Toyota Celica T18 V 1.6

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Toyota Celica T18 V 1.6

Postautor: Egoizt » 28-10-15, 10:26

Witam wszystkich, tydzień temu kupiłem moje oczko w głowie. Swoim stanem nie "powala na kolana" aczkolwiek wystarczalne jest jak na pierwsze auto. :)
Dużo ognisk korozji, dużo przedartego lakieru, ale chyba nie będę w niego dużo inwestował tymbardziej że to jest tylko 1.6 lpg.

Samochód:
*Toyota Celica V T18 1993,
Silnik:
*1.6l LPG 105km 4A-FE,
Przeniesienie napędu:
*stock FWD,
Zawieszenie:
*stock,
Układ wydechowy:
*stock,
Układ dolotowy:
*stock,
Koła:
*oryginalne,
Wnętrze:
*stock + podgrzewane fotele + doświetlanie nóg,
Audio:
*radio Pioneer, wzmacniacz 400W, subwoofer Crunch USA, 8 głośników z czego 4 dodane customowo,
Body:
*stock narrow.

Ogólnie staram się samochód przywrócić jak najbardziej do seryjnego stanu. Subwoofer to wyjątek, bo lubię dobre granie, heh. Jak mi się popsują światła do jazdy dziennej, to je wywalę, niech na razie spełniają swoje zadanie.

Mały wielki update!
Wyżej pisałem że nie będę dużo inwestował, jednak okazało się że w tym samochodzie zostawiam każdy zarobiony grosz! Pisałem także że chciałbym ją przywrócić do jak najbardziej fabrycznego stanu, owszem aczkolwiek chciałbym ją lekko "unowocześnić" ale w taki sposób alby został klimat z jej epoki. Zmian jest sporo, wszystko staram się opisywać w postach poniżej!



Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kliknij w to zdanie aby zobaczyć krótki filmik z udziałem mojej Celicy w roli głównej!
Ostatnio zmieniony 31-07-16, 14:55 przez Egoizt, łącznie zmieniany 18 razy.

Awatar użytkownika
Wykas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1196
Rejestracja: 03-06-09, 16:50

Postautor: Wykas » 28-10-15, 11:02

jeśli chcesz prowadzić projekt auta, to dostosuj temat do szablonu - a jeśli nie chcesz nic z tym robić, to można to zrobić w innym dziale :)

na zdj. wygląda ładnie.
[you] Sprzedam:
- Boczki drzwi premium
- tweetery
- ramka 2din
- sanki GT4, wał GT4 -porządki w garażu

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Postautor: Egoizt » 28-10-15, 11:17

Do jakiego dokładnie działu powinienem go przenieść? ;)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 28-10-15, 14:55

Dostosuj się do szablonu i tyle :-D
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Postautor: Egoizt » 04-11-15, 13:35

No to mały update. Po zakupie jeśli otworzyło się maskę to wszystko było w kolorze osłony kolektora wydechowego, powolutku pod maską powstaje ład!
Ostatnio zmieniony 04-04-16, 23:22 przez Egoizt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Postautor: Egoizt » 21-11-15, 04:05

Kilka rzeczy porobionych, naprawionych. Ręczny działa, nowe szczęki w bębnach, nie ma już wycieków spod korka miski olejowej, oraz brak wycieków płynu chłodniczego. Geometria ustawiona, lecz dalej ściąga na lewo, możliwe że to wina opon. Niebawem będę zmieniał koła na zimowe, mam nadzieję że sytuacja się poprawi. Nowy rozrząd, wcześniej pasek był na krawędzi życia. Płyn hamulcowy wymieniony, tak właściwie to tyle zmian na razie. :)
Ostatnio zmieniony 04-04-16, 23:22 przez Egoizt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Postautor: Wiśnia2424 » 09-03-16, 17:36

Egoizt, nie widzę i nie mogę wyświetlić twoich zdjęć . Ja to aż tak bardzo lubię Celicę V gen i to nie ma znaczenia czy to 1,6 czy inna to mi szkoda jak ktoś pisze że nie będzie chyba zbyt dużo inwestował :( Mam nadzieję że zmienisz zdanie :cry: wyślij jakieś zdjęcia bo ciekawi mnie jak wygląda twoja Celica

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Spory update!

