Celica VII TS "Granat" by Asci

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Celica VII TS "Granat" by Asci

Postautor: Asci » 06-02-17, 22:13

Samochód:
- Toyota Celica VII TS

Silnik:
- 2ZZ-GE (VTTL-i)

Przeniesienie napędu:
- Seria

Zawieszenie:
- Weitec -40

Hamulce:
- Seria

Układ wydechowy:
- Seria

Układ dolotowy:
- Seria

Koła:
- LATO: alufelgi 16" seria
- ZIMA: felgi stalowe 16" seria

Wnętrze:
- Seria


Audio:
- Coś jest

Body:
- Spojler TTE


Historia samochodu/samochodów:

Trochę historii mojej miłości do modelu Celica.
W 2007 roku skończyłem 18 lat i przyszedł czas na pierwszy samochód. Dzięki wyborowi mojego Ojca, moim pierwszym samochodem została Celica V 1.6 STi. Mega zadbany egzemplarz, totalnie bezawaryjny. Niestety pewna niepoważna Pani wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu i Celica poszła do kasacji.
Obrazek
Jako następcę kupiłem V GTi o mocno kontrowersyjnym wyglądzie( młody byłem :P ). Dodatkowo ta Celica miała silnik 3s-ge rev 3 więc żarło strasznie.
Obrazek
Kolejno po rocznej przygodzie z Fordem Focusem przyszedł rok 2012 i przyszła kolej na VI 1.8 ST. Kolejne auto w świetnym stanie zarówno silnikowym jak i blacharskim. Kolejny bezawaryjny egzemplarz. Niestety powiększająca się rodzina zmusiła mnie do sprzedaży. Wiem za to, że poszła w dobre ręce i nadal jest obecna w klubie.
Obrazek
Minęły 3 lata, 3 lata spędzone na jeździe Mazdą 6 w dieslu (po zakupie obróciła się panewka – masakra i wq.wienie) i w końcu pojawiło się zielone światło od żony na sportowe auto i zaczęło się szukanie. Nie będę tu poruszał swoich przygód z Hondami, bo nie jest to miejsce na to. Po długich poszukiwaniach wybór padł na VI gen GT a właściwie ST z silnikiem od GT. Na zdjęciach z ogłoszenia auto wydawało się niebieskie. Jakie było moje zdziwienie na miejscu gdy okazało się, że kolor był identyczny jak w mojej poprzedniej VI. Cena była przystępna i stan blacharski też taki się wydawał dlatego je kupiłem. Ogólnie auto było w dobrym stanie mechanicznym i wizualnym ale niestety gniło. Po pół roku postanowiłem je sprzedać i kupić coś nowszego i po prostu innego.
Obrazek
Koniec listopada 2016. Po dłuższych poszukiwaniach i przemyśleniach zdecydowałem się na VII. Pojawił się sensowny egzemplarz w Częstochowie i to w wersji TS. Długo się nie zastanawiałem i postanowiłem jechać i go obejrzeć. Na miejscu okazało się, że stan blacharski był bardzo dobry, wnętrze niezniszczone, silnik chodził jak należy a lift się załączał. Z Bananem na twarzy zakupiłem ww egzemplarz i wracałem do domu. Wracałem na dwa samochody i w związku z zamieszaniem na bramkach na autostradzie musiałem lekko podgonić żonę. Tak więc zapinam jedynkę i kręcę silnik, potem dwójka, trójka itp. Dogoniłem żonę. Po chwili ściszyłem radio bo coś mi nie pasowało. Silnik zaczął wydawać dziwne dźwięki. Byłem blisko bramek więc postanowiłem zjechać z autostrady. Przed samymi bramkami silnik zaczął walić jak u kowala w kuźni, wywalił chmurę dymu i zgasł. Auto po uiszczeniu opłaty musiałem przepchnąć przez bramkę xD. Po tym się zaczęło – laweta do domu, telefony do sprzedającego – on oczywiście się nie przyznawał do wady ukrytej, wizyta u adwokata, dwa pisma, wynajęcie biegłego do oceny uszkodzeń. Wszystko to trwało prawie dwa miesiące. Na szczęście polskie prawo obecnie reguluje tego typu przypadki i udało mi się odzyskać pieniądze na nowy (używany) silnik.
Obrazek

Obecnie Auto czeka na silnik od Tomciusia, i będzie do odbioru 7.02.2017.

Edit 8.02.2017
Silnik odebrany. Zdjęcie dawcy i przebiegu silnika:
Obrazek
Obrazek

EDIT 1.03.2017
Wpadł spojler TTE
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01-03-17, 09:02 przez Asci, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Exonios
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 14-09-13, 15:08

Postautor: Exonios » 06-02-17, 22:30

Niezła historia :) długo nią nie pojeździłeś :) tak wgl co poszło w silniku zaczeło sie od panewki pewnie ?
ZZT 231

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 06-02-17, 22:52

No na reszcie jest temat :)
Jakie plany co do tej jak na razie pechowej sztuki?

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 06-02-17, 22:57

Exonios pisze:Wysłany: Dzisiaj 22:30     
Niezła historia długo nią nie pojeździłeś tak wgl co poszło w silniku zaczeło sie od panewki pewnie ?

No zrobilem cale 120km. Bede rozbieral silnik po wyjeciu i zobaczymy co poszlo. Ja obstawiam Panewke ale nie zgadza mi sie straszny ubytek/spalenie oleju bo na bagnecie jest olej tylko na samym dole
Wysłany: Dzisiaj 22:52     
No na reszcie jest temat
Jakie plany co do tej jak na razie pechowej sztuki?

