ST165 - New Project by Tangy :)

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
tangy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 31-01-11, 23:11

ST165 - New Project by Tangy :)

Postautor: tangy » 23-09-11, 09:00

Po dlugim czasie oczekiwań nareszcie dojechała więc mozna się pochwalić :)

Obrazek
Obrazek
Pod maska niespodzianka - oryginalne naklejki

W bagażniku znalazło się nawet oryginalne radio :)
Obrazek
Obrazek

Jak na model i rocznik jest lepiej niż sie spodziewałem. Poza dużymi parchami na błotnikach przednich blacha wygląda ok, lakier też jest w dobrej kondycji. Jest mały problem z drzwiami, chyba lekko opadły i kleszcza się o przedni błotnik. Lewe ok ale prawych nie da się otworzyć.
Autko trochę stało i hamulce nawet nie spowalniają - trzeba hamować jak Flinstonowie
Silnik bardzo ladnie pali, ale tylko jak dostanie prąd - bateria dead, ale cóż oczekiwać, siedziała w nim oryginalna japońska Yuasa - cholera wie ile miała lat.
Wszystkie gadżety elektryczne ( a trochę ich jest) działają bardzo dobrze.
Teraz trzeba zacząć zabawę i tutaj chętnie skorzystam z doświadczenia osób, które miały już do czynienia z tym modelem. Plan jest taki żeby nie robić z tego monstrum tylko zachować w miarę oryginalnym stanie. Na pierwszy ogień muszą iść hamulce, bo bez nich ciężko będzie przejść przegląd. W planach są; Przewody w oplocie ( jak gdzieś znajdę gotowy zestaw) Płyn hamulcowy Motul RBF600
Sportowe tarcze i klocki ( zobaczymy, co się znajdzie do tego modelu) Zawieszenie - amortyzatory i sprężyny sa w naprawdę dobrym stanie, chociaż nietestowane podczas szybszej jazdy. Jedyny problem to korozja, która jest na każdym elemencie zawieszenia. Tuleje, wahacze, sprężyny, końcówki - wszystko pordzewiałe i zastane - ząb czasu zrobił swoje. Gleby robić nie mam zamiaru, ale coś dobrego warto chyba założyć.
Silnik - tutaj mam dylemat. Na 100 % chcę sprawdzić kompresję i jego ogólny stan i wtedy podjąć decyzję czy zakuwamy czy nie. Dobre świece, przewody ( Pawciu ) wkład filtra na początek wystarczą.
Wydech - pięknie gra, ale to chyba bardziej zasługa dziur w tłumikach Cały wydech raczej do wymiany od kolektora aż po tył. Raczej chcę iść w efektywność niż w efektowność. Głośno nie musi być, ale warto go trochę "zmodyfikować"
Koła - oryginalne alu 14 na balonowych oponach - zostają, ale w piwnicy na zloty, evanty itp. Będę szukał ładnych 16 żeby odrobinę poprawić efekt wizualny samochodu.
Wnętrze - radio takie jak na foto jest w bagażniku a na chwilę obecną jest założone jakieś nowsze i chyba tak zostanie. Tapicerka w bardzo dobrym stanie z wyjątkiem małej dziury w tylnym fotelu - myszy
Jeśli ktoś ma sugestie, pomysły, może pomóc w zdobyciu części to będę bardzo wdzięczny. Czasu niestety mało, ale w miarę postępów w pracy postaram się zamieszczać ino i foto, co zostało zmodyfikowane

pozdrawiam
Cieszący się jak dziecko tangy

Proszę o wprowadzenie szablonu - Suseł
Ostatnio zmieniony 30-09-11, 12:22 przez tangy, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
mete
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 26-02-08, 13:30

Postautor: mete » 23-09-11, 09:03

fajna :-D pytanie czy LHD czy RHD??

Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 23-09-11, 09:05

Tylna wycieraczka wskazuje chyba, że normalna.
[center]JEDZIEMY[/center]

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 23-09-11, 09:07

tangy, Mmm te IV coraz bardziej mi sie podobaja.Zacny kolorek :D

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 23-09-11, 09:07

Można wiedzieć dlaczego w Technicznych, a nie w Naszych Autach?
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Awatar użytkownika
tangy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 31-01-11, 23:11

Postautor: tangy » 23-09-11, 09:33

mete,
LHD, jedna z tych nielicznych na rynek germański :)
Suseł,
Jesli zla kategoria to prosze moderatora o przeniesienie.Umieściłem w generacji IV bo sam szukając jak najwiecej informacji o tym modelu na forum tutaj zaczynałem lekturę i szukanie wszelkich info o tym samochodzie.

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 23-09-11, 09:41

tangy, gratulacje zakupu, jakieś szczegóły? z niemiec ok, dużo $ takie cacko?? długo szukałeś? ahh IV mieć :-)

arczicza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 03-10-10, 08:25

Postautor: arczicza » 23-09-11, 09:44

Czeka cię ogrom pracy. Ale myślę ,że gdy jako efekt końcowy ,twoim oczom ukaże się dopieszczona turbawka to nie będziesz żałował żadnej minuty poświęconej temu projektowi.

