Celica Purple Blast :) Pełna reaktywacja ! By Nedved

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
pinnex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 25-06-10, 08:30

Celica Purple Blast :) Pełna reaktywacja ! By Nedved

Postautor: pinnex » 07-04-16, 22:46

Witajcie !!
Dawno mnie nie bylo a więc zaczne od początku 6 lat temu nabyłem celice :) i wygłądała ona tak :
Obrazek

Minał Rok... i Po delikatnych modyfikacjach
-Felgi 17 Cali
-Dedykowany dolot
-Nagłosnienie Jbl + Pionner Deh 7200
-Dystanse
-Spręzyny Eibach -30mm

Wyglądała ona tak :
Obrazek
Obrazek

Obrazek

No i długo długo nic... po 4 latach długo myślalem czy reaktywować moją ślicznotke i dać jej drugie życie czy kupic Mazde 3 MPS... Jednak sentyment pozostał a wieć zabrałem sie za rozebranie jej do gołęj karoserii na kołach, przy demontażu niestety potrzaskałem tylne szyby i pękła przednia ://... nie sądziłem ze jest to tak skomplikowane w tym modelu. Prace wyglądały tak :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głownie kierowałem sie tym ze znałem to auto w 100% oraz tym że nie miało nigdzie ognisk rdzy co było dla mnie kluczowe bo niestety w PL stoi bardzo duzo pozjadanych na aukcjach dlatego padł wybór reaktywacji mojej a nie kupna 2giej na projekt

W tym czasie kupiłem 2gą celice w cenie połowy silnika z przeznaczeniem na częsci wersja poliftowa 2002 r na zamianę zderzaków, silnika i kilku elementów wnętrza. Dlaczego silnik ? A no dlatego że podobno silniki z roku 02 są udoskonalone... po 2 miał nalatane 90tys mniej pojeździmy zobaczmy!

Po tym zabiegu samochód zawiozłem na pełne Sodowanie czyli Takie coś jak piaskowanie lecz beziwazyjne :) dalej samochód trafił natychmiast do konserwacji podwozia i na Całe małowanie karoserii w nietuzinkowym kolorze składajacym sie aż z 4 kompozytów pereł finalnie bedzie to piekny Fiolet wpadający w delikatny róz w słoncu, koszt materiału i lakierowania o mało nie przywrócił mnie o zawrót głowy no ale w końcu chcesz mieć efekty to płać .wygląda ona tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Efekt lakieru widać dopiero w pełnym słoncu !

finalnie samochód trafił do Firmy Projekt 86 na pełne złozenie go do kupy wraz z serwisem generalnym silnika wymiana wszystkich uszczelek i pierścieni :) jak juz wyjęty to czemu nie !

a ja w tym czasie zajałem sie modyfikacjami .
-Fotele poszły do tapicera na oryginalne obszycie nową skórą, będzie tylko odbity niewielki grawer Celica i zamontowane pełne maty grzewcze
-Podsufitka zostanie obszyta w alcantarze czarnej
-Kokpit został wysłany na flokowanie wraz z boczkami słupkami i tunelem
-Zaciski wraz z tarczami hamulcowymi zostały zakupione od toyoty avensis 295mm:
Pełne wypiaskowanie , regeneracja i malowanie w kolor samochodu.
Wygląda to tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek


-Chłopaki w Projekcie zadeklarowali sie wyspawać nowy układ dolotowy ew założyć coś gotowego
-Kupiłem nowy wydech dedykowany Ultera na 2 rurki wspawana zostanie również elektryczna przepustnica wydechu

-Maska została oklejona folia imitującą Carbon , Folia 3M Oryginał ! nie podrabiany z allegro ! :

Obrazek


Prace przy składaniu już są na ukończeniu w Piatek za tydzien odbieram samochód i wstawie kolejną fotorelacje

Tymczasem po powrocie samochodu do mnie do firmy zostanie natychmiast całe oklejone bezbarwną zabezpieczającą folią Xpel oraz zostanie nałożona Ceramika CeramicPro 9h 8 warstw

Dzisaj zakupiłem nowiutkie przednie reflektory
Xenony na reflektory i halogeny
Dystanse 25mm
Tarcze hamulcowe na przód 295mm

O kolejnych modyfikacjach bede pisał i dodawał zdjęcia!

Zawak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 20-11-11, 22:17

Postautor: Zawak » 07-04-16, 23:51

konkretna robota. Felgi beda te same czy cos nowego? z jakiej palety lakier?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 08-04-16, 00:25

Dostosuj temat do szablonu: viewtopic.php?t=25725


Ciekawy kolor - czekamy na więcej :-D
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 08-04-16, 11:04

Zanosi się na ciekawy projekt.
Frugo pisze:Ciekawy kolor - czekamy na więcej :-D

+1

Awatar użytkownika
darco16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 13-07-12, 18:45

Postautor: darco16v » 08-04-16, 11:19

Fajnie ,że dbasz o celice i solidnie się za nią zabrałeś :) Jestem ciekaw czy vii gen tak samo przejdzie do historii jak starsze modele bo młode już to auto nie jest.
Opel combo turbo, celica VII, opel tigra 2.0T, Audi R8. -> Listopad 2015 sensei black obi 1dan <-

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 08-04-16, 12:00

Szacun za poświęcenie i chęci :) Kolor miażdży cyce :) Powodzenia w dalszej realizacji :)

Awatar użytkownika
RomanGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: 03-01-14, 19:46

Postautor: RomanGT » 08-04-16, 13:12

O czyli to jest ta Celica którą widziałem na FB z Projektu 86 która ktoś pomylił z 350Z ;) od Ciebie dostałem lajka pod moim komentarzem? :-D