Postautor: Egoizt » 05-04-16, 00:20

Wiśnia2424!
Postaram dodam nowe zdjęcia aczkolwiek ostatnio mam problem ze znalezieniem dobrego hostingu zdjęć.


Obrazek



Tak więc minęło kilka miesięcy od ostatniego mojego postu. Zmieniło się bardzo dużo, samochód pochłonął większość mojego czasu, a na forum niestety mi tego czasu zabrakło. Nabyłem sporo nowych umiejętności głównie w zakresie elektroniki.
Od czego by tu zacząć hmm...
Doszła naklejka na zderzak o treści "Stay classy". No niestety poniosło mnie lekko z tym, no ale jestem młody i mogę sobie pozwolić na takie głupstwa! Zdarcie takiej naklejki to nic trudnego. Kolejna sprawa, głośniki. Oo tak, na to też przeznaczyłem trochę pieniędzy, dwa na półce z tyłu, dwa obok kanapy z tyłu, dwa nad kolanami kierowcy i pasażera, oraz dwa na kokpicie - gwizdki. Bardzo chętnie kupię głośniki typu "jajka" tam obok tylnej półki! Jeśli ktoś ma na sprzedaż to proszę pisać! Jakieś plany co do głośników? Może wymiana na mocniejsze, ale przyjdzie i na to czas. Chciałbym także zamontować głośniki w drzwiach, ale to także i na to przyjdzie czas. Następny temat, czyli wywalenie anteny w dokładce spojlera. Ona nie działała i wyglądała okropnie, dałem prowizoryczną zaślepkę, wszystko trzyma się kupy. Zamierzam też kupić jakąś antenę niewidoczną, bo nudne się staje słuchanie muzyki z pendrive. Oświetlenie zewnętrzne LED'owe, czyli światła do jazdy dziennej, okropność, całkiem psuło "klimat" tego samochodu, nie żałuję że to wyrzuciłem. Jaka jest ironia? Kilka dni po wyrzuceniu padł mi silniczek do otwierania lampy prawej.

Obrazek

Jeśli już jesteśmy przy oświetleniu - poprzedni właściciel chyba uwielbiał niebieskie światełka, niestety nie spodobało mi się to. LED'owe podświetlanie tablicy rejestracyjnej, światło postojowe, oraz żarówka od oświetlenia wewnętrznego, po wymianie na żarówki zwykłe, żółte samochód wygląda o wiele lepiej. No i ostatnia sprawa w temacie oświetlenia, tutaj było trochę majsterkowania - instalacja podświetlania nóg. Nie, nie zrobiłem z okropnej mocnej taśmy LED'owej, tylko wykorzystałem dwie lampki na zwykłe żarówki do dodatkowego oświetlania przeróżnych rzeczy, koszt to kilka groszy na alledrogo. Właśnie! Instalacja tego "bajeru" wymagała wymiany czujników krańcowych drzwi, czyli czujników otwierania drzwi i tutaj zaczęło się rzeźbienie, zamówiłem oryginalne czujniki z alledrogo, lecz nie od Celicy V a od VII generacji, tam coś ułamać, tu coś zlutować, gdzieś indziej zeszlifować i wszystko działa!

