Toyota Celica Turbocharger "Diablica" by Cisiel

Roczniki 2000-2005
PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 12-09-17, 10:17

No Care pisze:Zazdrość ludzka nie zna granic ;)
Cisiel, nie przejmuj sie takim pierdzieleniem ;)


Te, pisząc to nie miałem niczego złego na myśli, to było zwykłe pytanie. Sam mam podróbki TRD u siebie i wprost to napisałem, to nie jest nic złego, jak oryginał niedostępny to trzeba się jakoś ratować ;)
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Awatar użytkownika
No Care
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 20-09-15, 20:41

Postautor: No Care » 26-09-17, 18:41

Cisza przed burzą :twisted:

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 09-11-17, 20:03

Jakąś chwilę była cisza w temacie, więc czas to nadrobić :D
Po dłuższym czasie szukania trafiły w me ręce dzięki pomocy No Care oryginalne wind deflectors :)
Stan genialny, mocowania całe. Delikatna polerka i montaż za kilka dni :D Co by nie było rarka i warto założyć :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dotarł również do mnie wlot M-Sport. Jakoś nigdy nie miałem po drodze aby go zamówić aż w końcu się udało. Nie jest to wlot kupiony ze strony www.celica-tuning.com. Zakupiony zupełnie z innego źródła, spasowanie i wykonanie naprawdę mega :) Trafił już na lakierowanie spodu na czarno i trafi niedługo do oklejenia taką folią, którą mam na dachu.

Obrazek

Obrazek

Ostatnia rzecz jak na razie to długo wyczekiwane (5 tygodni) winglets by Maxton Design. 100% ABS, wykonanie naprawdę mega mega solidne. Nie są jakieś wielkie i ordynarne więc na pewno fajnie siądą na Diablicy.

Obrazek

Maty wygłuszające czekają na montaż. Lusterka również. Roboty dużo, zima długa więc może coś z tego będzie :D Kolejne up'ki niebawem. Stay tuned :wink:

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 09-11-17, 20:07

No to na L4 zimą.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 09-11-17, 21:00

Hmm... wlot M-SPORT z e-bay'a ? (Delta Styling) czy jeszcze inne źródło ? :P

Awatar użytkownika
No Care
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 20-09-15, 20:41

Postautor: No Care » 13-11-17, 14:35

Cisiel, polecam się na przyszłość ;)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 22-12-17, 14:56

Miesiąc ciszy w temacie i znów kolejne fanty :-D I to nie byle jakie :D

Wczoraj przyjechała do mnie paczucha a w niej oryginalne progi TRD :D Stan idealny. Zaraz po Świętach jadą do lakiernika. Jest to prezent świąteczny od mojej wspaniałej Kobiety :) W styczniu będzie co robić przy Celicy bo za dużo gratów czeka na montaż :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Celicę wlecą również oryginalne Fender Flares :D

Obrazek

Obrazek

Kolejna pierdoła to Start Engine Button. Miejsce na niego mam jedyne właściwe, czyli w zamontowany będzie w miejsce zapalniczki. Będzie pełnił rolę w większości bajeru, ale oczywiście będzie odpalał silnik :) Podświetlenie przycisku oczywiście czerwone, czyli to co Diablica lubi najbardziej :mrgreen:

Obrazek

Dzisiaj przyciemniłem wind deflectors lakierem do przyciemniania lamp. Efekt naprawdę mi się podoba ;)

Obrazek

Obrazek

No i w tym roku by było na tyle. Jest co robić, czas goni bo sezon coraz bliżej ale wygląd Diablicy się zmieni, co mnie najbardziej cieszy. Zmianie ulegnie również obecna moc auta, więc wizualne zmiany jak najbardziej uzasadnione :-D Stay tuned :twisted:

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Postautor: hube » 22-12-17, 18:22

Te progi fajnie wyglądają w tych autkach. Będzie ładnie...
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 25-12-17, 10:04

No i brawo, czekam na efekt końcowy :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 25-12-17, 22:15

Wszystko super, fanty dobre, flary standartowo nie moj gust, ale te wind deflectory to zjebales Cisiel tym szprejem normalnie.. wyszlo jakos brzydko. Lepiej bylo zostawic ori, albo kupic np. jak ja carbonowe jak takie transparentne Ci nie podchodzilo.😉

