgledu "consultacje online " w czasie rozwiazywania problemu

PS: nigdy nie przypuszczalem ze kiedykolwiek dam "Pomogl" Wojtasowi :twisted: ... no ale w tym przypadku nie mialem wyjscia bop naprowadzil mnie na rozwiazanie problemu :P


To jak w końcu było z tym immobilaiserem?
1150kg 330KM 4WD

Awatar użytkownika
pasqual
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3053
Rejestracja: 03-07-06, 21:00

Postautor: pasqual » 21-01-08, 18:05

wroobel pisze:To jak w końcu było z tym immobilaiserem?


dluzsza historia wiec jak cos to na priv /gg pogadamy

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 23-01-08, 00:03

No Lolo od wczoraj juz jezdzi (wprawdzie wczoraj mial jeszacze jakies problemy z odpowietrzeniem ukl. chlodzacego ) ale dzis juz smiga ....


taaa sie śmiga. Różnica jak dla mnie kolosalna :D Efekt potęguje baaardzo głośny wydech :-D zajefajnie jak na razie. Co prawda jeszcze człowiek myśli co tym razem ( a miałem 2 razy przygodę z wyciekiem płynu chłodzacego) także ostrożnie na razie nie szaleje, trzeba być czujnym... :-D

Stan na dziś: wszystkie śrubki podokręcane, założony zderzak , osłony pod silnik, wydech kakimoto. Jeżdże na razie na seryjnym dolocie + dolot made by pasqual :-D Trzeba dać silniczkowi popracować na serii z miesiac. Jak Wszystko sie ustabilizuje nie będzie jakiś problemów to następne mody tj. grzybek HKS + osłona by pasqual, kable TRD itd

A żebym sie nie nudził to mam 2 problemiki: wiatraczek chłodnicy pracuje non stop i nie mam spryskiwaczy na przedniej szybie(chyba coś w pajaczku pod kierą bo światła mi też od
czasu do czasu sie gaszą).

Poza tym zajebiście... :-D

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 23-01-08, 00:24

Świeć przykładem GRATULACJE!!

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 23-01-08, 21:42

krrizz pisze:Świeć przykładem GRATULACJE!!


Teraz z świętym spokojem mogę powiedzieć DZIEKI, bo już chyba nie ma sie co zapeszyć :D Swap dobiegł końca i teraz już tylko mody pozostały, ale to w odpowiednim czasie.

Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony, silniczek zadbany,dopieszczony,wszystko gra i buczy :-D

Od decyzji o swap-ie do pierwszych jazd testowych z nowym serduszkiem minęło sporo czasu, ale powiem jedno warto było czekać :D

Awatar użytkownika
pasqual
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3053
Rejestracja: 03-07-06, 21:00

Postautor: pasqual » 24-01-08, 00:42

lolo8 pisze:Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony, silniczek zadbany,dopieszczony,wszystko gra i buczy :-D

Od decyzji o swap-ie do pierwszych jazd testowych z nowym serduszkiem minęło sporo czasu, ale powiem jedno warto było czekać :D


I tyle chcialem uslyszec :) ..... ciesze sie ze silniczek mojej celi poszedl w dobre rece ......dbaj o niego jak ja dbalem.....

PS:dasz mi sie jeszcze przejechac ? :) a i przyznaj sie kiedy podjales decyzje o sawpie tego wlasnie silnika ........czy aby nie juz na spociie w kraku ? :twisted:

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 24-01-08, 01:09

ciesze sie ze silniczek mojej celi poszedl w dobre rece .....

:D
dbaj o niego jak ja dbalem.....


masz to jak w banku.... :D

PS:dasz mi sie jeszcze przejechac ?

wymienimy sie? :-D

przyznaj sie kiedy podjales decyzje o sawpie tego wlasnie silnika ........czy aby nie juz na spociie w kraku ?

dokładnie tak było... silnik sprawdzony,przetestowany pozostało tylko brać :-D

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 10-05-10, 16:58

pozwolicie że odświeżę trochę kotleta.


Czy jeśli mamy ładną całą wiązkę od 2.0, jednak z anglika (jak i reszte gratów), to bez większych kłopotów da się ją zaadaptować przy swapie 1.8->2.0?

Czy jakieś części trzeba będzie dokupić z europejskiej GT, mając całego anglika 2.0, czy wszystko potrzebne jest w nim i 1.8 do którego wkłada się silnik?


