BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 05-05-14, 14:44

Skoczu pisze:Tak Ci pyli pasta? http://images63.fotosik.p...19a0a85d264.jpg Zdecydowanie za duże pylenie :) bo jeżeli rozkładasz pastę wcześniej na elementach to ona już zdąży zaschnąć i dlatego masz tyle 'syfu'.


Rozkładam pastę tylko na elemencie na którym zaraz będę pracował, Maskę tak sobie ujebałem bo miałem mokrego pada po czyszczeniu i nie zdążył mi wyschnąć:/ Więc pochlapało na początku, później jak widać na foto już wszystko szło jak trzeba
Obrazek
Do oczyszczania chemicznego używam GYEON Q2M Iron

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 05-05-14, 15:19

Ja zawsze sobie odwirowuję pada :) ale znam ten ból jak zachlapie. Jak pierwszy raz polerowałem to zrobiłem przepiękny wzorek na ścianie menzerną 500 :)

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 05-05-14, 16:30

anticorr, musisz wpaść niedługo na spota we Wro, musze oblukać efekty Twojego detalingu :wink:
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 05-05-14, 18:12

adrianh92 pisze:musze oblukać efekty Twojego detalingu :wink:

Mam nadzieję że się jakoś uda spotkać, ale nie ma na co patrzeć jeszcze, póki nie pomaluję zderzaka i nie poprawię parę niedociągnięć na lakierze i nie zrobię komory na glanc to słabo jest:)

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 06-05-14, 00:30

anticorr super to wyszło, różnica kolosalna :) Tak jak napisał Skoczu na ciemnych lakierach jest najlepsza zabawa, bo efekty bardziej widoczne.

Mysticum

Postautor: Mysticum » 06-05-14, 16:41

Archy pisze: na ciemnych lakierach jest najlepsza zabawa,.


i wiecej mozna spier..lic :-D :wink:

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 06-05-14, 17:37

Archy pisze:bo efekty bardziej widoczne.

Fakt szczególnie wetlook
i wiecej mozna spier..lic :-D :wink:

Noo, jak się niechcący przebijesz do bazy to widać jak cholera.

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 06-05-14, 18:25

na czarnym ultra ważne jest wykończenie bo dużo bardziej widać hologramy niż na jasnych... chociaż mi wsumie dobrze się polerowało i nie miałem programu z holosami..

Mysticum

Postautor: Mysticum » 07-05-14, 18:00

Skoczu pisze:na czarnym ultra ważne jest wykończenie bo dużo bardziej widać hologramy niż na jasnych... chociaż mi wsumie dobrze się polerowało i nie miałem programu z holosami..


na srebrnych i bialych hologramów prawie w ogole nie widac, ogolnie nie chodzi tylko o hologramy tylko o to ze kazdy błąd moze Cie kosztowac nieodwracalne czasem efekty

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 01-06-14, 13:57

Pora coś odświeżyć w temacie, graty różne się zbierają, i na pierwszy ogień idzie wnętrze i komora silnika. Środek zrobiony carbonoklejką, %&$*#^@( co nie miara ale efekt mnie zadowala. W międzyczasie robi się hydrografika plastików, jak będzie gotowa to małe bling bling pod maską, a tak to zbieram $$ na wydech i w dalszym ciągu poluję na coś z TRD/TTE :/. Ogólnie w środku trochę się pozmienia, nowe słupki, nowa podsufitka, zrobione panel przedni, przerobione całe podświetlenie i parę innych smaczków.

