Celica VII TS by Se-BASS-tian

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 15-05-17, 07:48

1. Ostatni post ze spotów Wrocławskich jest z września 2016

To już umarło śmiercią
2. Na grupie Celica-Club na FB żadnego postu o jakichkolwiek spotach
naturalna
....

Konik86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 16-07-13, 17:07

Postautor: Konik86 » 16-05-17, 17:17

Witam, dokładka przednia TS z ebay? Jak za jakością? :)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 16-05-17, 19:27

Założona w styczniu. Do teraz bez zmian więc jest oki :) . Ważne żeby uważać przy podjeżdżaniu do krawężników ale w zasadzie poprzednia, oryginalna siedziała jeszcze niżej ;)

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 17-05-17, 22:11

Se-BASS-tian pisze:Założona w styczniu. Do teraz bez zmian więc jest oki :) . Ważne żeby uważać przy podjeżdżaniu do krawężników ale w zasadzie poprzednia, oryginalna siedziała jeszcze niżej ;)


Serio siedziała niżej? Trzymałem tę dokładkę z TS w dłoni i nie wydawało mi się by ori była niżej.
Przekonam się prawdopodobnie niebawem na własnej skórze ;)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 17-05-17, 23:45

Tzn. poprzednia była niżej przez lekko nadłamane uchwyty (takie od dołu na środku). Oryginalnie zapewne powinny być na takiej samej (podobnej) wysokości :P

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 21-05-17, 13:10

Bardzo ładny weekend skłonił mnie żeby dokończyć malowanie zacisków przy autku. Oto efekty (nie obyło się również bez Hammerite żeby zabezpieczyć tarczobębny przed rdzą).

Obrazek

Obrazek

Wszystko było dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Ciekaw jestem jak długo utrzyma się efekt :)

Awatar użytkownika
Jerzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17-04-16, 10:30

Postautor: Jerzu » 21-05-17, 16:58

Se-BASS-tian pisze:Bardzo ładny weekend skłonił mnie żeby dokończyć malowanie zacisków przy autku. Oto efekty (nie obyło się również bez Hammerite żeby zabezpieczyć tarczobębny przed rdzą).

[url=https://images81.fotosik.pl/584/5795a983ddf4873emed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=https://images81.fotosik.pl/584/322817bef36d28efmed.jpg]Obrazek[/URL]

Wszystko było dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Ciekaw jestem jak długo utrzyma się efekt :)


Noo bardzo fajnie;) też robiłem ten zabieg niedawno ;)

Bardzo łądnie sie celinka na S8 prezentuje, ale koza straszna ^^ Nawet -40 w dół i bedzie sztos ;)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 21-05-17, 18:27

Taa wiem wiem ^_^ . Tyle że gleba + nowa felga 17'' jest w planach dopiero na przyszły rok :P . A u Ciebie jaki gwint ? Widziałem w tylnym lusterku po zjeździe z S8 jak Twoja pięknie siedzi na tym asfaldzie, aż Ci zazdroszczę :P

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 19-06-17, 21:55

Kolejna modyfikacja za mną :) . Fakt że planowałem ją w dalekiej przyszłości ale gdy udało mi się dotrzeć do firmy która produkuje takie fajne tarcze stwierdziłem... ten element musi się u mnie znaleźć jeszcze w tym roku :D . Tarcze stylizowane na Civica SI które pochodzą z ich portfolio + moje małe poprawki które chciałem żeby wprowadzili (firma niemiecka - k-tec-carconcepts.de/ ale śmiało można się z nimi kontaktować po angielsku). Czas jaki minął poprzez wymianę maili z uwagami (cały czas otrzymywałem projekt w jpg jak to obecnie wygląda) oraz wytworzenie tarcz to około 2 miesiące ale warto było. Oto efekt:

Obrazek

Przy okazji zostało wymienione pełne podświetlenie w całym wnętrzu. Idealnym dla mnie był kolor czerwony i tak też zostało wszystko wymienione.
- Podświetlenie tarcz zostało wymienione na białe (pod białe wskazówki)
- Podświetlenie LCD - czerwone

Na zegarek zostały przyklejone dwie warstwy folii czerwonej (dodatkowo wypięty zielony kabelek żeby zegarek nie przygasał przy odpalonych światłach). Zegarek ma teraz taki czerwono-pomarańczowy kolor ale nie wiem czy dałoby się go jeszcze bardziej podpicować żeby był idealnie czerwony. Pewnie przez pomarańczową szybkę zegarka już nie da rady nic ugrać :)

