CELICA-CLUB POLAND

Wszystko o Twoim ulubionym samochodzie

www.celica-club.org.pl

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Progi ocynk do V
Autor Wiadomość
Fryc85
Użytkownik

Wysłany: 03-03-17, 09:27   Progi ocynk do V

KLIKNIJ

KRYSO
Klubowicz

Wysłany: 03-03-17, 23:08   

Ja się nie znam ale mój osobisty blacharz mówi - nie...

Celica ST185 - Carlos Sainz(2.0T)

vegeta_84
Użytkownik

Wysłany: 03-03-17, 23:11   

Może ma ktoś namiary lub znajomego blacharza który ogarnie temat wykonania, oczywiście z grubej blachy.

fanatyk V-gen

Tomo
Użytkownik

Wysłany: 04-03-17, 07:46   

dobry blacharz z doświadczeniem, rzetelny w Krakowie. www.malara.com.pl
potrafi dorobić różne elementy z blachy co rzadko się już zdarza u młodych adeptów tego rzemiosła.polecam

Fryc85
Użytkownik

Wysłany: 04-03-17, 20:28   

Nie wiadomo co to za ocynk czy nie odpadnie skorupami....

KRYSO
Klubowicz

Wysłany: 04-03-17, 21:41   

Te na metry z alledrogo to ponoć zwykła blacha dachowa, tyle, że mniej więcej powyginane a i tak Qpę walki z nimi. Może i one nawet coś cynkowane ale mój blacharz mówi - NIE!

Celica ST185 - Carlos Sainz(2.0T)

Krzychu
Użytkownik

Wysłany: 05-03-17, 11:03   

Mój blacharz też mówił NIE ale zrobił. Tylko miejsca spawów zeszlifował z warstwy cynku

Fryc85
Użytkownik

Wysłany: 05-03-17, 12:37   

Krzychu, ile masz czasu założone to na aucie?

Osobiście mam załozone niecynkowane progi o których było na forum-cena coś koło 200 i spasowanie było bardzo dobre.
Blacha grubośc była dobra ale nie pamiętam dokładnie ile.
Co do samej blachy odparzyło mi lakier -osobiście pilnowałem roboty progów więc błedy w odtłuszczaniu odpadają.
W jednym dobrym zakładzie właściciel powiedział mi ,że oni wywalają na zewnątrz te zamienniki aby się wysezonowały z kwasu oleju itp.Jak się nalot robi biorą czyszczą i robią.
To samo dał mi radę na te wszystkie zamienniki pomalowane szajsem i póżniej są takie zabawy ,że nasz lakier odchodzi z tym czarnym od blachy.
Lepiej to wypiaskować i zrobić swój malunek od samej blachy.

Takie progi-cena materiału i roboty to są grosze.Ja uważam,że ceny są mocno przesadzone 200zl.Tylko że u nas wymieniacze to napewno by takiego spasowania nie zrobili a nawet cena wtedy by była zapewne wyższa.

A co sądzicie o nierdzewce po co się bawić w tą stal węglową?
Jak czytałem do spawania trzeba dany rodzaj drutu i się spawa nierdzewkę ze zwykłą.
Cenowo to wyjdzie to samo lub taniej i mamy problem z głowy nie wracamy do tego za kilka lat.
Zbieram informacje bo będę robił drugą budę od podstaw zrobić ranty nierdzewne i ewentualnie progi jak trzeba.

Piotrek
Klubowicz

Wysłany: 05-03-17, 12:59   

Poszycie Ci nie zgnije, ale reszta progu (stal węglowa) może zgnić szybciej bo może wystąpić korozja bimetaliczna.

Żeby tak się nie stało trzeba idealnie zakonserwować progi. Nie ma prawa dostać się tam wilgoć.

Fryc85
Użytkownik

Wysłany: 05-03-17, 13:46   

Ta korozja wystepuje tylko w miejscu połączenia i w jego pobliżu.Czytam ,że zalecenie malować do 20mm nierdzewki od połączenia.Co do samego połączenia(szczególnie ranty)całość jest zalewana farbą,masą uszczelniającą,konserwacją -standardowo wiadomo

Ewentualne zdarcie poszycia przez kamień-ciekawe jak szybka jest reakcja w stosunku do tego jak zacznie nam w tym miejscu rdzewieć zwykła stal.

W sumie w instalacjach CO też cosik bredzą żę kaloryfery aluminiowe nie mogą być z miedzią a jakoś nikomu się nic nie dzieje a cały czas jest w wodzie.

Osobiście widziałem blachowkręty w nierdzewce-były zbyt dużo skorodowane ale tam chyba były ponad 10lat na deszczu.W sumie przedłuzka w moim kominie ma się dobrze na wkretach i nitach aluminiowych już kilka lat.Ciężki temat

Może na forum oldtimerów ktoś poruszał taki temat -czy warto
W sumie jak bedzie wiecej niewiadomych to nie warto.

vegeta_84
Użytkownik

Wysłany: 08-03-17, 20:53   

Polecam przestudiować filmiki tego Pana :) jeśli chodzi o tematykę blacharską progi itd.
https://www.youtube.com/watch?v=micDtsU2i3o To jest fachowiec :!:

fanatyk V-gen

Fryc85
Użytkownik

Wysłany: 09-03-17, 18:25   

Napisałem do gościa terminy na 2019-2020 hehe

Odpowiedz do tematu