Fajny kolor, ich SU jest w podobnym kolorze jak nie takim samym widać to na tym zdjęciu jak Twoja stoi za Babcią :)

Powodzenia bo zapowiada się ciekawie :)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 08-04-16, 13:55

Takie projekty zawsze robią wrażenie :) jestem ciekawy jak wyjdzie cały poskładany...
Kolor trochę nie mój klimat, ale jeżeli będzie do tego dobra felga i obniżenie - może być jedna z ładniejszych celic.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 08-04-16, 17:55

No coś czuję że będzie fajny, ciekawy projekt z tego:) Szkoda że ja nie mam tyle kaski żeby sobie oddać auto do jakiegoś tjunera i odbierać gotowe ;)

Awatar użytkownika
pinnex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 25-06-10, 08:30

Postautor: pinnex » 08-04-16, 18:14

RomanGT pisze:O czyli to jest ta Celica którą widziałem na FB z Projektu 86 która ktoś pomylił z 350Z ;) od Ciebie dostałem lajka pod moim komentarzem? :-D


Zgadza sie :)) zarówno ze zdjeciem jaki z komentarzem hehe

RomanGT pisze:Fajny kolor, ich SU jest w podobnym kolorze jak nie takim samym widać to na tym zdjęciu jak Twoja stoi za Babcią :)


Fakt kolory są podobne z tym ze SU ma jeszcze droższy lakier bo z palety Candy i wygląda prawie jak chrom heh

ja skorzystałem z palety R-M Premium


Jeśli chodzi o felgi myślałem o założeniu 18" JR21 niestety nie ma jeszcze u nas dostępnych dopiero pod koniec kwietnia ...
Zastanawiam sie z jakim osadzeniem ET kupić tak by były na równo z błotnikami ew troche wystawały ale też bez przesady dodam że mam dystanse 25mm i sprężyny -30mm ktoś z was ma na to sensowne rozwiązanie? obecne 17stki maja osadzenie 7.5 i z dystansami nie sa jeszcze na równo .


anticorr pisze:No coś czuję że będzie fajny, ciekawy projekt z tego:) Szkoda że ja nie mam tyle kaski żeby sobie oddać auto do jakiegoś tjunera i odbierać gotowe ;)


To nie jest tak do końca ze ja im zawiozłem samochód na pełen tuning zawiozłem im samochód tylko na malowanie i złozenie go do kupy bo sam nie chce kombinować tutaj kładne nacisk na bezpieczństwo podczas jazdy :)) wszystko inne robie sam, szukam inspiracji będe zamawiał przerabiał itp itd :))

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 08-04-16, 18:20

To tylko jeszcze dostosuj pierwszy post do szablonu. Bo temat zacny i szkoda, żeby poleciał 8)
Po prostu Frugo

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 08-04-16, 19:58

Tez jestem ciekaw jak wyjdzie i czekam na zdjecia lakieru w sloncu :) jak juz tak grubo lecisz to o turbo nie myslales? Hamulce by mialy co hamowac.

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 10-04-16, 08:06

Bardzo lubiem fiolet. Czekam na dobre fotki!

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 11-04-16, 00:41

Poszalałeś z kolorem.

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 11-04-16, 12:41

Ładnie to wszystko wygląda, czekam na efekt końcowy, też planuje rozebrać swoją do gołej karoserii i polakierować.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

żelipapą
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06-08-15, 09:51

Postautor: żelipapą » 11-04-16, 14:20

wow , zazdraszczam i nie moge sie doczekać aby zobaczyc efekt koncowy. Ciekawe kiedy ja zabiore się za swoją .

KonoP_41
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 02-03-14, 00:20

Postautor: KonoP_41 » 11-04-16, 19:12

Jestem bardziej niż pełen podziwu. Po prostu gratuluje poświęcenia finansowego ^^

piotr_r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 02-05-14, 20:36

Postautor: piotr_r » 12-04-16, 22:41

Jeszcze do dzisiaj lubiłem patrzeć na swoją, no ale cóż...

Kolor rwie suty, odzywa się we mnie jakiś homofragment duszy i pieje z zachwytu.

Awatar użytkownika
pinnex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 25-06-10, 08:30

Postautor: pinnex » 18-04-16, 00:24

Przechwycone z Prac :)) już na finiszu składania.
Wygląda to tak :

Reflektory zakupiłem nowe , nie spodziewałem sie że zrobią taka robote !

Obrazek

Po zmianie na tarcze 295 i większe zaciski :

Obrazek

jak tylko odbiorę to wrzucę więcej zdjęć myśle że już na dniach

Michałkrk pisze:Tez jestem ciekaw jak wyjdzie i czekam na zdjecia lakieru w sloncu :) jak juz tak grubo lecisz to o turbo nie myslales? Hamulce by mialy co hamowac.


myślałem :) Nie chce zakuwać silnika dlatego na pewno wleci Kompresor, w sierpniu lecę do stanów na kilka tyg będę chciał się tam rozejrzeć za Dedyk Blitzem :) chyba że wcześniej znajdę jakieś dobre rozwiązaniem , rozważam jeszcze soft turbo

Frugo pisze:Dostosuj temat do szablonu: viewtopic.php?t=25725


Jak tylko odbiorę namacalnie samochód od chłopaków to odrazu dostosuje, muszę sobie dokładnie spisać co było wymienione, robione, dorzucone

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 18-04-16, 07:19

pinnex pisze: Nie chce zakuwać silnika dlatego na pewno wleci Kompresor


Ooo widzę kolejny kolega o kompresorku myśli :D Mój już dotarł do mnie, jak będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało :wink: