Niebieska VII by Michałkrk

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
mateo11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06-08-13, 15:06

Postautor: mateo11 » 31-03-16, 15:19

Co tutaj tak cicho i pusto? Uaktualnij temat, bo dużo nowych modów wpadło ;) Wrzuć jakieś foty!

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 07-04-16, 17:32

Za tydzien jade do gt4, jak wroci zdrowa to uaktualnie ;)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 07-04-16, 18:55

Michałkrk pisze:Za tydzien jade do gt4

Co jakieś turbo-burbo będzie? :D:D

Awatar użytkownika
eXcential
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 11-11-10, 16:22

Re: Niebieska VII by Michałkrk

Postautor: eXcential » 07-04-16, 19:29

Michałkrk pisze:[...] myślę o słapie na Ts, albo poliftowy silnik. Nie lubię turbo, auto jest mi potrzebne na zakręty a nie na prostą.
MOJA TOYOTA CELICA viewtopic.php?t=26692

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 07-04-16, 20:38

hehe, chciałoby się turbo ;) co prawda kiedyś byłem anty-turbo, ale to w zasadzie najlepsze rozwiązanie w naszych silnikach chyba... Może kiedyś

Do Gt4 jade żeby skończyć sprawę ze skrzynia i zrobić zbieżność/geometrie. Po wizycie u mecha w Cianowicach i wymianie sprzegła (P. Andrzej) okazało się że miałem skrzynie krzywo zamontowaną na za krótkich śrubach.. efekt, na torze w warszawie pękła mi obudowa przy łapie.. W tej chwili mam niby zamontowaną skrzynie po 60 tys od Remka, ale prawdopodobnie ma synchro do wymiany, okaże się w gt4.

Zobaczymy albo będzie trzeba przenieść części ze starej do nowej ewentualnie kupić całą zębatke nową, albo wymienić znów na inna, a tą ewentualnie oddać. Ogólnie &#%%^()#&#!... bo kasa z nieba nie spada, a za to miałbym już wydech zrobiony który planowałem jako następny.

Puki co są zrobione hamulce, już się ułożyły i hamują zaj..iści, dzięki Mateo ;)
Klapa z laminatu i szyba z poliwęglanu też już jest. Ściągnąłem tez ze stanów poli poduszki pod cały napęd (niedługo będą zamontowane)i wymieniłem łączniki. Niedługo będę nakładał folie na tylną szybe żeby było takie niebieskie lustro jak wcześniej.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 07-04-16, 21:02

Michałkrk pisze:Klapa z laminatu i szyba z poliwęglanu też już jest.

A będziesz z niej robił wydmuszkę na tor?
Michałkrk pisze: Ściągnąłem tez ze stanów poli poduszki pod cały napęd

Oo to znaczy co?

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 08-04-16, 13:06

Poduszki kupiłem te:
http://www.monkeywrenchracing.com/produ ... cts_id=482
Stwierdziłem że nie będę robił sam.
Tył mam juz właściwie wybebeszony, narazie fota jak jeszcze klapy nie było:
Obrazek
a hamulce wyglądaja tak:
Obrazek
wyszkiełkowane, złożone na zestawie naprawczym z aso i polakierowane proszkowo.
A tu fota pękniętej skrzyni:
Obrazek
wrzuce jeszcze jakies zdjęcia jak juz będzie wszystko grać, bo narazie wkurza mnie geometria i ta skrzynia która zmienia biegi w tempie dziadka..

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 08-04-16, 17:53

Michałkrk pisze:Poduszki kupiłem te:
http://www.monkeywrenchra...products_id=482
Stwierdziłem że nie będę robił sam.

Uuu na tor to myślę że bedzie ok. trzymało silnik i przy szybkich redukcjach nie będzie laga, ale do cywilnej jazdy wibracje jakie będziesz miał potrafią wkurzać, wiem bo przerabiałem ten temat.

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 12-04-16, 10:13

Czemu Ci pękła skrzynia?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 12-04-16, 12:00

michalm320 pisze:Czemu Ci pękła skrzynia?


Pisał o tym wcześniej - za krótkie śruby czy coś w ten deseń - ktoś zrobił rzeźbę :-D

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 04-05-16, 20:14

Panowie poradźcie.. Wróciłem własnie z gt4 juz 2 raz, generalnie z 2 skrzyń złożona jedna, 1,2,3,4 poszły z mojej starej bo podobno wyglądy lepiej niż z tej po teoretycznie 60 tys.. 5,6 wsadzone z nowej bo znów było na odwrót, wymieniony olej, łożyska jakies 2 w skrzyni (sory nie jestem mech i nie pamiętam dokładnie jakie, ale zdaje sie ze są 2 wogóle) Efekt... wszystkie biegi wchodzą pięknie poza felerną 3.. tak samo jak i wczesniej gdy po raz pierwszy odbierałem auto. 3 wejdzie ładnie tylko gdy wsadza się ja pomału, albo powiedzmy średnio szybko (ja zwykłem wczesniej nawet przy spokojnej jeździe wsadzać ją szybciej..) jak chce wsadzić szybko bieg, nie ma "tak hojnie obdarzonego we wsi" żeby wszedł... NIema żadnych zgrzytów, poprostu jak by zamiast biegu przed drążkiem była ściana i niema opcji nawet z dużą siła go wsadzić.

