Celica VI moja pinek Tarnów :)

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 09-12-15, 14:29

Renesco pisze:Jedno to kwestia wizualna, a druga to bezpieczeństwo, bo zeszlifowanie ryfli zmienia promień światła reflektora. Poza tym homologacja, a raczej jej utrata. Mi osobiście taka lampa się podoba, wypolerowana, zeszlifowana wygląda "świeżej" od oryginału natomiast sam odrzuciłem możliwość takiej modyfikacji, bo nie jest to bezpieczne i legalne (a co za tym idzie łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdzie dochodzi do wypadku, kierowca mówi, że go oślepiłeś, ubezpieczyciel bada samochód i zaczynają się schody).


To nie jest tylko zeszlifowany klosz - w środku zamiast standardowego odbłyśnika jest soczewka, która sama w sobie odpowiada za snop światła i jego kształt i wysokość świecenia - jak znam życie to fabryczna soczewka produkcji AUDI, bo są bardzo popularne. Świeci na pewno lepiej niż zwykła lampa i ustawiona też na pewno jest dobrze. Nie róbmy paniki w miejscu, w którym to niepotrzebne. Polecam poczytać sobie trochę na: https://hidretrofit.pl/

Homologacja to inna kwestia, ale każdy VI gen z lampami JDM z przodu nie ma homologacji a jakoś problemu nie widać na forum. Pamiętajmy, że homologacja nie zawsze służy bezpieczeństwu i nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Świat się zmienia. Do niedawna żarówka LED w kloszu to było zło i oj oj, bo policja. A teraz LED jest standardem fabrycznym nie wspominając już o światłach opartych na projekcji laserowej.

P.S. Co do ubezpieczenia - jak skasujesz przód samochodu, to sobie można "śledztwo" ubezpieczyciela między bajki włożyć. :-D

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 09-12-15, 15:27

faktycznie, zwracam honor z tą soczewką i snopem światła.

Ale co do lamp JDM z przodu to przecież one mają homologację tylko nie europejską, czyż nie? Jak to się ma do tego, że można u nas jeździć samochodami z kierownicą po "złej" stronie?

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 09-12-15, 15:32

Renesco pisze:Jak to się ma do tego, że można u nas jeździć samochodami z kierownicą po "złej" stronie?


Nijak, masz auto LHD to lampy też takie mają być, masz masz RHD to powinieneś je dostosować

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 09-12-15, 15:48

Renesco pisze:Ale co do lamp JDM z przodu to przecież one mają homologację tylko nie europejską, czyż nie? Jak to się ma do tego, że można u nas jeździć samochodami z kierownicą po "złej" stronie?


Mają homologacją ale na Japonię. Homologacja musi być właściwa dla danego kraju.
Homologacja to nie tylko pozwolenie ale również informacja, że są spełnione określone normy. Lampy JDM nie spełniają norm na Europę.
To, że da się je przerobić i działają, nie oznacza, że homologacja jest właściwa.
Ogólnie z lampami JDM jest duży +, że klosz jest gładki i na przeglądzie, jak lampy są ustawione dobrze, to nikt na homologację nie patrzy 8)

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 09-12-15, 19:28

budolf pisze:
pinek Tarnów pisze:
Mau5 pisze:Cały projekt dla mnie jak marzenie, wszystko od zera na picuś glancuś ale wydaje mi się ze te klosze oszpecą całokształt, koszt "prodzektorów" wydaje mi się znikomy w porównaniu do kasy jaką przeznaczysz na całe auto :P
Ale skoro Ci sie podobają to temat zamknięty :wink:


Dzięki co do reflektorów to takie mi się własnie podobają i fajne jest też to że tylko jakie takie mam :-D

Posiadacze multipli też tak mówią.


Dzięki bogu nie mam Multipli :P

Frugo pisze:
Renesco pisze:Jedno to kwestia wizualna, a druga to bezpieczeństwo, bo zeszlifowanie ryfli zmienia promień światła reflektora. Poza tym homologacja, a raczej jej utrata. Mi osobiście taka lampa się podoba, wypolerowana, zeszlifowana wygląda "świeżej" od oryginału natomiast sam odrzuciłem możliwość takiej modyfikacji, bo nie jest to bezpieczne i legalne (a co za tym idzie łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdzie dochodzi do wypadku, kierowca mówi, że go oślepiłeś, ubezpieczyciel bada samochód i zaczynają się schody).


To nie jest tylko zeszlifowany klosz - w środku zamiast standardowego odbłyśnika jest soczewka, która sama w sobie odpowiada za snop światła i jego kształt i wysokość świecenia - jak znam życie to fabryczna soczewka produkcji AUDI, bo są bardzo popularne. Świeci na pewno lepiej niż zwykła lampa i ustawiona też na pewno jest dobrze. Nie róbmy paniki w miejscu, w którym to niepotrzebne. Polecam poczytać sobie trochę na: https://hidretrofit.pl/

Homologacja to inna kwestia, ale każdy VI gen z lampami JDM z przodu nie ma homologacji a jakoś problemu nie widać na forum. Pamiętajmy, że homologacja nie zawsze służy bezpieczeństwu i nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Świat się zmienia. Do niedawna żarówka LED w kloszu to było zło i oj oj, bo policja. A teraz LED jest standardem fabrycznym nie wspominając już o światłach opartych na projekcji laserowej.

