Zakup VII

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
witaltas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21-07-16, 12:25

Zakup VII

Postautor: witaltas » 21-07-16, 13:20

Cześć :)

Pewnie jesteście zalewani tego typu tematami ale coś nie mogłem znaleźć informacji na forum.

Od pewnego czasu przeszukuję otomoto w nadzei znalezienia tej jedynej, wybranki serca. Chodzi mi konkretnie o Celicę VII w wersji 192KM. Z tego co już wyczytałem - warto brać wersje poliftowe i od osób prywatnych. Problem w tym, że tej wersji jest jak na lekarstwo, a po lifcie całe 2 egzemplarze.

Zastanawiam się też jak cenowo wygląda zdrowe, zadbane i niezajechane auto. Innymi słowy - jaki jest dolny pułap cenowy, poniżej którego powinienem czuć, że "coś tu śmierdzi"? No i przy okazji gdzie są też i górne widełki, żeby nie przepłacić.

Jeszcze jedno mnie zastanawia - Czy wersja poliftowa różni się aż tak znacząco, że warto czekać?

Jeszcze linki:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-celica- ... 09ebc3cb69

^ zgaduje, że oprócz ohydnego koloru, może być coś z tym autem nie tak...?


http://otomoto.pl/oferta/toyota-celica- ... ece7e03c47

^ no i właśnie, czy warto brać wersje przedliftowe?


Z góry proszę też o wyrozumiałość dla mnie maluczkiego :)

Awatar użytkownika
MikolPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-16, 01:26

Postautor: MikolPL » 21-07-16, 13:45

Znam ten ból, bo chodzi mi po głowie wymiana na poliftowego TS-a :D ciężko powiedzieć co do ceny, samochód jest warty tyle ile ktoś za niego zapłaci.
Wg mnie ta żółta jest całkiem rozsądnie wyceniona, środek wygląda ładnie, ale dopóki nie przejedziesz się samochodem na serwis to trochę wróżenie z fusów. Aczkolwiek z tym konkretnym egzemplarzem może być jakiś problem, bo ona wisi i wisi na tym otomoto już nie pamiętam od kiedy (chyba że to tylko kwestia koloru :D), no i jest od handlarza. Szczerze mówiąc, jak masz taką możliwość to próbuj dorwać polifta, będziesz miał spokój z olejem + nieco ładniejsze wnętrze, kontrola trakcji, światła z tyłu które nie wyglądają jakby miały 30 lat i takie duperele, które jednak lepiej jak są niż jak ich nie ma.

wacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: 31-05-12, 22:55

Postautor: wacenty » 21-07-16, 14:15

Kolego VVTLi jest wolna od wady silnika więc można celować też przedlifta.Przecież w Polsce wszystkie auta są bezwypadkowe nie wiecie o tym?:D

Awatar użytkownika
MikolPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-16, 01:26

Postautor: MikolPL » 21-07-16, 15:35

Serio? Bo mój kumpel ma VVTL-i i też mu żłopie olej, nie wiem wprawdzie ile dokładnie, ale pije. A autko akurat ma w bardzo dobrym stanie, niezajechane.

wacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: 31-05-12, 22:55

Postautor: wacenty » 21-07-16, 15:43

Z tego co chłopaki mają na forum to nie słyszałem żeby im piły jak VVTI.Bez oględzin silnika w środku nigdy nie masz pewności czy nie jest coś zajechane.No jak mu bierze 1l na 1000km np. To nie wiem czy silnik jest w dobrym stanie:d

Awatar użytkownika
jonas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 15-08-15, 21:49

Postautor: jonas » 21-07-16, 16:08

Jak kiedys bede sprzedawal swoja, to bedzie od osoby prywatnej. A kupilem w komisie z umowa na Helmuta, i co teraz?