Obrazek

No to kolejny bajer - podgrzewane fotele. Niska cena znaleziona na popularnym internetowym sklepie przekonała mnie do kupna takiej maty. Niestety nie mam doświadczenia w takich rzeczach i montaż takiej maty zajął mi cały dzień... Na jeden fotel. Ale efekt jest, teraz zamierzam wymienić przełączniki od tych foteli, ponieważ dołączone do zestawu wyglądają co najmniej paskudnie. Będąc przy temacie foteli - założone są pokrowce na fotele, takie które uważam że pasują. Mają charakter sportowy, kolor popielaty ciemny i jasny. Założony nowy akumulator, wycieraczki zmienione ze zwykłych na "banany". Ostatnio napotkała mnie nieprzyjemna rzecz - przy wymianie kół uszkodził się gwint jednej z nakrętek. Szybko zareagowałem kupując cały zestaw nakrętek do kół. Niestety są trochę krótsze od oryginalnych, ale za to ładnie świecą i mam pewność, że starczą na lata.

Obrazek

Niestety nie wyszło mi przyciemnianie kierunkowskazów bocznych, robiłem to sprayem, a w tej chwili żałuję że nie zainwestowałem w folię. Za to nawet najgorsze przyciemnienie tych kierunkowskazów wygląda lepiej niż mocne rzucające się w oczy pomarańczowe punkciki na czarnym lakierze. Dość mało istotny dodatek to dwa gniazda USB w zapalniczce, które nie rzucają się w oczy, dyskrecja została zachowana.
Przejdźmy do części mechanicznej, niestety ten temat w pewnej chwili doprowadził mnie do chęci sprzedania tego pojazdu. Instalacja gazowa (sterownik / komputer) w pewnym momencie przestała działać zostawiając mnie w mało ekonomicznej sytuacji - jeżdżenie na benzynie. Dlaczego był to dla mnie problem? Nie zarabiam pieniędzy, dla mnie ta instalacja gazowa to złoto, bez niej nie opłacałoby mi się nawet z garażu wyjeżdżać. Koszt naprawy sterownika to 150zł, po założeniu nowej instalacji samochód do 4000 obrotów nie miał mocy, totalne zero mocy. Po wizycie u gazownika nauczył mnie on korzystania z regulatora. Jest teraz lepiej, niestety i tak czuję spadek mocy po wymianie tego sterownika. Podczas naprawy tego sterownika padł silniczek od otwierania lampy prawej, wspominałem o tym wyżej. No i teraz gwóźdź programu - uszczelka pod głowicą. Po zrobieniu tego wszystkiego nie miałem nawet ochoty patrzeć na ten samochód. Przy wymienianiu powyższej uszczelki zostały wymienione jeszcze inne, lecz to standard. Przy okazji wymienione zostały gumki na wtryskach, ale to koszt kilka zł. Został także przestawiony zapłon, wydaje mi się jednak że można jeszcze te kilka stopni przestawić, tym bardziej że auto jeździ na gazie. Założyłem także osłonę pod silnik, niby kilka kg. cięższa, ale jednak czuję się pewniej jadąc po ulicy. Miałem także problem z paskiem klinowym, zaczął mocno piszczeć, najprawdopodobniej była to wina źle napiętego alternatora ponieważ pasek był dość nowy przed wymianą. Problem także był z gumami. Dokładniej to osłona przegubu - została wymieniona najszybciej jak się dało, oraz wymiana osłon drążków kierowniczych, jedna była pęknięta, lecz zadecydowałem że wymienię oby dwie. Na szczęście przekładnia kierownicza nie zaznała uszkodzeń, aczkolwiek stuka mi coś w zawieszeniu i obawiam się, że to może być ten przegub.

Obrazek

Właściwie to by było tyle zmian. Silnik chodzi równiutko, jedynie mam te stukanie w zawieszeniu, oraz przydałoby się wymienić linki od skrzyni biegów. Jeżeli to bym zrobił, to mechanicznie moja Toyota byłaby perełką! Stukanie na pewno będę robił, jak najszybciej, lecz do tych linek mi się nie spieszy. Przydałoby się jeszcze wyczyścić zamki, ponieważ ciężko chodzą i zamarzają podczas bardzo niskich temperatur. Sporo się rozpisałem, plany mam ambitne niestety wszystkie pieniądze zostały w samochodzie i teraz "stoję" z pracą. Jeżeli coś nowego będzie, to napiszę o tym na forum! Może jeszcze napiszę oddzielny temat o moich planach co do samochodu.


