CELICA VII - jesli masz zajrzyj

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
TomCela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28-01-16, 20:11

CELICA VII - jesli masz zajrzyj

Postautor: TomCela » 29-01-16, 06:49

Witam Serdecznie :) juz niebawem bo na przełomie marca kwietnia, mam nadzieje, ze bede mógł goscic w moim garazu Celice 7 generacji :)
I mam do Was jako uzytkowaników pare pytan.
Z racji,ze zakochalem sie w sylistyce tego auta od pierwszego zobaczenia, po kilku latach odkladnia kasiorki, mam nadzieje ze jestem w stanie kupic jakis warty uwagi egzemplarz ;p
Problem moj polega na tym ze nigdy nie siedzialem i nie jezdzilem tym autem ;( dlatego mam nadzieje,ze uzyskam tu jakies zrodło informacji :) z gory dziekuje za odpowiedzi :)

1. Co z awariami silnika w tym modelu 1,8 (143km) bo kupe widze ogloszen z tym problemem
2. Czy to "zjadanie" oleju to taka wada techniczna kazdej z Celic 7 generacji
3. Co moge uslyszec niepokojacego przy ogledzinach auta ( chodzi o dzwiek silnika)
4. Czy dam rade zapakowac na tylna kanape osobe 185cm wzrostu ( rzadko ale musze czasem kogos przewiezc )
5.Ile taka celica pali beznynki przy ciekiej nodze ? Niestety takowa posiadam :(
6. Czy w 14k PLN kupie cos co mi sie nie rozleci po tygodniu ? :P

Pozdrawiam TomCela

Awatar użytkownika
Wykas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1196
Rejestracja: 03-06-09, 16:50

Re: CELICA VII - jesli masz zajrzyj

Postautor: Wykas » 29-01-16, 08:22

TomCela pisze:Witam Serdecznie :) juz niebawem bo na przełomie marca kwietnia, mam nadzieje, ze bede mógł goscic w moim garazu Celice 7 generacji :)
I mam do Was jako uzytkowaników pare pytan.
Z racji,ze zakochalem sie w sylistyce tego auta od pierwszego zobaczenia, po kilku latach odkladnia kasiorki, mam nadzieje ze jestem w stanie kupic jakis warty uwagi egzemplarz ;p
Problem moj polega na tym ze nigdy nie siedzialem i nie jezdzilem tym autem ;( dlatego mam nadzieje,ze uzyskam tu jakies zrodło informacji :) z gory dziekuje za odpowiedzi :)

1. Co z awariami silnika w tym modelu 1,8 (143km) bo kupe widze ogloszen z tym problemem
2. Czy to "zjadanie" oleju to taka wada techniczna kazdej z Celic 7 generacji
3. Co moge uslyszec niepokojacego przy ogledzinach auta ( chodzi o dzwiek silnika)
4. Czy dam rade zapakowac na tylna kanape osobe 185cm wzrostu ( rzadko ale musze czasem kogos przewiezc )
5.Ile taka celica pali beznynki przy ciekiej nodze ? Niestety takowa posiadam :(
6. Czy w 14k PLN kupie cos co mi sie nie rozleci po tygodniu ? :P

Pozdrawiam TomCela



Cześć,
powodzenia przy zakupie ale:

1. było
2. było
3. było
4. na krótkie przejazdy wytrzyma, ja sam siedziałem raz z tyłu i długo bym nie wytrzymał :P
5. było- tyle ile wlejesz.
6. może być ciężko chociaż okazje się zdarzają.



Podsumowując- czytamy forum!!!
[you] Sprzedam:
- Boczki drzwi premium
- tweetery
- ramka 2din
- sanki GT4, wał GT4 -porządki w garażu

turbowik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 18-01-15, 22:38

Postautor: turbowik » 29-01-16, 10:23

Mając 14 k to bardziej Pakowałbym sie w VI chyba że masz z czego dorzucić około 3 k to już są większe szanse że znajdziesz VII w lepszym stanie.

Awatar użytkownika
Chim3rA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 22-04-13, 00:10

Postautor: Chim3rA » 29-01-16, 10:27

Plus opłaty, ubezpieczenie, podatek to wychodzi dodatkowe 2k.

