Niebieska VII by Michałkrk

Roczniki 2000-2005
Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Niebieska VII by Michałkrk

Postautor: Michałkrk » 19-04-15, 15:30

Samochód:
*Toyota Celica VII 2002

Silnik:
*1ZZ-FE
*158kkm
*Valvoline 5w50
*Poliuretan pod silnikiem i skrzynią


Przeniesienie napędu:
*Seria

Zawieszenie:
*Amortyzatory Koni sport z regulacja twardości
*Sprężyny Eibacha
*Dystanse 22mm na stronę
*Stabilizator tylni 22mm

Hamulce:
*zaciski z Ts'a + Black Diamond tarcze i klocki

Układ wydechowy:
*Seria

Układ dolotowy:
*Wymontowany zawór motylkowy
*Wkładka K&N

koła:
*Lato - "Ruskie kute" Et 39 16"/7" Goodyear efficient grip performance 205/55
*Zima - seryjne 16 - też jakieś Goodyeary 205/55

Wnętrze:
*Tapicerka we floku

Audio:
*Clarion DUB278

Body:
*Wersja przedliftowa
*Maska/błotniki/klapa z laminatu + zapinki na masce
*Niebieskie lustra z tyłu i tylne boczne szyby

Krótki opis/historia:

Witam, już od dłuższego czasu regularnie przeglądam forum jednak do tej pory nie udzielałem się jakoś często także jeszcze raz wszystkich witam :) Moją Celice kupiłem jakoś w październiku 2013 r. i po czasie stwierdziłem że już po raz kolejny kupiłem auto sercem a nie rozumem ;) Tak to jest niestety z moim podejściem do aut.. Chodzi mi o jej stan, a nie o ty czy auto mi odpowiadało na dłuższa metę. Auto kupione od mechanika w Olkuszu i nie licząc 4miesiącznego postoju tam właśnie, jestem jego pierwszym właścicielem w Pl i 2 od nowości. W każdym razie auto już raczej wychodzi na prostą w mojej opinii, ważne że nie miało żadnej poważnej kolizji poza małą stłuczką w lewy przód. Auta używam w 50 % jako transportu na co dzień, ale często też jeżdżę nocą.. ;) za jakiś czas mam zamiar kupić coś na co dzień a celica będzie już tylko rekreacyjna.

Co zrobione: wymieniona pompa paliwa i obie sondy, 2 amortyzatory i sprężyny, kompletne sprzęgło i wszystkie oleje i filtry, wymontowane niedziałające webasto i uszczelniony układ paliwowy oraz rozrząd, "posprzątana" elektronika radia które robiło zwarcie z klimą po modyfikacjach poprzedniego właściciela, nowa chłodnica klimy, parę popękanych/porysowanych części tapicerki w środku, 2 komplety nowych oponek, maska z laminatu zrobiona na zamówienie + zapinki dla bezpieczeństwa.

Plany:
Polerka przednich lamp za jakieś 2/3 tygodnie jak znajdę czas. Wymontowanie silnika w zimie i odnowienie blacharsko łącznie z komorą silnika(zastanawiam się jeszcze nad warsztatem.. myślałem o Dm-Partyka, ma być zrobione dobrze..) Błotniki z laminatu, zobaczymy co z drzwiami i tylną klapą. Dystanse(jednoczęściowe ze szpilkami) 2cm na oś, przód i tył, Fotele bimarco cobra, pasy szelkowe, wymontowanie zbędnych części ze środka, jakaś ciekawa kiera bez poduszki. Za dłuższy czas, jak silnik wyzionie ducha.. myślę o słapie na Ts, albo poliftowy silnik. Nie lubię turbo, auto jest mi potrzebne na zakręty a nie na prostą.

Wrzucam nie tylko fotki jak auto wygląda z daleka ale też jej mankamentów, które znikną za jakiś czas..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nad plastikowym progiem jest trochę mniej jak połowa całej korozji
Obrazek
Obrazek
Jako że polowe km pokonuje po mieście niestety puki co opona 55, nie chce rozklekotać całkiem auta które i tak jest już twarde.

Czekam na wasze opinie :) Może ktoś wie co to za radio? a może ktos zna naprawdę dobry warsztat blacharski w okolicy krk? bo ceny w Dm-Partyka małe nie są..
Ostatnio zmieniony 29-04-17, 17:03 przez Michałkrk, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 19-04-15, 17:13

Hmm.. nie wiem czemu kolego piszesz że masz radio Pajoner, jak na foto jest Clarion DUB278 o taki http://www.clarion.com/pl/pl/newstopics ... ndex.htmly
A tak poza tym no to ta maska z zapinkami kicha(143km) żeby ta moc nie wyrwała przypadkiem jej :D No i walka z rudą, powodzenia w odbudowie i doprowadzenia Celiny do ładu.