Najwazniejszy jest stan techniczny, potem papierologia w porzadku (legalnosc pochodzenia, ubezpieczenie, przeglad i tak dalej), reszta to ozdobniki. A czy sprzedaje pan Sebastian, lat 25, alimenty na karku, czy pan Janusz, lat 46, wlasciciel komisu "Lawetex Import", to naprawde niewielka roznica. Przejechalem sie kiedys po taka sztuke - prywatna osoba, kolor w pyte (ten taki zlotawy), opis typu "cycki z maslem" jak zwykle. Na miejscu okazalo sie, ze zrobilem ponad 200 km w jedna strone, zeby obejrzec zwloki blagajace o zlomowanie. Nawet w ryj facetowi nie chcialo mi sie dac, wszystko opadlo.

VVTLi nie jezdzilem, wiec nie wiem czy roznica wzgledem VVTi jest znaczaca. Na papierze owszem jest, ale ci co jezdzili pisza roznie, ze niby te wszystkie 192 KM czaja sie dopiero przy 6000 obrotow. A ile mozna tak cisnac?

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 21-07-16, 20:50

ta żółta wisi tak długo bo po pierwsze, nie ma napisane że jest bezwypadkowa a po drugie to ma założone boczne poduszki powietrzne z przedlifta a to jest polift.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 23-07-16, 07:23

A biala ma tylna klape od srodka w kolorze czerwonym i wystrzeloną poduszke pasażera

a-w
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26-07-16, 20:12

Postautor: a-w » 26-07-16, 20:23

Balbek pisze:A biala ma tylna klape od srodka w kolorze czerwonym i wystrzeloną poduszke pasażera

.... oraz poprzednio była w jeszcze innych kolorach a teraz biały lakier troszkę "nie wyszedł" ale sprzedający obiecał go poprawić. Maskę i zderzak ma po lifcie bo teściowa miała wypadek, no i troszkę z boku jest przytarta czy wciśnięta.... [wszystko na podstawie rozmowy telefonicznej z właścicielem]

Na "żółtka" z Radomia też patrzyłem, ale w końcu kupiłem to:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-celica- ... yqzhW.html

Jak na razie mam za sobą przejazd z Tarnowa (500km) i ... jest faaaajnie :D

I tylko nie wiem czy moja jest przed- czy poliftowa. Po czym poznać?

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 26-07-16, 20:56

Przedlift. Szare wnętrze, zderzak przedni. Masz tylne lampy poliftowe ale może ktoś dla efektu wizualnego je zmienił bo są ładniejsze od przedliftowych 8)

Awatar użytkownika
MikolPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-16, 01:26

Postautor: MikolPL » 27-07-16, 10:25

Na "żółtka" z Radomia też patrzyłem, ale w końcu kupiłem to


Ach, mój ulubiony celinkowy kolor :D Tylko strasznie mnie razi brak znaczka z przodu, poza tym ładna jest. Oby Ci dobrze służyła. Tak jak kolega wyżej mówił to jest przedlift, z polifta masz tylko lampy bo rzeczywiście są sporo ładniejsze i taka wymiana i mnie czeka.

Awatar użytkownika
mateo11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06-08-13, 15:06

Postautor: mateo11 » 29-07-16, 23:51

jonas pisze:VVTLi nie jezdzilem, wiec nie wiem czy roznica wzgledem VVTi jest znaczaca. Na papierze owszem jest, ale ci co jezdzili pisza roznie, ze niby te wszystkie 192 KM czaja sie dopiero przy 6000 obrotow. A ile mozna tak cisnac?


Różnica znacząca, zupełnie inny samochód, powyżej 6k totalnie, poniżej też czuć różnice + hamulce i zawiesznie.

Jeździłem kilka lat 1zz i już prawie dwa lata 2zz.

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 29-07-16, 23:59

mateo11 pisze:
jonas pisze:VVTLi nie jezdzilem, wiec nie wiem czy roznica wzgledem VVTi jest znaczaca. Na papierze owszem jest, ale ci co jezdzili pisza roznie, ze niby te wszystkie 192 KM czaja sie dopiero przy 6000 obrotow. A ile mozna tak cisnac?


Różnica znacząca, zupełnie inny samochód, powyżej 6k totalnie, poniżej też czuć różnice + hamulce i zawiesznie.