P.S. Co do ubezpieczenia - jak skasujesz przód samochodu, to sobie można "śledztwo" ubezpieczyciela między bajki włożyć. :-D


Dzięki Frugo wytłumaczyłeś już wszystko dużop lepiej jak ja :Pn aha a tak w ogóle to napisy z homologacja zostały :-D :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 09-12-15, 19:38 przez pinek Tarnów, łącznie zmieniany 1 raz.
Części do Celiki VI i VII gen
https://www.facebook.com/groups/291677700956604/

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 09-12-15, 19:36

Dzień 9 grudnia 2015 rok ( moje urodziny akurat sobie wypadły a nic specialnie nie było ustawiane :-D ) Cela wyjachała na podróż na stacje benzynową i jako tako siuę toczyła :) Nie wiem dlaczego każdy na nią dziwnie patrzył chyba że faktycznie za szybko i za głośno jechałem :-D :-D Abs nie działa nie wiem kuzwa dlaczego , zbiera się przyzwoicie ale coś jej wydaje mi się nie domaga . Może jeszcze pompe paliwa trzeba zamienic ale ... zobaczymy :) Jak narazie idzie w odstawkę do przyszłego roku na dalszą część prac ale jak tak sobie dziś siadłem i pomyślałem że już na przyszły rok może się uda definytywnie temat zamknąc ? Zobaczymy czas pokaże . Jak mi się coś jeszcze zdarzy robić to oczywiście będe wstawiał :)
Obrazek

Awatar użytkownika
wirek gt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: 04-05-08, 10:49

Postautor: wirek gt » 09-12-15, 21:08

Moje gratulacje, powodzenia przy dalszej pracy :D

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 09-12-15, 21:38

wirek gt pisze:Moje gratulacje, powodzenia przy dalszej pracy :D


Dziękuję bardzo :)

Adote
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 04-05-15, 22:38

Postautor: Adote » 09-12-15, 23:09

yeaaaah :~) w końcu !

to teraz tylko poza kwestiami technicznymi warto się zabezpieczyc na przyszłosć - chlapacze za koła od gt4, zaślepka na wlot na masce żeby nie kapało i po lakierowaniu może folia zabezpieczająca chociaż na zderzak, błotniki, maskę, dach ? :>

ps. montowałeś może grzanie i/lub składanie lusterek ?

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 09-12-15, 23:40

Adote pisze:yeaaaah :~) w końcu !

to teraz tylko poza kwestiami technicznymi warto się zabezpieczyc na przyszłosć - chlapacze za koła od gt4, zaślepka na wlot na masce żeby nie kapało i po lakierowaniu może folia zabezpieczająca chociaż na zderzak, błotniki, maskę, dach ? :>

ps. montowałeś może grzanie i/lub składanie lusterek ?


Chlapaczy nie bedzie bo już czekją na założenie dokladki przód tył , wlot na msace jeszcze nie wysechł :P folia ? Jaka folia ? mam zestaw z składanymi lusterkami ale mi to jest akurat zbędne a podgrzewane chyba mam jak dobrze pamietam ;)

Adote
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 04-05-15, 22:38

Postautor: Adote » 10-12-15, 17:28

bezbarwna folia zabezpieczająca powierzchnie lakierniczą - osobiście jakbym na dzien dzisiejszy pomalował auto, to chyba bym sięgnął po folię od razu, żeby utrzymać idealny lakier na dłużej :)

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 10-12-15, 20:14

Adote pisze:bezbarwna folia zabezpieczająca powierzchnie lakierniczą - osobiście jakbym na dzien dzisiejszy pomalował auto, to chyba bym sięgnął po folię od razu, żeby utrzymać idealny lakier na dłużej :)


hmmmm generalnie nigdy o tym nie słyszałem ale jak coś usłysze pozytywnego to może się zobaczy :)

Adote
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 04-05-15, 22:38

Postautor: Adote » 10-12-15, 20:27

daleko do dobrej obsługi nie ma - Wraptor Rafał Żmuda @ Gemini park :)

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 10-12-15, 22:43

Adote pisze:daleko do dobrej obsługi nie ma - Wraptor Rafał Żmuda @ Gemini park :)


Przy ich cenach to ja w razie potrzeby sobie lakier odnowię :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 15-12-15, 19:42

W sumie jak bedę chciał to sobie zmienię reflektory na inne ale w sumie nie wiem w czym one są "lepsze " :P
Obrazek

Awatar użytkownika
MatiM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 10-06-13, 10:38

Postautor: MatiM » 15-12-15, 20:00

Zakładaj JDM-y :D

Awatar użytkownika
wirek gt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: 04-05-08, 10:49

Postautor: wirek gt » 15-12-15, 20:11

Też mam u siebie serię przerobiona na soczewki, przyznam że to pełni szczęścia brakuje wypolerowanych wewnętrznych lamp

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 15-12-15, 22:35

MatiM pisze:Zakładaj JDM-y :D


Jdmki pójda już na drugi projekt ;) czarny GT4 :-D :-D :-D

wirek gt pisze:Też mam u siebie serię przerobiona na soczewki, przyznam że to pełni szczęścia brakuje wypolerowanych wewnętrznych lamp


Kolego bedą wypolerowane i wewnetrzne . Może jeszcze w tym roku zdarzę wysłać :)

Zawak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 20-11-11, 22:17

Postautor: Zawak » 15-12-15, 22:41

czarny GT4? czyzbys Ty byl nowym wlascicielem tego w dobrej cenie co ostatnio wisial? :)

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 15-12-15, 23:25

Zawak pisze:czarny GT4? czyzbys Ty byl nowym wlascicielem tego w dobrej cenie co ostatnio wisial? :)


Broń Boże :-D :-D :-D :-D Mój to jest zupełnie z innej bajki :P