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Re: Niebieska VII by Miachałkrk

Postautor: Michałkrk » 19-04-15, 17:31

Jasne, Clarion, pomyliło mi się z innym sprzętem, którego właśnie używałem ;P Generalnie mam zamiar wzmocnić również silnik.. tzn wymienić. A odciążenie auta zawsze na + myślę :)

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 19-04-15, 20:40

Takiego radia jeszcze nigdy nie widziałem :). Coś innego :-) .
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
Lestat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2980
Rejestracja: 20-07-07, 20:30

Postautor: Lestat » 19-04-15, 20:52

anticorr pisze:A tak poza tym no to ta maska z zapinkami kicha(143km) żeby ta moc nie wyrwała przypadkiem jej :D

a co ma moc do zapinek? moja nawet tyle nie ma
4a-ge power

Awatar użytkownika
Exonios
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 14-09-13, 15:08

Postautor: Exonios » 19-04-15, 21:04

Maska dla mnie się podoba :) radio to wgl nie pasuje estetycznie ;p
No i w progu już widać jest dziurka. to chyba newralgiczne miejsce każdej
Chociaż u mnie jeszcze nie ma :)
ZZT 231

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 19-04-15, 21:23

Co do zapinek to dodam jeszcze ze poczatkowo zastanawialem sie czy montowac, ale jedna wizyta na autostradzie powyzej 160(maska mocno latala) mnie przekonala. Radio wyglada jak cegla, ale mi sie nawet podoba i raz na jakis czas sobie zmienie kolorek podswietlenia ;)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 20-04-15, 08:51

Lestat pisze:a co ma moc do zapinek? moja nawet tyle nie ma

Tak się tylko śmieję ;)

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 19-05-15, 15:21

Dobra, jak zwykle wszystko sie troche opoznilo.. ale wreszcie wypolerowalem przednie klosze, zaluje ze nie zmatowilem swiatel przed polerka, po doswiadczeniach z innego auta myslalem ze nie bedzie to konieczne. Pewnie za jakis czas jeszcze to poprawie. Generalnie wszystko robilem wedlug tej instrukcji: http://matowereflektory.pl/regeneracja- ... -po-kroku/
Pare zdjec:
ObrazekObrazekObrazek

Poza tym bylem tez w aso, okazalo sie ze chlodnica klimy niestety nieszczelna. Zastanawiam sie czy dac do naprawy czy kupic nowa, ta byla wymieniana na uzywke jakis rok temu. Okaze sie jak zdejme zderzak i ogladne dokladnie.

Pomijajac to dowiedzialem sie w aso dwuch ciekawych rzeczy..
1. Podobno silniki przed liftowe mimo swoich wad lepiej nadaja sie do uturbiania, a przynajmniej nie jest to przeszkoda ze wzgledu na to ze dol itak zostaje zmieniony. Moze ktos to potwierdzic? Do tej pory slyszalem odwrotne opinie.
2. Rozmawialem rowniez z wlascicielem pewnej VII gt, ktora po wymianie tlokow osioga 170 km, niestety nie bylo czasu zeby dokladniej dopytac co i jak, ale jesli ktos wie cos wiecej rowniez bylbym wdzieczny za info. Jakie tloki? Czy same tloki moga dac taki wzrost?

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 28-06-15, 21:08

Coś tam się dzieje i w końcu znalazłem chwile żeby uaktualnić.
Najpierw wpadły dystanse 22mm na stronę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
troszkę obcierało nadkole, ale po małej zmianie mocowania do błotnika jest już ok. Teraz trzyma się jeszcze lepiej drogi :)
Przy okazji wolnej chwili wyczyściłem lakier glinką, niedługo mam zamiar jeszcze porządnie nawoskować. W sumie lakier nie jest w idealnym stanie, ma trochę rysek itd ale to nie znaczy że nie może się błyszczeć ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kolejna sprawa to wnętrze.. Po moich nieudanych próbach domycia mocno juz przez słońce zniszczonej deski rozdzielczej stwierdziłem że cela zasłużyła juz na coś nowego. Zdecydowałem się na flok i przemalowanie konsoli środkowej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Plany na najbliższy czas się trochę zmieniły. W zimie mam zamiar zrobić koniecznie próg lewy i nadkole lewe tylne. Będę też prawdopodobnie zamawiał błotniki z laminatu. Aku chcę przenieść do bagażnika. Planuje tez wymienić fotele na bimaroco cobra + jakies 3 calowe pasy szelkowe, 4 punktowe, a z tylną kanapą się pożegnam. Na to na chwile obecną na pewno starczy funduszy co potem się okaże. Nie chcę za daleko wybiegać w przyszłość ale z pewnością to nie koniec Wszystko ma iść w kierunku zmniejszenia masy i lepszego rozkładu. Auto dalej służy mi jako codzienny transport plus czasem trochę zabawy. Co do kupna czegoś drugiego żeby cela służyła tylko jako zabawka jeszcze raczej daleko.