Planow jest sporo. Opisze je jak tylko Cela stanie na koła i zacznie jeździć. Na razie chcę się nią nacieszyć bo do tej pory nie miałem nawet okazji :(

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 06-02-17, 23:09

Auto było od osoby prywatnej czy od handlarzyny?
Tego się najbardziej obawiam przy zakupie VII która nieubłaganie się zbliża, że piz*nie silnik przy powrocie do domu.

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 06-02-17, 23:20

klexmix pisze:Auto było od osoby prywatnej czy od handlarzyny?

Od osoby prywatnej. Generalnie szczescie w nieszczesciu ze stalo sie to w drodze powrotnej inaczej mogloby byc roznie a na pewno czekalaby mnie sprawa sadowa

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 06-02-17, 23:26

Ja od jakiegoś czasu coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że nikt (w Polsce) nie pozbywa się dobrego w pełni sprawnego samochodu, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły, ale to już wtedy kosztuje :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 07-02-17, 06:53

klexmix pisze:Planow jest sporo. Opisze je jak tylko Cela stanie na koła i zacznie jeździć. Na razie chcę się nią nacieszyć bo do tej pory nie miałem nawet okazji :(

Heh to się żeś Panie najeździł normalnie świeżym zakupem, no ale teraz przynajmniej pewny silnik będziesz miał Polifotwy? Ee to u mnie nie było tragedii bo dopiero po 10k km się silnik wysrał hehe :) No nic życzyć powodzenia w reanimacji, i dalszych planach i pomysłach na auto ;)

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 07-02-17, 15:46

Heh to się żeś Panie najeździł normalnie świeżym zakupem, no ale teraz przynajmniej pewny silnik będziesz miał Polifotwy? Ee to u mnie nie było tragedii bo dopiero po 10k km się silnik wysrał hehe No nic życzyć powodzenia w reanimacji, i dalszych planach i pomysłach na auto

A daj spokój wracałem lawetą ze łzami w oczach. Tak silnik jest poliftowy z przebiegiem 50k mil. Chodził u dawcy bardzo cicho.

Byłem zamówić oleje i płyny potrzebne do wymiany silnik:
-Motul 5w30 5l
-olej przekladniowy 75w90 do skrzyni 2l
-plyn chlodniczy 5l
-olej do wspomagania 1l
-plyn hamulcowy 1l
Na wasze oko wystarczy?

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 07-02-17, 17:01

Myślę że wystarczy chociaż nie wiem czy po oddzieleniu skrzyni od silnika wyleci tego oleju cos więcej niż przy rutynowej wymianie, wtedy może te 2l być na styk.

zabsonn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 30-08-12, 17:20

Postautor: zabsonn » 07-02-17, 19:48

ja zrezygnowałem z 5w30. była obrócona panewka, później nowy silnik z corolli i leje 5w40, 30 nie. Mechanik polecił mi taki, ze względu że taki olej jest na większy zakres temperatur. Teraz wymieniam co 10k, żadnych dolewek, stan ciągle ten sam. Warto to rozważyć:)
ZZT231

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 07-02-17, 23:14

ja zrezygnowałem z 5w30. była obrócona panewka, później nowy silnik z corolli i leje 5w40, 30 nie. Mechanik polecił mi taki, ze względu że taki olej jest na większy zakres temperatur. Teraz wymieniam co 10k, żadnych dolewek, stan ciągle ten sam. Warto to rozważyć:)

Ludzie polecaja mi tez 5w50, na takim jezdzil stary silnik a mimo wszystko cos sie wysralo :( Generalnie 5w30 to chyba norma dla polifta racja?

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 08-02-17, 00:35

Norma...ale jakim był poprzednio zalewany? ;) To pytanie zdaje się być ważniejsze :)

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 08-02-17, 05:42

Armando, Niestety nie ma informacji na ten temat

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 08-02-17, 10:10

Asci, btw, mogłeś od razu brać zderzak poliftowy z tego angola ;) i tak w końcu go pewnie zmienisz :)

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 08-02-17, 10:57

Armando,
Zderzak mnie tak bardzo nie boli, bardziej bolą mnie tylne lampy przedliftowe i brak spojlera. Niestety fundusze na dzień dzisiejszy nie pozwalają na takie dodatki. Pierwsze w kolejności jest odzyskanie sprawności :D Jak już auto będzie jeździło to muszę obrać jakąś wizję aby w tym kierunku dążyć i zacznie się zbieranie podzespołów.

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 08-02-17, 11:14

Tak jest, najpierw ogarnij na spokojnie serducho i później na spokojnie zaczniesz ogarniać Toykę wizualne :)

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 12-02-17, 22:14

Zakończyliśmy swapa. Celica odpaliła za pierwszym razem. Generalnie minusem w VII jest ciasnota. Silnik udało się wydostać i włożyć bez demontażu skrzyni. Silnik został zalany motulem a reszta pozostałymi płynami z obrazka:
Obrazek
Silnik chodzi pięknie, pracuje równo i tu wielkie podziękowania dla Tomciusia za fajny egzemplarz z niskim przebiegiem.
Do zobaczenia na drodze!
Obrazek

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

anticorr

Postautor: anticorr » 12-02-17, 23:03

Plus taki ze nie musiales doplacac do interesu bo odzyskales chociaz kase za silnik. A tak do szerokości życzę i $ na mody;-)

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 01-03-17, 09:01

anticorr pisze:Plus taki ze nie musiales doplacac do interesu bo odzyskales chociaz kase za silnik. A tak do szerokości życzę i $ na mody;-)

Dzięki. No plus był niesamowity ale co się człowiek nastresował i najeździł to nikt tego nie zwróci :(

Celica już na letnim obuwiu
Obrazek
Wpadł też spojler TTE kupiony za całe 125zł - okazja?
Obrazek