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 27-12-17, 15:25

anticorr pisze:wind deflectory to zjebales Cisiel tym szprejem normalnie.. wyszlo jakos brzydko. Lepiej bylo zostawic ori, albo kupic np. jak ja carbonowe jak takie transparentne Ci nie podchodzilo.😉


Nie nie nie drogi Kolego nic nie zjebałem :) Oryginalny "kolor" to taki dymiony brązowawy jakby. Jak przyłożyłem do auta to tragicznie to wyglądało. Kupiłem lakier - taki którym się przyciemnia lampy. Na zdjęciach widać pełną czerń ale w rzeczywistości to trochę prześwituje i o taki efekt mi chodziło :) Carbonowe te listwy w ogóle mi nie leżą. Tak jak jest będzie ładnie i schludnie - będzie to pasować do czarnych obwódek szyb :wink:

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 28-12-17, 15:17

Dłubaniny ciąg dalszy. Wczoraj wziąłem się za ogarnięcie przycisku odpalania silnika. Przyjemna robota :D Wszystko działa tak jak chciałem, ogólnie fajny bajer.

W miejsce popielniczki wpadł rozgałęźnik:

Obrazek

Troszkę przewodzików doszło ale są już ogarnięte tak jak powinno być:

Obrazek

No i efekt końcowy. Przycisk podświetla się razem z podświetleniem radia i klimatronika:

Obrazek

Obrazek

Teraz walka z demontażem obecnych nakładek TS na progi... Są zamontowane gorzej jak w jakimś wozie opancerzonym... No ale cóż, trzeba przez to przejść.

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 28-12-17, 21:51

Zostawiles takie gołe konektory na przekazniku i włączniku?
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 29-12-17, 13:02

bartek_asik pisze:Zostawiles takie gołe konektory na przekazniku i włączniku?


Konektory w pełni zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi, połączenie przewodów przekaźnika z przewodami stacyjki za pomocą szybkozłączek izolowanych zaciskowych, nadmiar przewodów odcięty, przewody owinięte taśmą materiałową samoprzylepną co tworzy nową wiązkę.

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 29-12-17, 18:05

Uff... to dobrze bo na foto widać ze tylko na kawałek konektora jest zalozony termokurcz a reszta jest goła.
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 30-12-17, 14:43

bartek_asik pisze:Uff... to dobrze bo na foto widać ze tylko na kawałek konektora jest zalozony termokurcz a reszta jest goła.


To foto jeszcze było robione całkowicie w trakcie prac. Podłączenie najpierw było "na krótko" żeby sprawdzić czy wszystko działa jak należy. Później było zabezpieczanie konektorów i tworzenie nowej wiązki :wink: Ale dzięki za spostrzegawczość i pilnowanie prac :D

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 31-12-17, 08:49

:wink:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 25-01-18, 08:55

Miesiąc minął od poprzedniej aktualizacji w temacie i lecimy dalej. Kolejne przygotowania do sezonu:

Dotarła license plate na tył :D To już naprawdę chyba ostatnia rzecz, która wleci na budę. Chyba, że mi odwali i z czasem upoluję front TRD, który nie za bardzo mi się podoba i chyba na siłę nie ma co kombinować... Kwestia do porządnego przemyślenia. ;)

Obrazek

Kolejne mody lamp. Całość ogarnęła jedyna właściwa osoba, za co z tego miejsca ogromnie mu dziękuję :!: Jak zawsze najwyższy poziom. Devil Eyes + dopieszczenie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5 lutego odbieram wszystkie graty od lakiernika i zacznie się składanie całości. Także luty czeka mnie bardzo pracowity. Co z tego wszystkiego wyjdzie i jak siądzie - zobaczymy. Już nie mogę się doczekać jak poszczególne rzeczy będą wpadać na auto. Kawa w termos + Tigery i jazda :mrgreen: Na bieżąco będę informował w temacie co się dzieje ;)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 25-01-18, 18:57

Devil eyes kozak. Zawsze mi się to podobało na jakiś fotkach z Evo lub Imprezą. Na jakiej zasadzie to działa ? Jakiś przełącznik masz na to ?

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 25-01-18, 20:22

Cisiel, co to za fachowiec od tych lamp? Można jakieś namiary?