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 29-01-16, 10:42

Bez 18 k nie ma co startować jeśli ma być w dobrym stanie, reszta to loteria od handlarzy (zazwyczaj KO dla Ciebie patrz: przygotuj się na remont lub wymianę silnika)

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 29-01-16, 11:59

14tyś, mało.. bardzo mało... jeszcze dwa lata temu szukało sie VIIki z 25tyś w kieszeni, a teraz...
143km brały olej, nawet polifty, jak chcesz mieć zdrowo to szukaj poliftowego TSa 192km, ale szykuj 20tyś, spalanie pewnie nie więcej niż 11l.
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 29-01-16, 12:16

TomCela pisze:1. Co z awariami silnika w tym modelu 1,8 (143km) bo kupe widze ogloszen z tym problemem
2. Czy to "zjadanie" oleju to taka wada techniczna kazdej z Celic 7 generacji
3. Co moge uslyszec niepokojacego przy ogledzinach auta ( chodzi o dzwiek silnika)
4. Czy dam rade zapakowac na tylna kanape osobe 185cm wzrostu ( rzadko ale musze czasem kogos przewiezc )
5.Ile taka celica pali beznynki przy ciekiej nodze ? Niestety takowa posiadam :(
6. Czy w 14k PLN kupie cos co mi sie nie rozleci po tygodniu ? :P


Ad1. 1.8 po lifcie jest poprawiony
Ad2. 1.8 po lifcie nie pali oleju. Mam taki z przebiegiem 240tyś i zero poboru
Ad.3 Panewki, łańcuch, zawory
Ad.4 Wiozłem kumpla 190cm, ze 130kg... powiedział nigdy więcej tam nie wsiądzie
Ad.5 Ile wlejesz tyle spali
Ad. 6 Nie, nie kupisz. Ja za swojego dałem 17500zł. Pomimo iż niebity, wszystko ori to musiałem kilka rzeczy zrobić.

TomCela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28-01-16, 20:11

Postautor: TomCela » 29-01-16, 14:56

Juz deczko nadrobiłem zaległosci :p wybaczcie :)
Dziekuje za odpowiedzi ;p Troche mi namieszaliscie w glowie ;p ale biore tez pod uwage, ze to sa same dobre rady ^^ :)

do 14k wersja VI pewnie byłaby lalaaa :P ale wyglad mnie nie przekonuje ;D jest tak specyficzny, ze wedlug mnie nie obrazajac nikogo, az odrzucajacy :P

wersja 2.0 GT najrozsadniejsza? ;d miejsce z tylu tez goscinne ?

Trudne poszukiwania przedmna ;p

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 29-01-16, 15:08

TomCela, Kupić jasne ze kupisz ale raczej coś bliżej szrota, potem wrzucisz połowe na start.

jak VI to raczej 2,0. 1,8 lubią olej a mocą też nie grzeszą.

kuzyntosiek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 03-12-14, 00:20

Postautor: kuzyntosiek » 29-01-16, 16:30

1. Podobno po lifcie się poprawiły
2.Moja Toyota nie brała wgl oleju ( jak ktoś kto sprzedaje mówi "Panie ten typ tak ma że olej bierze" to nie ma co się takim autem interesować)
3.Było, w sumie to co w każdym samochodzie
4. Zmieścić się zmieszczą ja mam 180 i mi było ok
5.143 to tak około 10-11 a jak spokojnie to raz wyszło 6,5
6. Myślę że spokojnie ja swoją sprzedałem za nieco ponad 13 a poza paroma pierdołami i kosmetyką była w bdb stanie (polift)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 30-01-16, 21:49

http://youtu.be/jcZsXSepEvA?t=2m10s

to wszystko w temacie VII :-D

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 29-02-16, 02:49

TomCela pisze:1. Co z awariami silnika w tym modelu 1,8 (143km) bo kupe widze ogloszen z tym problemem
2. Czy to "zjadanie" oleju to taka wada techniczna kazdej z Celic 7 generacji
3. Co moge uslyszec niepokojacego przy ogledzinach auta ( chodzi o dzwiek silnika)
4. Czy dam rade zapakowac na tylna kanape osobe 185cm wzrostu ( rzadko ale musze czasem kogos przewiezc )
5.Ile taka celica pali beznynki przy ciekiej nodze ? Niestety takowa posiadam :(
6. Czy w 14k PLN kupie cos co mi sie nie rozleci po tygodniu ? :P