Obrazek

Samo radio całe szczęście miało w opcjach kolor czerwony więc tutaj nie było kłopotów. Panel klimatyzacji również zyskał czerwone podświetlenie. Przy okazji lekka zmiana wyświetlacza poprzez odwrócenie polaryzatora. Jak dla mnie wygląda lepiej niż seria :)

Obrazek

Mały panel sterowania szybami również po zmianie podświetlenia (wg instrukcji z newcelica) :)

Obrazek

No i na koniec jak to mniej więcej wygląda w całości (na zdjęciach widzę że podświetlenie nie ma idealnie czerwonego koloru. W rzeczywistości oczywiście piękna krwista czerwień). Tak więc na koniec powiem standardowo że na żywo robi jeszcze lepszą robotę niż na zdjęciach :D :D :D

Obrazek

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Postautor: hube » 19-06-17, 22:48

Tracze ładne muszę przyznać. Jak boki radia ? Musiałeś dołożyć jakieś listewki czy wpasowało się ? Mam zamiar zamontować na jesień dlatego pytam
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 19-06-17, 23:13

Co prawda radio po kupnie już było w samochodzie ale demontowałem je tam kiedyś. Pomiędzy ramką radia a obudową są takie plastiki jak na poniższym zdjęciu. Na te plastiki został przyklejony kawałek pianki tak że sobie fajnie tam wchodzi i siedzi (nic nie drga, można sobie ręką idealnie wyprofilować i w każdej chwili można to wyjąć).

Obrazek

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 20-06-17, 05:18

Noo malina wyszla Ci elegancka z tymi podświetleniem 😉. Hehe to tarcze zegara mamy takie same, z tym ze ja mam od momana i inne podswietlenie😁. Jednym slowem bdb robota.

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 01-07-17, 12:12

Toyotce niedawno stuknęło 100 tys. km. Z racji że przy okazji za parę tygodni wybieram się nią do Chorwacji (po drodze Austria, Włochy - włącznie jakieś 3400 km drogi) należy jej się wymiana filtrów, oleju silnikowego i świec :) .

Przy okazji, gdzie jeszcze warto zajrzeć w ramach małego własnego serwisu, czy coś nie jest zabrudzone, przypchane lub po prostu ocenić zużycie elementów (paski już sobie posprawdzałem) ?


[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 01-07-17, 13:34

Świetne to podswietlenie.

W jaki sposób zmienić to wyświetlanie temp? Wiecej cos napiszesz? Idzie to zrobic na seryjnym podswietleniu?

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 01-07-17, 16:36

Jasne, na każdy wyświetlacz LCD naklejony jest filtr polaryzacyjny (który powoduje że wyświetlacz świeci albo normalnie albo w negatywie). Polaryzator taki przyklejony jest na klej na bazie sylikonu. Odklejamy go przesuwając między polaryzatorem a wyświetlaczem nożyk do tapet i tak mniej więcej jeżeli mamy już jak złapać ten polaryzator to ciągniemy delikatnie i przesuwamy ten nożyk aż odklei się cały filtr. Na wyświetlaczu i na polaryzatorze pozostają resztki kleju który schodzi po zastosowaniu benzyny (tak zwykłej benzyny), która rozpuszcza ten klej. Mi się osobiście nie chciało bawić w nowe klejenie tego polaryzatora bo nie miałem pomysłu, początkowo było to przyklejone po bokach zwykłą taśmą izolacyjną ale takie coś zawsze może się samoczynnie odkleić i kupiłem nowy filtr polaryzacyjny - samoprzylepny. Teraz jest zrobione należycie :)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 01-07-17, 21:09

DZięki :) muszę pokombinować, bo wygląda zdecydowanie lepiej ;)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 02-07-17, 11:11

Se-BASS-tian, a dałbyś przykładowy link z tym filtrem polaryzacyjnym ? Coś tam mam ale nie wiem czy to dokładnie o to chodzi :)

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 02-07-17, 22:12

Ja kupiłem taki do tableta jakiegoś Lenovo :P Sęk w tym że w takim występowała polaryzacja kołowa - czyli musiałem ustawić polaryzator pod odpowiednim kątem i dopiero potem wycinać odpowiedni prostokąt. Normalnie prawidłowo powinno się kupić z polaryzacją pionową/poziomą ale na kołowej też da radę wyciąć tyle że pod kątem :)

Awatar użytkownika
OmegaPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 15-07-08, 17:10

Postautor: OmegaPL » 22-07-17, 15:40

jeżu, moja była jeździ i ma się lepiej niż dobrze :) serce rośnie :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 24-08-17, 20:55

Widziana na spocie JDM Crew Wroclaw.. Fajna zadbana sztuka, szkoda że prawie seryjna wiec duuzo wytrwałości i $ w dążeniu do wykonania plani😉