Przeglądałem temat ten, i Wojtasa, jednak nigdzie nie znalazłem rozgraniczenia na wersje Ang/Eu...
Będę wdzięczny za info bądź linki, może coś przeoczyłem...

Awatar użytkownika
DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5383
Rejestracja: 30-11-06, 21:02

Postautor: DCG » 10-05-10, 17:02

Ariel pisze:Czy jeśli mamy ładną całą wiązkę od 2.0, jednak z anglika (jak i reszte gratów), to bez większych kłopotów da się ją zaadaptować przy swapie 1.8->2.0?

trzeba ją przedłużać offcorse ;-)
Historia mojego rajdowania i budowy rajdówki:
https://www.facebook.com/DCG.Rally

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 10-05-10, 17:29

DCG pisze:Ariel napisał/a:
Czy jeśli mamy ładną całą wiązkę od 2.0, jednak z anglika (jak i reszte gratów), to bez większych kłopotów da się ją zaadaptować przy swapie 1.8->2.0?

trzeba ją przedłużać offcorse ;-)



i nic więcej?
Bo pytałem się kilku elektryków, i wszyscy straszyli że nie podejmą się zabawy z wiązką....


A jak z innymi gratami?

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 10-05-10, 17:33

tak, tylko, wiązka z anglika jest dżast za krótka

większość gratów powinna pasować, Prażyn będzie wiedział co dokładnie nie

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 10-05-10, 17:42

Jeju jak to dawno było :-D Normalnie szok :)

Ja miałem silnik z EU, i niespodzianki napotkane po drodze opisałem wyżej. Jeśli masz całego angola to myśle ze masz wszystko. Tylko ta wiazka...

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 10-05-10, 21:14

lolo8 pisze:Tylko ta wiazka...


? Chłopaki piszą, że jest za krótka, więc to wielki problem wlutować dodatkowe kable? Czy jednak czegoś nie rozumiem? Bo wtyczki etc pasują, tak?

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 10-05-10, 23:15

Powiem Ci że dokładnie czy to pasuje p&p nie wiem. W angolu wiazka idzie z 2 strony do kabiny, pytasz czy się da przedłużyć pewno tak tylko kto Ci to ogarnie? Niech sie wypowie ktoś kto przekładke zrobił z angola na EU,bedzie wiadomo. Mi pomagał pasqual z wiazka ale ja miałem EU.

JarekST202
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 17-02-10, 23:27

Postautor: JarekST202 » 11-05-10, 00:39

Ja przekładałem JDM 2.0 do swojego 1.8.Musisz dołożyć linkę gazu bo jest za krótka,cały silnik z belką,zawieszeniem i mocowaniami wchodzi prawie bez problemu ale musisz zmienić boczne uchwyty poduszek,z prawej strony trzeba dorobić parę gwintów do mocowania nowej poduszki a z lewej musisz wymienić całe ucho,wygląda tak samo ale różni się delikatnym wygięciem w drugą stronę w stosunku do 1.8.Trochę zabawy z całą wiązką.Ogólnie nie ma tragedii,jeżeli lubisz trochę sam pogrzebać przy autku to napewno sobie poradzisz.W razie czego służę pomocą,jestem z tym na bieżąco gdyż najpierw przełożyłem u siebie a nie dawno skończyłem swapik u kolegi.Jakby coś pisz na priv lub maila.

Awatar użytkownika
prazyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4040
Rejestracja: 21-07-06, 01:21

Postautor: prazyn » 11-05-10, 01:58

Można przedłużyć wiązkę, to nie problem. Choć lepiej eu, bez lutów. Ale obie opcje do zrobienia
PRAZIN Z BAZIN -
Zasada jest prosta, musi odpalić, śmierdzieć, hałasować i zużywać olej
"Każdy anioł ma w sobie ćwierć prostytutki"

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 11-05-10, 08:12

kurde, to nie łapie dlaczego elektryk bał się roboty z wiązką, jak to może zlecić jakiemuś praktykantowi który w dzień to by poprzedużał... a tym bardziej że w ostateczności można szukać wiązki EU.


Dzięki panowie, jeśli swap ruszy na pewno będę męczył niektórych na pw.

sam raczej się za to nie wezme, brak odpowiednich narzędzi, czasu też, a przede wszystkim wiedzy.

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 15-05-12, 11:57

Lolowóz to legenda 8)

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 15-05-12, 12:07

Bakuu0, ruszasz po złotą patelnię ?
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 15-05-12, 12:46

Patelkę nie, wole lody w środy.

P.S. Lola zmuszam, żeby coś napisał :)