Można by stwierdzic ze 3 zatarta skoro ze skrzyni wyciekał olej a z tej samej jest włożona.. Ale na torze myslałem na początku ze to silnikowy, wiec sprawdziłem tylko stan, stwierdziłem ze się rozszczelniło coś i sieknąłem jeszcze jedno okrążenie(najlepsze) i 3 wchodziła mi wtedy na 100% tak jak bym sobie tego życzył. Poza tym podobno po rozebraniu wygladała ok. Dodam jeszcze że pedal sprzęgła został tak wyregulowany zeby wyżej łapał i żebym miał pewność ze wysprzeglam.. O co może chodzić???

wkurza mnie to nie tylko z powodów finansowych bo troche juz na ta skrzynie wybuliłem, ale też dlatego ze przez to nie możliwe jest jak ja to nazywałem "zarzucenie silnikiem" tzn 3 wejdzie tak jak bym miał wczesniej luz, wiec niema takiego kopa od dołu jak to można było zrobic przy umiejętnej szybkiej zmianie.

jutro przejade się jeszcze ze znajomym mechanikiem ale nie licze na cuda i mam też zamiar zadzwonić do ZTR, w końcu chyba nikt tak tych silników i skrzyń nie zna jak oni, ja przynajmniej tak słyszałem, tymczasem prosze o jakies rady/wskazówki o co może chodzić :)

przychodzi mi jeszcze do glowy jedna rzecz, a może łapa jest minimalnie krzywa, skoro wczesniej była przykrecona troche źle i to by miało wpływ? nie znam sie, gdybam bo juz nie mam pomysłu.

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 04-05-16, 21:27

Najlepiej chyba będzie podjechać do ZTR. Generalnie jeżeli chodzi o GT4, tam już od dawna się dziwne rzeczy dzieją. Nie znam i na szczęście u nich auta nie robiłem ale sporo tutaj na forum i w świecie czytałem negatywnych opinii a poza tym jakieś 2-3 tygodnie temu na Track Dayu w Poznaniu nasłuchałem się dosłownie ''przekleństw'' na temat tego warsztatu od chłopaków z MR-ek i Lotusów.
9-3 AERO SS

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 04-05-16, 22:23

Jutro zadzwonie, ale ręce mi juz opadaja jak myslę ile kasy juz na to poszło, a zaczęło się od czyjegoś druciarstwa, swoją drogą ten mechanik tez był polecany na forum...

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 04-05-16, 22:28

Michałkrk pisze:Jutro zadzwonie, ale ręce mi juz opadaja jak myslę ile kasy juz na to poszło, a zaczęło się od czyjegoś druciarstwa, swoją drogą ten mechanik tez był polecany na forum...


Na to musisz uważać szczególnie na tym forum kto poleca, bo tutaj często ''swoi'' polecają i napędzają robotę ''swoim''.
Współczuję na prawdę współczuję.
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 04-05-16, 22:44

tak jest, banda chooya napędza robotę innym, ja pyerdole co ludzie :-D
st182 gtb

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 04-05-16, 22:46

Ogarne to mam nadzieje ;) Nie napisałem jeszcze ze są na pokładzie nowe wkładki/poduszki silnika i skrzyni :) Generalnie, czytając dość regularnie tematy Waszych VII myślę że nie znalazłby się tu raczej nikt kto byłby zadowolony z tego moda, może oprócz mnie ;P Po raz kolejny musze przyznać że nasz kolega Anticorr miał racje. Na luzie szczególnie, trzesie i to dość mocno, aczkolwiek jeśli ktoś potrafi umiejetnie ruszac to w trakcie jazdy jest to juz prawie nie wyczuwalne. Redukcja rzeczywiście ładniej wchodzi, pomijając 3...

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 05-05-16, 07:30

Michałkrk pisze: Po raz kolejny musze przyznać że nasz kolega Anticorr miał racje.

hehe, a nie mówiłem ;) dlatego jako daily car w życiu już bym nie włożył poli czy wzmacniał poduszek.

Dlatego takie rzeczy grzebie się samemu żeby mieć pewność 100% ze wszystkim a nie oddaje się komuś, albo ostatecznie patrzeć ciągle na ręce.. Ot o to chyba chodzi w tej całej zabawie ;)

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 05-05-16, 08:28

budolf pisze:tak jest, banda chooya napędza robotę innym, ja pyerdole co ludzie :-D


Ty to napisałeś gościu.
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
Pawciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6803
Rejestracja: 16-08-05, 11:27

Postautor: Pawciu » 05-05-16, 10:00

z tego co wiem to sam życzyłeś składanie jednej skrzyni z dwóch, nikt do tego nie namawiał bo wszystko działało.
przed odbiorem w aucie wchodziły wszystkie biegi podczas normalnej jazdy.
po odbiorze zaraportowałeś, że przy "hardkorowej zmianie biegów" masz problem z wrzuceniem trójki.
nikt teraz nie wie co robiłeś z tym samochodem po odbiorze auta, jak były problemy to przecież mogłeś nie odbierać i powiedzieć żeby sprawdzić/poprawić.

P.

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 05-05-16, 11:01

A czy ja mówie że mam pretensje o składanie skrzyni z 2? generalnie narazie żadnych pretensji nie chce mieć do puki nie okaze się co jest przyczyną nikogo nie bede osądzał. Ale nie mów mi że robiłem z autem niewieadomo co, bo powód dla którego nie powiadomiłem odrazu był tylko taki że na począdku myślałem ze ja coś źle zmieniam biegi i że musze wyczuc, poza tym na trasie nie używałem 3 czesto wiec tak naprawde zauważyłem wszystko po powroci do Krk.