Obrazek



Filmik!
Ostatnio zmieniony 05-04-16, 15:23 przez Egoizt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Postautor: Wiśnia2424 » 05-04-16, 13:19

No teraz lepiej :) Ładna Celica, fajnie że robisz co możesz. Małymi krokami ale ważne że do przodu ;) ja wrzuciłem swoje zdjęcia przez tinypic.com

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Postautor: Egoizt » 14-04-16, 22:34

Dzieję się!
Zacznę od tego, że na liczniku zaistniała ciekawa liczba!

Obrazek

Co dalej? Wyeliminowałem nieprzyjemne stukanie z prawego przedniego koła. Przyczyna? Łącznik stabilizatora, w hurtowniach typu Inter Cars nie mogłem tego znaleźć, niestety zostałem zmuszony do zakupu chińskiego zamiennika z Allegro. Po drodze było małe woskowanie (na twardo), niestety nie ma już efektu jak świeżo po polerowaniu. :)

Kolejna sprawa.
W końcu kurier przyjechał z matą filcową! Teraz czas na rozebranie całego wnętrza samochodu, jestem jakoś w połowie, zostały mi fotele do wyjęcia oraz cała wykładzina. Później przyklejenie całej maty pod wykładzinę, niestety obawiam się, że 800x100cm mi nie starczy na cały samochód, będę musiał dokupić tej maty, aby starczyło mi na boczki. Samochód mam rozebrany jak na zdjęciu poniżej, niby kilka plastików zdjętych, a jednak czuć różnicę w tym jak samochód "się zbiera". Co jeszcze do wykonania? Póki samochód rozebrany planuję zrobić rzeczy typu spalone diody do podświetlania zapalniczki, oraz popielniczki. Były jakieś diody podświetlające stacyjkę? Jeszcze jedno pytanie - gdzie ja w ogóle dostanę takie małe żaróweczki? Ze złożeniem samochodu nie będę się śpieszył, poodkurzam, poczyszczę, pomyję, wszystko bez pośpiechu, ważne aby było porządnie, oraz aby mnie to satysfakcjonowało. Póki pamiętam! Gdzie dostanę takie kołeczki jak są na plastiku centralnie z tyłu (zakrywa zamek bagażnika)? Oraz kołki do kawałka plastiku między lampami (pod maską). Niby drobnostki, ale jednak chciałbym mieć samochód w komplecie.

Obrazek

Będę działał! O progresie pracy będę informował na bieżąco! :)

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 15-04-16, 08:31

Egoizt pisze:Łącznik stabilizatora, w hurtowniach typu Inter Cars nie mogłem tego znaleźć, niestety zostałem zmuszony do zakupu chińskiego zamiennika z Allegro


Mogłeś zainwestować w poliuretan od Pawcia i miec spokój na lata.
Pomysl o tym przy nastepnej wymianie, bo skoro masz chiński zamiennik to pewnie szybko wysiądzie...

Egoizt pisze:spalone diody do podświetlania zapalniczki, oraz popielniczki

Ja zrobiłem to na ledach. Troche "łopatologicznie" ale efekt jest w porządku.
viewtopic.php?t=31402&start=20
tylko że ja robiłem sama zapalniczkę - nie wiem jak sprawa wydląda przy stacyjce. podejrzewam że podobnie.

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 15-04-16, 09:34

Kołeczki, i róznego rodzaju małe spinki dostaniesz uniwersalne w wiekszosci sklepów motoryzacyjnych, trzeba tylko powybierac najlepiej dopasowane do nazych. Ewentualnie w ASO toyoty ale tam za koleczka pewnie z kilka zł liczą.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 15-04-16, 09:44

Polecam zajrzeć do katalogu firmy ROMIX - mają spinki praktycznie wszelkich rodzajów. Już nie raz kupowałem od nich.

http://www.romix.pl/oferta/spinki-samoc ... ia-hyundai
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Lica

Postautor: Egoizt » 24-04-16, 14:41

Ja zrobiłem to na ledach. Troche "łopatologicznie" ale efekt jest w porządku.