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 28-06-15, 21:42

wszystko spoko poza maską i tym paskudnym radiem wystającym...

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 28-06-15, 23:01

No fajnie się prezentuje, z tym że ja jakoś osobiście nie jestem przekonany do niego:)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 29-06-15, 12:49

Michał, fajnie wyszło :) ja tam floka nie lubię, ale u Ciebie mi się podoba. Może sam bym takiego kontrastu nie zrobił, ale podoba mi się. A jak z brudzeniem tego?

Bardzo fajnie siadł kolor panelu, fajny odcień dzięki czemu oryginalne gałki i przyciski aż tak bardzo nie rażą.

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 29-06-15, 13:27

Co do brudzenia to sie zobaczy. Narazie po tygodniu niema roznicy. Z tego co wiem najlepiej delikatnie czyscic odkurzaczem, bez rysowania koncowka. Mozna uzywac tez wszelkich srodkow na bazie amoniaku i pianek do czyszczenia dywanow ;) slyszalem dobre i zle opinie o floku, jak bedzie sie okaze..

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 29-06-15, 13:36

Heh dokładnie ten panel tez mi sie mega podoba jak to odcien? Bo wyglada jak czarny mat

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 29-06-15, 18:52

Panel lakierowałem lakierem dupli-color black glossy RAL9005 (to chyba oznaczenie koloru). Lubie te lakiery bo jak na zwykłe spreje bardzo ładnie jednolicie kryją. Efektu spodziewałem się innego ale mogłem zaryzykować bo mam 2 komplety konsoli środkowej ;)(jakby ktoś chciał kupić to drugi w stanie idealnym chętnie tanio sprzedam) A co do efektu to owszem mat, ale jak się przyjrzeć z bliska to taki mat metalik, taki sam jak srebrny metalik w oryginale.

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 13-07-15, 21:48

Może tu ktoś z Was mi pomoże. Poszukuje naby do VII gen i nic nie mogę znaleźć.. Z VI albo V pasują może? skoro kierownica z VII do nich pasuje?

EDIT: juz znalazłem.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 13-07-15, 22:33

Michałkrk pisze:Może tu ktoś z Was mi pomoże. Poszukuje naby do VII gen i nic nie mogę znaleźć.. Z VI albo V pasują może? skoro kierownica z VII do nich pasuje?

EDIT: juz znalazłem.


A jaką kierę będziesz na to wsadzał?

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 13-07-15, 23:53

Jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie, ale myślę o raida 30 cm. Takim: http://olx.pl/oferta/raid-30-cm-kierown ... 8;promoted
swoją drogą zastanawiam się czy to oryginał za tą cene, na wyraźniejszych zdjęciach wygląda ok.

Domyślam się że z wyglądu może się wielu nie podobać, mi zależy głownie na tym zeby była mała i nie jakiś chinol który mi się powygina. Plus nie chce wydać dużo bo szykują się inne wydatki. Najwyżej kiedyś bym ładniej obszył.

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 21-08-15, 13:13

Siema, pisze też tu bo chyba jakoś tak mi się wydaje że tematy aut są najczęściej oglądane. Mam zamiar sprawić sobie tylni stabilizator eibacha. Nie jest dostępny w Polsce i będę go sprowadzał z UK. Czekam na odp czy przy zamówieniu kilku sztuk cena mogłaby się obniżyć. Jeżeli nie cena za jeden zestaw z dostawą to 924 zł... Wiem że dużo, ale słyszałem opinie że naprawdę daje radę. Mniej podsterowności z pewnością.

Ktoś byłby zainteresowany, czy cena odstrasza?

Kolejna sprawa to będę również zamawiał w niedługim czasie przednie błotniki z laminatu i tylną klapę, w którą następnie będzie wklejona szyba z poliwęglanu. Tu również pytanie czy ktoś chciałby się dołączyć do zamówienia? Domyślam się że kierunek moich modów nie jest szczególnie popularny w VII ale zapytać nie zaszkodzi ;)

A jeżeli chodzi o to co z autem dzieje się w tej chwili, to psikus ;P

Z racji tego że prawko mam niestety na 3 miesięcznym urlopie, wczoraj poszło do blacharza. Robię wszystko co jest widoczne na zdjęciach u góry plus podklejanie tylnych uszczelek w szybach(te trójkątne) + nalot na podłużnicy i uzupełnienie 2 obtarć konserwacji podłogi. Jak wróci to wrzucę zdjęcia :)