Awatar użytkownika
PaF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: 03-09-10, 21:59

Postautor: PaF » 23-09-11, 10:10

Ciekawa sztuka, roboty będziesz miał z nią troche,
wrzuć więcej zdjęć w dobrym oświetleniu.
ST182 93'
kupie sprawny ori głośnik LS w drzwi

Awatar użytkownika
Lestat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2980
Rejestracja: 20-07-07, 20:30

Postautor: Lestat » 23-09-11, 10:48

lolo8 pisze:ahh IV mieć :-)

mogę dać Ci się kopsnąć :P


tangy jak wygląda stan ospoilerowania? głównie chodzi mi o przedni zderzak i te dokładki na błotnikach z przodu
4a-ge power

Awatar użytkownika
tangy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 31-01-11, 23:11

Postautor: tangy » 23-09-11, 21:46

arczicza,
Pracy szykuje się bardzo dużo. Niestety większość będzie musiał wykonać zaprzyjażniony warsztat w Krakowie bo z braku czasu i miejsca ciężko będzie samemu sie tym zająć.
PaF,
Jak zakupie baterię i ją uruchomie to będą foto w lepszym świetle :)
Lestat,
Wszystko wygląda ok z wyjątkiem listwy na drzwiach - lekko się odkleiła od drzwi i ociera o błotnik przy otwieraniu.
Dzisiaj znalazłem w nim kolejny rarytasik który sprawil ogrom radości - aż dziw bierze że wcześniej nie zajrzałem do schowka :)
Obrazek

Dzisiaj auto wylądowało na kanale i zostało przebadane przez doktora od blachy - wynik 4+, do poprawy tylko przednie błotniki, reszta w naprawde bardzo dobrym stanie.
Niestety silnik i napędy od spodu mokre ale mam nadzieje że uda się wszystko opanować.

Awatar użytkownika
kamwu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1759
Rejestracja: 05-07-11, 07:41

Postautor: kamwu » 23-09-11, 21:59

Ładnie, niezły rarytas dorwałeś :) Roboty przed Tobą co nie miara, ale ile potem będzie radochy z tego... Przejrzyj dokładnie auto, bo widzę, że coraz ciekawsze rzeczy tam znajdujesz :D
Obrazek
RIP

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 23-09-11, 22:21

śliczny kolor...

Awatar użytkownika
jones
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1128
Rejestracja: 24-11-09, 21:45

Postautor: jones » 23-09-11, 22:29

to lubie
najładniejsza Celica w jedynej słusznej specyfikacji!
nie szczędź na nią kasy i czau!

6Gexidge
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 28-11-09, 23:49

Postautor: 6Gexidge » 23-09-11, 22:47

jones pisze: najładniejsza Celica w jedynej słusznej specyfikacji!


zgodzę sie z tym, a lakier jak wspominali wczesniej - genialny :)
napisz jeśli łaska za ile ją wyhaczyłeś. (moze byc PW)
ST202

Awatar użytkownika
panczo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 08-09-05, 07:28

Postautor: panczo27 » 24-09-11, 19:59

Bardzo ładna sztuka chyba jedyny model celi na którą mógł bym się na tą chwile zdecydowac jak bym szukał zapierd..... Mam nadzieje że będe miał okazje obejrzeć to autko kidyś na naszym łódzkim spocie powodzonka
MpisiontBdwajściapinć

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 24-09-11, 21:19

wspieram inicjatywy w ST165 powodzenia !!!
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 25-09-11, 10:16

ten kolorek :) ładnie na niej leży :D w sumie to do IV pasuje biały, czarny, czerwony ... chyba do tego kształtu każdy :)

Awatar użytkownika
tangy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 31-01-11, 23:11

Postautor: tangy » 25-09-11, 12:45

panczo27, myślę że najwcześniej w przyszłym roku, najpierw trzeba doprowadzić ją do jak najlepszego stanu i pousuwać wycieki których niestety trochę jest. Stare uszczelki zaczynają niestety mocno puszczać.

kamwu, , poszedłem za Twoją radą i przeglądnąłem dokładnie bagażnik. W schowku po prawej stronie znalazłem oryginalny podnośnik ( chyba nigdy nie był używany ) oraz zestaw narzędzi. Na każdym kluczu jest napis TOYOTA, jest nawet blokada pod koło !! Wszystko szarpnięte zębem czasu ale nieużywane.

Obrazek

Obrazek

Koło zapasowe też w bardzo dobrym stanie, nie jeżdzone. Opona odbiła literki na podkładce gumowej która pod nią była. Lata w jednej pozycji zrobiły swoje :)
Pod obudową jest jest dyszel od podnośnika który był w schowku

Obrazek

Siedząc w kanale zobaczyłem że przy każdym kole są czujniki. Myślałem że od ABS ale nie widzę nigdzie bieżni. Ktoś się orientuje co to za czujniki?

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2591
Rejestracja: 29-09-05, 16:23

Postautor: Wojtas » 25-09-11, 13:03

to sa czujniki od abs, w st165 bierznie sa pod piasta.
ABS masz schowany pod tylna kanapa.
TUNING, HAMOWNIA 4x4, STROJENIE, MECHANIKA WWW.GT4.COM.PL
https://www.facebook.com/gt4service