Pozdrawiam TomCela


Słowem wstępu, odpowiem Ci na pytania, na podstawie mojej oceny, mojego doświadczenia, jako użytkownika, czyli posiadacza samochodu Toyota Celica VII 143km z 1999 roku. Nie powiem Ci nic na temat TS'a ani wersji polift, bo nie miałem i nie jeździłem. Musisz się posiłkować ocenami innych, których mnóstwo znajdziesz na forum.

Ad. 1. Posiadam egzemplarz z 1999 roku, bez żadnych awarii i problemów z silnikiem.

Ad. 2. Nie każda. Jak już pisałem posiadam wersje 143km z 1999r. nie zjada ona oleju. W ogóle nie zjada. Na dobrym oleju i dobrej benzynie na 6000km przejechanych ani 1ml oleju nie ubyło (cały czas jest maksymalny poziom oleju na wskażniku)

Ad. 3. Najpierw musisz posłuchać zdrowy egzemplarz, dobpiero potem ocenisz. Niepokoić powinna nierówna praca silnika, dziwne stuki i charkanie ;)

Ad 4. Trudno mi powiedzieć, nie pakowałem nikogo o takim wzroście. Osoba o wzroście 177cm spokojnie się zmiesci, bez żadnego narzekania. Tak więc, jak nie jest to jakaś "księżniczka", "laleczka", "wygodniś", "maruda" albo "ważniak" to i o wzroście 185 cm nie powinno być większego problemu.

Ad 5. Ile pali?. Mój egzemplarz spala około 9 litrów na zimówkach (fele oryginalne 16'ki), głównie miasto. Nie jeźdże ekonomicznie (też ciężka noga). W lecie będę zmieniał fele na 17' z nowymi oponami, ocenię spalanie to napisze.

Ad 6. Zależy jak trafisz, możesz kupić coś za 20k i może być problem, a możesz kupić za 17k i nie włożysz ani złotówki, poza wymianą płynów. Za 14k może być problem, trzeba szukać, oglądać.

TomCela pisze:
do 14k wersja VI pewnie byłaby lalaaa :P ale wyglad mnie nie przekonuje ;D jest tak specyficzny, ze wedlug mnie nie obrazajac nikogo, az odrzucajacy :P


Bez przesady ;) kwestia gustu ;) Ja się cieszę jak widzę VI na ulicy, podoba mi się, co prawda wnętrze ma już bardziej "historyczne" ale z zewnątrz dalej robi mega wrażenie. Zadbana i dopieszczona VI "urywa d..". Auto kultowe.

Jak coś znajdziesz to się pochwal ;) bo pewnie już kilka egzemplarzy przejrzałeś od tego czasu i masz już jakieś własne zdanie wyrobione.

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 29-02-16, 05:59

CelicaLove pisze:Ad. 2. Nie każda. Jak już pisałem posiadam wersje 143km z 1999r. nie zjada ona oleju. W ogóle nie zjada. Na dobrym oleju i dobrej benzynie na 6000km przejechanych ani 1ml oleju nie ubyło (cały czas jest maksymalny poziom oleju na wskażniku)


Jesteś całkowicie pewny, że Twój silnik nie przechodził akcji serwisowej w ASO, albo nie był wymieniony na polifta?
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Awatar użytkownika
Toyota96
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 03-11-15, 11:17

Postautor: Toyota96 » 29-02-16, 15:34

3.jak bedziesz słychać prace łańcucha rozrządu wiedz, ze bedzie drogo a autko było użytkowane przez młodego szatana lub serwisowane u ryśka w stodole.
4. z tym bedzie problem, o ile miejsca jest tam mało 2/10 to wsiadanie i wychodzenie oceniam na -10



CelicaLove gdy widze ten nick już wiem, że bedzie grubo w temacie :D



Suseł pisze:
CelicaLove pisze:Ad. 2. Nie każda. Jak już pisałem posiadam wersje 143km z 1999r. nie zjada ona oleju. W ogóle nie zjada. Na dobrym oleju i dobrej benzynie na 6000km przejechanych ani 1ml oleju nie ubyło (cały czas jest maksymalny poziom oleju na wskażniku)


Jesteś całkowicie pewny, że Twój silnik nie przechodził akcji serwisowej w ASO, albo nie był wymieniony na polifta?