Udało mi się znaleźć w dużym sklepie typowo elektronicznym takie małe diody. Trzeba było wyrwać starą diodę, a w nowej przyciąć "wąsy" oraz przylutować w miejsce starej żaróweczki. :) Nie chcę ledów, moim celem jest modyfikowanie samochodu używając jak najmniej nowoczesnych rzeczy. :)


Polecam zajrzeć do katalogu firmy ROMIX - mają spinki praktycznie wszelkich rodzajów. Już nie raz kupowałem od nich.

Dzięki za informację! Na pewno skorzystam, lecz dopiero przy składaniu samochodu. :)


Nie działo się nic ostatnio, proces wygłuszania samochodu przechodzi bardzo powoli. Za mną oklejenie podsufitki, oraz kawałka bagażnika, niestety brak czasu nie pozwala mi na więcej. Co nowego jeszcze? Oklejenie folią przyciemniającą przednich kierunkowskazów.

Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 25-04-16, 15:18

Podoba mi się! :) Ile pali Ci lpg? ;)

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Postautor: Egoizt » 25-04-16, 20:17

Pawlow pisze:Podoba mi się! :) Ile pali Ci lpg? ;)


Różnie.
Niecałe 10l/100km w trasie.
Przy lekkim "bucie" (pseudo eco-driving) około 11l/100km;
Przy "deptaniu" troszkę powyżej 14l/100km;
W cyklu mieszanym, jaki preferuję wychodzi lekko ponad 12l/100km.

Niestety mam ciężką nogę, ale powolna jazda jest cholernie nudna. :)

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 25-04-16, 20:20

Dla Celici V to każdą ilość czasu warto poświęcić a satysfakcja gwarantowana :-)

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Postautor: Egoizt » 25-04-16, 20:34

CelT50 pisze:Dla Celici V to każdą ilość czasu warto poświęcić a satysfakcja gwarantowana :-)


Jak najbardziej się zgadzam! ;)
Jutro może zabiorę się za dalsze oklejanie wnętrza. :)

Obrazek


Muszę w końcu wybrać się na jakąś większą sesję zdjęciową!

Awatar użytkownika
Egoizt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27-09-15, 19:41

Jedziemy dalej

Postautor: Egoizt » 28-04-16, 21:49

Coś tam ruszyło, plastiki oraz reszta samochodu w końcu oklejone matą wygłuszającą, efekty są słyszalne.





Kilka fotek z progresu. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ogólnie podczas rozbiórki samochodu znalazłem kilka ciekawych rzeczy - kulki od pistoletu zabawkowego, linkę do wędki, jakieś zabytkowe monety, (nie wiem czy powinienem to pisać na forum, ale jeszcze) nieotwartą prezerwatywę. Cóż, jestem ciekawy historii tego samochodu, a Wy co znaleźliście ciekawego w Waszych autach po poprzednich właścicielach? ;)

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 12-05-16, 22:08

Obrazek
A już chciałem pytać co za bajer wprowadziłeś, że jedną lampę zamykasz/otwierasz, ale poczytałem trochę u Ciebie w temacie. :P Fajnie byłoby mieć taką opcję. Wyobraź sobie, że jedziesz swoją Celinką, a z drugiej strony jedzie taka sama i puszczasz jej oczko. Muszę ogarnąć u siebie taki bajer. xD

Tak swoją drogą, ogarnąłeś tą rudą jakoś od strony kierowcy? :P I pytanie z innej innej beczki - gdzie kupowałeś maty grzewcze na fotele / przełączniki / itd? ;)