Różnica znacząca to jest między Celica VII a Nissan 350Z. To jest zupełnie inny samochód z zupełnie innym przyspieszeniem i prawdziwie sportowym stylem jazdy, nie mówiąc już o zawieszeniu i hamulcach Brembo. Tutaj to różnica jest mówiąc prawdę znikoma.

Awatar użytkownika
mateo11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06-08-13, 15:06

Postautor: mateo11 » 30-07-16, 07:37

Zaczyna się gownoburza. Love - przyjedź, poscigamy się, czy to na zakrętach czy prostej, zobaczysz jak duża będzie różnica.

witaltas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21-07-16, 12:25

Postautor: witaltas » 04-08-16, 00:08

Panowie, bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedną prośbę. Czy moglibyście wskazać mi kilka punktów, które powinienem poruszyć w trakcie rozmowy z takim sprzedawcą i/lub na jakie rzeczy zwracać szczególnie uwagę, żeby zrobić wstępny odsiew aut kompletnie zajechanych. Wiem, że wszystko można ukryć ale fajnie byłoby wiedzieć, że jeśli np. dany sprzedawca nie chce podać mi danej informacji, to może być to znak, że coś kombinuje.

Trochę z innej beczki: są firmy, które specjalizują się w sprawdzaniu takich samochodów. Słyszałem o czymś co zwie się AUTOTESTO i zastanawiam się, czy coś takiego dałoby mi lepszy pogląd na faktyczny stan kupowanego samochodu. Dodatkowe 500zł przy zakupie za 20k nie wydaje się jakimś mega wydatkiem. Co sądzicie? :)

Awatar użytkownika
jonas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 15-08-15, 21:49

Postautor: jonas » 04-08-16, 09:38

W czasie rozmowy wszystko będzie cudnie i wspaniale, nie stuka nie puka, nie wymaga wkładu, lać i jeździć, oleju nie bierze. Paru odsiejesz informując, że jesteś z miejscowości oddalonej o 500 km, nawet jeśli to nieprawda. Niektórzy się boją dostać w pysk za ordynarne kłamstwa skombinowane z całym dniem zmarnowanym na dojazd, ale nie wszyscy.

Odrzucasz najtańsze, odrzucasz zestawienie "niska cena + młody rocznik", ignorujesz cyferki na zegarach pokazujące przebieg, bo to się ustawia w dziesięć minut w dowolnym przedziale od 0 do 999 999, wybierasz z tego kilka sztuk w miarę niedaleko i dzwonisz, a potem jeździsz, &#%%^()#&#! się niewąsko, jeździsz i dzwonisz dalej.
Chociaż ja miałem szczęście i już trzecia obejrzana w ciągu tygodnia sztuka do czegoś się nadawała, więc kupiłem. W przypadku BMW zajęło mi to kilkanaście egzemplarzy i trzy miesiące.

marko112
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03-09-16, 03:51

Postautor: marko112 » 03-09-16, 04:07

Panowie, szybki temat : wpadł mi w oko ten egzemplarz

http://otomoto.pl/oferta/toyota-celica- ... 8c694e45bf

wiem że wróżenie z fusów jak to sie mówi patrząc na samą ofertę w internecie, ale może coś doradzicie.Pozdro

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 03-09-16, 08:12

na zdjęciach wygląda bardzo ładnie i nie ma się do czego przyczepić przynajmniej z mojej strony.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 03-09-16, 08:58

Ta instalacja gazowa to wygląda jakby ją Pan Mietek spod Warzywniaka zakładał po "kilku głębszych" :roll:

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 05-09-16, 23:54

Pytanko do witaltasa - kupiłeś w końcu coś ? W podobnej sytuacji jestem, szukam tej wymarzonej, w której się zakochałem w podstawówce, od bardzo długiego czasu (TS, najlepiej z 2004, 2005). Jak dalej szukasz to powodzenia życzę ;)
I tu prośba do wszystkich - jak ktoś gdzieś usłyszy, czy zobaczy że Celcia pasująca do powyższego opisu jest na sprzedaż gdziekolwiek, to prosiłbym o pw.
Pozdrawiam wszystkich ;)