TomCela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28-01-16, 20:11

Postautor: TomCela » 14-03-16, 22:57

Dzieki Wam za te wszystkie pouczające rady :)


Przez ten okres czasu od założenia tematu, przeglądam ogłoszenia "non toper" i oprócz tych "ktore" sie nie sprzedaja, wpada czasem jakiś fajny egzemplarz na nieszczęście zawsze daleko odemnie i gdy ja Cierpie na brak mozliowsci uzyskania wolnego w pracy :/ na dodatek ogłoszenie znika po dniu lub 2 :P
ale...
ostatnio wystawil auto komis, swieże ogłoszenie około 100km trasy wiec luzik< jade ;p

Auto sprowadzone wersja przed liftem, 143KM, kolor czarny,felga orginał, 163k przebiegu :>

Dojezdzam do komisu, ludzi dość sporo jak na niedziele, ale udaje sie szukać mojego konkretnego modelu dla ktorego tu przyjechałem ;d
Gdy go odnalazłem, jakaś parka + spec, juz ogladaja wiec obserwuje z oddali ;/
podbijam blizej, a oni na jazde próbna biora auto, no to ja juz załamany psychicznie :evil: ;p
ale uj poczekam w sumie, tylko po to tu przyjechałem
Gdy wrócili auto wyglądało troche gorzej niz ze zdjeć
moim skromnym okiem dostrzegłem
- inny odcien drzwi
- wgniotka na tylnym nadkolu ciezka do wyprowadzenia
- rysy masakra
i ten " spec" po jezdzie próbnej twierdził ze "sprezarka"
zatarta czyli do wymiany

Czyli dosyć zaniedbana laleczka :(
Cena 17.500 warto ? wydaje mi sie ze nie, tamci ludzie " chyba" wzieli
bo juz decyzje byly dosyc znaczace ;p


i tutaj sie rodzi moje pytanie
sprezarka- to slychac ?
macie moze do polecenia jakas VII
lub czy na coś warto czekac ? ;d
a i jeszcze jedno, czy ktos moze sie orientuje ile wyniosa mnie cale koszta sprowadzenia ze szwajcarii ? tam cos z cłem jest ale nie moge tego pojać ;P
dziekuje jesli przeczytałeś wszystko ;)

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 15-03-16, 10:18

Sprężarka?? :roll: Znaczy ta od klimatyzacji?? To raczej część wymienna.
Panie kolego sympatyczny, 14000zł to Ty masz na samo autko czy na autko plus wszystko inne co trzeba zrobic???
Wiesz jak mialem 23lata i kupowałem moją Celice 5gen to cieszyłem się jak dziecko, wiesz mialem 9000zł na autko, a kosztowało mnie 9200 a potem się przeraziłem gdy zaczalem się zadłużać bo trzeba było zrobić rozrząd, wymienić oleje filtry, ubezpieczyc autko kupic oponki itp itd....

pamietaj że po kupnie autka nie będzie tak że tylko będziesz tankował, autko trzeba przerejestrować i porobić kilka rzeczy od razu aby nie czekac z nimi do kolejnego odkładania funduszy. Jesli masz całą kwote 14tys na autko to kupujesz furaka za 12 a 2tys zostawiasz aby przy nim porobic, jak masz 16tyś to kupjesz autko za 14 a 2tys zostawiasz aby od razu przy nim dzialac.