Kilka fotek z walki z okleiną:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
eXcential
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 11-11-10, 16:22

Postautor: eXcential » 01-06-14, 15:47

Zapowiada się ciekawie, czekamy na efekty :)
MOJA TOYOTA CELICA viewtopic.php?t=26692

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 03-06-14, 04:56

Tak to z grubsza na razie wygląda:
Obrazek

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 03-06-14, 07:17

Ramkę radia i schowka też postarał bym sie jakoś okleić. Jest dobrze ale może być lepiej :wink:

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 03-06-14, 09:06

Balbek pisze:Ramkę radia i schowka też postarał bym sie jakoś okleić. Jest dobrze ale może być lepiej :wink:


Ha i tu jest problem, z jednej strony z chęcią, ale 3 razy próbowałem, i wnęki na zegarek nie da się wykleić ponieważ folia na tyle się nie rozciąga mi żeby wypełnić powierzchnię( przerywa się). z drugiej strony stwierdziłem ze za dużo też tego "carbonu" by było i monotonia straszna by się zrobiła. Dla mnie tak, jest bardzo dobrze ;)

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 03-06-14, 10:23

Mi się podoba gałka zmiany biegów :)
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 03-06-14, 10:52

anticorr pisze: wnęki na zegarek nie da się wykleić ponieważ folia na tyle się nie rozciąga mi żeby wypełnić powierzchnię

tak myślałem, pewnie tylko hydrografika tu by pomogła

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 24-06-14, 00:10

Balbek pisze:Jest dobrze ale może być lepiej :wink:

Niebawem wpadnie hydrografika.
Z racji troszkę dłuższego weekendu pora odświeżyć coś w temacie. Ogólnie trochę się porobiło.

W końcu udało się ogarnąć komorę silnika, jeszcze tylko kilka detali do porobienia i będę zadowolony w 100%, tak to się mniej więcej prezentuje:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wpadł też nowy wydech końcowy, jest to jakiś fake prawdopodobnie N1, dedykowany do TSa, kupiony od Remka, bałem się że urwie mi łeb, aczkolwiek bez silencera to faktycznie tylko do upalania na tor(za nim dokupiłem silnecer zrobiłem trasę 250km, i przeżyłem:), z silencerem efekt jest taki jak chciałem czyli głowy nie urywa i pół miasta mnie nie słyszy, ale fajnie sobie buczy:) Trochę było pracy z ułożeniem go równo w zderzaku, ale udało się.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wpadła też nowa podsufitka z alcantary, a także słupki, efekt mnie bardzo zadowala, kolor wybrałem popielaty, jako że dechę też mam szarą, materiał jak dla mnie mega dobry aczkolwiek trudny w układaniu, wcześniej robiłem już w Hondzie ale zwykłym materiałem podsufitkowym i poszło bardzo łatwo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji rozbebeszenia plastików postanowiłem wygłuszyć porządnie cały bagażnik, efekt końcowy aż mnie zadziwił, kompletnie nic nie stuka już i nie skrzeczy, nawet jak po bruku śmigam, więc warte to było zachodu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 24-06-14, 00:34

bardzo mi sie podoba komora silnika ! to już 3cia czarno złota komora w klubie :-D trzeba bedzie stanac w trójke na JF i fote zrobić :-D

a alcantare to oryginalną użyłeś?

i plastiki to folia czy hydrografika?

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 24-06-14, 07:36

bardzo mi sie podoba komora silnika ! to już 3cia czarno złota komora w klubie :-D trzeba bedzie stanac w trójke na JF i fote zrobić :-D

Z przyjemnością się ustawię;)
Stich pisze:a alcantare to oryginalną użyłeś?

Hmm.. nie wiem co masz dokładnie na myśli ale to jest tzw. alicanta czy syntetyczny zamsz, więć chyba nie oryginał
Stich pisze:i plastiki to folia czy hydrografika?

Te pod maską to hydrografika, ta na konsoli środkowe to folia 3M, ale będzie też robiona HG

Awatar użytkownika
peteby
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 07-04-11, 20:59

Postautor: peteby » 24-06-14, 11:36

Komora silnika - super
Podsufitka i słupki - podobają mi się
Dobry wydech, wiadomo, świetna sprawa
Wygłuszenie tyłu - extra, sam takie coś planuje

Ogólnie, widać że Celica jest w dobrych rękach, gratuluje dobrej roboty i życzę dalszych chęci do udoskonalania machiny :D

Czego dokładnie używałeś do wygłuszenia tyłu?