TomCela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28-01-16, 20:11

Postautor: TomCela » 15-03-16, 10:29

14k jest na samo auto :) jesli chodzi o dodatkowe koszty to jestem na to przygotowany :)

tutaj mam cos dosyc ciekawego, moze ktos kojarzy. I moze mi powiedziec czy warto bo to troszke jednak nad budżet


http://otomoto.pl/oferta/toyota-celica- ... 8c694e45bf

a opis jak od miłosnika ;p

Awatar użytkownika
mcendrju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 14-02-08, 22:47

Postautor: mcendrju » 15-03-16, 11:46

Tak jak kolega Greegg07 mówi, trzeba mieć duży zapas, chyba, że kupujesz z naprawdę pewnego źródła, do tego cały pakiet dodatków (koła itp). Zależnie od tego ile masz prawko i miejsca zamieszkania, i innych czynników trzeba się liczyć z ubezpieczeniem, ja pomimo 60% zniżek płacę ok 900zł OC+NNW i chodziłem po wszystkich firmach i dużo niżej być nie chce. Młody kierowca dostanie na twarz pewnie z 2k ubezpieczenia samego OC. Do tego opony... temat, który przerobiłem kupując już kilka aut. Trzeba zdać sobie sprawę, że Celica jeździ na 15,16 lub 17. Ja kupiłem na 17. Opony na 17 do Celicy są to koszty rzędu 1500-2500zł. Do tego opony zimowe, jeżeli chcesz żeby Celica błyszczała zimą, to jednak trzeba kupić jakieś tanie alusy. Do tego dochodzi pakiet startowy, czyli w wielu wypadkach tarcze/klocki, może coś w zawieszeniu (chociaż ja u siebie ani sprężyn i amorków nie wymieniałem jeszcze nawet po 8 latach). Na silniku 2zz-ge zjadłem zęby i można powiedzieć, że dyskusyjna jest kwestia czegoś za coś w tym samochodzie. Jeździ to rewelacyjnie, ale ile można naprawiać/wymieniać silnik :P
Dla przykładu gdy padł mi silnik, którego naprawiałem stwierdziłem, że kupuję auto zanim znajdę dobry zdrowy silnik. W cenie silnika kupiłem całe Volvo s40. Żaden sportowy demon. Ale kupiłem na tyle dobry stan (poza rdzawymi miejscami), że przez 3 lata nakulałem nim więcej niż celica zmieniając tylko opony. Po 2,5 roku klocki, a po 3 latach rozrząd. Przez 3 lata włożyłem w auto za 8k nieco ponad 2.
W celice, którą przejechałem przez 8 lat ok 30kkm włożyłem ok 25k, a i tak nietuzinkowych awarii (ogólnie dla aut) to był tylko silnik. Reszta to elementy, które się zużywają, albo psują.

Ale jeżeli chodzi o emocje to auto zdecydowanie polecam!!!

PS Niedalej jak wczoraj wymieniałem sprzęgło - materiał + robocizna 800zł.
Obrazek

TomCela
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28-01-16, 20:11

Postautor: TomCela » 22-03-16, 15:51

Auto z linku powyzej odpada. przy mierzeniu czujnikiem wartosci od 300 do 1100 mikronów ;p takze ladnie wyszpachlowana pod siebie :) pozostaje szukac dalej

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 23-03-16, 00:44

TomCela pisze:Auto z linku powyzej odpada. przy mierzeniu czujnikiem wartosci od 300 do 1100 mikronów ;p takze ladnie wyszpachlowana pod siebie :) pozostaje szukac dalej


Powodzenia, tylko żeby nie okazało się że lakier ori, a silnik po miesiącu pada ;) Mania miernikowania w autach kilkunastoletnich ;) 90% aut miało jakąś przygodę czy to parkingową czy uliczną i na pewno coś było naprawiane, wymieniane i malowane.

[ Dodano: 23-03-16, 00:50 ]
mcendrju pisze:W celice, którą przejechałem ok 30kkm włożyłem ok 25k,.


Przeciętnie licząc około 850 zł wkładałeś co 1000 przejechanych kilometrów ;). Chyba rekordy biłeś ;) Jeszcze trochę i by było 1000 zł wydatków na 1000 przejechanych kilometrów :-D.